Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Proponownie produktów na kasie
Autor Wiadomość
finera

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 10
  Wysłany: 2016-10-03, 13:47   Proponownie produktów na kasie

Witam. Mam pytanie czy u Was na sklepach macie obowiązek polecania produktów - codziennie innych? U mnie tak jest. Jeżeli tego nie zrobię to mam do czynienia z rejonową. Jest to uciążliwe zważywszy na fakt że, siedząc na jedynce musze zapytać o kartę, naklejki, zaproponować , podac kwotę i resztę nie zapominając oczywiście o powitaniu i pożegnaniu klienta. Przez te wszystkie pytanie często nie wiem czy wadałam resztę. Maskra.
 
     
#patusss933

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 101
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 14:39   

niewiem jak teraz, ale pol roku temu u nas kierwniczka powiedziala dajcie troche ptasich mleczek do proponowania, przyszedl rejon i pysk, ze to lamanie regulaminu i, że nie wolno proponowac. Jeszcze raz nas ujrzy, że cos proponujemy to poniesiemy odpowiedzialnosc...
 
     
#gregor 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 74
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 14:46   

U nas c o tydzień w rekomendacjach tygodniowych dostajemy info co musi być proponowane na kasie i to już dość długo funkcjonuje. Dotyczy to całego regionu. Czasami tylko któryś okręg ma inny produkt do proponowania na kasie.
  Ocena JMP: 7/10
     
finera

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 15:46   

Czyli może to być przykład łamania regulaminu? U nas codziennie cos innego. Mamy proponować dzieciom, klientom od Amarenki... Ludzie śmieja się z nas. Kolejki do pół sklepu bo spowalnia to pracę. Gdzie otrzymać odpowiedź że jest to nadużyciem?
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 16:27   

U nas też już jakiś czas nie proponujemy nic odgórnie to przyszło
  Ocena JMP: 5/10
     
finera

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 16:44   

Czyli wychodzi na to że wszystko zależy od rejonu. Więc co mi wpisze w pamiętnik rejonowa jak nie będę się stosowała? Bo skoro jedni maja to robić a drudzy nie to może mnie ukarać???
 
     
#patusss933

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Sie 2014
Posty: 101
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 17:26   

no widzisz co kraj to obyczaj :D teraz rejon sie zmienil tamten odszedl i znów zaczęlo sie proponowanie ..
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 20:53   

U nas nic nie proponujemy :P
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
@maniek19 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 16 Lip 2014
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-03, 22:08   

U nas stoi produkt "proponowany" z cena ale nikt tego nie proponuje ustnie, więc nie ma raczej problemu. Ciekawe czy jest i gdzie taki zapis o zakazie proponowania :)
  Ocena JMP: 2/10
     
#gregor 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 14 Lut 2015
Posty: 74
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-04, 09:15   

Nie ma nigdzie zapisanego zakazu proponowania. finera, KR bądź kierownik wpisze ci, że nie stosujesz się do poleceń przełożonych. A w naszym przypadku to nie zależy od rejonowego tylko raczej od DO albo KO.
U nas też nikt nie proponuje na kasach (tylko stoją sobie te produkty) i nikt nigdy nawet nie zwrócił uwagi, że ma paplać tą regułkę pod koniec każdego paragonu.
  Ocena JMP: 7/10
     
finera

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Lis 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-04, 10:20   

No to szczęśliwi jesteście. Bo ja po całym dniu bezustannego gadania nie mam głosu. Dodam jeszcze że na koniec dnia dostajemy ranking który sklep sprzedał więcej produktu. I tak w kółko. Dzisiaj bułki jutro kabanosy. A ludzie wściekają się bo nie mają gdzie zakupów spakować bo towar proponowany rozłożony ma być przed kasjerem i obok tak gdzie odkładamy towar skasowany.
 
     
@robalna6 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Paź 2014
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-04, 12:25   

To mów "polecamy kabanosy" czy co tam polecacie, jakie ty regułki mówisz? u nas jak była ta akcja, to mówiliśmy co kilka klientów no i do tego takich podejrzanych haha
_________________
"Nadzieja- to komfort na , który mnie nie stać"
 
     
eugenia1 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 27 Sty 2011
Posty: 22
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-04, 23:14   

Poprostu nowi kr chcą się wykazać i nie wiedzą jak podnieść koszyk a może takim sposobem się uda przecież to nie oni rżnął głupków na kas w tylko my zwykli robole a oni zbierają laury😊
  Ocena JMP: 7/10
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-05, 08:12   

Racja
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-10-05, 21:58   

a gdzie w obsłudze klienta w 5 krokach jest jakieś proponowanie produktu? Nie wiecie do czego się odnieść przecież są od tego procedury a ich łamać nie można.
Mój kr też kiedyś powiedział żeby coś tam proponować to mu kategorycznie odmówiłem z możliwością wystawienia mi nagany że moje kasjerki mają dość już pracy na kasie i rozmów z klientami że proponować nic nie będą dodatkowo ale towar na kasie koło nich może stać. I stał do pewnego momentu aż nie przyjechał dawny dystrykt i nie zjebał wszystkich ;]
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo