Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Praca po godzinach
Autor Wiadomość
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
Wysłany: 2010-05-29, 19:07   Praca po godzinach

przeniesiono mnie do nowej biedr.
będąc na popołudniowej zmianie z pewną zastępczynią kierownika ,musiałam zostać pół godziny dłużej w pracy. Powodem było to iż ona się nie wyrabiała ze swoją pracą. przez nas (kasjerów) sklep był wysprzątany,tak samo kasy,pieczywo itd.
STąd moje pytanie - czy muszę zostawać po godzinach? z jednej strony jakby nie patrzeć jestem jej podwładną i powinnam się jej słuchać ale..czy jedynie leży to w mojej gestii czy chcę? bo jestem osobą spoza miasta,w którym owa biedrona się znajduje.kończąc o 22 mam ostatni autobus o 22.15..
 
     
~Pajączek 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Mar 2010
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-05-29, 22:32   

Na prace po godzinach musisz wyrazić zgodę,nie można nikogo zmusić a to że ona się nie wyrabia to jej problem także nie musisz zostawać
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-05-29, 22:32   

Hmm... u nas praca nawet ponad minutowa nie wchodzi w gre, a o nad godzinach ze względu na słabą prace IIKS jeszcze nie słyszałem. Taki IIKS u nas poszedł by na odstrzał albo został zjedzony przez poranną zmiane -.-
Co do pytania odnośnie czy musisz zostać po godzinach - wydaje mi się, że NIE, a już na pewno nie z tak błachego powodu. Tym bardziej, że masz ostatni dojazd do domu zaraz po pracy.
Ja sam do nie dawna dojeżdżałem PKP godzine do pracy i np. gdy była inwentura a mój grafik był zaplanowany do 00:00 a ostatni pociąg odjeżdżał o 23:40 to wystarczyła rozmowa z KS aby wyjść o 23:20.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
awen

Dołączył: 20 Maj 2010
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-05-30, 11:14   

U nas po godzinach zostaje ta kasjerka,która ma samochód :) ,
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-05-30, 21:58   

U nas jeśli zdarzy się taka sytuacja ks pyta się czy możemy zostać dłużej...
  Ocena JMP: 6/10
     
Beaga2 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Maj 2010
Posty: 20
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2010-05-31, 11:29   

U nas Ci którzy mają autobus idą na niego i zostają Ci co nają blisko do pracy lub własny samochód :D
 
     
Anonim72
[Usunięty]

Wysłany: 2010-05-31, 11:30   

awen napisał/a:
U nas po godzinach zostaje ta kasjerka,która ma samochód :) ,


U nas też tak jest,choć rzadko się zdarza,no chyba, że nie zdążę spakować pieniędzy do banku,bo zamykamy o 21, a odbić się musimy o 21.30,jeżeli jest duży ruch i nie ściągnę wszystkich kasjerów do 20,30 to muszę się śpieszyć,a to nie zawsze wychodzi na dobre,wtedy dzwonię do KR i mówię,że zostaję 15 min. dłużej z 1 kasjerką,tą która może i nie ma problemu :) :) zresztą mamy taka brygadę,że nie raz dziewczyny proszą,żebym zadzwoniła do KR o pozwolenie na to by dokończyć kosmetykę albo "wypicowac" sklep na maxa bo nie zdążyłyśmy ;( ale tłumaczę,że to co nie skończymy my to skończy ranna zmiana i nie ma co przesadzać 8) tak dajemy z siebie wszystko, TK w zeszłym miesiącu 100%, w tym 96% bo obniżone za czystość,a był prawie w tym tygodniu gdzie tak non stop lało,no to chyba jakiś nie poważny gościu >:D
 
     
ocalka 

Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-09, 23:34   

a ja mam pytanie czy jak zostajecie po południowej zmianie na nadgodziny to o której jesteście odbijani tuz przed wyjściem czy o grafikowej porze? bo nas kierowniczka odbija o czasie a nie raz zostajemy ok 30 min dłużej bo trzeba dokończyć robotę bo z jakiś powodów się nie wyrobiliśmy i czy to jest zgodne z prawem?
 
     
@chester1988 
PREZES JMD


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Gru 2009
Posty: 116
Skąd: Bukowno
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-09, 23:47   

nie jest zgodne z prawem za takie coś się leci z pracy no i PIP może się przyjrzeć hmm jak są kamery na sklepie to jeśli chcesz możesz iść do sądu pracy
_________________
chemios.pl kliknij na reklamę...
kac morderca nie ma serca zbieram na piwo pomóżcie!
 
     
ocalka 

Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-10, 00:06   

nie no aż tak to mam nadzieje sprawa się nie potoczy na razie napisałam maila do BOPu zobaczymy co oni z tym zrobią.
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2010-06-14, 17:35   

ocalka napisał/a:
nie no aż tak to mam nadzieje sprawa się nie potoczy na razie napisałam maila do BOPu zobaczymy co oni z tym zrobią.

I jak się sprawa potoczyła ??
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
ocalka 

Dołączyła: 28 Sty 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-14, 23:16   

odpisali mi :

"temat zostanie przez nas sprawdzony w możliwie szybkim terminie. Proszę się ze mną skontaktować w ciągu najbliższych 1-2 tygodni w celu poinformowania mnie czy sytuacja uległa zmianie.
Sytuacje, które Pani opisała nie są przez firmę w żaden sposób tolerowane dlatego proszę mnie informować na bieżąco o sytuacji w Pani sklepie".

jak dotad nie było okazji sprawdzic czy cos sie zmieniło ale mam nadzieje ze kierowniczka zaniecha tej praktyki:)
 
     
bibedronka...

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-18, 14:44   

nie liczyła bym na zbyt wiele... u nas jak sprawdzili to powiedzieli że to my kłamiemy i wypad z roboty... witaj bezrobocie...
 
     
@kas 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Maj 2010
Posty: 205
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-20, 16:51   

a nie macie monitoringu w biurze?
 
     
bibedronka...

Dołączył: 14 Sty 2010
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-06-20, 20:46   

bez obaw monitoring nagrywa miesiąc wstecz. Działania BOP i całej reszty są na tyle skuteczne że zanim my cokolwiek wiedziałyśmy o ich działaniach to nagle wszystko było ok i nic do udowodnienia:( oni sobie krzywdy nie dadzą zrobić... miesiąc szybko mija a potem na nagraniach wszystko jak w zegarku....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo