Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Śladem naszych wizyt. Ankieta.

Czy spotkałeś się z :
1)TAK-z informacją o zakazie rozmów z "związkowcami"
6%
[ 14 ]
1)NIE- nie spotkałem się z taką informacją o zakazie rozmów
19%
[ 43 ]
2)TAK-z groźbami ze strony przełożonych o zwolnieniu z pracy w przypadku przystąpienia do związków
4%
[ 10 ]
2)NIE-nie spotkałem się z takimi groźbami
21%
[ 47 ]
3) TAK- z zakazem przyjmowania ulotek i deklaracji
4%
[ 11 ]
3) NIE- nie spotkałem się z zakazem przyjmowania ulotek
19%
[ 43 ]
4)TAK-z telefonem od KR że jeżdżą 'związkowcy" i nie wolno ich wpuszczać na zaplecze sklepu
5%
[ 12 ]
4)NIE- nie spotkałem się z zakazem wpuszczania 'związkowców" do pomieszczeń socjanych
19%
[ 43 ]
Głosowań: 60
Wszystkich Głosów: 223

Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-28, 10:10   Śladem naszych wizyt. Ankieta.

Zwracamy się serdecznie z prośbą o udział w ankiecie dotyczącej wizyt działaczy związkowych na sklepach. W ostatnich dniach odwiedzono okolice Płocka, Sierpca i Włocławka. Dwie grupy działaczy odwiedzały sklepy oraz zbierały kontakty do pracowników zainteresowanych przystąpieniem do organizacji. Niestety po wizycie dotarły do organizacji sygnały o działaniach kierowników rejonów które zagrożone są sankcjami od kary grzywny do kary pozbawienia wolności . Mówimy tu o sankcjach wynikających z zapisu Ustawy o związkach zawodowych a zwłaszcza z art 35 par 2 ustawy:

Rozdział 5
Odpowiedzialność za naruszenie przepisów ustawy

Art. 35. [Przepisy karne] 1. Kto w związku z zajmowanym stanowiskiem lub pełnioną funkcją:
1) przeszkadza w utworzeniu zgodnie z prawem organizacji związkowej,
2) utrudnia wykonywanie działalności związkowej prowadzonej zgodnie z przepisami ustawy,
3) dyskryminuje pracownika z powodu przynależności do związku zawodowego, pozostawania poza związkiem zawodowym lub wykonywania funkcji związkowej,
4) nie dopełnia obowiązków określonych w art. 261, 331 i 341
- podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności.


Nadal nie potrafię zrozumieć jednego :
czym Biedronka różni się od sieci Real ,Auchan, Tesco, Kaufland czy nawet firmy Provident ,gdzie wszędzie funkcjonuje bez przeszkód organizacja związkowa, nikt nikogo nie straszy zwolnieniem z pracy za zapisanie się do związku zawodowego, a działacze mogą swobodnie wchodzić na pomieszczenia socjalne i rozmawiać z zainteresowanymi pracownikami.

W działaniach w rejonie Włocławka,Sierpca i Płocka brali udział przedstawiciele Komisji Krajowej co wystawiło pracodawcy bardzo niekorzystną "laurkę", zwłaszcza w odniesieniu do innych sieci handlowych.

Przypominamy Kierownikom Rejonu ,że działania o których mamy informację mogą i będą skutkować skierowaniem sprawy do prokuratury Pracodawca i jego przedstawiciele ogranicza przede wszystkim pracownikom Konstytucyjne prawo do zrzeszania się a także naruszane są w ten sposób konwencje Międzynarodowej Organizacji Pracy oraz wytyczne OECD

Zwracamy się też z prośbą do pracowników zwłaszcza Centrum Dystrybucyjnego odnośnie potwierdzenia lub zaprzeczenia informacji odnośnie klauzuli przy zawieraniu umów o pracę o zakazie przystąpienia do związków zawodowych.

[ Dodano: 2015-04-28, 10:36 ]
https://www.solidarnosc.g...a/?postId=44964

[ Dodano: 2015-04-28, 10:42 ]
https://www.solidarnosc.g...a/?postId=44964
 
     
piegusek
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-28, 18:24   

A czy Was Związki Zawodowe wogóle ktoś widział na Centrum,bo ja pracuje 5 lat i na CD Wyszków nie widziałem nikogo ze związków,czy Związki są tylko od sklepów.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-04-28, 20:44   

piegusek napisał/a:
A czy Was Związki Zawodowe wogóle ktoś widział na Centrum,bo ja pracuje 5 lat i na CD Wyszków nie widziałem nikogo ze związków,czy Związki są tylko od sklepów.


Jak pracodawca nas wpuści przez bramę to jak najbardziej Przedstawiciele działu rozwoju Komisji Krajowej byli pod DC Lubartów. Jedyne osoby które udało im się 'zaczepić" to kierowcy firm zewnętrznych. Natomiast nie pozwala się nam na "agitację" na DC ,czyli nie pozwala realizować zadań ustawowych.

piegusek jeżeli tylko będziecie mieli ochotę się spotkać zapraszam na pw w celu ustalenia terminu spotkania.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-04-28, 22:18   odp

około 3 lata temu pod DC Grudziądz nasłali na nas Policje ale Policja ich wyśmiala, że powinliśmy siedzieć i rozmawiać z pracownikami na stołowce a nie pod bramą.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
~matusiak80 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Gru 2009
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-05-04, 07:58   

jak pracuję 8 lat to nigdy nikogo nie było u nas na sklepach .
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo