Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie i stanowisko po soptkaniu z JMP
Autor Wiadomość
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 12:47   

Hell, ja już z poprzedniej pracy wiem że przy 6 godzinach ma być przerwa :D
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 12:50   

DarkSide napisał/a:
Larrikol napisał/a:
komedia dobrze, że nie prosicie o skrócenie pracy w sobotę

to podaj racjonalny powód by zmniejszyć godziny pracy w tym dniu !! czekam na wielozdaniowy konkret oki sorry ale odkąd nie pracujesz w biedrze troszeczkę nabierasz dystansu i zapominasz chyba jak to było wtedy...
ja nie uważam, że powinno się skracać, więc czemu mam podawać powody? to była ironia z mojej strony, bo ilekroć przychodzaą świeta, czy taki dzień jak sylwester, a nawet durny weekend to ludzie nagle sobie przypominają, że zatrudnili się z własnej woli w markecie. A jaka jest specyfika tej pracy, każdy wie. I nie ma znaczenia to, że nie pracuję, bo nawet kiedy byłam jeszcze pracownikiem, to miałam całkiem mniej roszczeniowy stosunek d pracodawcy, niż wiekszość.
 
     
adamek550

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 7
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 12:56   

Larrikor
"I nie ma znaczenia to, że nie pracuję, bo nawet kiedy byłam jeszcze pracownikiem, to miałam całkiem mniej roszczeniowy stosunek d pracodawcy, niż wiekszość."

Chwalisz się czy żalisz? To, że ZZ wystosowały pismo to nie są jakieś ich fanaberie. Cały rok ludzie pracują, ciężko pracują, a jak przychodzi taki jeden dzień w roku, że ZZ składają wniosek o skórcenie czasu pracy, bo w tych jak to mówisz marketach, o dziwo TEŻ PRACUJĄ LUDZIE, którzy mają prawo być zmęczeni i mieć szansę na odpoczynek, tak jak reszta społeczeństwa. I skoro Ci pracownicy tych marketów muszą sobie zrobić zakupy wcześniej i wszystko przygotować, bo do ostatniej chwili pracują, to co to za problem zamknąć sklepy w Sylwestra i powiedzieć, żeby reszta ludzi też wcześniej się zaopatrzyła?
Weź przestać snuć jakieś opowieści dziwnej treści, bo siejesz ferment. To że ty nie pracujesz w tej firmie, to nie znaczy że może to oznaczać, że już mają z tych ludzi w marketach zrobić konie pociągowe. Zastanów się...
  Ocena JMP: 2/10
     
mirabellka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 3
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 13:01   

sorry ale odkąd nie pracujesz w biedrze troszeczkę nabierasz dystansu i zapominasz chyba jak to było wtedy...


Dark nie tylko Ty to zauważyłeś... ;)
Najlepiej nie pracować, a mieć najwięcej do powiedzenia. Bez urazy Larrikol.
  Ocena JMP: 10/10
     
adamek550

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 07 Lis 2014
Posty: 7
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 13:03   

Dokładnie mirabellka jestem tego samego zdania. Nie pracuje w firmie, ale w każdym temacie ma ogrom do powiedzenia, szkoda tylko że to nierrealne w większości wypowiedzi. To jest taki tok myślenia:
ZZ chcą skrócić czas pracy -> ja już nie pracuję w JMP -> jakim prawem chcą skrócić czas pracy.

Paranoja w czystym wydaniu ;)
  Ocena JMP: 2/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 13:08   

A może Ty się zastanów? Weź sobie 10 głębokich wdechów bez wydechu, to może się utleni w Tobie ten jad, którym tak spodobało Cię plucie w moim kierunku. To, że mam takie zdanie, a nie inne i to, że jest ono tak różne od Twojego, nie znaczy, że jest gorsze. Ty uważasz, że robisz łaskę swojemu pracodawcy, bo u niego pracujesz, wszędzie widzisz negatywy, wszystko krytykujesz, nic się Tobie nie podoba i prawdopodobnie, pierwszym słowem jakie rano wypowiadasz przed praca jest "ku*wa". Wydaje się Tobie, że pracując w biedronce, wykonujesz jakąś nadludzką pracę, za którą powinieneś otrzymać co najmniej order zasługi, Twoi przełożeni to w ogóle jacyś tyrani, a Ty biedny pionek w tym trybiku, jedyne co możesz to domagać się swoich wielkich praw. Ciekawe, czy w tej całej analizie masz w ogóle czas na pracę i czy wykonujesz ja dobrze? Pewnie najlepiej, co? Co roku pracowałam w wigilię, często w sylwestra i jakoś potrafiłam sobie wszystko ogarnąć, więc może Twój KR faktycznie wie, co mówi, kiedy stwierdza, że nie potrafisz się zorganizować? Może jak zmienisz podejście do życia i pracy, to też będziesz potrafił na wiele rzeczy spojrzeć z dystansu i uśmiechać się mimo, że coś Ci się nie będzie podobało.
 
     
mirabellka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 31 Mar 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 13:17   

Larri ja zazwyczaj jestem tylko "obserwatorem" na forum, jestem tu codziennie i zazwyczaj się nie wypowiadam, ale bardzo was proszę nie "dosrywajcie" sobie, bo miło się nie czyta. Pozdrawiam, więcej dystansu i uśmiechu :)
  Ocena JMP: 10/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 13:44   

Moi drodzy nauczcie się szanować swoje poglądy pomimo różnicy zdań. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
MEFISTO II 

Stanowisko:
BOP

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 14
0 UP 1 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-11-29, 14:21   Re: treść naszego wniosku

zz-biedronka napisał/a:
Szanowne Państwo
Zarząd Jeronimo Martins Polska S.A.



Wniosek

Komisja Zakładowa NSZZ „Solidarność” w JMP S.A. i Komisja Międzyzakładowa WZZ „Sierpień 80” przy Elektrociepłowni w Bydgoszczy działające w ramach WRZ Pracowników JMD S.A. zgodnie z Art. 134 K.P. wnosi, o wprowadzenie elektronicznej rejestracji przerw 15 min.
Przepisy prawa pracy przyznają pracownikowi prawo do przerwy w pracy uzależnionej między innymi od dobowego wymiaru czasu pracy. Pracownikowi pracującemu dłużej niż 6 godzin dziennie, przysługuje przerwa 15 minutowa, która musi być wykorzystana w całości i nie może być podzielona na dwie lub trzy krótsze przerwy. Ponadto przepisy prawa pracy nie precyzują, kiedy pracownik powinien wykorzystać przerwę. Pracownicy zwracają uwagę, że wyniku nie standardowych sytuacji przerwy są przerywane lub ich nie ma.


Elektroniczna ewidencja to co innego niż sprawdzanie na kamerach czy kasjer/zcę był na przerwie. To tylko przeniesienie odpowiedzialności za niewydawanie przerw na osoby z kierownictwa a nie zwiększenie etatów by móc je wydać. Efekt taki ,że jak ja bym była kierownikiem czy zastępcą to wypisałabym się z zz, gdyż teraz przy audycie to ja dostane naganę.

[ Dodano: 2014-11-29, 14:23 ]
Nadal Pan nie odpowiedział na to co osiągnęliście ? Co zostało ustalone czy podpisane?
  Ocena JMP: 9/10
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 14:25   

Tak bo to wina związków :haha7:
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 16:18   

MEFISTO II napisał/a:
Co zostało ustalone czy podpisane?
jest świetny moment, aby jedno osiągniecie przypomnieć :) Tyle było krzyku, że jmp nie stosuje się do ustawy o ZFŚS, więc teraz zz mogą pochwalić się, że w końcu dzięki ich staraniom zacznie! W końcu bony nie będą o jednakowej wysokości dla wszystkich, ale będzie to uzależnione od wysokości zarobków :)
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 17:48   

Już zaczęły się żale ,że nie wszyscy bon dostaną . Potem się zaczną kolejne ,ze przerwy jest 15 minut rejestrowanej więc co z tymi którzy lecą na fajkę ,bo przyjedzie chyba 5 spalić pod rząd :) Jak wiadomo wszystkie rozwiązania mają swoje plusy i minusy.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 21:54   

Larrikol napisał/a:
MEFISTO II napisał/a:
Co zostało ustalone czy podpisane?
jest świetny moment, aby jedno osiągniecie przypomnieć :) Tyle było krzyku, że jmp nie stosuje się do ustawy o ZFŚS, więc teraz zz mogą pochwalić się, że w końcu dzięki ich staraniom zacznie! W końcu bony nie będą o jednakowej wysokości dla wszystkich, ale będzie to uzależnione od wysokości zarobków :)


Myślę Larrikol że tak jak pisał użytkownik adamek po prostu wychodzisz z założenia ,że każde działanie zz jest złe. Jeśli uważasz , że zz zgłaszając nieprawidłowość w funkcjonowaniu ZFŚS popełnił błąd, to chciałem zauważyć ,że zanim zgłoszono zawiadomienie do PIP, zwracano kilkakrotnie uwagę pracodawcy. Normalne jest założenie ustawodawcy że środki z ZFŚS wydatkuje się biorąc pod uwagę sytuację pracownika. Myślę że nie uważasz , że prawidłowe jest stosowanie np do karty multisport w tych samych wysokościach i dla kasjera i kierownika rejonu. Kontrola PIP ujawniła duże nieprawidłowości ,ale związek zawodowy nie wystąpił o zwrot źle wydanych środków do funduszu a jest to ogromna kwota ponieważ obejmuje okres 5 lat wstecz. Więc mówimy o kwotach rzędu ponad 200 mln złotych. Zapewne nie zrobili tego z powodu ,że gro środków było przeznaczane na pomoc pracownikom,ale były też takie "perełki" jak sponsorowanie z tego funduszu obiadów dla pracowników firmy zewnętrznej.

[ Dodano: 2014-11-29, 21:56 ]
kluq napisał/a:
Już zaczęły się żale ,że nie wszyscy bon dostaną . Potem się zaczną kolejne ,ze przerwy jest 15 minut rejestrowanej więc co z tymi którzy lecą na fajkę ,bo przyjedzie chyba 5 spalić pod rząd :) Jak wiadomo wszystkie rozwiązania mają swoje plusy i minusy.


Hm kluq nie dotyczy to osób które zadeklarowały niższy poziom dochodu niż 5000 zł ,chociaż tutaj czytam , że w tym roku limit to 3000zł dochodu na 1 członka rodziny.

[ Dodano: 2014-11-29, 21:59 ]
Cytat:
Dzisiaj 13:03] Wax111: no zeszlym roku byl dochud na czlonka rodziny do 5 tys a teraz jest do 3 tys i np jak kierownik sklepu jest sam to juz nie ma bonu ja np nie dostane bo dostalem odprawe z zeszlej pracy i w rozliczeniu tez mam ponad 3


Były też takie sytuacje ,że kierownik sklepu nie łapał się na inne bonusy jak limit był 4tyś z hakiem,bo moja ks nie otrzymała i to chyba był pierwszy bon wakacyjny albo drugi
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 23:46   

qweerty napisał/a:
wychodzisz z założenia ,że każde działanie zz jest złe.
Nie uważam, że ich działania są złe. Wręcz przeciwnie, uważam że są potrzebne i trzymają firmę w ryzach. Ale od pewnego czasu bardzo uważnie się przyglądam i niestety prócz wysyłania pism, petycji, wniosków itp. nic innego się nie dzieje. Mam wrażenie, że robią sztuczny hałas i nie przekłada się to na dalsze działania.
A jeśli mówimy o zróżnicowaniu wysokości bonów, jestem jak najbardziej za tym. Bo są ludzie, którym o wiele ciężej zorganizować święta niż innym, ale niestety będzie to powodowało bardzo dużo spięć.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
2 UP 2 DOWN
Wysłany: 2014-11-30, 08:11   odp

Tak jak pisałem wcześniej są otwarte sprawy i czekamy za wynikami aby dalej móc działać. Co do przerw 15 min. zwrócę uwagę , że nie wszyscy tą przerwę mieli a zarazem wprowadzenie elektronicznej rejestracji przerw pokaże nam etatyzacje na sklepach i będzie musiała firma zwiększyć zatrudnienie. To nie są nasze wymysły , to są wasze oczekiwania poprawy waszej pracy.
PIP prowadzi kontrole w JMP i czekamy za wynikami a dotyczy regulaminu płacy i systemu premiowego itp.
Co do przerw 15 min. dla kierownictwa to propozycję rozwiązania problemu złożyliśmy.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo