Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
NIEPOKOJĄCE INFORMACJE ODNOŚNIE ZWOLNIEŃ KASJERÓW

czy w ostatnim miesiącu
kierownicy rejonu nakazali wyznaczenie osób do zwolnienia
44%
[ 88 ]
wstrzymano proces rekrutacji
34%
[ 67 ]
nakazano wyznaczenie osoby do zmniejszenia wymiaru etatu
21%
[ 42 ]
Głosowań: 148
Wszystkich Głosów: 197

Autor Wiadomość
~victorr 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Lis 2011
Posty: 57
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-06-13, 00:13   

Proszę KR-ów o pomysły bo na pewno czytają forum - jak rozwiązać sytuację gdy w 2 połowie lipca nachodzą na siebie trzy osoby na UW, tworząc plan można było sobie na to pozwolić, teraz niestety nie i nikt nie zrezygnuje bo ma pewne plany.
dodam że zaraz zostanie nas 11 na sklepie "osiedlowym" z obrotem ok 1mln, minus 3 na urlopie, pomyślcie sami, a to dopiero początek wakacji.
Proszę o mądre odpowiedzi
  Ocena JMP: 8/10
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-13, 15:12   

victorr napisał/a:
Proszę KR-ów o pomysły bo na pewno czytają forum - jak rozwiązać sytuację gdy w 2 połowie lipca nachodzą na siebie trzy osoby na UW, tworząc plan można było sobie na to pozwolić, teraz niestety nie i nikt nie zrezygnuje bo ma pewne plany.
dodam że zaraz zostanie nas 11 na sklepie "osiedlowym" z obrotem ok 1mln, minus 3 na urlopie, pomyślcie sami, a to dopiero początek wakacji.
Proszę o mądre odpowiedzi


No więc odpowiem jako stary "doświadczony" kasjer, że nie widzę tego inaczej jak ściągnąć kogoś z innego sklepu na ten czas :eee: (czeka ciężka rozmowa z Kr). Ale najpewniej karzą tobie ściągnąć jedną osobę z urlopu (tak mi się wydaje, że będzie to najprawdopodobniejsza decyzja twojego Kr-a). Życzę powodzenia w negocjacjach.

[ Dodano: 2015-06-13, 15:31 ]
Fokusik napisał/a:
Paranoja jakas sie dzieje. U nas otworzyli nową biedronkę w maju (duże miasto). Na początku 13 etatów kasjerskich (albo i więcej) i cztery kierownicze. Teraz ma zostać osiem plus 4 kierowników. Reszta osob przeniesiona na inne sklepy. Biedronka jest duża. Dwie kasy non stop. Dzis trzech kasjerow i zastepca. Wizyta rejona. Oczywiście krzyki ze nic nie zrobione, bo produktywność 400 moze troche wiecej. Siedzielismy do 22.15. Reszta jeszcze po odbiciu ogarniala socjalny bo zapomnieli (ja nie mam to w p....). Krzyki, że nie zamieceione, a kazali a ja siedze na kasie. Nastepnie ze rolek stoi kartonami po nabiale, tylko kiedy mam go sprztanac skoron ciagle siedze na kasie...smieszne prawda... :aniol: Musze dorobic sobie skrzydelka......


Współczuję, to chyba tyle co mogę na chwilę obecną powiedzieć...
Widzę, że coraz ciekawiej się zaczyna robić :szczena: Jak długo jeszcze ta chora sytuacja potrwa? Nie wiem ale widzę, że historia biedronki zatacza krąg i cofa się do podobnej patologii jak w filmie "Dzień Kobiet" :bu:
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-13, 17:45   

victorr, to po co tworzono taki plan skoro jest nierealny do wykonania? 4ever, świetny pomysł z tym ściągnięciem, zasuwać na innym sklepie bo ktoś nie umie zrobić planu. :bu:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-13, 18:38   

Hell napisał/a:
victorr, to po co tworzono taki plan skoro jest nierealny do wykonania? 4ever, świetny pomysł z tym ściągnięciem, zasuwać na innym sklepie bo ktoś nie umie zrobić planu. :bu:


Nierealny jest teraz, wcześniej jak pisał victor był realny. A to jak będzie to zdecyduje kr.
Podałem tylko przykładowe możliwości, chociaż bardziej realne jest przesunięcie jednej osobie urlopu na późniejszy termin (jak by nie zrobił i tak ktoś będzie pokrzywdzony) a to czy ktoś umie czy nie umie zrobić planu każdy ma prawo się pomylić i założyć że będzie inaczej.
Wiem nie jest to fajne zasuwać na innym sklepie ale pisałem to z doświadczenia bo nie raz byłem tak wysłany na inny sklep i nie miałem nic do gadania.
Niech obcinają więcej etatów to już nikt nie będzie chodził na wakacyjne urlopy :nie:
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-06-13, 18:51   

Łeee..jak pracowników stać na wakacje w szczycie sezonu to nie wiem skąd te narzekania na Dżeronimo :eee:
 
     
piegusek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-13, 19:05   

Jakie wakacje,człowieku urlop się bierze jak komuś potrzeba i pasuje.Jak Ty nie bierzesz to jedz tam do tej biedrony i zastąp kogoś.i nie odpisze Ci na zaczepki więc nie czekaj.parówa
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-06-13, 21:23   

piegusek napisał/a:
Jakie wakacje,człowieku urlop się bierze jak komuś potrzeba i pasuje.Jak Ty nie bierzesz to jedz tam do tej biedrony i zastąp kogoś.i nie odpisze Ci na zaczepki więc nie czekaj.parówa


Luzik, nie spinaj się tak każdy ma prawo wyrazić swoje zdanie. :rool:
 
     
@Marakesz 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Wrz 2014
Posty: 226
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-13, 22:16   

piegusek napisał/a:
Jakie wakacje,człowieku urlop się bierze jak komuś potrzeba i pasuje.Jak Ty nie bierzesz to jedz tam do tej biedrony i zastąp kogoś.i nie odpisze Ci na zaczepki więc nie czekaj.parówa

:lol: uwielbiam karmienie trolli :lol:

I jak "parówa" to mam nadzieję, że jak już to "Piratka" z Lidla -.-
 
     
piegusek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-14, 10:01   

(@4ever) Spoko nie napinam się,to było moje zdanie do którego kążdy ma prawo tak jak mnie uświadomiłeś
 
     
~kicior_ek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2013
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-15, 05:52   

Wielkie "halo" z tymi zwolnieniami, a ja się pytam, co ZZ zamierzają z tym zrobić?
_________________
"Podwładny powinien przed obliczem przełożonego mieć wygląd lichy i durnowaty, tak, by swoim pojmowaniem sprawy nie peszyć przełożonego." Piotr I Wielki - idealne w odniesieniu do wymagań kierowników Biedronki...
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-15, 14:15   

kicior_ek napisał/a:
Wielkie "halo" z tymi zwolnieniami, a ja się pytam, co ZZ zamierzają z tym zrobić?
wielkie "halo" więc nie rozumiem po co pytasz... Związki zawodowe działają W oparciu o ustawę o związkach zawodowych.A ja pytam co Ty robisz w tej kwestii? Wstepujesz do jakiejś organizacji by zwiększyć uświadomienie w pracy?
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-15, 17:41   

Krzyczeć każdy potrafi albo gadać po kątach jak to żle ale jak przychodzi co do czego to każdy siedzi cicho bo się boi ;/
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-06-15, 20:39   

Tyle krzyku, a dziś w dwóch biedronkach u siebie, jak byłam na zakupach, widziałam ogłoszenie o zatrudnieniu sprzedawców.
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-15, 22:38   

Lari, bo biedry szukaja pracownikow..... ale pracownikow a nie obibokow co jak nie pojda co kwadrans na fajke to strzelaja focha...

A jak nie przedluzaja umow badz zwalniaja tych ktorzy im nie pasuja to jest raban..o ile za zwolnienia rozumiem jeszcze, to o nieprzedluzanie? nie nadaje sie to nie ma dalej umowy i tyle. Firma naprawde nie ma interesu zeby ciagle sobie nowych brac. Ba, nawet jej na reke miec pracownikow z dlugim stazem, bo sa juz wyszkoleni, i nie traci pieniedzy na szkolenie nowych.
 
     
król Julian 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Wrz 2014
Posty: 6
6 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-06-15, 23:11   

Popracujesz w biedrze kilka lat to pogadamy o twojej wydajności i chęci do pracy,sześć lat temu moje myślenie było podobne,ludzie po prostu szanują swoje zdrowie i siebie
_________________
Julek
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by przemo