Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
TERROR KR MARIUSZ SZ. I KO WOJCIECH F.- Nowy Targ
Autor Wiadomość
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 322
0 UP 1 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-21, 11:01   

Ten kto zna sprawe wie,ze nic nie jest czarno-biale... Zwlaszcza biedny ucisniony personel, ktory teraz przezywa sielskie chwile u prywaciarza a wczesniej caly dzien nie mogl sie wysikac i dostawal wysypek na tle nerwowym bedac zmuszonym do pracy jako kierownik.
  Ocena JMP: 7/10
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-21, 11:08   

TY porównujesz prywaciarza do biedronki.... to znaczy że porównujesz do patologii ...a czemu nie porównujesz do tego co powinno być?
Prawo pracy jest jedno. Dla wszystkich
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
  Ocena JMP: 6/10
     
Waffen77 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 24 Lis 2014
Posty: 322
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2015-03-21, 11:33   

Co ty chlopie pi****ysz o prawie pracy jak nie znasz sytuacji. Podaj mi jeden przyklad z tego artykulu gdzie zostalo zlamane PP.
Ostatnio zmieniony przez 2015-03-21, 16:27, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 7/10
     
#tolek123

Dołączył: 03 Lut 2010
Posty: 103
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-21, 13:56   

Waffen77 napisał/a:
Co ty chlopie pie***ysz o prawie pracy jak nie znasz sytuacji. Podaj mi jeden przyklad z tego artykulu gdzie zostalo zlamane PP.

Koleś j**ą bym ci w łeb jak bym cie spotka. Sorry biedronki ale niewytrzymałem
Ostatnio zmieniony przez 2015-03-21, 16:28, w całości zmieniany 2 razy  
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-21, 14:10   

po co tu się roztrząsać na ten temat, prawd jest tyle ilu pracowników byłych i obecnych na tym sklepie, i każdy swoją uznaje za słuszniejszą. nie było nas tam to nie wiemy czy tak jest faktycznie. Jakoś w mediach ogólnopolskich cisza na ten temat. a tu wypowiada się grupa byłych pracowników, jedna przepuściła towar przez kase( nawet pomyłkowo ale zawsze), druga łamała przepisy bhp. u mnie kasjerka celowo przepuściła towar i tego samego dnia została zwolniona.
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
~Libeerty

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 05 Lut 2015
Posty: 25
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-21, 14:58   

Waffen77 napisał/a:
Co ty chlopie pi***ysz o prawie pracy jak nie znasz sytuacji. Podaj mi jeden przyklad z tego artykulu gdzie zostalo zlamane PP.


Prawo pracy? to poczytaj troszkę. Od art 18 [2] do art 93 do 94 k.p.

Art. 943. Obowiązek pracodawcy przeciwdziałania mobbingowi
Dz.U.2014.0.1502 t.j. - Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
§ 1. Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi.
§ 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
§ 3. Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
§ 4. Pracownik, który wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów.
§ 5. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę powinno nastąpić na piśmie z podaniem przyczyny, o której mowa w § 2, uzasadniającej rozwiązanie umowy.

Art. 943. Obowiązek pracodawcy przeciwdziałania mobbingowi
Dz.U.2014.0.1502 t.j. - Ustawa z dnia 26 czerwca 1974 r. - Kodeks pracy
§ 1. Pracodawca jest obowiązany przeciwdziałać mobbingowi.
§ 2. Mobbing oznacza działania lub zachowania dotyczące pracownika lub skierowane przeciwko pracownikowi, polegające na uporczywym i długotrwałym nękaniu lub zastraszaniu pracownika, wywołujące u niego zaniżoną ocenę przydatności zawodowej, powodujące lub mające na celu poniżenie lub ośmieszenie pracownika, izolowanie go lub wyeliminowanie z zespołu współpracowników.
§ 3. Pracownik, u którego mobbing wywołał rozstrój zdrowia, może dochodzić od pracodawcy odpowiedniej sumy tytułem zadośćuczynienia pieniężnego za doznaną krzywdę.
§ 4. Pracownik, który wskutek mobbingu rozwiązał umowę o pracę, ma prawo dochodzić od pracodawcy odszkodowania w wysokości nie niższej niż minimalne wynagrodzenie za pracę, ustalane na podstawie odrębnych przepisów.
§ 5. Oświadczenie pracownika o rozwiązaniu umowy o pracę powinno nastąpić na piśmie z podaniem przyczyny, o której mowa w § 2, uzasadniającej rozwiązanie umowy.

[ Dodano: 2015-03-21, 15:00 ]
[b]Poniżanie pracownika , ubliżanie mu narusza przepisy prawa pracy. Nieznajomość prawa nie zwalnia od odpowiedzialności ,ale nieznajomość wpływa też na to że ktoś ignoruje nasze prawa[/b]
_________________
Czas na zmiany. Najpierw człowiek...............
Ostatnio zmieniony przez 2015-03-21, 16:29, w całości zmieniany 1 raz  
  Ocena JMP: 6/10
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-21, 18:10   

https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=2892 proszę o kontakt w wiadomościach prywatnych w celu spotkania osób które dotyczą opisane sytuacje,a także wszystkich chętnych pracowników.
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-21, 18:14   

Libeerty napisał/a:
TY porównujesz prywaciarza do biedronki.... to znaczy że porównujesz do patologii ...a czemu nie porównujesz do tego co powinno być?
Prawo pracy jest jedno. Dla wszystkich
mam wrażenie że Libeerty to dawny Robeerty :D
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-21, 19:05   

Wszystkie "eerty" to jedna osoba to więcej niż pewne :P można zmieniać nicki ale trudno się wyzbyć sposobu pisania :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-21, 20:25   

Ale muszę przyznać że składnia poprawiła się sporo. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-21, 22:22   

Nie znam żadnych eerty
poniżej link znalezione dzięki zaprzyjaźnionemu koledze z południa
https://forum.o2.pl/temat.php?id_p=6156235

Nie wklejam całości bo są tam dane osobowe

[ Dodano: 2015-03-21, 22:25 ]
https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=172

i tu się przejawiał temat pewnego Pana
 
     
#alan12 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-24, 08:38   

Moim zdaniem powinni zrobić ankiety i nie tylko a b c tylko pytania otwarte na regionach i wtedy by się okazało. Tylko zrobić i na KS i na KR. U nas KS nie traktuje sprawiedliwie wszystkich- kierowniczka daje zmiany jakie jej pasuje i grafiki robi pod osoby po znajomości a te osoby resztę zapier.... za tych co nie mają znajomości-odezwiesz się to wylatujesz i co tu zrobić? Ludzie boją się powiedzieć prawdę bo stracą robotę gdzie te nasze KR i Dyr. czemu nie sprawdzają grafików!!!! Nie chodzi to tylko o pracowników tak samo jest z Zk ciągle II zmiany i wieczne spędzanie weekendów w sklepie a gdzie czas na rodzinę i życie prywatne a inni się byczą w sobotę i niedziele, dobrze że choć ustawowo mamy że 4 niedziela nas nie puszcza grafik! To nie jest tylko na naszym sklepie to jest bardzo często na innych sklepach mamy kontakt z innymi pracownikami z rejonu. Dlaczego KR i Dyr. mają czas na robienie nam egzaminów, testów a nie mają czasu na ważniejsze sprawy jak pilnowanie grafików pracowników!!!
_________________
alan
 
     
brodacz1989 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 865
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-24, 10:45   

alan12, jesli faktycznie masz racje z tym ze zmiany ustawione są po "znajomości" to ok masz prawo o to walczyć, ale jeśli chodzi o sam grafik to nikt nie łamie prawa pracy, baa idac dalej OHR wyłapuje błędy grafiku i każe je poprawić typu 4 niedziela, 35 godzin przerwy itd itd.
wątpie tez w to ze KR czy KO zainterweniuje w sprawie grafiku bo i po co? Rejon sprawdza czy jest odpowiednia ilosc godzin na kluczowe dni w danym miesiącu, on zna tak naprawde KS i ZKS a większość pracowników może być dla niego obca, więc on nie bedzie widział znajomości w tym baa, sam KO tym bardziej nie bedzie wiedzial, bo on widzi tylko cyferki
_________________
bądźmy ubodzy, ale nie głupi...
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-24, 17:27   

alan12, nic prostszego - zadzwoń do BOP anonimowo. Wystarczy, że powiesz że grafiki są robione niesprawiedliwie i że są wybrane osoby które mają poranne zmiany i wolne weekendy, a reszta obstawia popołudniówki oraz soboty i niedziele. Już samo to wystarczy, aby KR przyjrzał się grafikom. To takie "pogrożenie palcem" w stronę KS. Firma ostatnio jest przeczulona na przejawy dyskryminacji i co raz więcej jest zaleceń nt. sprawiedliwego układania grafików.
  Ocena JMP: 3/10
     
anna_p

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Mar 2015
Posty: 1
0 UP 5 DOWN
Wysłany: 2015-03-24, 18:36   

Każdy medal ma dwie strony. Nie jest trudno obrażać kogoś, pisać artykuły bez pokrycia. Ludzie chcą sensacji i wyolbrzymiają bądź kolorują rzeczywistość. Terror? Mówię stanowcze NIE! Jestem byłym pracownikiem "Biedronki". Bardzo mile wspominam ten okres. Moim przełożonym był Pan Mariusz Sz., który mi nigdy nie ubliżył ani nikogo w mojej obecności nie obraził. Często siedziałam na kasie nr 1 pomimo tego, że byłam najwolniejszym kasjerem, nigdy nie usłyszałam słowa krytyki z ust kierownika rejonu. Kiedy wchodził do sklepu, zawsze się witał z pracownikami. Pozwolę sobie przytoczyć sytuację z imprezy integracyjnej, na której miałam przyjemność być. Kierownicy rejonu zachowywali się z pełną klasą i kulturą. Byli Oni przykładem dla reszty . Dlatego nie wierzę że Pan Mariusz Sz. mógł się źle zachowywać. Impreza integracyjna jest po to, aby zacieśnić relację między współpracownikami. Zostałam poproszona przez harcerzy, żeby zapytać Pana Mariusza, czy możemy zorganizować zbiórki żywności w sklepach sieci "Biedronka". Kierownik rejonu w bardzo szybkim czasie odpowiedział na naszą prośbę. Pierwsza zbiórka była zorganizowana na dom dziecka na Ukrainie nad którym pieczę sprawuje polski ksiądz. Następne zbiórki były przekazane dla Fundacji Tatrzańskiej i Centrum Wsparcia Dziecka i Rodziny W Zakopanem, którym "Biedronka" pomaga cały czas. Czy ktoś, kto pomaga w realizacji takich rzeczy jak zbiórki, czy pomoc dla domów dziecka może być złą osobą? Może być złym przełożonym? Moim zdaniem, nie moglibyśmy tyle zdziałać z harcerzami, gdyby nie pomoc Pana Mariusza. Jestem pełna podziwu i uznania dla sklepów sieci "Biedronka", dla kierowników rejonów, dyrekcji. Dla mnie osąd bez pokrycia nie ma żadnej wartości. Czy wolno nam oczerniać ludzi? Czy sami jesteśmy tacy idealni? Dla mnie osobiście ktoś kto chce to pracuję a kto nie to odchodzi a nie oczernia kierowników i wszystkich naokoło. "Biedronka" liczy sobie pracowników nawet z dziesięcioletnim stażem pracy, jeżeli było aż tak źle , pracowali by nadal? Mam nadzieję że to nieporozumienie szybko się wyjaśni . Liczymy razem z harcerzami na dalszą współpracę z kierownikami rejonu.
Z wyrazami szacunku
Anna Pańszczyk
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo