Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
STRAJK
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-07, 15:07   

boczek_83 napisał/a:
A tak na marginesie na palety z warzyw i owoców zamawia się tylko arbuza i to też tylko w sezonie letnim

To chyba na Twoim sklepie ,bo jak jest promocja to całopaletówki pomarańczy, mandarynki , banana i winogrona to żadna nowość i idą bez różnicy na porę roku to raz a dwa skoro sklep zamawia tyle pomarańczy ,że idzie cała paleta to nie licz ,że ktoś będzie ją dzielił na dwie ,bo jest za wysoka.
Myślisz ,że jak na centrum pracuje niższy pracownik i musi ściągać z góry 2 lub 3 kartony do kompletacji to ktoś się przejmuje tym ,że nie sięga a po 10 godz pracy ręce i nie tylko one odmawiają posłuszeństwa. Taki life.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-07, 19:52   

kluq napisał/a:
boczek_83 napisał/a:
A tak na marginesie na palety z warzyw i owoców zamawia się tylko arbuza i to też tylko w sezonie letnim

To chyba na Twoim sklepie ,bo jak jest promocja to całopaletówki pomarańczy, mandarynki , banana i winogrona to żadna nowość i idą bez różnicy na porę roku to raz a dwa skoro sklep zamawia tyle pomarańczy ,że idzie cała paleta to nie licz ,że ktoś będzie ją dzielił na dwie ,bo jest za wysoka.
Myślisz ,że jak na centrum pracuje niższy pracownik i musi ściągać z góry 2 lub 3 kartony do kompletacji to ktoś się przejmuje tym ,że nie sięga a po 10 godz pracy ręce i nie tylko one odmawiają posłuszeństwa. Taki life.


Nie znam realiów pracy w magazynie ponieważ nigdy tam nie pracowałem. Ne neguje że mogą to być ciężkie warunki.
Jednak uważam iż należy wziąć pod uwagę uwarunkowania jakie stawia przed nami nasz ustawodawca. Normy transportu ręcznego dla mężczyzn przeważnie pracowników magazynu( kompletacji) są znacznie wyższe niż dla kobiet. A skoro nasz pracodawca uznał że to kobiety w znakomitej większości powinny pracować na sklepach to nie nam to oceniać. Dodatkowo radze zapoznać się z ROZPORZĄDZENIE MINISTRA PRACY I POLITYKI SPOŁECZNEJ z dnia 14 marca 2000 r. w sprawie bezpieczeństwa i higieny pracy przy ręcznych pracach transportowych.(Dz. U. Nr 26, poz. 313). Nasz ustawodawca zabrania w tym rozporządzeniu dźwigania kobietom ciężarów powyżej 10 kg przy pracy dorywczej i 6 kg przy pracy stałej w przypadku tak wysokich palet.
A jako pracownik naszej firmy podpisując umowę o pracę zobowiązałeś się przestrzegać regulaminu pracy. Z szacunku do ciebie jako do człowieka i z tego co piszesz osoby lubiącej znać swoje prawa a zarazem i obowiązki radzę zajrzeć do rozdziału 8 i załącznika nr 1 tegoż regulaminy.
A co zrobisz z ta wiedzą to twoja sprawa w końcu jesteś wolnym człowiekiem i zawsze możesz dojść do wniosku że nikt nie będzie ci mówił co masz robić i się porostu zwolnisz
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-07, 20:31   

boczek_83, ja to wszystko wiem tylko jak to w wielu takich firmach bywa papier przyjmuje wszystko a realia pracy to szybko weryfikują. Gdybym chciał się trzymać wszelkich regulaminów , przepisów i zasad to nie wiem czy wogóle byłbym w stanie codziennie rozpocząć swoją pracę a co dopiero ją wykonywać. A moja rodzina musiałaby włożyć zęby w ścianę ,bo kasy bym nie zarobił żadnej.
Prócz tego to nie ja zlecam rozkładanie palet kobietom na sklepie a ich kierownicy więc to oni powinni pilnować aby te normy były przestrzegane. Domyślam się ,że taki karton owoców powinny dwie kobiety nosić i niech tak będzie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Marysia40

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 22 Lis 2014
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-08, 10:03   

To jeszcze by się przydały dwie drabinki skoro we dwie miałyby dźwigać karton bananów z palety no i jak tutaj nie delegować kobiety do takiej pracy skoro faceta to u mnie np. na sklepie zero..... o wszysktim się fajnie mówi a realia są znane wszystkim !!!
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
3 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-08, 12:33   

kluq napisał/a:
boczek_83, ja to wszystko wiem tylko jak to w wielu takich firmach bywa papier przyjmuje wszystko a realia pracy to szybko weryfikują. Gdybym chciał się trzymać wszelkich regulaminów , przepisów i zasad to nie wiem czy wogóle byłbym w stanie codziennie rozpocząć swoją pracę a co dopiero ją wykonywać. A moja rodzina musiałaby włożyć zęby w ścianę ,bo kasy bym nie zarobił żadnej.
Prócz tego to nie ja zlecam rozkładanie palet kobietom na sklepie a ich kierownicy więc to oni powinni pilnować aby te normy były przestrzegane. Domyślam się ,że taki karton owoców powinny dwie kobiety nosić i niech tak będzie.


W stu procentach mamy takie samo zdanie dla mnie rodzina też jest najważniejsza i zawsze na pierwszym miejscu.
Z tego co cię zrozumiałem twoją wypowiedz to nasz kochany pracodawca nie daje ci możliwości pracować zgodnie z przepisami polskiego prawa i procedurami jakie stworzył. Ale z tego co pamiętam umieszczałeś na tym forum informacje typu ,, procedury są po to żeby ich przestrzegać' czy coś w tym stylu. A teraz coś takiego Gdybym chciał się trzymać wszelkich regulaminów , przepisów i zasad to nie wiem czy wogóle byłbym w stanie codziennie rozpocząć swoją pracę a co dopiero ją wykonywać. trochę tego nie rozumiem ale jestem tylko człowiekiem i nie muszę wszystkiego rozumieć.

Wiem jedno za dużo widziałem sytuacji że pracodawca rozwiązywał umowę o prace za nie przestrzeganie procedur. A w mojej ocenie w wielu przypadkach pracodawca nie dał możliwości przestrzegania tych że procedur.

Po raz kolejny powtarzam że nie wiem jak pracuje się w magazynie (podejrzewam tylko że jest coraz gorzej) wiem natomiast jedno NA SKLEPACH JEST CORAZ WIĘCEJ PRACY A CORAZ MNIEJ RĄK DO PRACY

Jestem pewny ze dopóki razem jako pracownicy nie zaczniemy walczyć o to żeby pracowało nam się godnie nic się nie zmieni i dalej będzie to samo. Nie ma ludzi doskonałych którzy sami potrafią poprawić nasze warunki pracy. Dalej będziemy wypruwali sobie żyły i będą siadały ludziom kręgosłupy a na końcu i tak stracimy pracę bo albo zdrowie nie pozwoli nam pracować albo zostaniemy zwolnieni pod byle pretekstem. A w końcu i tak nie będziemy mieli za co kupić czegoś do jedzenia naszym dzieciom.
Taki los czek rodziny ponad 40 000 obywateli naszego kraju jak dalej będziemy zachowywać się jak owce przeznaczone na żeź
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-08, 16:07   

Co do procedur to należy ich przestrzegać ale jest między nimi jedna różnica albowiem są takie które jak złamiesz to Ty dostaniesz po dupie i takie gdzie pracodawca dostanie po dupie.
Na magazynie liczą się trzy rzeczy :szybkość ,brak błędów i dobre streczowanie palet. Reszta nikogo nie interesuje. Ja mam sprawdzać czy odpowiedni towar stoi w danym gnieździe, szukać góra-dół jak czegoś nie ma i co najlepsze, błyskawicznie orientować w nowym ustawieniu magazynu żeby unikać pomyłek. Jak wszędzie tak i na magazynie brakuje rąk do pracy ,bo nawet jak zatrudnią większą ilość pracowników przed świętami to nie znaczy ,że ma kto pracować.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-08, 16:43   

Kod:
Prócz tego to nie ja zlecam rozkładanie palet kobietom na sklepie a ich kierownicy więc to oni powinni pilnować aby te normy były przestrzegane. Domyślam się ,że taki karton owoców powinny dwie kobiety nosić i niech tak będzie.


A ja uważam że procedura mówi że ma paleta mieć nie więcej niż 1.80 i tak powinna być pakowana, także mnie nie obchodzi że magazynier będzie musiał obniżyć. Ot twoja logika i moja się pokryły
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-12-08, 16:47   

Wg procedury tak powinno być ale jak wiadomo papier swoje a realia swoje. Ja koszykarzem nie jestem więc wiem co znaczy ściągać towar z góry i nie zazdroszczę. Z racji swojego wzrostu moje palety wysokie nie są :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-08, 16:56   

Wiadomo więc jak oddaję zwrot do dc to biorę wielki karton od jajek wrzucam 20 indeksów ,streczuje całość i naklejam dokument mm. Szybko i sprawnie. Też jestem zadowolony . Tylko tym sposobem każdy z nas myśli o sobie. Kiedyś był test i zabrano wybranych ks by na dc sprawdzili takie zwroty >:D
Ostatnio zmieniony przez 2014-12-08, 17:01, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-12-08, 17:01   

qweerty, wierz mi ,że takich zwrotów jest od groma i jeszcze ciut. Niestety to ,ze Ty masz takie a nie inne podejście do swoich obowiązków nie znaczy ,że inni tez idą taką drogą.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-09, 16:25   

od dzisiaj zbieram kartony po jajkach >:D
  Ocena JMP: 3/10
     
~VanMaster 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 56
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-09, 18:19   

jak bym dostał taki przerzut z jakiegoś sklepu to by tą samą dostawą tam wrócił. u nas jest jasno karton po bananach jeden góra dwa indeksy i wsio ...
_________________
M&M
  Ocena JMP: 7/10
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-09, 18:31   

U nas tez karton z banana i tez góra 2 indeksy gora
  Ocena JMP: 5/10
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-09, 18:39   

Z tym dobrym streczowaniem też bywa różnie. Z tego co słyszałem swojego czasu była opcja w magazynach oszczędzania strecza a potem palety się rozpadały jak je ściągaliśmy z samochodu.

Nie szukajmy wrogów wśród pracowników kompletacji skoro pracodawca każe to oni wykonują polecenia. A także jak prawodawca ma w nosie kręgosłupy kobiet w sklepach i to że jest za mało rąk do pracy to dlaczego pracownicy magazynów mają myśleć inaczej.
I wychodzi jedno zamiast znajdować prawdziwa przyczynę tego że jest nam coraz gorzej bo pracodawca ma w nosie pracowników to skaczemy sobie do oczu a pracodawca dalej podkręca nam śrub i nie daje możliwości przestrzegania procedur. A zdrowie nam wysiada
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-09, 18:55   

Była gorsza folia do streczowania ,bo tańsza ale nią nie dało się logicznie zabezpieczyć palety i wróciła stara. Fakt jest taki ,że tak jak komuś źle wychodzi kompletowanie to streczowanie tez nie uratuje takiej palety. A kręgosłup nie ma co ukrywać dostaje w dupę ile wlezie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo