Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
7/10/2014
Autor Wiadomość
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 15:43   

michał21, zarozumiałość tu nie ma nic do rzeczy, jeśli walczą o poprawę NASZYCH warunków pracy. Kochać się nie musicie, pić wódki razem też nie, ślubu brać nie będziecie, więc niech sobie będą zarozumiali. Ja też nie jestem "zrzeszona" ale dla dobra sprawy daję swoje poparcie. Aktywnie.
  Ocena JMP: 3/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-09, 16:20   

Cytat:
Robercik wnoszę tylko o jedno: tam gdzie straszysz że ktoś ma się bać, proszę - po Polsku ?? ?

Myślę że gdyby nie zarozumiałość kilku osób z ścisłego grona czołówki ZZ - nie zrzeszeni też by chętnie stanęli ramie w ramię w imię ogólnego dobra.


Nie przypominam bym miał na imię Robercik.
Myślę że Ci którzy powinni się bać to się boją.... hm ,kogata uważasz że jesteśmy zarozumiali? :oczy: chyba nie odniosłaś takiego wrażenia? Dlaczego działacze mają być zarozumiali Michałku21 ?
Dlatego ,że nie stają na baczność bo Pani Dyrektor jest na spotkaniu czy inny Pan Dyrektor? Dla nas to ludzie ,pracownicy i ewentualnie przedstawiciele pracodawcy,a jakie ma stanowisko czy uposażenie to dla mnie nie powód do składania hołdów , chociażby z tego powodu że jako aktywny działacz związkowy wiem jak skończy się ta przygoda, więc jeśli innym możemy coś ugrać to ok, bo my płacimy to własną głową. Czy uważasz że to ścisłe grono ZZ nie ma świadomości że nagrodą za zaangażowanie jest tzw wilczy bilet po kadencji? Mają ,dlatego mamy podniesione głowy i mówimy to co inni się boją.... Moglibyśmy być pokorni podpisać się pod nowym systemem premiowania który wg nas jest gorszy od poprzedniego i dyskryminujący i zapewnić jak o niego negocjowaliśmy a w rzeczywistości podpisać się pod tym co podano na tacy. moglibyśmy "współpracować z pracodawcą" i mieć świetne relacje ale jakim kosztem? Przymykając oczy na wypowiedzenia pracowników które urągają logice i polskiemu prawu?

Jeśli tego oczekujesz, pokornych ,spokojnych związków klaszczących pracodawcy na każdą propozycję to można wybrać jeden z trzech , myślę że jeden spełniłby Twoje oczekiwania, natomiast ścisły zarząd "S" w JMP SA jest nieugięty , hardy i waleczny , jak każdy straceńcy ;] My nie walczymy o nasze osobiste dobro ale ogółu z jednego powodu , to my nadstawiamy d..pe by było lepiej i my zapłacimy największą cenę ... i najważniejsze taki nasz wybór
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-09, 16:27   

Analogicznie zapewne wiesz Michałek 21 kim dla Biedronki była Pani Łopacka? Do dzisiaj w każdym markecie ludzie mieliby do spania stół na odpisy i pampersy na kasach gdyby nie tacy ludzie jak ona. My zyskaliśmy a ta Pani nie mogła przez kilka lat znaleźć w Polsce pracy.
I nie jestem zarozumiały i nawet nie próbuję się porównywać do ludzi takiego pokroju jak Pani Łopacka.

Jeżeli chodzi o ścisłe kierownictwo JMP to Piotr Adamczyk powinień chodzić jak paw gdyź to dzięki jemu uporowi mamy prawomocne wyroki które są wykładnią dla wszystkich sądów, wyroki które mówią że nie można dyskryminować ludzi za przynależność związkową . Powinien być dumny jak paw a jest zwykłym skromnym cżłowiekiem
 
     
@4ever 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 04 Lis 2013
Posty: 340
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 16:31   

I tak trzymać! :em29: Popieram waszą walkę o nasze dobro, i choć nie każdym to w smak... trudno. Prawda nie zawsze jest wygodna.
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 16:37   

[quote="Robertty"][quote]

.... hm ,kogata uważasz że jesteśmy zarozumiali? :oczy: chyba nie odniosłaś takiego wrażenia? Dlaczego działacze mają być zarozumiali



Nie, nie uważam, że jesteś zarozumiały, odniosłam się do wypowiedzi michała21 i jego subiektywnej oceny. Nie mogę tak uważać z prostego powodu - poznałam osobiście tylko 2 osoby, z czego z jedną z nich miałam styczność przez około 2 minuty. Nie czułabym się na siłach oceniać kogokolwiek przez pryzmat tak nikłego kontaktu.
  Ocena JMP: 3/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-09, 16:47   

oj wiem wiem :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-09, 17:11   

Cytat:


Mimo, iż nie jestem w zgromadzeniu pod nazwą "ZZ" - zarówno ja jak i pracownicy naszego sklepu w pełni popierają tego typu happening


I Michałek21 dziękuję masz odmienną optykę odnośnie związku zawodowego ale potrafisz być też obiektywny
 
     
gaba_14

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 3
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 21:50   

Michał21 sam pouczasz użytkownika o nicku Robberty, aby pisał poprawnie w języku polskim, a dokładnie w tym samiutkim zdaniu popełniasz błąd. Gratulacje!

"Świat zacznij zmieniać od siebie, dopiero później poprawiaj innych."
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-10, 12:20   

Kazdy wie jakie ma obowiązki i prawa... wiec jak ktos pisze ze kr kazał to mnie krew zalewa .... karze wskoczyc w ogoien skoczysz ? ? ?
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-10, 12:30   

michalek710, " krowa która dużo ryczy mało mleka daje " Ciekawe czy jak Tobie kr wydaje polecenia to jesteś taki mądry.
  Ocena JMP: 8/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-10, 12:32   

Nie napisałem że kr karze jeździć elektrykiem ale na to że daje na to przyzwolenie.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-10, 14:20   

Kazdy wie jakie ma obowiązki i prawa... wiec jak ktos pisze ze kr kazał to mnie krew zalewa .... karze wskoczyc w ogoien skoczysz ? ? ? Michalek 710

Odpowiem na tą kwestie :

W życie codziennej naszej pracy na sklepach, wdarła się gra psychologigna ze strony KR zastraszając pracowników karami nagan lub zwolnieniem. Każdemu na pracy zależy i każdy chce pracować aby zapewnić funkcjonowanie rodziny. Pod presją psychologiczną każdy zrobi coś nie świadomie. Przyszedł czas aby takie rzeczy z zycia naszej codziennej pracy wyeliminowywać, a eliminacje tego zacząć trzeba od Góry a potem w dół. Solidarność Cały czas naciska o wprowadzenie standartów europejskich i wyeliminowanie albo przeciwdziałaniu stresu w miejscu pracy.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@owadzik2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 04 Kwi 2012
Posty: 250
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-10, 17:34   

Nie raz już słyszałam "będą wyciągnięte poważne konsekwencje", "następnym razem wystawię naganę", "zaraz dostaniesz białą kartkę ", coś chyba jest nie tak, oni nie wiedzą, że z niewolnika nie ma pracownika? O tych groźbach (bo trzeba nazwać rzecz po imieniu) słyszałam w sytuacjach nie łamiących procedur, tylko wtedy kiedy nie wykonaliśmy jakiegoś śmiesznego polecenia KR. Zauważyłam, że w taki sposób zachowują się młodzi (stażem) KR, lub zakompleksieni, niedowartościowani, niepewni swoich stanowisk, którzy przed KO trzęsą portkami
_________________
Ludzie sukcesu koncentrują się na szansach, przeciętni koncentrują się na przeszkodach
 
     
murzynek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2014-10-11, 11:27   

;( jak tu się mobilizować do pracy?cały miesiąc harówki i co mi przyszło po 12 latach pracy 1550zł.na koncie w tym miesiącu żenada,płakać się chce sklep wysokoobrotowy...... ;(
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
1 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-10-11, 19:15   

murzynek napisał/a:
;( jak tu się mobilizować do pracy?cały miesiąc harówki i co mi przyszło po 12 latach pracy 1550zł.na koncie w tym miesiącu żenada,płakać się chce sklep wysokoobrotowy...... ;(


Ch*jnia z grzybnią tyle zapie*dzielu i marne ochłapy dziwne w zeszłym miesiącu bez nadgodzin wzięłam 16zł więcej niż w tym co miałam rozliczenie kwartału ....porażka ...gra nie warta świeczki
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo