Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Oświadczenie i stanowisko po soptkaniu z JMP
Autor Wiadomość
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
Wysłany: 2014-11-22, 21:47   Oświadczenie i stanowisko po soptkaniu z JMP

W dniu 21.11.2014r. odbyło się spotkanie cykliczne Związków Zawodowych działających w JMP S.A. z Przedstawicielem Zarządu Spółki Prezesem Zarządu Panem Pedro Pereira da Silva oraz Dyrektorem Operacyjnym Panem Wiesławem Curusiem. Bezpośrednim powodem spotkania była złożona uprzednio przez NSZZ „Solidarność” i WZZ Sierpień 80 petycja. Podczas spotkania z Panem Prezesem Przewodniczący Związków Zawodowych będący sygnatariuszami petycji, wspierani przez członków swoich organizacji oraz przez Przewodniczącego Sekcji Handlu NSZZ „Solidarność” Pana Alfreda Bujara , omówili szczegółowo zawarte w niej zagadnienia, kładąc szczególny nacisk na zaniżone obsady placówek handlowych, przeciążenie pracą, nieadekwatne do nakładu pracy warunki wynagrodzenia , system premiowy, niesprawiedliwe kryteria oceny pracowników , czas pracy oraz grafiki pracy i atmosferę pracy na zasadach szacunku. Poruszono również temat dotyczący porozumienia i zasad współpracy między związkami zawodowymi a JMP S.A.. Podjęto ustalenia dobrej woli Pana Prezesa , że dialog społeczny w spółce nabierze nowego wymiaru, a strony będą traktowane w sposób ogólnie przyjęty w cywilizowanych krajach. Stron a NSZZ „Solidarność” zaproponowała w ramach dialogu - organizacji spotkań roboczych comiesięcznych z udziałem po trzech przedstawicieli z każdego związku zawodowego i negocjowanie porozumienia o współpracy, organizacji spotkań cyklicznych , regulaminu ZFŚS , Regulaminu pracy i płacy. Pełnomocnik Zarządu ds. relacji Pracowniczych oświadczyła , iż otrzymała podpisane przez Zarząd Spółki pełnomocnictwo do rokowania Zakładowego Układu Zbiorowego Pracy o który w 2012r. NSZZ Solidarność i WZZ sierpień 80 wystąpiła do pracodawcy o rokowania układu zbiorowego pracy, wobec czego strona społeczna oczekuje na jego niezwłoczne przesłanie.
Wspólna reprezentacja związków zawodowych NSZZ Solidarność i WZZ Sierpień 80 złożyła wniosek
o podjęcie rozmów w sprawie podwyżek wynagrodzenia pracowników spółki na rok 2015r. Wnieśliśmy, aby rozmowy w sprawie podwyżek rozpoczęły się nie później niż 10.12.2014r.
Podsumowując w imieniu NSZZ „Solidarność „ w JMP S.A. oświadczamy, że obecność Pana Prezesa i jego podejście do problemów przedstawione od strony pracowników, traktujemy jako nowe otwarcie na współpracę i dialog oraz , że nie będzie to gra na zwłokę i oczekujemy korzystnych zmian dla wszystkich jej Pracowników.
Chcę na koniec podziękować za czynny udział i wspieraniu WZZ Sierpnia 80, gościom Pana Alfreda Bujara, Jana Czarzastego obserwatora spotkania, prawnika NSZZ „Solidarność” i całej Komisji Zakładowej NSZZ „Solidarność” w JMP S.A.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
MEFISTO II 

Stanowisko:
BOP

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 14
2 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-11-22, 22:58   

Kod:
"PREZENT" to pojęcie względne,ale jeśli ktoś uważa upominek świąteczny od pracodawcy w formie notatnika jako niewiadomo jaki prezent to jego sprawa...... mimo wszystko należy zachować klasę i kulturę na takich spotkaniach,czego innym niestety brakuje....


" O taką Polskę walczyliśmy......" cytuje klasyka... notatnik to był rozumiem taki brulion czy raczej droższa skórzana aktówka ? Chyba że wam dawali tylko "jakieś tam " notatniki. Czytam to forum i często czytam te bzdury co piszecie, ale teraz przeskakujecie sami siebie.
Złe JMP , protesty ,petycje, i nagle miłość i JMP okazało swoje dobre oblicze. Chyba że wy pokazaliście swoje.........
  Ocena JMP: 9/10
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-22, 23:11   

Pytanie do Przewodniczącego ZZ, tyle zabiegaliście o zmianę osoby odpowiedzialnej za kontakty JMP z wami, czy wykorzystaliście okazję do tego by bezpośrednio przedstawić ten problem Prezesowi Zarządu?
 
     
MEFISTO II 

Stanowisko:
BOP

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 14
2 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-11-22, 23:12   

:em29: zapewne przeglądali " notatniki" i zapomnieli............
  Ocena JMP: 9/10
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 3 DOWN
Wysłany: 2014-11-22, 23:55   odp

Problem został przedstawiony, dotyczący dyrektora ds relacji pracowniczych ale odpowiedz Pana Prezesa była jasna, że zmiany nie przewidują.
WZZ sierpień80 poruszył ten problem
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 00:07   

ja tam nic nie wiem mnie nie było , przynajmniej mam takie odczucie... >:D nadal proszę nie utożsamiać mojej wypowiedzi z jakimkolwiek zz 8) i nie przez strach/szacunek do JMP raczej kwestię osobowości i wartości, więc odpowiedź do kostucha.Helmuta miała też charakter prywatny. No i pewnie byłoby że postawiono by mi votum nieufności ;)
 
     
MEFISTO II 

Stanowisko:
BOP

Dołączyła: 22 Lis 2014
Posty: 14
3 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-11-23, 01:33   

Cytat:
nadal proszę nie utożsamiać mojej wypowiedzi z jakimkolwiek zz


Robertty czytałam twoje posty jak wychwalałeś zasługi Pana Przewodniczącego ( znakomitego rolnika) a teraz odcinasz się od zz? Twierdzisz że JMP Cię nie kupi i nie zastraszy ,a co się stało? Klapki opadły z oczu ? Jednak w zz nie jest tak różowo jak myślałeś? Ty pogromca pracodawcy i wierny poddany miłościwie panującego karakana? Oj widzę że jednak masz własne zdanie i własny rozum. Czego pozostałym Twoim koleżankom i kolegom też życzę.... ;] I jesteś na dobrej drodze ,może nie potrzebujesz na to 4 lat by zrozumieć

[ Dodano: 2014-11-23, 01:55 ]
i do Pana Przewodniczącego Pani agulka 1313 napisała:
Cytat:
W dniu 21/11/2014 o godzinie 10:00 odbyło się spotkanie strony społecznej z przedstawicielem Zarządu JMP s.a. prezesem Pedro De Silva. Spotkanie jest odpowiedzią pracodawcy na petycję złożoną w siedzibie spółki w dniu 25/09/2014 r przez KZ 922 NSZZ „Solidarność ” w JMP s.a i WZZ „Sierpień 80″ . W odpowiedzi pan Prezes Firmy zobowiązał się do nawiązania dialogu z Związkami Zawodowymi.Otrzymaliśmy potwierdzenie,że tematy zawarte w naszej petycji zostaną omówione,a przewodniczący KZ-Solidarność Biedronka pan Piotr Adamczak przedstawił problem dotyczących etatów na sklepachi i całej sytuacji we firmie. Dyskusja trwała prawie dwie godziny pomiędzy Prezesem firmy,a przewodniczącym KZ922. Został również złożony wniosek o negocjacje podwyżek płacowych na rok 2015 i podpisanie współpracy ze wszystkimi związkami zawodowymi regulującymi zasady współpracy na terenie zakładu pracy w JMP s.a

Więc jak to jest że najpierw jest informacja że 2 godziny Pan i Pan Prezes jeden na jeden a potem jednak jest inaczej?
Pisze Pan:

Kod:
Prawie każdy uczestnik otrzymał ten notes !! !!!! nawet goście zaproszeni otrzymali


Pański kolega z kotłowni nie dostał bo nie był zaproszony na lunch to jak Pana goście dostali? Pewnie Pan ma podwójną moralność walczy Pan o "pracowników" a dostaje prezent którego nikt z nich nie dostaje. W zeszłym roku chyba Pan nie wziął....... w tym jednak skorzystał.... Fakt to tylko "notes" albo aż "notes" ale to ocenią ludzie za których do niedawna Pan chciał stać z chorągiewkami na ulicy... ale zima niezbyt sroga to i tej dziwacznej "uszatki" na głowie nie trzeba wyciągać, a notes się przyda.
  Ocena JMP: 9/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 10:25   

Cytat:

Robertty czytałam twoje posty jak wychwalałeś zasługi Pana Przewodniczącego ( znakomitego rolnika) a teraz odcinasz się od zz?


Mefisto dziwnym trafem co jakiś czas odzywają się albo nowe konta ,albo te od 2010 z kilkoma postami przez parę lat,jakieś janeczki5555, chomiki,kseny.
Nie odcinam się od zz odcinam tylko wypowiedzi jako scripto prywatne i nie wynika to z obawy ani z konsekwencji prawnych wobec mnie wyciągniętych przez JMP ani też konsekwencji statutowych organizacji. Nie wynika dlatego że obu instytucją ciężko by było w sposób postępowania cywilnego czy statutowego powiązać konto z osobą fizyczną ,zarówno ze względów technicznych jak i ze względów prawnych , wiedzieć jedno a udowodnić to drugie.
Więc do czasu nie naruszę przepisów kodeksu karnego mogę spać spokojnie gdyż wszelkie inne postępowania i próby sprawdzania ip musiałyby naruszyć kodeks karny i wejść w zakres obowiązków służb mundurowych

Odnośnie Hemutai kostucha odpowiedziałem na pytanie które bezpośrednio skierowali do mnie ,kostuchowi na spersonalizowane pytanie odpowiedziałem i odpowiadam ja osobiście nigdy nic w przeszłości od JMP nie wziąłem, i nie wezmę nawet na 10 lecie zegarka,srebrnej biedronki itp nic poza tą dodatkową pensją ,z prostego powodu , dostałem przez parę lat tyle przykrości ze strony pracodawcy że nie umiałbym udawać że pada deszcz jak na mnie srają. Helmut zapytał ogólnie dotyczące spotkania i na to pytanie nie czułem się odpowiedzialny odpowiedzieć ,uzyskał odpowiedź i od agusi i z konta oficjalnego. Ja nie mogę odpowiadać ani za postawę innych ,ani jej oceniać ani też wypowiadać się w kwestii której nie wiem , czy ktoś coś dostał z prostej przyczyny nie byłem przy tym obecny ,więc wręczania nie widziałem

Więc mefisto 2 czy jak się nazywasz powiem wprost - nie sprowokujesz mnie ,gdyż nauczka z chomikiem nauczyła mnie wyciągnąć lekcję. Zbyt bardzo szanuję stałych forumowiczów by narażać ich na czytanie pyskówek , więc w pozostałej części się nie wypowiem

[ Dodano: 2014-11-23, 10:26 ]
coś się zblokowało
 
     
~chomiczek 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 31
0 UP 2 DOWN
Wysłany: 2014-11-23, 11:36   

Cytat:
ja osobiście nigdy nic w przeszłości od JMP nie wziąłem, i nie wezmę nawet na 10 lecie zegarka,srebrnej biedronki itp nic poza tą dodatkową pensją ,z prostego powodu , dostałem przez parę lat tyle przykrości ze strony pracodawcy że nie umiałbym udawać że pada deszcz jak na mnie srają.
Doprawdy wzruszyłem się czytając ten fragment, aż łzy zaszkliły mi się w oczach. Jeżeli masz takie poczucie krzywdy i (używając twojego języka) "srają" na ciebie w JMP, to dlaczego tam jeszcze jesteś? I postawię 100$ przeciwko czapce śliwek, że zegarek, srebną biedronę (lub cholera wie co jeszcze w tej JMP wymyślą jako nagrodę za 10 lat pracy) weźmiesz bez mrugnięcia okiem.
I pewien drobiazg. Nie powołuj się na mnie, bo to nie ja ciebie sprowokowałem, a jedynie odpowiedziałem na twoje chamskie odzywki skierowane pod moim adresem.
Aby nie było, że nie piszę w temacie, ponawiam pytanie. Co robisz w firmie, która na ciebie sra?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 11:37   

Robertty, czy mógłbyś się w końcu wziąć w garść i przestać snuć te ckliwe opowiastki? Wszędzie, gdzie tylko możesz, wciskasz jak to Twoje wypowiedzi są prywatne, jaką to miałeś lekcję i z kim. A gdzie byłeś, a gdzie Cię nie było. Powoli przestajesz wypowiadać się na konkretne tematy, a jak już podejmujesz dyskusję to jest ona kompletnie bez sensu. Jeżeli tak bardzo zależy Ci na poklepywaniu po plecach przez innych forumowiczów i wirtualnej akceptacji, to poproś kolegę po fachu, aby otworzył Twój pożegnalny temat (jakby nie było w dziale "wiadomość ZZ", chociaż za cholerę nie wiem, jaki to ma związek) i tam dalej uprawiaj cały ten lament.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 11:47   

Cytat:
szanuję stałych forumowiczów by narażać ich na czytanie pyskówek , więc w pozostałej części się nie wypowiem


Jak powyżej:
Larrikol kiedyś Cię poinformowałem -nie obchodzi mnie Twoje zdanie ani to co piszesz kiedyś tobie już odpowiedziałem- nie dyskutuję z Tobą nie ze względu na brak argumentów ale bo nie mam ochoty.odpowiedź jest do mefisto,kostucha i Helmuta z Tobą kolegą chomikiem czy kluq przestałem dyskutować. Po prostu czy podejmuję dyskusję z ludźmi którzy tu się wypowiadają to moja sprawa i osób które do mnie piszą,a jak masz z tym problem to nie czytaj pani moderator. Odrębną kwestią że rozmowy na forum są podstawą jego funkcjonowania.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 11:52   

Pani moderator ma w nosie Twoje preferencje dyskusyjne, proszę Cię jedynie o mniej użalające wypowiedzi, bo powtarzając się ciągle w ten sam sposób, ale w różnych tematach zaczynasz wprowadzać chaos i niesmak.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-23, 11:57   

Kod:
by narażać ich na czytanie pyskówek , więc w pozostałej części się nie wypowiem
 
     
~chomiczek 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 03 Lut 2014
Posty: 31
2 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-11-23, 12:14   

Robertty napisał/a:
szanuję stałych forumowiczów by narażać ich na czytanie pyskówek ,
#LOL A to dobre, szanujesz stałych forumowiczów, a innych możesz obrażać ile wlezie. Ba, nawet powołujesz się na nich w swoich dyskusjach ( tutaj mowa o mnie). Najwidoczniej lekcja z chomiczkiem niczego cię nie nauczyła. A wracając do tematu. Panie związkowcu (bo jeszcze nim jesteś) dlaczego pracujesz w firmie, o której piszesz "sra na mnie"? Nie mogę tego zrozumieć. Jesteś jeszcze pracownikem czy już tylko związkowcem? Bo wypowiadając się tak negatywnie o swojej firmie, splendoru jej nie przynosisz.
Ponadto nie zapominaj, że większość na tym forum dalej w JMP pracuje i mogą niezbyt czuć się komfortowo, gdy ktoś pisze "firma na mnie sra". Jak mają czuć się inni pracownicy przyjmujący nagrody na 10 lecie? Też mają mieć poczucie, że na nich pracodawca sra? Nie musisz JMP wychwalać pod niebiosa, ale zapominasz, że nie TYLKO ty tam pracujesz.
Ostatnio zmieniony przez chomiczek 2014-11-23, 12:46, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
centrala

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Lis 2014
Posty: 1
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-11-23, 12:31   ROBERTY CO TY NA TO..?

Jestem byłym pracownikiem ale domyślam się kto to jest Roberty i jak czytam ze JMP "wysrywa" się mu na leb przez lata to niedobrze mi się robi. A skoro taka krzywdę mu wyrzadzila to po co bral przez te wlasnie lata kase z firmy , nie mowie tu o wyplacie. Roberty jeśli jesteś taki rycerski to pisz o wszystkim co firma dla ciebie zrobila , owszem jeżeli się wysrali to bardzo przykra sprawa a jeśli ci pomogli to tez się wysrali tylko kasa....???
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo