Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wspólne stanowisko WRZ
Autor Wiadomość
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 11:49   

przyjęłaś? :szczena:
  Ocena JMP: 3/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 12:00   

Tak, w sumie byłam tak wsciekła że nie myślałam racjonalnie. Wiesz jak to jest pod wpływem emocji. Na dzień dzisiejszy mam tą nagane w nosie.
  Ocena JMP: 8/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-08, 12:18   

Nagana ma to do siebie że "przyjęcie" następuje w chwili wręczenia , pracownik który jej nie podpisze i tak ma ją w aktach .Ważny jest sprzeciw napisany do kierownika personalnego w ciągu 7 dni. Często nagana ma błedy prawne o których nie chce pisać by edukować kierowników rejonu .Członkowie związku którzy się do nas zwracają mają pomoc w postaci napisania sprzeciwu. Nagana która jest w aktach ma szeroko rozumiane konsekwencje od niższej oceny pracowniczej , za tym brakiem nagrody rocznej ,oraz w przypadku nie wygaśnięcia (a wygasa po roku nienagannej pracy) może być zawarta w wypowiedzeniu umowy o pracę
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 12:25   

Ale człowiek głupi... To mnie zalatwiła. Nagana miała miejsce w lutym, czyli dopiero 7dmy miesiąc leci. Dobrze wiedzieć na przyszłość o sprzeciwie na piśmie i skorzystać z tego :)
  Ocena JMP: 8/10
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 12:29   

powiem krótko i po męsku sku....stwo. To nie było POWAŻNE niedopatrzenie obowiązków, tylko przeoczenie spowodowane nawałem pracy i milionem rzeczy do wykonania na już! W taki oto sposób firma realizuje politykę szacunku - wstawiając naganę za jedną zgniłą sałatę.
  Ocena JMP: 3/10
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 12:34   

Spoko kogata wziełam to na klate, za to mam codzienny odruch przeglądania sałaty. Dziś powód ten jest dla mnie śmieszny ale wtedy nie było mi wesoło. Nawet KS rozmawiała z Kr o tym i próbowała mnie bronić... nic to nie dało. A nie, dało, wiem że moja Ks jest zawsze z nami.
  Ocena JMP: 8/10
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 12:38   

dobre i to .^.
  Ocena JMP: 3/10
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 17:55   

Robertty napisał/a:
Nagana ma to do siebie że "przyjęcie" następuje w chwili wręczenia , pracownik który jej nie podpisze i tak ma ją w aktach .Ważny jest sprzeciw napisany do kierownika personalnego w ciągu 7 dni. Często nagana ma błedy prawne o których nie chce pisać by edukować kierowników rejonu .Członkowie związku którzy się do nas zwracają mają pomoc w postaci napisania sprzeciwu. Nagana która jest w aktach ma szeroko rozumiane konsekwencje od niższej oceny pracowniczej , za tym brakiem nagrody rocznej ,oraz w przypadku nie wygaśnięcia (a wygasa po roku nienagannej pracy) może być zawarta w wypowiedzeniu umowy o pracę


Ja akurat mając naganę - za rozmienianie banknotów na drobniejsze nominały- dostałam nagrodę roczną. Nie pisałam żadnych odwołań i tp. - wisiało mi to!
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo