Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tych filmów nie znajdziecie w wyszukiwarkach.........
Autor Wiadomość
sisi

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-06, 19:49   

sory ze tu pytam mialam zdarzenie w pracy dzisiaj prasujac kartony chcialam je ugniesc upchac i uderzylam o dolne drzwi belownicy nadgarstkiem reka opuchla i otarla sie zglosilam to na sklepie reka bolala kazali mi jechac na pogotowie mialam rtg w srodku ok tylko potluczona ale boli nie nadwyrezac zrobiona mi oklad zabandazowano w pracy dali mi dwa dni wolnego z wypracowanych godzin i kazali sie zastanowic czy chce l4 czy nie i czy zglaszam wypadek czy nie co robic jestem swiezym pracowniikiem sory ze tu pytam moze ktos podopowie mam zrobic ? reka boli ale niby to nic powaznego
_________________
sisi
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-06, 19:53   

takie stłuczki są częste a co zrobisz to twoja decyzja...
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-06, 19:59   

zgłaszaj, może coś dostaniesz, nic nie tracisz, a możesz zyskać. I koniecznie niech Ci opiszą w karcie u lekarza każde zadrapanie i opuchnięcie, będzie potrzebne do protokołu powypadkowego, Może być od lekarza rodzinnego, pójdziesz w poniedziałek.
  Ocena JMP: 3/10
     
sisi

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-06, 20:50   

mi tu juz nie chodzi o odszkodowanie tylko czemu mam na to poswiecic swoje wypracowane wolne godziny ??
_________________
sisi
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-06, 21:01   

sisi, dlatego, że za zwolnienie by Tobie zapłacili 80%, kierownictwo poszło Ci na rękę. Bo przy wypadku w pracy masz płacone 100%, więc dali masz czas na decyzję :)

[ Dodano: 2014-09-06, 22:03 ]
- bez słowa dali-mały chochlik
 
     
@kogata 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 14 Lip 2014
Posty: 357
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-06, 22:28   

jeśli zdecydujesz się zgłosić wypadek i pójść na ZL to lekarz może Ci wypisać 3 dni wstecz, tak więc jeśli pójdziesz do lekarza w poniedziałek mogą Ci wystawić nawet od piątku
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-06, 23:12   

sisi napisał/a:
sory ze tu pytam
zamiast sorry, lepiej byłoby założyć oddzielny temat, a w tej sekcji nawet nie mogę sama poprawić.
edi-72 napisał/a:
sisi, dlatego, że za zwolnienie by Tobie zapłacili 80%, kierownictwo poszło Ci na rękę.
poszli jej na ręke? Dziewczyna odchoruje na swoim wypracowanym wolnym, a póxniej jeszcze tą chorobę będzie musiała odpracować. I co że 80%, ale przynajmniej spokojnie w domu wydobrzeje, a nie straci wolnego. To zdarzyło się w pracy, ja bym od razu szła na L4 i oczywiście zgłosiła wypadek przy pracy, a jak uznają, to z tych 80% zrobi się 100% i się okaże, że niepotrzebnie poświęciła godziny
 
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-07, 07:41   

Larrikol, ,czytaj trochę ze zrozumieniem, dali Jej czas na przemyślenie , a może przecież wziąć zwolnienie tak jak napisałakogata, i oczywiście zgłosić wypadek
 
     
@anipa 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 02 Lut 2012
Posty: 146
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-07, 08:38   

jak dla nie nie ma co myśleć do lekarza po l4 i zgłoszenie do BHP, wypadek przy pracy to wypadek przy pracy i koniec kropka
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-07, 14:18   

Na jakie przemyślenie, że niby dla jej dobra- przecież chodzi o to, że przy końcu kwartału przyniesie L4 i będzie mniej ludzi do pracy! A wypadku przy pracy nie zgłasza się czasami na bieżąco? KS info KR i BHP, jeżeli nie było to nigdzie zgłoszone "na gorąco", to jak dziewczyna wróci po tych łaskawych dniach wolnych z jeszcze nie do końca sprawną ręką, to czy uznają to za wypadek przy pracy? Czas zgłoszenia jest chyba istotny.
Nie rozumiem-jak można dać komuś czas na zgłoszenie wypadku - a gdzie wiedza kierownika prowadzącego zmianę na ten temat!
  Ocena JMP: 3/10
     
edi-72
[Usunięty]

Wysłany: 2014-09-07, 15:14   

https://www.kodekspracy.p...przy-pracy.html

[ Dodano: 2014-09-07, 16:15 ]
Termin zgłoszenia ciężkiego, zbiorowego czy śmiertelnego wypadku przy pracy nie został określony w sposób konkretny. Przepisy nakazują dokonanie zawiadomienia odpowiednich organów niezwłocznie. Nie oznacza to wymogu dokonania takiego zgłoszenia w pierwszej kolejności, poza wszystkimi innymi niezbędnymi czynnościami. W razie wypadku pracodawca przede wszystkim powinien podjąć działania eliminujące lub ograniczające zagrożenie dla innych osób (m.in. poprzez zabezpieczenie terenu wypadku) oraz udzielić pierwszej pomocy poszkodowanemu. Dopiero później (choć bez zbędnej zwłoki) należy przekazać informację o wypadku wskazanym w art. 234 § 2 K.p. organom. Forma zawiadomienia inspektora i prokuratora nie jest określona przepisami prawa pracy. Z treści zawiadomienia powinno wynikać gdzie i kiedy miało miejsce zdarzenie, na czym polegało oraz kto został poszkodowany.

WAŻNE: Zgłoszenie wypadku powinno zostać dokonane w takim terminie, aby umożliwić odpowiednim organom oględziny miejsca zdarzenia bezpośrednio po jego wystąpieniu.
 
     
#vip 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 27 Mar 2012
Posty: 75
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-08, 17:18   

No więc pogotowie- pierwsza pomoc - i kierownik prowadzący zmianę zawiadamia przełożonych - "niezwłoczne zawiadomienie ...."
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo