Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Wyzysk pracowników
Autor Wiadomość
@pc 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-20, 15:51   

zawsze możesz bilet sprezentować pracodawcy ;)
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-21, 14:43   

lamade napisał/a:
Ponieważ jestem nowa mam parę pytań, pracuję na 3/4 etatu, czy mogę:
pracować po 13 godzin, choć w umowie jest podane że max 12
pracować 9 dni pod rząd
odmówić jeśli zk mówi że nie mam jutro jednak wolnego
przychodzić do pracy i dowiadywać się, że pracuję tego dnia dłużej, choć mnie nikt nie poinformował o zmianie grafiku


- jesli zdarzy sie sytuacja przekroczenia 12 - musi ona byc wyjasniana. nie ma mozliwosci by ktos ci zrobil tak grafik. u nas zdarza sie ze w niedziele pracujemy "12" i bardzo pilnujemy by czasami nikomu nie zdarzylo sie nawet kilkusekundowe spoznienienie z ktorych potem trzeba sie grubo tlumaczyc.

- mozesz pracowac 9 dni pod rzad dlaczego by nie. wtedy 35 godzinna przerwe zaliczasz na poczatku pierwszego tygodnia rozliczeniowego i konczysz drugi tydzien rozliczeniowy rowniez "35.
czyli przykladowo wezmy wrzesien. idziesz do pracy 10.09 na 14.00 wolny masz 11. i idziesz 12.09 rowniez na 14.00. przerwa 35 godzinna jest w danym tygodniu.
mozesz teraz pracowac przykladowo: 12,13,14,15,16,17,18,19,20 i w kolejnym tyg rozliczeniowym przerwe miec 20.09.

- teoretycznie mozesz sie niezgodzic na zmiane grafiku. jednak chyba nikt u was tego grafiku nie zmienia bo chce zrobic komus na zlosc? rozumiem ze grafik zmienia sie bo jest jakas nagla potrzeba. wiec jesli mozesz to lepiej sie zgodzic. jesli nie mozesz - to mowisz sorki wybacz ale mam w ten dzien lekarza nie mam z kim zostawic dziecka itd... gorzej jesli sa na sklepie osoby ktorym zawsze nie pasuje i sa takie ktore zawsze sie godza. wtedy zaczyna sie krzywe patrzenie jedna osoba na druga. ja sam jesli trzeba to do pracy ide i rozumiem ze zaszla jakas potrzeba. oczywiscie wszystko w maire mozliwosci.

- powinnas zostac poinformowana o zmainie grafiku. przeciez mozesz nie miec jak wrocic do domu. mozesz miec opiekuke do dziecka do danej godziny. mozesz miec tysiac innych rzeczy i moze ci poprostu nie pasowac. takie sytuacje nie powinny miec miejsca. najlepiej porozmawiaj z kierownictwem, ze powinni cie uprzedzac takich zmianach. postaw ich na swoim miejscu i zapytaj jakby sie czuli gdyby mieli z toba wejsc na 6 rano a ty bys ich nie uprzedzajac sie nie pojawila. moze zrozumieja... jesli nei to zsotaje ci "skarga" u kr. badz bop.
 
     
agatka13 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 14 Sty 2013
Posty: 3
Skąd: lubuskie
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-21, 22:18   

Witam tak czytam i skoro można pracować tyle dni bo obchodzi się OHR no to jak jest z kodeksem pracy w którym pisze że maksymalnie można pracować w okresie rozliczeniowym 48 godzin to pracując 10 dni to godzinowo już jest więcej no chyba ze sie pracuje po 4 godz. nie rozumiem jak to jest?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-21, 22:36   

kluczowe zagadnienie tutaj to "okres rozliczeniowy"
 
     
@xnyl 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 19 Gru 2010
Posty: 150
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-21, 23:51   

nikt nie "obchodzi ohr" wszystko jest w zgodzie z przepisami.

pracujesz wedlug 3 miesiecznego systemu rozliczeniowego. podzielonego na tygodnie w ktorych przysluguje ci 35h przerwy pod rzad.
od pracodawcy zalezy jak rozlozy ci dni pracy podczas tego okresu. pracodawca ukladajac ci grafik musi jedynie pamietac by zachowac w kazdym z tygodni dla pracownika 35h przerwe. Ohr nie przepusci proby "obejscia" tego przepisu.

zreszta nierozumiem o co kruszyc kopie. jak ktos pracuje na 3/4 etatu to ile dostanie takich "serii"? w miesiacu? dwie? a reszta? ano siedzi na wolnym... osobiscie wolalbym tak pracowac niz chadzac do pracy 5x w tyg po 6h. primo mniejsze koszty dojazdu. secundo - wiecej dni wolnych do spozytkowania pod rzad co daje okazje do np wyjazdu...

reasumujac - marudzicie ;) ))
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 1 DOWN
Wysłany: 2014-08-22, 07:29   

marudzą jak zawsze ale wynika to z niewiedzy... gdyby każdy tak wykładał przepisy jak ty to wszyscy byliby oświeceni :)
 
     
#A.G.A.

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 12 Sie 2014
Posty: 86
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-22, 08:11   

A od kiedy do kiedy jest ten okres rozliczeniowy? Styczen-marzec, kwiecien-czerwiec,lipiec-wrzesień i pazdziernik-grudzien? I jak wygladaja nadgodziny 50siątki? Co miesiąc są wyplacane? Ja dostalam w lipcu za 5 minut wyplacone nadgodziny 😆
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-22, 08:21   

A.G.A., My jesteśmy rozliczni kwartalnie to jest nasz okres rozliczeniowy.
  Ocena JMP: 8/10
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-22, 08:23   

... i te twoje 5 minut to groszowe sprawy bo firma raczej nie dopuszcza do nadgodzin....
 
     
@pc 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 20 Mar 2012
Posty: 204
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-22, 09:10   

oj dopuszcza,dopuszcza,Martusiu...przynajmniej w DC...10 godzin to norma ,a na nockach często 11...
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-22, 09:16   

w dc wiadomo ale na sklepach niestety nie...
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-08-22, 09:16   

Że w DC tak sie dzieje to słyszałam ale u nas trzeba pilnować godziny jak oka w głowie. U mnie każde odbicie się do domu powyżej 2 mniut muszę zgłaszać Kr i zjebk..
  Ocena JMP: 8/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-08-22, 11:43   

agatka13 napisał/a:
Witam tak czytam i skoro można pracować tyle dni bo obchodzi się OHR no to jak jest z kodeksem pracy w którym pisze że maksymalnie można pracować w okresie rozliczeniowym 48 godzin to pracując 10 dni to godzinowo już jest więcej no chyba ze sie pracuje po 4 godz. nie rozumiem jak to jest?

W kodeksie kluczowym okresleniem jest magiczne słowo "przeciętnie", co znaczy nie więcej niż "średnio". przez jeden tydzień pracujesz np 50 godz. a w drugim tygodniu już tylko 30, więc średnio w tygodniu pracowałaś 40 godz., nie ma żadnego obejścia przepisów.
 
     
~Ladybug 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 02 Wrz 2014
Posty: 48
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 19:09   

witam.

A ja mam takie pytanko...Pracuję w B. od niedawna i zauważyłam że kierownictwo rzeczywiście bardzo pilnuje tego żebyśmy odbijali się na czas....Jak jest np. 14:12 to już wołają do biura bo o 14:15 kończymy I zmianę

I mam takie pytanko. Czy to tylko taka "pokazówka" co by nowej osoby nie zniechęcić czy rzeczywiście nadgodzin się nie robi? Zastanawiam się np. czy nadejdzie taki dzień kiedyś że każą mi się odbić a potem zostać na sklepie bo jeszcze coś jest do zrobienia?

Bo dziś np. usłyszałam od z-cy kierownika że jutro przyjeżdża mega dostawa, ja będę musiała się z nią sama uporać i jakie nie wyrobię się do 14:15 to będę musiała zostać po godzinach....

Jak to wygląda tak na serio.....
 
     
~Monisska 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 09 Gru 2013
Posty: 29
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-09-04, 19:11   

nie możesz zostać po godzinach pracy chyba że zmienią Ci grafik
_________________
Sobą być nie każdy potrafi...
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  


phpBB by przemo