Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
ciezkie poczatki
Autor Wiadomość
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-11, 15:09   

Moje przemyślenia o propos siedzenia na "1":
a) Jak najszybciej ogarnij kody na pamięć. Dzięki temu będziesz sprawniej kasowała i kolejki będą mniejsze. Ja mam notatnik z kodami i trzymam go w fartuchu, jak jest potrzeba to sobie zerkam.

b) Jak jesteście rano we dwie, to wierz mi, że "2" naprawdę ma co robić na sklepie, odbiór pieczywa od piekarza, wypiek, składanki. Więc ja staram jak najmniej zawracać jej d... a 5-6 klientów w kolejce to jeszcze nie tragedia, tym bardziej, że każdy z nich kupuje rano tylko klika rzeczy, więc może to wygląda fatalnie, ale kolejkę rozładujesz w 3 minuty nawet jak "buczą".

c) Ja zawsze mówię wprost klientom, że nie mam drobnych i czy by mnie nie wspomogli. Wbrew pozorom ludzie chętnie wysypują całe portfele na ladę, więc wystarczy sprawnie przeliczyć i ma się spokój na następnych parę godzin z drobniakami :D

d) Jak braknie Ci 10 zł i 20 zł żeby wydać, a KS ma to gdzieś, to się nie stresuj tylko pożyczaj od klientów w kolejce, a potem im to po prostu odliczaj od paragonu. Warto mieć w fartuszku mały kalkulator, żeby się nie pomylić przy wydawaniu.

e) Podręczny kalkulator w fartuchu jest też przydatny, gdy klienci płacą Ci bonami i musisz, to sobie zsumować.

f) Jak pożyczamy sobie pieniądze między kasjerami zawsze wyciągam z kosza na śmieci paragon i na odwrocie notuję co i komu pożyczyłam a potem wkładam do kasetki. Wierz mi przy natłoku transakcji w ciągu dnia zapomnisz się upomnieć o zwrot, a potem są nieprzyjemności przy rozliczaniu kasetki.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-12, 18:33   

MalaAsia napisał/a:

pisząc 'zadanie domowe' miałam na myśli to, ze nikt za nikogo nie nauczy się kodów, że jest to jej zadanie, jej praca do opanowania ich, może zrobić to w czasie pracy, po prostu używając kodów, ale jesli tą metodą nie wpadają 'same' do głowy, to nie wiem czy zaszkodzi przeczytać je sobie w domu


Jeżeli jest to jej zadanie to powinna dostać czas na jego wykonanie i powracając znowu do tego co się czyta na początku to o ile mnie pamięć nie myli są to 4 godziny.
  Ocena JMP: 3/10
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-13, 14:55   

patogen123 napisał/a:


Jeżeli jest to jej zadanie to powinna dostać czas na jego wykonanie i powracając znowu do tego co się czyta na początku to o ile mnie pamięć nie myli są to 4 godziny.


patogen123 ja tam nie wiem co powinna, a co nie, wiem, ze na 1-nce znajomosc kodow jest niezbedna, gratuluje jesli w 4 godz opanowales caly kodownik - dla mnie bomba!
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 01:14   

MalaAsia napisał/a:
patogen123 napisał/a:


Jeżeli jest to jej zadanie to powinna dostać czas na jego wykonanie i powracając znowu do tego co się czyta na początku to o ile mnie pamięć nie myli są to 4 godziny.


patogen123 ja tam nie wiem co powinna, a co nie, wiem, ze na 1-nce znajomosc kodow jest niezbedna, gratuluje jesli w 4 godz opanowales caly kodownik - dla mnie bomba!


No, jeżeli znajomość kodów jest niezbędna to zanim się kogoś posadzi powinno mu się zapewnić możliwość ich nauczenia.
  Ocena JMP: 3/10
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 10:08   

Najszybciej nauczysz sie ich na kasie.
 
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 10:40   

biedronka1477 napisał/a:
Najszybciej nauczysz sie ich na kasie.

Ale fajnie, tylko szkoda, że to jest nieprawda.

Żeby się czegoś nauczyć na kasie to trzeba to sprzedać kilka razy w jakimś rozsądnym okresie czasu, więc zanim się kto nauczy kodów na kasie to minie sporo czasu. Sporo stresującego czasu, gdzie trzeba albo zawracać głowę innym kasjerom albo szukać wszystkiego w tych porażkowych kodownikach.
  Ocena JMP: 3/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 11:13   

biedronka1477, idealnie powiedziane. ale tu widać sprawdza się powiedzenie o złej baletnicy :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@patogen123 

Stanowisko:
kierownik okręgu

Dołączył: 27 Mar 2017
Posty: 419
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 13:45   

Tylko jeżeli złą baletnicą jest JMP, a skrawkami u spódnicy pracownicy.

Ja tam po dwóch tygodniach kody mniej więcej umiem, ale też wiem, że dzięki wspaniałemu systemowi szkolenia jaki jest w Biedronce były takie, których się nauczyłem źle, ot na przykład przez długi czas każdą cebulę wbijałem jako cebulę mix, bo tak się złożyło, że pierwszą cebulą jaką sprzedawałem była czerwona i się nie do końca zrozumiałem z osobą, którą się zapytałem o kod.
  Ocena JMP: 3/10
     
Umbrella 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 04 Lis 2016
Posty: 19
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 19:48   

Z kodami podstawowymi im częściej będziesz siedzieć na 1 tym szybciej załapiesz,pozostałe typu cukierki itd to już gorsza bajka ale też dasz radę,uwierz,ze pracownicy wieloletni maja problem z pamięcią do kodów,nie patrz na tego co jest naj najlepszy bo przez to będziesz coraz bardziej wątpić w siebie.Zaglądaj tu na forum i wchodź w kody PLU i spisuj spisuj..
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 20:03   

Za nowe kodowniki na cukierki ze zdjęciami :zdrowie:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-14, 21:44   

szacun za te dzisiejsze kodowniki na cuksy ;p do RT
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
bolka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 17 Lis 2015
Posty: 412
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 00:32   

Oj przydadza sie!! Za kodowniki cukierkowe :zdrowie: :zdrowie: :cool6:
_________________
Kochaj to co robisz a nigdy nie będziesz w pracy
  Ocena JMP: 7/10
     
#Lewdaim

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 24 Lis 2013
Posty: 79
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 09:56   

my dostaliśmy sms od naszej KR żeby ich nie drukować bo są błędne i tyle z udogodnienia
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 14:52   

Ale idziemy w dobrym kierunku i to się liczy, przydało by się jeszcze ograniczyć ilość tych kodów. :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Włodarz 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 12 Sty 2015
Posty: 837
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2017-04-15, 16:53   

patogen123 nie ma innego lepszego sposobu na zapamiętanie kodów jak siedzenie na kasie i wbijanie ich non stop. W taki sposób jest się w stanie bardzo szybko opanować kody. Ja mało siedzę na kasie a większość kodów mam w palcu (na cukierki znam tylko 3 kody :P ) i jak ktoś chce się przyłożyć do pracy to bez problemu się tego nauczy. Można i w domu bo są ludzie co lepiej się uczą w domu niż na socjalu. Ja nikomu nie bronię zrób tak żebyś się nauczył a w jaki sposób to zależy od ciebie. Ja dużo rzeczy zabieram do domu i robię to po godzinach bo jest mi w ten sposób wygodniej i wiem że lepiej coś zrobię niż w pracy jak ktoś ciągle coś chce. Jeśli ktoś chce się uczyć czy czytać podręczniki w domu udostępniam bo zdaje sobie sprawę że więcej w ten sposób wyniesie niż czytając na socjalu :) a to że poświęci troszkę swojego prywatnego czasu na samokształcenie się niż siedzenie przed tv to na plus ;] - tylko mi nie piszcie że zaraz wszyscy jak tylko wrócą z pracy to siedzą non stop z rodziną bo w to nie uwierzę.
_________________
If you were a king up there on your throne,
would you be wise enough to let me go.
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo