Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
przerwa śniadaniowa
Autor Wiadomość
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-03-31, 18:44   

BILO może Ty i dobrze przeczytałeś podręcznik kasjera ale nie zrozumiałeś co czytałeś bo: właśnie przerwa należy się gdy masz zaplanowane 6 godzin lub więcej a nie należy się jeśli przychodzisz na przykład na 5 godzin i mniej. Ostatnio zatrudniono u nas kasjera na 3/4 etatu i sama rejonowa powiedziała że należy sie jej wszystko tak jak kasjerowi zatrudnionemu na cały etat tylko dostaje wszystkiego 75 % i bedzie pracowała po 6 godzin tylko że przerwa należy się 15 minutowa tak jak kasjerowi na całym etacie i to samo jest napisane w podreczniku kasjera
koleżanka zapytała kiedy moze skorzystać z tej przerwy, a rejonowa powiedziała że jeśli nie będzie nic pilnego do zrobienia (typu dużo ludzi na sklepie, przyjazd towaru i rozłożenie mrożonek, bądz praca na kasie nr 1 itp) to kiedy chce tylko powiadamia kierownika zmiany że chciałaby właśnie skorzystać z tej przerwy i może to być godzinę po przyjściu do pracy bądź po 3 godzinach czy przed końcem pracy tyle tylko że moze raz skorzystac z takiej przerwy.

[ Dodano: 2010-03-31, 18:47 ]
a według Ciebie BILO, kasjerom zatrudnionym na 3/4 etatu, którzy pracują po 6 godzin to nie przysługuje przerwa?
 
     
@Biedronek On 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 14 Gru 2009
Posty: 339
0 UP 0 DOWN
  Wysłany: 2010-03-31, 21:12   

bilo22 napisał/a:
prosze sie zapoznac z podrecznikiem kasjera i regulaminem firmy gdzie jest jasno napisane ze jezeli pracujesz 6h przerwa nie przysluguje

przerwa przysluguje PO 6-tej godzinie pracy

ale wszystko zalezy od kierownictwa mnie nie zbawi ze dziewczyny pojda na sniadanie na 15min a nawet krocej


Nie mogę jak Ty zdałeś egzamin na z-ce ? :szczena:
Ty w ogóle pracowałeś jako kasjer w Biedronce ?

Art. 134 K.P.
Jeżeli dobowy wymiar czasu pracy pracownika wynosi co najmniej 6 godzin, pracownik ma prawo do przerwy w pracy trwającej co najmniej 15 minut, wliczanej do czasu pracy.


Tu masz Art z KODEKSU PRACY!!! , I na wszelki wypadek, żebym się upewnił , choć raczej nie musze , ale tak dla Ciebie sprawdze dokładniej, czy może się myle, sprawe dotyczącą przerw.

Żadna nasza procedura nie złamie tego Art, więc jeśli Kierownik planuje grafik pracownikowi na 6 h , czyli np 9,00-15,00, to ten pracownik ma prawo do przerwy 15 min wliczanej w czas pracy!!

Na jakim rejonie pracujesz ?
  Ocena JMP: 6/10
     
@mucha 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Lut 2010
Posty: 207
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2010-04-28, 21:57   

no właśnie, przerwa 15-minutowa wliczona w godziny pracy, wszyscy dokładnie o tym wiedzą (każdy był kasjerem i wie jak to jest gdy siedzisz na kasie 8 godzin i czasami nie mozesz zejść) ale wystarczy tylko awans i ludzie głupieją, zapominają o tym jak to było kiedys :( zapominają a raczej im odbija po przejściu na szczebel wyżej i pokazują kto teraz rządzi

ostatnio mam dośc pracy w biedronce

[ Dodano: 2010-04-28, 21:59 ]
zresztą nie tylko ja mam dość pracy, wystarczy że zmieni się jedna osoba i wszystko traci sens i nie jest tak jak dawniej że robota zrobiona i każdy zmęczony ale wesoły wraca do domu
 
     
ania20

Dołączył: 27 Sty 2011
Posty: 8
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-27, 18:46   

hej, codo przerwy.

To od kiedy ta przerwa się nalicza ?? Od momentu zejścia z kasy bądąc na jedynce ? czy od momentu kiedy zacznę jeść??

Bo przecież zaniem się zejdzie zanim zrobię cherbatę skorzystam z wc i kiedy zacznę jeść to zostanie mi 7 minut przerwy.
 
     
~Hawok 


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Gru 2010
Posty: 45
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-27, 19:08   

nigdy się nie siedzi 15 minut tylko dłużej ;]
 
     
@doko

Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-27, 19:27   

Przerwa to przerwa od wykonywanej pracy, więc niestety wc czy herbatka to już przerwa. Ja nie cierpię się pytać czy mogę zejść na przerwę, bo często słyszę że jest jakiś problem i że póżniej. Niby głupie 15 minut, ale człowiek lepiej funkcjonuje zwłaszcza na kasie nr 1 jak chwilowo zmieni otoczenie.
 
     
biedronkaaa 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 06 Mar 2010
Posty: 408
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-27, 23:23   

@doko napisał/a:
Przerwa to przerwa od wykonywanej pracy, więc niestety wc czy herbatka to już przerwa. Ja nie cierpię się pytać czy mogę zejść na przerwę, bo często słyszę że jest jakiś problem i że póżniej. Niby głupie 15 minut, ale człowiek lepiej funkcjonuje zwłaszcza na kasie nr 1 jak chwilowo zmieni otoczenie.


od kiedy WC to przerwa?:)

przerwa liczy się od momentu wejścia na socjalny, przynajmniej ja tak jestem umówiony ze swoimi pracownikami... tylko tyle że mają sobie posiłki kupować przed rozpoczęciem pracy...
ale z zegarkiem w ręku nikt nad nimi nie stoi.
  Ocena JMP: 10/10
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-27, 23:43   

Hawok napisał/a:
nigdy się nie siedzi 15 minut tylko dłużej ;]

U nas żadko sie zdarza żeby ktoś siedział dłużej niz 15 min, tylko zje sie i idzie, bo niby co, zjesz te 5- 10 min i co te 5 min siedzisz i czekasz az minie twoje 15 min :) hehe
Nieraz tak, zajmie to z 15 min, ale jak sie zje jakas bułke to nieraz mi wystarczy 5 min i ide. po co mam siedziec i sie gapic w sufit, lepiej cos porobić na sklepie :)

[ Dodano: 2011-01-27, 23:44 ]
biedronkaaa napisał/a:
tylko tyle że mają sobie posiłki kupować przed rozpoczęciem pracy

Posiłki kupujemy kiedy idziemy na przerwe i nie ma problemu:)
 
     
@doko

Dołączył: 03 Lis 2010
Posty: 23
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-29, 22:12   

Dzisiaj kierowniczka prowadząca zmianę pozwoliła mi iść na przerwę, ledwo zagryzłam bułkę a tu wpada jedna taka kasjerka i mówi, że ona od rana jeszcze nie jadła. Truła jakieś teksty od których odechciało mi się jeść. Ludzie jeśli nie chcecie nie chodźcie na przerwy ale dajcie żyć innym.
 
     
@mak_17 


Dołączył: 22 Paź 2010
Posty: 204
Skąd: małopolska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-29, 23:00   

Napisałbym coś niecenzuralnego o Twojej koleżance ale powstrzymuje mnie nieśmiałość, że mógłbym kogoś obrazić.
 
     
Kamisia8917 

Dołączyła: 31 Sty 2011
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-31, 21:27   

Majac ogolnie 7 kasjerow, bo dwoje na chorobowym, a jedna na macierzynskim, a na sklepie robia 3 osoby i niby kiedy mamy isc na ta przerwe? ;/
_________________
Kamisia
 
     
@Blondi86 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 01 Lis 2010
Posty: 787
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-01-31, 22:30   

No jak kiedy, wtedy kiedy mija te 4 godziny, inni siedza a ty idziesz, przerwa sie nalezy i juz, wiadomo ze nikt zazwyczaj te 15 min nie siedzi, ale zjesc kanaple i wracasz, to nie jest kupa czasu:)
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-01, 11:16   

Kamisia8917, mijają 4 godzinki a ty idziesz na przerwę. nie ważne jesz czy nie, ale masz 15 min. na odpoczynek od monotoni na kasie. i chocby kolejki były w pizdu duże ty idzesz zjeśc i koniec.
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@pracownik 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 24 Lut 2010
Posty: 487
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-01, 11:26   

U nas nieraz idziemy i po 3h zależy ile mamy dostaw ale nie ma tak żebyśmy nie korzystali z przerw.Tego jeszcze nie grali w naszym sklepie.
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2011-02-01, 11:49   

pracownik, no właśnie ;) a niechby ktoś spróbował powiedziec że mi nie wolno, albo nie ma na to czasu.... to :boks:
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo