Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Tych filmów nie znajdziecie w wyszukiwarkach.........
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-27, 13:20   

zz-biedronka napisał/a:
Larrikol mylisz się bardzo!!!! czasy 2004r. wracają i to się dzieje pod nosem góry a góra oczy przymyka. Ile już osób się zwolniło !!!! ile osób poszło na L-4
Nie zawyażyłam, żeby ludzie przychodzili do pracy, nie wiedzieli o której wyjdą i spali na magazynach, bo nie zdążyli z robotą, a po godzinach zostawali charytatywnie.
Co do wyczerpania psychicznego to masz rację, nacisk stresu na pracowników jest ogromny, ale wg mnie to nie jest powtórka z historii, a całkiem inna sytuacja, do której doprowadzili sami pracownicy z obawy o utratę pracy i co więcej, to wszystko dzieję się nie tylko pod nosem góry, ale pod waszym też i też, jako ZZ na to pozwoliliście.
 
     
piegusek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-27, 14:52   

Kurde Roberty napisał jakie ma sygnały od ludzi,a Larikol już pisze że tak nie jest,osoba ktora podobno już nie pracuje w firmie wie wszystko o tej firmie na każdy temat,myśle że Larikol żyje tym co dzieje sie w tej firmie choć w niej nie pracuje.super !
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-27, 14:59   

piegusek, daleko mi do "wiedzenia wszystkiego", jak przeczytasz dokładniej i ze zrozumieniem, to też to zauważysz i przy okazji może złapiesz do czego się odniosłam. Nie pracuje od końca maja i jakoś nie wierzę, że przez 2 miesiące zaszły taaaaakie zmiany, że ludzie znowu śpia na papierze toaletowym w magazynie. To, że nie widze diabła wcielonego w postać jmp, nie znaczy że jestem zachwycona, ale nie będę podsycać swojej niechęci materiałem lekko przestarzałym.
 
     
piegusek
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-27, 15:37   

Super!Twoja taka opinia a moja inna!i tyle w temacie!nie bede sie nakrecać i wciskać komuś swoje zdanie!
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-27, 15:54   

Poczytaj sobie może moje posty i zobaczysz jaka mam opinię. Te wszystkie wykrzykniki pokazuja jak to sie nie nakręcasz, a jezeli sytuacja w której ktoś wyraża swoją opinię (inną), jest dla Ciebie narzucaniem zdania, to Twój problem, ale niestety na tym polega forum, mój drogi. EOT
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-27, 20:51   

Mylisz się i to bardzo!!!!! są już dowodu na pracę z fałszowaniem czasu pracy.
Fakt rozmów KO i KR z kierownictwem sklepu i sugestia że jak się jest na wolnym czy urlopem to obowiązkowo powinno sprawdzać swój sklep- i tu fakt łamania przepisów . Nie będę się rozpisywać i pokazywać asów z rękawa, to wszystko w odpowiednim czasie i miejscu.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-27, 22:42   

W takim razie życzę powodzenia i mam nadzieję, że to będzie więcej niż puste gadanie. Z przyjemnością poczekam na ten odpowiedni czas i miejsce, ale dalej będę uważała, że to wina pracowników u których to się dzieje.
 
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-28, 09:43   

Larrikol napisał/a:
Co do wyczerpania psychicznego to masz rację, nacisk stresu na pracowników jest ogromny, ale wg mnie to nie jest powtórka z historii, a całkiem inna sytuacja, do której doprowadzili sami pracownicy z obawy o utratę pracy i co więcej, to wszystko dzieję się nie tylko pod nosem góry, ale pod waszym też i też, jako ZZ na to pozwoliliście.

Larri, podpisuje się pod tym obiema rękami. Niestety sami sobie często jestesmy winni. Sami na to pozwalamy wręcz umożliwiamy a naszym szefom jak najbardziej to nie przeszkadza...
 
     
#boczek_83 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 17 Kwi 2014
Posty: 92
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-28, 12:28   

To że pracownik czasami gubi się w swoim zachowaniu to nie powód żeby łamać jego konstytucyjne prawa albo jeździć po nim psychicznie.
Osobiście się nie zgadzam z wypowiedzią prof. Krzysztofa Jasiewicza ale może niektórym się spodoba.
https://forumemjot.wordpress.com/2013/04/06/zydzi-byli-sami-sobie-winni-wywiad-z-prof-krzysztofem-jasiewiczem-opublikowany-w-kwietniowym-numerze-focus-historia-ekstra/
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 12:50   

Nie wiem, czy to kwestia zagubienia się. Ludzie za bardzo boją się stracić pracę i wolą być maltretowani psychicznie, niż zostać chwilowo bez pracy. O tym się mówi od bardzo dawna, bardzo długo wdrażany jest mobbing w tej firmie, to się nie stało wczoraj. Za mało jest pracowników, którzy powiedzą 'dość' i dlatego to walka z wiatrakami.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 12:53   

Łatwo się krytykuje innych Larrikol , to że ludzie się na coś godzą to wynika z sytuacji w której pracodawca jest stroną silniejszą w układzie pracownik-pracodawca, i po to są związki zawodowe by te dysproporcje niwelować.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-28, 13:03   

a może to nie musi być walka , cywilizowani i wykształceni ludzie powinni ze soba rozmawiać , wyrzucić z głów stereotypy i zmieniać sie na lepsze ale nie kosztem innych . ja nie jestem za walką bo ta wiadomo że zawsze zostawia po sobie jakieś ofiary .
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 14:14   

Robertty, z mojej strony to nie jest krytyka. Zapominasz, że też pracowałam w tej firmie i tez widziałam różne patologie. Widziałam tez jak trudno nakłonić ludzi do działania, albo chociaż mówienia. Nikt nie każe im tego bezpośrednio inicjować, a często Ci ludzie, którym jest niby najgorzej, odsuwają się od sprawy i milczą, myśląc, że inni załatwią za nich. A tym sposobem dają przyzwolenie na takie praktyki, więc jak to ocenić?
A związki zawodowe? Przez 5 lat pracy (a to chyba wystarczająco długi czas) nie spotkałam się z żadnym związkowcem, z żadna ulotką, z niczym. Więc, żeby nie powiedzieć, że ta instytucja wydaje się być zwykłą kpiną, powiem jedynie: myślę, że mocno rozdmuchane są te wszystkie historie o zakazie wpuszczania, rozmawiania, albo po prostu działacie na tych terenach, które sobie sami wybieracie, nie wiem wg jakich kryteriów. Wrzucasz tutaj te wszystkie pisma kierowane do zarządu, pokazujesz tematy, które będą poruszane na spotkaniach, nawet zakładasz temat w którym prosisz o podawanie tematów interesujących pracowników, a na koniec i tak pracodawca daje bony o zawrotnej wysokości 150 zł, chociaż wy tak dumnie wnosiliście o 250 zł. I to tez nie była krytyka, a opinia.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-28, 18:44   

z
Cytat:
wiązki zawodowe? Przez 5 lat pracy (a to chyba wystarczająco długi czas) nie spotkałam się z żadnym związkowcem, z żadna ulotką, z niczym. Więc, żeby nie powiedzieć, że ta instytucja wydaje się być zwykłą kpiną, powiem jedynie: myślę, że mocno rozdmuchane są te wszystkie historie o zakazie wpuszczania, rozmawiania, albo po prostu działacie na tych terenach, które sobie sami wybieracie, nie wiem wg jakich kryteriów.


[ Dodano: 2014-08-28, 18:46 ]
Larrikol zażalenie że nie słyszałaś o nas to właśnie ten powód ,zapytaj czemu nie ma tablic organizacji związkowych (na nasz koszt) na sklepach? bo pracodawca nie pozwala...
Myślę , że ja mógłbym być nie obiektywny mówiąc o zakazie wpuszczania i rozmawiania ,ale potwierdzają to pracownicy , po za tym jest pismo odnośnie Kielc gdzie kierownik rejonu dokonała zaboru mienia pracowniczego w postaci ulotek pip i zz.
A dlaczego mienia pracowniczego? Dlatego że od dwóch dni były w szafkach pracowniczych.
Odnośnie wizyt 2 osoby na etacie muszą pokonać cały kraj a to nie zakład produkcyjny że przejdę się z wydziału do wydziału

[ Dodano: 2014-08-28, 18:48 ]
W sumie czasem się zastanawiam czemu tak się angażujesz w obronę za wszelką cenę jmp a negujesz nasze informacje ,po za tym po to Bartosz udzielił nam dział zz bysmy mogli informować o istotnych dla nas sprawach , i to też nie jest krytyka....... Po prostu jak było Tobie tak dobrze w JMP to czemu jesteś byłym.

[ Dodano: 2014-08-28, 18:55 ]
Kod:
racodawca daje bony o zawrotnej wysokości 150 zł, chociaż wy tak dumnie wnosiliście o 250 zł


Larrikol gdyby nie związki nie byłoby tych według Ciebie jak rozumiem marnych 150 zł ,a pieniądze z ZFSŚ nadal służyłyby do opłacania spotkań pomiędzy dyrekcją a kooperantami ,albo na wyżywienie firm zewnętrznych jakimi są pracownicy ochrony na dc. To że pracodawca narusza ustawę o ZFŚS możesz mieć pretensje tylko do niego.
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-28, 19:52   

laarkol = ustawa mówi , że musi być wspólne stanowisko związków zawodowych bo jak go nie ma pracodawca podejmuje sam decyzje !!!!!! są związki w JMP z którymi trudno o wspólne stanowisko !!!!!! my stoimy i będziemy stali za pracownikami !!!!!! To nasz związek powołał kontrole w sprawie ZFŚS i nie prawidłowości wydatkowaniu !!!!! to nasz związek walczył o te bony!!!!!

Teraz powiem jedno !!!!! jest okazja, więc wy możecie pokazać na czym waz zależy !!!!!! zobaczymy ile osób przyjedzie na protesty pod siedzibą JMP.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo