Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Urlop planowany
Autor Wiadomość
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-10, 22:28   

welnaewa napisał/a:
U ns bylo caly czas wszystko ok Badania w czasi pracy,przerwy bez problemu i urlopy tez ale od marca nowy kr i chce wszystko po swojemu ;/


Jasne że mogą się zazębiać urlopy i wtedy nawet 14 osób zdąży skorzystać z 2-tyg urlopu wakacyjnego. Może być też tak, jak było u nas że na czas L4 jednej osoby ta co miała akurat iść na urlopik została "odwołana" z pójścia na urlop (powód: brak ludzi do pracy :ops: )
Ale jak wasz Kr się zawziął to wam współczuję bo jeśli się nie mylę to w przepisach jest napisane: 2 tyg nie przerwanego urlopu przysługuje pracownikowi... ale nie jest określone że muszą to być miesiące wakacyjne. I tu argumenty o dzieciach i wspólnych wakacjach się kończą w naszym pięknym kraju. :szczena:
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 12:08   

Zobaczymy poczekamy co z tego będzie Ale na urlop to ja muszę się zgodzic tak jest w KP tym bardziej 2 tyg. A oni nas wysyłają na urlopy zeby jak najwięcej wybrac a przecież urlop należy do mnie chociażby w połowie :P
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 13:38   

"porządzić" to sobie możesz 4 dniami UŻ, na resztę idziesz jak Cię wysyłają z większym lub mniejszym porozumieniem obu stron.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 13:56   

Nie moga mnie wyslac oni na moj 2 tyg urlop bez mojej zgody tak jest w KP i niestety trzeba sie tego trzymac bo jak sie to zglosi to moga miec kary W wiekszych sklepach ,marketach dostosowuja sie do kodeksu to tu tez powinni
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 14:28   

welnaewa, czarno widzę Twoja przyszłość
  Ocena JMP: 8/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 14:41   

a ja krótko :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 15:04   

A dlaczego?trzeba walczyc o swoje a nie siedziec cicho a jak wszyscy sie postawimy to bedzie lepiej bo tak znow wroca tamte czasy i bedzie narzekanie
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 15:31   

A gdyby tak zamiast tylko żadac, wysilić sie i porozmawiac?
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 15:40   

No tak zrobimy i zobaczymy co z tego wyjdzie Jestesmy dobrej mysli i mamy nadzieje ze bedzie ok
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-11, 16:16   

https://www.kancelaria-pr...mowa-przerwanie
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 20:04   

welnaewa napisał/a:
Zobaczymy poczekamy co z tego będzie Ale na urlop to ja muszę się zgodzic tak jest w KP tym bardziej 2 tyg. A oni nas wysyłają na urlopy zeby jak najwięcej wybrac a przecież urlop należy do mnie chociażby w połowie :P


Niestety to pracodawca ustala plan urlopowy tak aby nie została zakłócona ciągłość pracy, można się porozumieć z pracodawcą co to terminu, ale to nie gwarantuje zgody.
Dlatego też napisałem że wam współczuję decyzji KR-a.
2 tyg można dostać w październiku tak wtedy u nas ta dziewczyna dostała. Nie jest jednoznacznie w KP pracy napisane że muszą to być wakacje. I wątpię żeby było napisane że pracownik rozporządza połową urlopu.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-03-11, 20:10   

welnaewa napisał/a:
A dlaczego?trzeba walczyc o swoje a nie siedziec cicho
Najpierw to trzeba wiedzieć dokładnie, jakie jest to "swoje" :) poczytaj dokładnie, co mówi KP na temat ustalania terminów urlopu, w firmach, gdzie obowiązuje plan urlopowy i dlaczego on obowiązuje, a potem walcz o "swoje", jak już będziesz dokłądnie wiedziała o co :) Póki co, wiesz że bije dzwon, ale nie wiesz w którym kościele i nie przyjmujesz do wiadomości tego, co mówią poprzednicy.
 
     
#welnaewa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 102
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 20:20   

To po co jest plan urlopow i po co go podpisujemy i wg niego mozna sobie planowac a po 3 miesiacach mowia cos innego hmmmm ciekawe bo KP wlasnie mowi o planie urlopowym i jego akceptacji :regulamin:

[ Dodano: 2015-03-11, 20:22 ]
Poczekamy zobaczymy ale miejmy nadzieje ze bedzie ok
 
     
@jakihno 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Gru 2014
Posty: 194
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 20:30   

Plan jest po to żeby uzgodnic kto kiedy i gdzie , oraz zeby obiekt nie ucierpial na tym za bardzo. Jakbyś czytała to byś widziała zapis, że jak zagrożone jest funkcjonowanie sklepu to można przesunąć urlop.

Ale jak juz wspominalismy, po prostu trzeba spokojnie zapytać jak KR z KS to widzą i porozmawiać.
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-03-11, 20:37   

welnaewa napisał/a:
To po co jest plan urlopow i po co go podpisujemy i wg niego mozna sobie planowac a po 3 miesiacach mowia cos innego hmmmm ciekawe bo KP wlasnie mowi o planie urlopowym i jego akceptacji :regulamin:

[ Dodano: 2015-03-11, 20:22 ]
Poczekamy zobaczymy ale miejmy nadzieje ze bedzie ok


Nie wiem jak u was było wcześniej. U nas jest tak że podpisuje "zrobiony" plan urlopowy że się z nim zapoznałem.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo