Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Podwyżki płacowe 2015
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 21:56   

Do michałek 710
Kod:
dlaczego qweerty ktos ma jechac z innej biedronki oddalonej 40 km i placic na paliwo tylko dlatego ze ktos wzial uz a nie sciagnac osobe kto ramieszka 2km? )


Dwie kwestie:
-podręcznik kasjera, procedura rejestracji czasu pracy , to kR nanosi na innym sklepie ,miejscowości grafik osoby oddelegowanej na ten sklep, imię i nazwisko oraz stanowisko wpisuje do pamiętnika sklepu zgodnie z procedurą oraz określa od kiedy do kiedy jest na tym sklepie. Tyle procedura, nie widziałem kr ,który ją wypełnia. A teraz michałek 710 ty zapomnij odbić na czas osobę która ma zaplanowane 12 h to kr Ci głowę urwie,że złamałeś prawo i nastraszy zwolnieniem (a nie prawda jest tzw 13 bezpieczna godzina)
Po za tym KR nie oddeleguje Cię zgodnie z procedurą, a złamiesz w drodze do miejscowości X nogę, a masz umowę na miejscowość Y udowodnij w ZUS ,że byłeś w drodze do pracy i jesteś oddelegowany.......
- jak masz jechać do innej miejscowości to kr ma obowiązek pokryć Twoje koszty delegacji i wskazać środek transportu. Żeby się nie wymądrzać, kr kazał mi pojechać do innej miejscowości zadzwonił w dniu wolnym. Poinformowałem go,że a) nie mam środka transportu b) autobus jedzie o 10 tej a pracę mam na 14 tą. On stwierdził że pracodawcy nie obchodzi jak pracownik dostanie sie do pracy .Ja mu na to że nie ,ale w przypadku gdy ten zgadza się podpisać umowę i pracować w danej miejscowości ,a w tej jestem w pracy o 13.30. Efekt? KR oddzwonił ,że będzie o 13.30 zawiezie mnie i odwiezie do pracy na innym sklepie :P
I nie byłem jakąś szychą w związkach a szeregowym członkiem.

[ Dodano: 2015-08-23, 22:08 ]
Cytat:
Qweerty jest zwiazkowcem wiec jego zdanie musi byc anty wszystkiemu a ja probuje tylko pisac o tym ze nie we wszystkim ma racje.


Oczywiście nie wszystkiemu ,chwalę np ewidencję czasu pracy, przerwy dobowe itp. Nie mogę zrozumieć braku możliwości ewidencji przerw pracowniczych , czego nie rozumieją ks.zks a pomogłoby to w zwiększeniu etatów na sklepach ,bo nie oszukujmy się tydzień przed gwiazdką cały sklep nie idzie na przerwę. Jestem przeciw planowaniu godzin nocnych krócej niż do 5 rano ,a więc kiedy kursuje komunikacja miejska ( i tu michałek710 masz koszt dodatkowego paliwa dla zks czy ks-sprzed)
Wkurza mnie komisja antymobbingowa ,która zamiata pod dywan.
A chwalę ZFŚS za np wakacje dla dzieci pracowników.
To co zgłaszamy ,to problemy nie nasze ,a zgłaszane przez pracowników.

Kilkakrotnie mówiliśmy o manipulowaniu z godzinami podczas l4. O 70 wersjach grafiku, mogę już na siłe zrozumieć 20 ale 70?

[ Dodano: 2015-08-23, 22:12 ]
Cytat:
estem zwyklym zasrepca kierownika sklepu, nie zadnym kr czy pracownikiem wyzszym jmp jak nie ktorzy to opisuja. Ja rozumeiem wiele postulatow za jmp i przeciw jmp...


Nawet nie podejrzewam ,bo prześledziłem Twoje pierwsze wpisy i można sie dużo dowiedzieć ;)
Kod:
W przyszłym tygodniu kierownickza mnie wysyła na jeden dzien na delgecją do nowo otwieranej biedronki niby do pomocy i do przyuczenia nowych tam... ?? Czy ktoś miał taki przypadek ? Co tam bede robił

Wiem ,że nie każdy widzi negatywne strony JMP ,ja je widzę, bo mam szerokie spectrum z doświadczenia związkowego .Jeżeli pracuje się Tobie dobrze , masz spoko kr i ks to super i chciałbym by to był w jMP standard, wtedy jedynym moim i kolegów i koleżanek z zz zmartwieniem byłby np układ zbiorowy.
Z doświadczenia podpowiem Tobie ,że od pierwszego wpisu JMP wie lub próbuje sie dowiedzieć kim jesteś. A to że tu piszesz, na pewno mają na oku. Zresztą powiem Tobie na pw jak Cię mogli namierzyć ,bo sam nieświadomie im pomogłeś
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 22:26   

Jakos tez nie chce sie chwalic gdzie pracuje i kim jestem. Moze udowodnisz ? Bo mnie sie wydaje ze akureat w tym temacie jestem ostrozny a swoja droga na prawde fajnie sie czyta twoje posty ale wiem tez ze kartka przyjmie wszystko a nie oszukujmy sie nie ktore postulaty sa uwierz nie do ruszenia a co do tych wyjazdow? To jednak wierze i mam pewnosc ze kazdy ludzki czlowiek woli kogos sciagnac oczywiscie za zgoda niz prosic zeby ktos przyjechal z dalsza. Kr tez ma dni wolne pamietaj.
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 22:32   

Odpowiem Tobie na pw odnośnie udowodnienia, ja wiem x firma może skojarzyć x do konkretnego slepi
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 22:35   

Nie udowodnisz
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-23, 22:40   

i kolejna strona postów nic nie wnoszących do tematu... brawo jak tak dalej pójdzie to w każdym temacie będzie prywata i nawet jak ktoś będzie zainteresowany przeczytaniem tematu to stwierdzi po x stronach że to jałowa rozmowa i sobie da spokój - ja bym tak zrobił jakbym nie był na bieżąco.
Załóżcie sobie temat qweerty kontra reszta świata i jeździjcie tam po sobie ile chcecie ale nie w co drugim temacie dość istotnym jak to robicie teraz.
Proszę nie odpisujcie już na mego posta bo temat wrzucam do ignorowanych bo offtop goni offtop.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-23, 22:46   

https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=2962&postdays=0&postorder=asc&start=75

link do strony w której pojawia się temat podwyżek i ostatnie informacje od pracowników spod Warszawy o wyrównaniu do końca roku stawek wynagrodzenia kadry kierowniczej do stawek Warszawki .Ile prawdy, nie wiem......ale mówiono o tym w wielu sklepach

i masz całkowitą rację Włodarz mea culpa
 
     
wert44

Dołączył: 06 Gru 2011
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-28, 13:18   Re: Podwyżki płacowe 2015

zz-biedronka napisał/a:
z powodu tak gorącego tematu jak podwyżki płacowe 2015 zwracamy się z prośbą do wszystkich o informacje dotyczącą :
1. Czy dostaliście podwyżki płacowe
- Warszawa
- Poznań, Wrocław,Gdańsk ( duże miasta)
- miejscowości po za dużymi miastami

2. Czy osoby z oceną SOP poniżej oczekiwań dostały podwyżkę płacową

informacje kierujcie bezpośrednio na mój adres e-mail piotr.skarb@wp.pl w celu szybkiej weryfikacji i podjęciu działań.


[ Dodano: 2015-08-28, 13:33 ]
Witam. Mam pytanie , co ma wspólnego podwyżka stażowa z oceną pracowniczą.
Pozdrawiam
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-28, 16:58   Re: Podwyżki płacowe 2015

wert44 napisał/a:
zz-biedronka napisał/a:
z powodu tak gorącego tematu jak podwyżki płacowe 2015 zwracamy się z prośbą do wszystkich o informacje dotyczącą :
1. Czy dostaliście podwyżki płacowe
- Warszawa
- Poznań, Wrocław,Gdańsk ( duże miasta)
- miejscowości po za dużymi miastami

2. Czy osoby z oceną SOP poniżej oczekiwań dostały podwyżkę płacową

informacje kierujcie bezpośrednio na mój adres e-mail piotr.skarb@wp.pl w celu szybkiej weryfikacji i podjęciu działań.


[ Dodano: 2015-08-28, 13:33 ]
Witam. Mam pytanie , co ma wspólnego podwyżka stażowa z oceną pracowniczą.
Pozdrawiam


Odpowiem prosto - nic.
Podwyżka stażowa następuje po:
3 latach pracy,
5 latach pracy,
10 latach pracy
Ocena pracownicza jest brana pod uwagę jeśli chodzi o:
-przedłużenie umowy,
-wypłata (bądź nie) nagrody rocznej,
-wypowiedzenie umowy ze względu na ocenę "poniżej oczekiwań",
-awans za ocenę "powyżej oczekiwań"

Podwyżka płacowa co roku jest (a raczej były do tego roku) bo w 2015 nie było dla kasjerów ani podwyżek płac ani stażowych.
 
     
@len-bar

Dołączył: 13 Kwi 2012
Posty: 131
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-08-28, 19:14   

Podwyżki stażowe dla kasjerów były.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-08-29, 16:35   

len-bar napisał/a:
Podwyżki stażowe dla kasjerów były.


Podwyżki stażowe były, ALE PODWYŻEK STAWEK STAŻOWYCH NIE BYŁO..........
 
     
~kukosia3 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 03 Paź 2014
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2015-10-07, 20:29   

a gdzie najlepiej się zgłosić z zapytaniem o podwyżkę, jeśli nawet KO nic nie wie na ten temat?
  Ocena JMP: 3/10
     
mua 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-08, 11:06   

A jak to jest po awansie staż liczy się od nowa na nowym stanowisku??
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-08, 11:08   

jeżeli chodzi o stażowe to tak
 
     
mua 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 08 Gru 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-08, 11:50   

Dziękuję za odpowiedź marta1 bo u mnie na sklepie nie wiedzieli:)
 
     
Fokusik 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lip 2014
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-10-08, 15:40   

:aniol: :aniol: >:D :** :#) :yeah:

[ Dodano: 2015-10-08, 15:46 ]
Witam. Mam pytanie odnośnie podwyżek stażowych.
W maju tego roku minął mi rok pracy. Czy podwyżka stażowa będzie płatna z wynagrodzeniem za pazdziernik w listpadzie. Czy podpisuje się jakiś aneks do umowy? Czy po roku to 2100 brutto w łódzkim? Proszę kogoś o odpowiedź.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo