Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
odpowiedzialność finansowa
Autor Wiadomość
justys48

Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 2
  Wysłany: 2015-05-13, 00:02   odpowiedzialność finansowa

Jak to jest z tą odpowiedzialnością finansową no bo niby jej nie ma ale jak jest jakiś brak w kopercie to trzeba płacić bo kr zmusza.
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-13, 07:40   

Koperta to co innego i nikt cie nie zmusza. Test z podrecznika był a procedury dalej w lesie. Osoba robiąca koperte ponosi odpowiedzialność za nią jak jest brak to dokłada i tyle. Co Ty sie wczoraj urodziłaś?
  Ocena JMP: 8/10
     
justys48

Dołączył: 13 Lut 2011
Posty: 2
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-05-13, 09:23   odpowiedzialność finansowa

Tylko widzisz jeśli robimy koperty tak jak zawsze i jak zawsze kasa się zgadza a raptem w banku jest jakiś brak to dla mnie to nie jest tak do konca normalne. Pracuję już trochę w tej firmie i nidgy nie miałam takiej sytuacji. Widzę że Ty jesteś wpatrzona w biedronkę jak w obrazek a ja wiem że bez biedronki też jest życie.
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-13, 09:35   

justys48 napisał/a:
Widzę że Ty jesteś wpatrzona w biedronkę jak w obrazek
Mylisz się, są ludzie którzy wiedzą co im wolno i jakie mają prawa w pracy, co do braku w banku to taki temat na forum już jest wystarczy się ruszyć i poczytac a nie powielac i czekać na gotową odpowiedź.
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-13, 11:46   

A myślisz, że po co przy przejmowaniu zmiany liczysz sejf? Odpowiadasz za niego i zawsze była odpowiedzialnośc materialna kierownika za gotówkę w sejfie.
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2015-05-14, 14:50   

Jeśli przeliczyłaś kaskę i jest pewność co do zawartości koperty można poprosić o ponowne policzenie tej koperty(kiero który mnie szkolił mi to powiedział), lecz żadnych procedur co do tego nie ma :) i trzeba działać szybko :P
  Ocena JMP: 5/10
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-20, 09:50   Re: odpowiedzialność finansowa

justys48 napisał/a:
Jak to jest z tą odpowiedzialnością finansową no bo niby jej nie ma ale jak jest jakiś brak w kopercie to trzeba płacić bo kr zmusza.


To nie zazdroszczę Kr. Nigdy nie płaciłem za braki w kopercie i nie mam zamiaru płacić. Nikt nie może od nas wymagać pokrywania takich różnic. Może się zdarzyć że ktoś ukradł cześć zawartości koperty wtedy przełożony może wezwać policje. O ile ma dowody. Nie dajcie się robić na szaro nie musimy pokrywać żadnych różnic z własnej kieszeni. Za pokrywanie różnic kasjerskich z własnych środków finansowych nawet można stracić pracę z artykułu 52 KP.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-05-20, 10:13   

A mi się wydaje, że nie jest to pokrycie zwykłej różnicy kasjerskiej, tylko różnica, która wynikła już po przeliczeniu gotówki w banku po zdaniu utargu.
 
     
~HeniekZ

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-13, 07:59   

Powieddzcie mi czy tak sie da albo ja tego nie kumam: rozliczam utarg kasjera brakuje ma 100 zl nadwyżki. Liczę drugi raz i tak samo. Kiedy jednak liczę kasę już na końcu by dać do koperty okazuje się że sie machnąłem bo on nie miał extra tej 100 zł i jest OK. Wołam kasjera żeby poprawić stan rozliczenia bo jest taka opcja w markecie. Ale w opcji KW dalej wisi mi kwota ogólna (z tym 100 zł za dużo). System nie uwzględnia tego że przecież rozliczenie tego kasjera poprawiłem.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-13, 11:46   

zorientowałeś się zapewne już przy robieniu koperty czyli po utworzeniu kw, dlatego tk ci wyskakuje. Gdybys to poprawił wcześniej byłoby ok.
 
     
Kasiek79 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Sie 2017
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-13, 15:54   

Taka sytuacja. Robię bank KW już utworzone,w tym momencie muszę zrobić coś innego wychodzę z Kasa wchodzę w Market.Po chwili wchodzę w Kasa i nie ma wcześniej utworzonego KW.Gdzie go szukać?Kasa na stole a ja nie mogę wydrukować BDW.Nie ma w dokumentach.
 
     
~HeniekZ

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 29 Mar 2014
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-14, 11:44   

Kasa Obsługa BDW czy coś takiego i powinnaś tam mieć swoje BDW. No tak tylko właśnie wcześniej się liczyło 3 razy i wyszło OK niby. No nic trzeba bardziej patrzeć na przyszłość.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo