Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Pierwsza umowa i jaka później.Kiedy umowa na stałe
Autor Wiadomość
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:41   

aaaa to o to chodzi :) coś juz kiepsko trybię :D no tak masz rację , gdyby pierwsza była na 3 kolejna np. na 6 to po 9 miesiącach kolejna byłaby na stałe :)
 
     
~martabiedronka

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Gru 2013
Posty: 31
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:43   

Tylko że nie zawsze pierwsza umowa musi być na okres próbny... według mnie biedronka nie bawi się w takie umowy. Ja w poprzedniej pracy mialam w treści umowy, że umowa zawarta jest na okres próbny i okres ten wynosi 3 miesiące. :)
 
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:48   

marta1, martabiedronka,
No właśnie.O to mi chodzi.Mąż właśnie mi tu podpowiada bo ma w tym doświadczenie.
I pewnie jest tak, że umowa nie jest na okres próbny tylko umowa na czas okreslony.I przez to jest pewnie tak ;)
Właśnie spojrzałam na swoją umowę i tak właśnie jest
  Ocena JMP: 6/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:51   

no zależy co papier przyjmie :D
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 674
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:52   

Ja nie miałam umowy na próbę :nie: Pierwsza na czas określony miałam na 9 miesięcy ,druga jest na 15 miesięcy.Trzecia mam nadzieje dostane za miesiąc na czas nieokreślony :)
 
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-11, 21:59   

Wydaje mi się że Biedronka tak robi, bo wtedy umowa na okres próbny czyli pierwsza musiała by byc na 3 miesiące.Druga np. na 9 miesięcy.I ostatnia już na stałe.Daje to rok pracy i umowa na czas nieokreślony
A robią tak, że pierwsza jest np. na 8 miesięcy.Druga na 10.Daje to 18 miesięcy.Jest to pół roku dłużej od umowy na okres probny.Czy tak jak pisze tadam 1 rok.Może o to chodzi.
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-11, 22:17   

Agnieszka76 napisał/a:
Pierwsza umowa zawierana jest zwykle na okres próbny. Kodeks pracy nie określa, jaka powinna być jego minimalna długość, przyjmuje się jednak, że nie może być krótszy niż trzy dni - czyli długość minimalnego wypowiedzenia. Ten szczególny typ umowy terminowej ma pozwolić pracodawcy na zapoznanie się z możliwościami i kwalifikacjami pracownika - dlatego też można skorzystać z tej formy tylko raz wobec danego kandydata na jednym stanowisku. Maksymalny czas trwania takiej umowy to trzy miesiące.

Czytam wszedzie i jest zapisane że maksymalny czas okresu pierwszej umowy nie może być dłuższy niż 3 miesiące.Dlaczego w Biedronce jest umowa na 8 czy 6 miesięcy?Według mnie taka może być ale druga umowa
Możecie mi to jakoś wyjaśnić czy wytłumaczyć?Jeżeli coś jest nie tak to pójdzie mąż do kadr w swojej pracy i poprosi o pomoc w wyjaśnieniu
Biedronka nie daje już umów na okres próbny ( co uważam za głupotę), tylko od razu daje umowę o pracę terminową, tak było jeszcze kiedy pracowałam, raczej się nie zmieniło, więc wszystko tu jest w porządku.
 
     
@david88 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 30 Wrz 2014
Posty: 171
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-12, 11:18   

Jeśli chodzi o umowę na okres próbny to ona nie liczy się jako pierwsza.dopiero gdy dostaniesz pierwsza umowę na czas określony,później drugą na czas określony to kolejna musi być na czas nieokreślony.byłem kiedyś u radcy prawnego dowiedzieć się jak to jest z tymi umowami na czas nieokreślony to powiedział ,że na okres próbny się nie liczy.U poprzedniego pracodawcy tak miałem i myślałem właśnie,że pomimo to że mam napisane na czas określony i jest to moja trzecia umowa to,że jest ona na czas nieokreślony.Lecz radca prawny wytłumaczył mi to.i teraz jestem już mądrzejszy w tej sprawie ;)
 
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-24, 22:12   

Larrikol, david88,
Dzieki za odpowiedź.Troszke pojełam już ;) Ale też doszły do mnie takie informacje(czy to prawda nie wiem) że biedronka przez to daje umowy na 9,10,11 miesięcy a nie na 12 miesięcy, z tego względu, że gdy nie przedłuża umowy i pracownik kończy pracę w 9,10 czy 11 miesiącu to nie należy mu się bezrobocie.Natomiast zwalniając po 12 miesiącach przysługuje mu okres pół roku bezrobocia.Czy tak jest faktycznie.Nie twierdze.
Takie mnie tylko informacje doszły ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-24, 22:20   

Przecież to nie biedronka później wypłaca ten zasiłek na bezrobociu, więc jaki mieliby w tym interes? Wcześniej była umowa na okres próbny na 3 miesiące i nie była ona liczona jako pierwsza umowa. teraz jest na 9 miesięcy i jest to normalna pierwsza umowa. Moim zdaniem na korzyść pracownika. Masz teraz dłuższy okres zapewnienia pracy, a tym samym więcej czasu na wykazanie się w pracy. Chyba nie trzeba tu doszukiwać się spisków, aby uwalić pracownika, ale dostrzec plus :)
 
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-24, 22:35   

Larrikol napisał/a:
teraz jest na 9 miesięcy i jest to normalna pierwsza umowa. Moim zdaniem na korzyść pracownika. Masz teraz dłuższy okres zapewnienia pracy, a tym samym więcej czasu na wykazanie się w pracy.

Oczywiscie zgadzam się ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
mordka53 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 15 Lip 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-26, 15:23   

witam,,ja powiem tak dwie umowy i na 3/4 ,,przed zakończeniem drugiej dostałam wypowiedzenie wiec nigdy się nie wie na czym się stoi taka prawda,,pozdrawiam byłych i obecnych pracowników dodam jescze ze nie nalezy mi sie zasilek,,i tak przed swietami zostalam z niczym
_________________
mordulka
 
     
dzidziakj

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 09 Gru 2014
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-16, 18:58   

A jesli mialan na 3/4 pi trzech miesiacach dostalan cały etat wtedy mialam 1500 brutto a teraz ile bedzie
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-16, 19:43   

Na umowie nie napisali?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Gazela34

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Cze 2014
Posty: 585
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-01-16, 20:32   

Ja mam 2000 na cały etat brutto
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo