Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
7/10/2014
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-08, 10:49   7/10/2014

https://www.sejm.gov.pl/s...1257D6A004274E1

https://www.solidarnosc.g...ing-pod-sejmem/

W DNIU 07/10/2014 ODBYŁA SIĘ AKCJA HAPPENINGOWA POD SEJMEM GDZIE POPROSZONO PANIE POSŁANKI O PRZECIĄGNIĘCIE PALETY Z JABŁAKMI BY ZOBRAZOWAĆ JAKĄ CIĘŻKĄ PRACĘ MUSZĄ WYKONAĆ PRACOWNICY SKLEPÓW .WŚRÓD UCZESTNIKÓW BYLI PRACOWNICY SKLEPÓW BIEDRONKA,REAL , LIDL , KTÓRZY PROTESTOWALI PRZECIW CIĘŻKIM WARUNKOM PRACY W MARKETACH I DYSKONTACH , PRZECIW ZBYT NISKIM PŁACOM. PO SPOTKANIU NASTĄPIŁO PRZEJŚCIE DO SALI KONFERENCYJNEJ PRACOWNIKÓW DYSKONTÓW KTÓRZY PRZEDSTAWILI SWOJE PROBLEMY NA KONFERENCJI PRASOWEJ. W IMIENIU PRACOWNIKÓW JMP WYSTĄPIŁA KATARZYNA MACHALICA ,SEKRETARZ NSZZ SOLIDARNOŚĆ W BIEDRONCE, KTÓRA PRACUJE TEŻ NA STANOWISKU KASJER-SPRZEDAWCA

LINK DO WYSTĄPIENIA W SALI KONFERENCYJNEJ SEJMU (GODZINA 14:20) https://www.sejm.gov.pl/s...1257D6A004274E1

[ Dodano: 2014-10-08, 11:55 ]
DODAJMY ,ŻE W DNIU 06/10/2014 NA NUMER FAKSU NSZZ SOLIDARNOŚĆ W JMP SA PRZYSZEDŁ DOKUMENT DATOWANY NA 10/10/2014 INFORMUJĄCY ,ŻE W ZWIĄZKU Z POSTULATEM O SPOTKANIE Z CZŁONKIEM ZARZĄDU TAKIE SPOTKANIE DOJDZIE DO SKUKU 21/11/2014
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-08, 11:07   

Czekamy na wynik rozmów po 21 listopada , oraz trzymam :yeah: za to spotkanie. Odnosząc się do protestu/happeningu :em29:
  Ocena JMP: 5/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-08, 14:01   

Chciałem podziękować także FORUMOWICZOM ZA WASZE WSPARCIE , A TAKŻE PODZIĘKOWAĆ KOLEGOM Z ZWIĄZKU NSZZP GDYŻ ICH KRYTYKA TO DLA MNIE NAGRODA I WSKAZÓWKA ŻE IDZIEMY W DOBRĄ STRONĘ, NAS NIE TRZEBA LUBIĆ , NAS NALEŻY SIĘ BAĆ. BAĆ W SPOSÓB PRAWIDŁOWY, TAK JAK SIĘ BAĆ ŻE PRACOWNIKOM MOŻE PRZESTAĆ PODOBAĆ SIĘ JAK SIĘ ICH TRAKTUJE :boks:

[ Dodano: 2014-10-08, 15:05 ]
:yeah:
 
     
michalek710 

Stanowisko:
kadry

Dołączył: 02 Gru 2011
Posty: 483
0 UP 3 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 10:26   

dziwi mnie to ciągniecie jabłek ? a od czego mamy elektryki ?? troszkę kłamiecie;/
_________________
a czas tak szybko ucieka...
  Ocena JMP: 6/10
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 10:33   

michalek710, no teraz to mnie rozbawiłeś :haha7: czy widziałeś na sklepie odpowiednią liczbę elektryków tak aby jednocześnie zwalić towar, wyjeżdzać np kontenerami na sklep i w miedzyczasie skladankami np z chłodnią ??!! Ty albo pracujesz na innej galaktyce, albo masz ułańską fantazje :bu:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 10:36   

pewnie ani to ani to , michałek po prostu szuka zaczepki ....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-09, 10:45   

Cytat:
dziwi mnie to ciągniecie jabłek ? a od czego mamy elektryki ?? troszkę kłamiecie

:regulamin:

oczywiście są dwie oczywistości :
1) na każdym sklepie jest wózek elektryczny
2) na większości jeden

Odnosząc do punktu 1:
jeden wózek który jest używany np przez kierowce podczas rozładunku. Oczywiście kasjerzy i kierownicy wiedzą że muszą korzystać z wózka a nie ciągnąć ręcznym, ale na większości sklepów czy to kontener z mięsem czy pieczywo ciągnie się ręcznym wózkiem ,wywozi puste palety na rampę itp
Wiemy dobrze że non food też się wywozi ręcznym wózkiem ,wstawia się palety z wodą w alejki (w miejsca paletowe) bo elektrykiem często się nie da bo za wąsko. Wózkiem też przestawia się gdzieniegdzie towar na sklepie

Odnosząc się do punktu 2:
wózek jest jeden - wszyscy znamy sytuację gdy idzie do naprawy lub przeglądu .Teoretycznie powinien dojechać nowy ,sam znam sklep gdzie ks ściągała 5 dni towar z auta ręcznym wózkiem aż w końcu zagroziła że nie przyjmie dostawy.

Oczywiście można stwierdzić że każdy powinien nie podjąć pracy, ale kierownicy rejonu zdają sobie sprawę z problemu a pracownicy męczą kręgosłupy bo boją się utraty zatrudnienia

Michałek tam byli też koledzy z innych sieci i w nich nie ma tak różowo a miał zostać przedstawiony problem. Była opcja załadowania palety na wysokość 2m (tak jak dojeżdżają na ogół z dc) i pokazania jak ciężko pracują kobiety przy rozkładaniu towaru. Niestety logistycznie i logicznie trudne do przedstawienia , nie wyobrażam 'zaprzęgnąć" panią Poseł do rozłożenia palety , a co dopiero 12 czy 15 miksów.
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 11:28   

Dorzucę coś od siebie:

1. Nie wszyscy mają uprawnienia na wózek i nie każdy kierownik patrzy na przepisy BHP, a robota ma być zrobiona i nie obchodzi go jak. Więc ciągną ludzie palety z jabłkami zwykłym paleciakiem.

2. Są sklepy z alejkami tak wąskimi, że elektrykiem tam się nic nie zrobi. Jak przyjeżdżają palety z wodą to trzeba wszystko ręcznym wsadzać bo nie ma po prostu innej możliwości.
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 11:31   

Racja, daleko nie szukać, wczoraj miałam całego tira, kasjer wstawiał całości elektrykiem ja ręcznym bo tak jest szybciej i co ? Magazyn trzeba wyczyścić.
  Ocena JMP: 8/10
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 11:32   

Zed napisał/a:
Dorzucę coś od siebie:



2. Są sklepy z alejkami tak wąskimi, że elektrykiem tam się nic nie zrobi. Jak przyjeżdżają palety z wodą to trzeba wszystko ręcznym wsadzać bo nie ma po prostu innej możliwości.





do tego krótkim :bu:
  Ocena JMP: 3/10
     
murzynek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 12:01   

u nas sklep wysokoobrotowy 2 paleciaki i to nie wystarcza non stop się rozładowują tyle jest pracy czasem po 3 tiry przyjeżdzają i co wtedy cała robota spada na nocną zmianę i ręcznymi bo trzeba opróżnić magazyn i zadowolić k.r.
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 12:30   

Ja nie robie tego dla zadowolenia kr... tylko po to żeby następna zmiana mogła robić swoje a nie poprawiać po poprzedniej :)
  Ocena JMP: 8/10
     
murzynek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Gru 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 12:39   

1 i 2 zmiana siedzą na kasie nie mają szansy zrobienia magazynu zajmują się tylko odpiekiem i warzywami obowiązków coraz więcej a ludzi coraz mniej a od wczoraj do niedzieli mamy jeszcze namiot brak słów.....
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
2 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 12:49   

Wiem że nie powinnam tak pisac ale mam w nosie odpiek, kiedys wyrwe za to nagane. Kr pouczała mnie już o tym że odpiek to priorytet... A moim priorytetem jest zrobienie miejsca na przyjęcie dostawy. Rano owszem skacze pomiedzy piecem, kasą, warzywniakiem itp ale jak mam na popołudnie to nie ma że boli robie najpierw to co sama uważam za słuszne. Jak kasjerce uda się zejść z kasy to jeszcze coś wypiecze a kierownik ma zwroty,miksy, ceny, mini inwentaryzacje, klientów, sprawdzenie dostawy i musi tak to pogodzić żeby się wyrobić bo Kr za nas tego nie zrobi. Ona tylko wpadnie opierniczy, wypisze gdzie trzeba umyć konty i ucieka a człowiek zostaje z majdanem.
  Ocena JMP: 8/10
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-09, 14:34   

Witam

Mimo, iż nie jestem w zgromadzeniu pod nazwą "ZZ" - zarówno ja jak i pracownicy naszego sklepu w pełni popierają tego typu happening - brawo za pomysł !!!

Robercik wnoszę tylko o jedno: tam gdzie straszysz że ktoś ma się bać, proszę - po Polsku ???

Myślę że gdyby nie zarozumiałość kilku osób z ścisłego grona czołówki ZZ - nie zrzeszeni też by chętnie stanęli ramie w ramię w imię ogólnego dobra.

Pozdrawiam
_________________
michał
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo