Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Powrót z macierzyńskiego
Autor Wiadomość
aguska1055 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-19, 22:11   

Hej! Jak to jest z powrotem z urlopu macierzyńskiego. Wiem, że są marne szanse na trafienie do poprzedniej biedronki i rzucają gdzie chcą. Czy po rozmowie z ks lub kr mam jakąś szansę, aby przenieśli mnie gdzieś bliżej gdzie bym np poprosiła, a nie rzucali na obrzeża miasta? Jak było u Was? Jakie macie doświadczenia? Będąc z małym dzieckiem i bez samochodu trudno mi będzie dojeżdżać do niektórych biedronek, czy na moją prośbę mogą to uwzględnić? Pozdrawiam!
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-03-19, 22:15   

aguska1055, najpewniej dadzą CIe tam gdzie etatowo najlepiej wyjdą :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
xollxd

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2016-11-17, 02:06   Wygaśnięcie umowy o pracę w trakcie urlopu macierzyńskiego

Czesc, moze ktoraś z Was byla w takiej sytuacji. Aktualnie jestem w 35tc, od samego poczatku na zwolnieniu lekarskim. Termin mam na grudzien, gdzie wiadomo po porodzie przechodze na roczny urlop macierzynski. Niestety w trakcie tego urlopu konczy mi sie umowa, dokladnie w marcu 2017r. Co dalej? Czy raczej mi.ja przedluza czy nie ma.na co liczyc mimo tego ze stukna mi 2lata w firmie? Jesli nie to jak to jest z niewykorzystanym urlopem za ten czas? I czy dalsza czesc urlopu wyplaca mi zus czy musze na gwalt szukac pracy ? Szczerze powiedziawszy nie usmiecha mi sie to z trgo wzgledu ze syn bedzie mial.niecale 3msc :eee:
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-17, 04:29   

Mi nie przedluzyli umowy a to by juz byla ta na stale. Po wygasnieciu umowy przejmuje cie zus i on wyplaca ci macierzynski a za zalegly urlop wyplaca ci firma ibz tego co pamietam bylo to z ostatnia wyplacana wyplata razem
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-17, 06:10   

Tak macierzyński będzie zus tobie wyplacal jesli umowy ci nie przedłuża a jesli bylas dobrym pracownikiem to mozliwe ze przedluza. Mi sie tez umowa kończyła na macierzyńskim i przedluzyli mi na stałe więc glowa do góry :)
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
biedronkowa_mor

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 22 Mar 2016
Posty: 17
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-11-17, 09:27   

a ja mam termin na czerwca a umowa mi sie konczy w marcu to jak to wyglada? dostane umowe? czy moga nie przedluzyc? co z zasilkiem macierzynskim? urlopem macierzynskim? prosze napisac jak to wyglada dziekuje
 
     
xollxd

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-17, 13:00   

Byłam dobrym pracownikiem tak sądzę, bo prowadziłam nieraz zmianę za kierowników także raczej wszyscy byli zadowoleni ;) Ale cóż jak mi nie przedłużą umowy, nie będę płakać :rool:
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-17, 13:33   

biedronkowa_mor, mogą przedłużyć do dnia porodu i wtedy wszystko przejmuje Zus a mogą przedłużyć na stałe i wtedy wszystko idzie przez pracodawcę. Wiele razy było to już na forum wystarczy poszukać :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 13:43   

Umowę mogą przedłużyć, ale nie muszą. Wszystko zależy od sytuacji na sklepie, rejonie, od Twojego KR, czy KS. Historia zna przypadki przedłużania umów w takich sytuacjach, ale jest to rzadkie.
Dalszą część macierzyńskiego płaci Ci ZUS, a za niewykorzystany urlop wypłacą Ci kasę z ostatnim wynagrodzeniem.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-17, 13:44   

kluq, temat już jest w dobrym dziale :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 13:48   

biedronkowa_mor, a Ty to samo pytanie zadawałas już tu: https://nasza-biedronka.pl/viewtopic.php?t=3418 odpowiedź dostałas na 3 strony, czego jeszcze nie wiesz?
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2016-11-17, 14:03   

Larrikol, patrz kurde nie wyczaiłem tego >:D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2016-11-17, 14:07   

Co 4 oczy... ;)
 
     
ania90 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 30 Lis 2016
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-30, 19:47   urlop wychowawczy

witam. czy są tu mamusie które są na urlopie wychowawczym ? mam problem z kierowniczka sklepu i nie wiem od kogo dowiedzieć się kiedy złożyć wniosek i jak to wygląda ogólnie, w kadrach powiedzieli ze KS udzieli mi wszystkich informacji no i koło się zamyka.
 
     
@madzia123 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Lis 2014
Posty: 129
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-11-30, 19:59   

Jeśli chcesz skorzystać z urlopu wychowawczego, powinnaś złożyć pisemny wniosek w terminie nie krótszym niż 21 dni przed planowaną datą jego rozpoczęcia. Urlop wychowawczy może być udzielony maksymalnie w 5 częściach; na okres nie dłuższy niż do zakończenia roku kalendarzowego, w którym dziecko kończy 6 lat.
Owy wniosek drukuje Tobie kierownictwo sklepu.
_________________
Pozwólmy ludziom być szczęśliwymi według ich własnego uznania - B. Prus -
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo