Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Kara nagany/upomnienia
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-16, 17:20   

W OHR w zakładce (chyba) kary są wyszczególnione wszystkie nagany i upomnienia, jakie się dostało. Ale trzeba być zalogowanym jako KR, zks czy ks tego nie widzą
 
     
kinia

Dołączył: 05 Maj 2010
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-16, 19:58   

dzięki za odpowiedź :) odwołanie wysyłałam do dyrektora personalnego (jestem zastępcą ks)
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-17, 09:36   

Do sądu sie odwołaj
 
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-17, 10:14   

len-bar napisał/a:
Larrikol jak sprawdzić czy usunięto naganę z akt? Już parę razy zastanawiałam się nad tym czy moja została już anulowana po roku czasu czy może jednak nie :#)


Niestety chciałem zauważyć że istnieje system OHR a w nim zakładka kary porządkowe,w których znajduje się opis zdarzeń widocznych do kr .Po roku nienagannej pracy powinny ulec zatarciu czyli zostać usunięta ,a wo hr wpisuje się datę ważności kary nagany!!!! i wisi dalej w tym kary w których uznano sprzeciw

[ Dodano: 2014-10-17, 10:21 ]
Mogę tylko dodać że jest to niesprawiedliwe i sprzeczne z obowiązującym prawem zwłaszcza że nawet jeśli uznają czyjś sprzeciw to i tak każdy przełożony będzie ją widział do ostatnich dni waszej pracy
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-20, 01:45   

Ktoś mądry będzie wiedział:
Jeśli dostałem w listopadzie a potem w styczniu naganę, to ta z listopada będzie usunięta po roku od jej wystawienia, czy po roku od uzyskania ostatniej nagany? (niby liczy się czas nienagannej pracy)
Pozdrawiam
  Ocena JMP: 5/10
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-10-20, 02:19   

Kamillo napisał/a:
Ktoś mądry będzie wiedział:
Jeśli dostałem w listopadzie a potem w styczniu naganę, to ta z listopada będzie usunięta po roku od jej wystawienia, czy po roku od uzyskania ostatniej nagany? (niby liczy się czas nienagannej pracy)
Pozdrawiam

Od ostatniej.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-20, 14:46   

Ale Zed sąd pracy potrafi stwierdzić że 12 to 12 miesięcy i kropka.
Analogicznie kary zawieszenia wolności dotyczą określonego przewinienia i np rozbój i wyrok nie odwiesz kradzieży. Więc jedna nagana za terminy a inna za zamówienie to co innego... ale nasz JMP interpretuje wszelkie wątpliwości na swoją korzyść ,ewentualnie wybiera orzecznictwo SN te które mu pasuje bez względu na datę ogłoszenia
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-20, 14:51   

Z tym że w KP istnieje jedynie zapis o roku nienagannej pracy, nie ma określonego czy odnosi się to do identycznych przewinień, czy muszą one być różne. Jedna nagana za coś, druga za coś innego to pewnie nieważne, ważne że praca nie jest taka nienaganna.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-10-21, 01:42   

Usunięcie z akt osobowych dokumentów o ukaraniu nie jest uzależnione od złożenia przez pracownika jakiegokolwiek wniosku w tej sprawie. Jest to bowiem obowiązkiem pracodawcy. Jego niedopełnienie stanowić może natomiast podstawę wystąpienia pracownika do sądu pracy z odpowiednim (nakazanie pracodawcy usunięcia z akt wspomnianych dokumentów) powództwem. Jeśli sąd wyda orzeczenie nakazujące usunięcie z akt osobowych pracownika informację o ukaraniu, a pracodawca go nie wykona, jego zachowanie może być uznane, zgodnie z art. 282 par. 2 k.p., za wykroczenie przeciwko prawom pracownika. Co może spowodować wymierzenie pracodawcy kary grzywny.
Zwykle pracownik nie może uniknąć odpowiedzialności porządkowej, udając się na kilkutygodniowe zwolnienie lekarskie. Jeżeli bowiem pracownik z powodu nieobecności nie może być wysłuchany przed wymierzeniem mu kary, to bieg 2-tygodniowego terminu nie rozpoczyna się, a termin rozpoczęty ulega zawieszeniu do dnia stawienia się pracownika do pracy. Zawieszeniu nie ulega jednak termin 3-miesięczny. Stąd, gdyby nieobecność pracownika trwała dłużej niż 3 miesiące, to po powrocie do pracy nie można już wymierzyć mu kary.

Warto wspomnieć, że zgodnie z treścią wyroku Sądu Najwyższego z 3 sierpnia 2007 r. (sygn. I PK 82/2007) zatarciu ulega kara dyscyplinarna, a nie fakty, które leżały u podstaw dyscyplinowania. Kara zostanie uznana więc za niebyłą, a jej odpis zostanie z akt osobowych usunięty. Samo jednak zdarzenie, będące podstawą nałożenia sankcji, nie ulega zatarciu i może mieć znacznie, gdy nie jest obojętne dla innych przepisów prawa.

Pracodawca zatem na przykład wypowiadając umowę o pracę, może powołać się na fakty będące podstawą zatartego już ukarania. Istotna jest treść uchwały Sądu Najwyższego z dnia 18 czerwca 2002 r. (sygn. III PZP 10/02), zgodnie z którą dopuszczalne jest orzekanie o uchyleniu kary porządkowej, która w toku postępowania sądowego została uznana za niebyłą z mocy samego prawa.
 
     
kalamot1978

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 29 Lis 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-11-29, 22:38   

Co powoduje kara nagany,jakie są konsekwencje.Czy zabrana zostaje roczna pensja?Czy to prawda że na rok człowiek jest pozbawiony premii.Wiecie coś na ten temat? :( Proszę jeśli ktoś coś wie na ten temat napiszcie
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-11-29, 22:54   

kalamot1978 napisał/a:
Co powoduje kara nagany,jakie są konsekwencje.Czy zabrana zostaje roczna pensja?Czy to prawda że na rok człowiek jest pozbawiony premii.Wiecie coś na ten temat? :( Proszę jeśli ktoś coś wie na ten temat napiszcie


KONSEKWENCJE KARY NAGANY:
- MOŻE BYĆ POWODEM ROZWIĄZANIA UMOWY (USTAWODAWCA WYKREŚLIŁ ZAKAZ PODWÓJNEGO STOSOWANIA KARY)
-ZNAJDUJE SIĘ W AKTACH PRACOWNICZYCH PRZEZ OKRES 12 MIESIĘCY
-MOŻE MIEĆ WPŁYW NA OCENĘ ROCZNĄ W TYM PONIŻEJ OCZEKIWAŃ

NIE JEST PRAWDĄ ŻE NA ROK ZOSTAJESZ POZBAWIONY PREMII ALE JAK DOSTANIESZ OCENĘ PONIŻEJ OCZEKIWAŃ OCENĘ ROCZNĄ TO NIE SPEŁNISZ KRYTERIUM DO NAGRODY ROCZNEJ - O ILE W ROKU 2015 TAKA BĘDZIE

[ Dodano: 2014-11-29, 22:58 ]
Larrikol napisał/a:
W OHR w zakładce (chyba) kary są wyszczególnione wszystkie nagany i upomnienia, jakie się dostało. Ale trzeba być zalogowanym jako KR, zks czy ks tego nie widzą


Kierownik rejonu na żądanie pracownika jest zobligowany kodeksem pracy do umożliwienia pracownikowi wglądu do akt osobowych, w tym w wersji elektronicznej
 
     
~Natalia76 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 05 Lis 2014
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 21:33   

Ja się wybroniłam od nagany ale źle sie z tym czuje.Dobrze że w sklepach są kamery, bo tam było dokładnie widziane że to nie ja coś źle zrobiłam tylko koleżanka.Dopiero po obejrzeniu kamer, kierowniczka zeszła ze " złości" jaką przed tym mi okazywała.
Chcieli mnie wrobić ale nie udało się.Jednak źle się z tym czuje.Myśle że pewnie kierowniczki będą chciały się mscić na mnie.
Mąż mi tu radzi aby narazie zachować spokój.Stosować się do zaleceń.Być asertywnym
Jak będzie cały czas źle, to wtedy podjąć jakieś kroki aby to weliminować
Co możecie doradzić ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-13, 21:36   

Czujesz się winna, bo chcieli zrzucić winę na Ciebie, a Ty wskazałaś sprawcę? Głupio to powinna się czuć ta osoba, która faktycznie to "coś" zrobiła, a nie Ty i pozwoliła, żebyś to Ty dostała tą naganę.
Rób, co do Ciebie nalezy, jak najlepiej potrafisz to nie będą mieli do czego się uczepić. Zawsze możesz poprosić o przeniesienie, jesli sytuacja zrobi się na tyle nie do zniesienia.
 
     
@Zed


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 24 Lip 2014
Posty: 219
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-12-13, 21:37   

Zachowaj spokój, stosuj się do zaleceń, bądź asertywna.
 
     
qweerty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-12-13, 21:41   

Agnieszka76 napisał/a:
Ja się wybroniłam od nagany ale źle sie z tym czuje.Dobrze że w sklepach są kamery, bo tam było dokładnie widziane że to nie ja coś źle zrobiłam tylko koleżanka.Dopiero po obejrzeniu kamer, kierowniczka zeszła ze " złości" jaką przed tym mi okazywała.
Chcieli mnie wrobić ale nie udało się.Jednak źle się z tym czuje.Myśle że pewnie kierowniczki będą chciały się mscić na mnie.
Mąż mi tu radzi aby narazie zachować spokój.Stosować się do zaleceń.Być asertywnym
Jak będzie cały czas źle, to wtedy podjąć jakieś kroki aby to weliminować
Co możecie doradzić ;)


Kalkulacja jest prosta labo ktoś kto zawinił ,albo Ty .Wydaje mi się to proste moje zatrudnienie i wynagrodzenie ( i np utrzymanie rodziny) a odpowiedzialność kogoś innego.
Honor jest dobry i potrzebny ,podobnie jak lojalność ale jedno i drugie źle pojmowane nie zapełni twojej miski
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo