Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
zwolnienie a ciaza
Autor Wiadomość
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-11, 22:14   

beatqa napisał/a:
Alice Dj napisał/a:
mam podobny problem :( umowe mam do grudnia 2015
jestem w ciazy - jeszcze pracuje bo boje sie isc na l4
do grudnia chyba jednak nie dociągne - no nie dam rady na bank a i ciaza bedzie widoczna :(
boje sie ze przedluza mi tylko do porodu a potem siooo ...
pracuje juz sporo w tej firmie -teraz mialabym umowe na czas nieokreślony


kobieto, niezależnie od tego czy pójdziesz na zwolnienie dziś czy w grudniu umowę i tak dostaniesz do porodu (chyba że taki świetnyz, niezastąpiony z Ciebie pracownik to dostaniesz następna umowe). Jak sobie wyobrażasz pracę w markecie będąc w cciąży? Wiesz ile wolno Ci dźwigać, jakie są przepisy? A pomyślałam do kogo będziesz miała pretensję jak co stanie ssię Tobie albo jak poronisz? Nie zastanawiaj sięttylko marsz na zwolnienie.


ALICJA DJ POWIEM TAK, UMOWA DO DNIA PORODU, ALE
JAK POTEM STRACISZ PRACĘ , TO I TAK OD 2016 WCHODZI USTAWA ,ŻE DOSTAJESZ PRZEZ 12 MIES PO 1000 ZŁ NA MACIERZYNSKIM
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-11, 22:27   

Przecież ona macierzyński dostanie na normalnych zasadach więc jej ten 1000 nie obowiązuje :P
Ten 1000 to pomoc dla bezrobotnych i tych od umów śmieciowych co teraz na macierzyński szans nie mają żadnych :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@misia27 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 10 Wrz 2013
Posty: 120
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-12, 12:47   

Prawda lepiej zgłosić od razu ze jest się w ciąży niż żałować jak poronisz
_________________
Wszystko zależy od nas samych
 
     
~Alice Dj

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-12, 14:33   

wiec tak - to jest 6tc - wizyte u gina mam pod koniec wrzesnia i tak na chwile obecna gin nie potwierdzi ciazy -zrobi to dopiero jak zobaczy bijace serce -wiec dopiero wtedy wyda zwolnienie ...

pozatym przyslugiwac mi bedzie zasilek macierzynski -ale juz urlop maciezynski nie ...
jesli oczywiscie nie przedluza ze mna umowy ...

kurcze a ja sie tak starałam --- chodzilam solidnie do pracy /zadnych uz nie brałam - zgadzalam sie na kazdy grafik jaki dostawałam - bylam zawsze dyspozycyjna /nigdy niczego im nie odmówiłam
etat dostalam po 3 miesiacach pracy .... ocena pracownicza -powyzej oczekiwan
no szkoda mi sie bedzie rozstawac z ta firmą :( bardzo szkoda :(

[ Dodano: 2015-09-12, 14:35 ]
czekajcie jakto przez 12m-cy po 1000zł - ja wraz z ustaniem zasilku macierzynskieo czyli jakies 20 tygodni po porodzie staję sie osoba bezrobotna - wtedy moge skorzystac z tego 1000???? troche tego nie kumam .
 
     
@moli 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 16 Maj 2010
Posty: 309
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-12, 14:55   

Może Ci przedłużą- nie martw się na zapas ;) Ja byłam w takiej sytuacji jak Ty no i mi przedłuzyli tylko do dnia porodu... Ale teraz znow pracuje ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-12, 18:43   

1000 zł dotyczy pomocy materialnej dla osób bezrobotnych, które nie mają prawa do zasiłku macierzyńskiego, np. Studentki, które nie pracują i nie odprowadzają składek, po porodzie nie dostawalyby macierzyńskiego, od nowego roku będą. Tobie będzie przysługiwał macierzyński, więc te 1000 zł niestety nie jest skierowane do Ciebie.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-12, 18:54   

Trzeba urodzić dopiero w 2016 żeby się załapać?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-12, 19:02   

Tak, ustawa zaczyna obowiązywać dopiero od przyszłego roku.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-12, 19:14   

A właśnie że nie. :P Już sobie wyguglałam że można urodzić w 2015 i się kwalifikować gdy 1 stycznia 2016 nie minęło jeszcze 52 tygodni od urodzenia dziecka ale świadczenie otrzymywać dopiero od stycznia 2016 do czasu kiedy dziecko skończy rok.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2015-09-12, 19:46   

Mądre to google ;) w takim razie ustawa podoba mi się jeszcze bardziej ;)
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-12, 19:51   

Żeby się tylko nie rozmyślili. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-13, 10:01   

Alice Dj napisał/a:
wiec tak - to jest 6tc - wizyte u gina mam pod koniec wrzesnia i tak na chwile obecna gin nie potwierdzi ciazy -zrobi to dopiero jak zobaczy bijace serce .


Kiepskiego masz ginekologa w takim razie. Ja na pierwszą wizytę zgłosiłam sięw piątym tygodniu i od tamtego czasu da porodu byłam na zwolnieniu. Co prawda lekarz nie był bardzo chetny ale zwolnienie wystawił.
 
     
~Alice Dj

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Paź 2014
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-13, 15:52   

beatqa, o jego "kiepskości" bym tu podyskutowała ale... nie chce mi się ...

zwolnienie by mi wystawil nawet jutro -- tylko ze ja chcialabym odejsc jak czlowiek - wrzesien wiadomo ostatni m-c rozliczeniowy - mamy mało godzin - 4 osoby na l4 - po dwoch kasjerów na zmianie .... nie nie zrobie tego kierowniczce - po prostu powiem prawde i poprosze o prace na 1 / to chyba bedzie najlepsze wyjscie ...
wiadomo chcialoby sie miec tą umowę w grudniu -ale.... to nie najwazniejsze - aby dziecko zdrowe bylo reszta sie jakos ulozy ... musi . pozdrawiam i dziekuje za wszystkie komentarze .
 
     
#anne 

Stanowisko:
klient

Dołączyła: 03 Kwi 2012
Posty: 107
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-13, 16:20   

Alicja a może zapytaj KS czy jest szansa na umowę na czas nieokreślony ?? Wg tego co napisałaś masz ogromną szansę !! Gratulacje i powodzenia !!
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-09-13, 16:57   

Alice Dj z tą małą niespodzianką w brzuszku nawet na jedynkę możesz się nie nadawać. Normy dźwigania dla kobiet w ciąży są mało życiowe. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo