Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: zz-biedronka
2014-10-08, 12:05
Krótka historia "dialogu" z JMP czyli przed protes
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 00:13   

Sorry Robertty, ale u nas nigdy nie spotkałem się z taką patologią o której piszesz a i worków u nas na centrum nigdy nie było. Owszem są czasami braki osobowe ale bez tragedii , czasami przywozili kogoś z innych centr do pomocy czy na przeszkolenie ale nic więcej. A praca za free to już w głowie mi się nie mieści.
Faktem jest ,że Ci co się zwolnili są nie do zastąpienia ,bo nowi pracę mają totalnie w dupie , nasłuchali się jak to na centrum dobrze się zarabia tylko nie dopytali ,ze to za zapierdalanie a nie siedzenie na tyłku.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 08:45   

https://www.gloswielkopol...,1,id,t,sa.html
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 08:48   

Odpowiem krótko- Pani Dyrektor nas oszukała !!!!! zupełnie coś innego usłyszeliśmy pod siedzibą JMP niż z ust Pani Dyrektor. Najlepszą informacją było przyznanie się , że na spotkaniu pozostał tylko nasz związek JMP !!!!!!!!!!!!!
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 08:49   

o widze że jest juz echo w prasie ...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 08:53   

i na stronach komisji krajowej
https://www.solidarnosc.o...ze-zwiazkowcami
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 08:55   

no to czekamy teraz ... kolejny ruch należy do zarządu ...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 09:04   

Tak jak on to powiedział:
"wyszliście? nie wracacie? to został tylko nasz związek?"

a brały w spotkaniu 3 organizacje ,Solidarność i Sierpień wyszedł więc kto został? I dla kogo jest to związek "nasz" i to w obecności 8 osób na głos...hm może koledzy związkowcy temu dyr. też wytoczą proces cywilny:)))



[ Dodano: 2014-09-26, 09:51 ]


[ Dodano: 2014-09-26, 09:51 ]
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-26, 11:13   

Robertty, ja zatrudniłam się dopiero w 2009, więc nie wiem jak było w 2005 i co się zmieniło. Widziałam za to, jak w czasie mojego zatrudnienia z roku na rok było nie lepiej, a coraz gorzej, o tym jak jest teraz nawet nie chce mi się mówić. Fajnie, że masz tyle pomysłów na strajki itp., ale kto za Tobą pójdzie? Wszyscy chcą zmian, ale mało kto nie boi się podjąć jakiegoś działania. Najpierw musi zmienić się mentalność pracownicza. Sprzedaż może i spada, ale wątpię żeby było to efektem tych artykułów, bardziej bym skłaniała się ku temu, że Biedronka przestała być konkurencyjna. Sama ograniczyłam tam zakupy, bo przestało się opłacać.
 
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 11:43   

Robertty

Firma JMP s.a. to firma prywatna tak więc nie bardzo rozumiem żądanie ZZ aby zwolnić z stanowiska Panią Strugalską (to tak samo jak by np. JMP zażądało rezygnacji Pana Piotra Adamczaka z stanowiska przewodniczącego ZZ),
po drugie ZZ "Solidarność" i "Sierpień 80" nie są jedynymi związkami działającymi w firmie JMP, jak mniemam zdanie tamtych organizacji dla Was się nie liczy.
po trzecie drodzy Państwo zastanówcie się proszę o co wy tak naprawdę walczycie, czy o spotkanie, czy o poprawę warunków pracy
po czwarte zastanówcie się również czy macie poparcie pracowników w swych działaniach, ponieważ matematyka jest bezlitosna - Was "związkowców" jest niespełna 1000 a z tego co się orientuję żądania stawiacie dla grupy ponad 47 000 pracowników, wiem macie takie prawo uwarunkowane paragrafami, ale czy zdrowym rozsądkiem ?

Tak jestem negatywnie nastawiony do Waszego "związku", ale to już moja sprawa.

Pozdrawiam
_________________
michał
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 12:17   

Tak masz rację jest trzeci związek i jak to powiedział Pan Dyrektor JMP "Nasz Związek JMP". Po drugie cyfry podane są błędne, po trzecie nasze postulaty zgłaszane do JMP potwierdziły się w ustach dyrekcji i że nad tym już pracują a my nie odpuścimy do puki nie będzie realizacji postulatów i podpisania porozumienia w tej sprawie.
Walczymy o spotkanie zarządem, przedstawienia jasno sytuacji w JMP i realizacji postulatów
Ostatnio zmieniony przez zz-biedronka 2014-09-26, 12:24, w całości zmieniany 1 raz  
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 12:21   

Są chyba nawet 4 związki, co do cyfr oświeć mnie mogę się mylić.


Pozdrawiam
_________________
michał
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 13:20   

michał21, ja jestem neutralnie nastawiona do związków, ale uwierz , ludzie mają dość, są zdesperowani. Teraz tylko wystarczy iskra i ludzię pójdą na ulicę. Ja osobiście już nie mam nic do stracenia, bo jeśli się nie poprawią warunki w firmie ( więcej etatów) to sama odejdę, a takich jak ja jest dużo więcej, więc nie mów że ZZ nie mają poparcia. Odnoszę wrażenie, że ZZ walczą o spotkanie z Zarządem po to, aby ów Zarząd mógł wyjść " z twarzą" z tej sytuacji, bo mogą udać że nie mieli świadomości, co się w firmie dzieje, chociaż uważam, że wiedzą doskonale.... . Jeśli można załatwić poprawę warunków pracy na drodze mediacji to ok, protesty i strajki to ostateczność, która nic dobrego firmie nie przyniesie i wydaje mi się że tego właśnie chcą uniknąć.
  Ocena JMP: 3/10
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 13:39   

super Kogata masz tu rację !!!!! ile kosztuje odbudowa wizerunku firmy !!!!! lata i kupę kasy!!!! kasa jest teraz potrzebna na zwiększenie etatów na sklepach , podwyżki płacowe i sprawiedliwy motywujący system premiowy.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 14:29   

Oby ta iskra nie została zduszona , myślę że potrzebna jest tu duża determinacja i większy rozgłos o tym spotkaniu do którego nie doszło . Ludzi którzy mają już dość jest dużo ale chyba więcej jest takich których to nie obchodzi , których nie stać na taką odwagę , jest też sporo takich którzy dużo gadają a mało robią , jest też wielu takich którzy nie mają pojęcia o tym co się dzieje bo trafili na normalny i zgrany zespół. I teraz pytanie : jeżeli dojdzie do protestu ( co jest ostatecznością) kto zostawi robotę i wyjdzie na ulicę?
 
     
gaba_14

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 22 Sie 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-26, 15:03   

Tak trzymać Chłopaki! Robicie wiele dobrego, a firma niedługo będzie musiała się pogodzić z tym, że nie jesteśmy chłopami pańszczyźnianymi i nam ust nie zamkną.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo