Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Drużyna marzeń czyli.......
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-13, 20:57   Drużyna marzeń czyli.......

https://www.druzynamarzen.com/ Biedronka sponsoruje 225 miejsc na koloniach dla dzieci ,pytanie z własnej kieszeni czy z kieszeni ZFŚS czyli pracowników........ rozumiem Caritas i dzieci z ubogich domów za pomocą Caritasu ,ale jeśli nam daje się bon wakacyjny za 150 zł ( w tym roku cisza) a robi się PR sponsorując drużyny młodzieżowe to coś tu nie gra. Chcę wierzyć że wyłożono to z kieszeni panów z zarządu a dokładniej z zysku ,a nie z pieniędzy które powinny być przeznaczone na świadczenia socjalne dla pracowników
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-13, 21:42   

Robertty, przecież to drużyna dzieci pracowników biedronki więc w czym masz problem ?? Nie różni się to niczym niż kolonie da pracowników o niskich dochodach , w jednym i drugim przypadku jedzie część dzieci które się dostały a pozostałe nie i nikt nie ma o to pretensji. Ja tam jestem za tym aby choć cześć dzieciaków miała zorganizowane wakacje niż nikt a Ty chyba albo wszyscy albo nikt co może się obrócić w nikt i nic więcej.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Kamilek66666666 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 09 Gru 2013
Posty: 17
Skąd: Lubartów
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-13, 23:09   

@kluq, ja nie mam dzieci, więc dlaczego mam "sponsorować" kolonie czy "Drużynę Marzeń" dzieciom osób, których pewnie nawet nigdy na oczy nie zobaczę? Sponsorować w tym znaczeniu, że kasa z ZFŚŚ, na który też się zrzucam, idzie na frajdę dla dzieciaków osób mi nieznanych
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-14, 08:24   

Kluq a co z tymi osobami które chcą dopłacić do koloni? by ich dziecko wzięło udział w koloniach a nie mogą bo mają wysoki dochód? , bo wydaje mi się że w drużynie marzeń występują raczej tylko chłopcy,po za tym z jednego worka dostają pracownicy Hebe, apteki bliska a o ile pamiętam nikt nie podpisał wspólnego funduszu socjalnego

[ Dodano: 2014-06-14, 08:32 ]
po za tym kluq jak policzyć paczki dla dzieci na dzień dziecka to na sklep poczęstunek z ZFŚS wynosił 12.13 groszy na dc tylko trzeba doliczyć do dc koszt festynu i nagle wasze dzieci mają paczki ,kóre z ZFŚS łącznie z kosztem festynu wynoszą więcej niż 12.13 gr Pracodawca w sposób nie zgodny z ustawą o ZFŚS oraz ustawy o związkach zawodowych korzysta ze środków ZFŚS co zakwestionował PIP oraz kontrola ZUS , dlatego masz bon za 150 zł na lato ( jeśli łaskawie rzucą) a nie 500 czy więcej jak w innych przedsiębiorstwach Po za tym ,to tak jest że zgodnie z ustawą korzystanie przez pracownika z ZFŚS i wydatkowanie środków powinno uwzględniać sytuację materialną ,a u naszamiast dawać proporcjonalnie to daje się na odwrót im więcej zarabiasz to masz więcej np kierownik rejonu ma bezpłatną opiekę medyczną ,a ja się pytam z jakich środków? z kosztów pracodawcy czy ZFŚS
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-14, 13:55   

Kamilek66666666, a jakie znaczenie w pomocy ma to czy znane czy nieznane są Ci osoby którym pomagasz ?? nie o to przecież w tym chodzi.
Robertty napisał/a:
a co z tymi osobami które chcą dopłacić do koloni? by ich dziecko wzięło udział w koloniach a nie mogą bo mają wysoki dochód?

A co ma być ?? Skoro mają wyższy dochód mogą wysłać swoje dzieci na takie kolonie sami a biedronkowe są organizowane w ramach POMOCY osobom biednym. Widzisz różnicę ??
Jak dobrze rozumie pracodawca powinien zrezygnować ze wszelkiej pomocy pracownikom tj zapomóg, koloni, turnusów rehabilitacyjnych i całej reszty która nie dotyczy ogółu pracowników a w zamian tego dołożyć nam tą kasę w bonach które i tak realizujemy w biedronie albo zakupić da wszystkich gadżety według własnej woli. Tak byłoby lepiej ?? Jakby się tak czepiać to każdy powinien dostawać z funduszu proporcjonalnie do tego ile zarabia.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-14, 19:28   

1. Przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z Funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z Funduszu.
2. Zasady i warunki korzystania z usług i świadczeń finansowanych z Funduszu, z uwzględnieniem ust. 1, oraz zasady przeznaczania środków Funduszu na poszczególne cele i rodzaje działalności socjalnej określa pracodawca w regulaminie ustalanym zgodnie z art. 27 ust. 1 albo z art. 30 ust. 5 ustawy o związkach zawodowych. Pracodawca, u którego nie działa zakładowa organizacja związkowa, uzgadnia regulamin z pracownikiem wybranym przez załogę do reprezentowania jej interesów.

ŻLE ROZUMIESZ PRACODAWCA MA OBOWIĄZEK DO STOSOWANIA ZAPISÓW USTAWY W TYM DOSTOSOWANIA DO POTRZEB ŻYCIOWYCH ORAZ POTRZEB O ILE W PIERWSZE WPISUJĄ SIĘ KOLONIE DLA NAJUBOŻSZYCH O TYLE ROBIENIE PR ISPONSOROWANIE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH NIE WPISUJE SIĘ W USTAWĘ ,ZAPYTAJ SIĘ SAM PO CO W POLSCE SĄ USTAWY?

[ Dodano: 2014-06-14, 19:30 ]
Kod:
akby się tak czepiać to każdy powinien dostawać z funduszu proporcjonalnie do tego ile zarabia


Dokładnie tak im wyżej tym mniej tak mówi ustawodawca

[ Dodano: 2014-06-14, 19:31 ]
paczki np na sklepach mogą być nadal tak jak są na święta itu limit zarobków powinien zamykać kwotę bonu, ale dyrektor operacyjny już niestety niżej
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-14, 21:34   

Robertty napisał/a:
SPONSOROWANIE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

Czytałeś cały zapis o tym obozie młodzieżowym ?? jest to pomoc w odkrywaniu talentów naszych dzieci i w razie jego posiadania pomocy w dalszym jego kształtowaniu i jak dla mnie może to być sponsorowane z jakiegokolwiek funduszu nie widzę w tym nic złego.
A tak na marginesie masz 100% pewność ,że źródłem finansowania obozu są pieniądze z ZFŚS ?? nie masz, więc chyba trochę na wyrost czepiasz się dla samego czepiania się i tyle. Jak będziesz miał dowód na pochodzenie pieniędzy wtedy siej zamęt a tak ciesz się ,że firma robi coś da dzieciaków :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Bartosz 
Administrator


Stanowisko:
klient

Dołączył: 13 Gru 2009
Posty: 683
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 1/3/6
Wysłany: 2014-06-14, 23:47   

Nie wnikam w szczegóły, ale jeżeli JMP robi sobie reklame z tego powodu i pieniądze pochodzą od pracowników to jednak jest coś nie tak... i nie chodzi mi o sponsorowanie wyłącznie wybranych dzieci, tylko fakt robienia PR firmy na tle sponsorowania koloni dzieci z pieniędzy pracowników.
_________________

Historia forum i wizja organizacji pracowników.

if you let politicians break the law in an emergency they will create an emergency to break the law. #covid

  :: |
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-14, 23:55   

Jaka reklamę i jakie pieniądze pracowników skoro nie ma na to dowodów a tylko czyjeś domniemania ?? Może zamiast od razu oskarżać należałoby sprawdzić jakie są fakty.

[ Komentarz dodany przez: Bartosz: 2014-06-15, 00:23 ]
Masz rację, dlatego napisałem jeżeli. Jest to jedna wielka nie wiadoma, którą wypadałoby wyjaśnić.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-06-15, 14:42   

A ja myślę kluq że jesteś jednym wielkim sztandarem firmy ,zawsze widzisz na plus ;) ale po to jest optyka każdej osoby ,by było ciekawiej

[ Dodano: 2014-06-15, 14:44 ]
JMP robi pr na wszystkim inni pomagają i nie rozdmuchują a dają więcej i lepiej , a w każdym przypadku wynika to z ustawy o ZFŚS gdzie odpis jest ok 1042 zł na osobę pomnóż to przez 50 tyś pracowników.........
 
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-15, 14:45   odp.

Odpowiem tak, że firma rozliczenie podaje ogólne za całość !!!!! Cwana zagrywka w której można ukryć wszystko. Koszt ogólny podzielić przez liczbę dzieci to wychodzi gigant na jedną osobę.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-15, 17:26   

Robertty napisał/a:
zawsze widzisz na plus

Masz rację ,ja zawsze widzę plus w każdym nawet najmniejszym przejawie chęci pomocy drugiemu człowiekowi i nie chodzi tu o to czy robi to firma czy ktoś zupełnie inny i czy się potem tym chwali czy nie. Dla mnie liczy się sam fakt zaistniałej sytuacji. Mało tego dla mnie te pieniądze z ZFŚS są tak mało rzeczywiste ,że w całości mogłyby być przeznaczone na pomoc innym gdyby tyko prawo na to pozwalało. Taki ze mnie dziwny przypadek widzący trochę dalej niż tylko własne podwórko :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@czarownica25 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Kwi 2014
Posty: 560
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-06-15, 18:43   

kluq napisał/a:
Taki ze mnie dziwny przypadek widzący trochę dalej niż tylko własne podwórko :P


Jesteś dobrym obywatelem :yeah:
  Ocena JMP: 8/10
     
niusia1512

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 11 Lip 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-11, 20:20   

jaka ściema z tą drużyną marzeń same dzieci z centrów i rejonowych się dostały no i tyle talentów w rodzinach jest że ohoho....ŻAL tylko szkoda tych dzieci co faktycznie się starały i zgłoszenia wysyłały że się nie dostały...... MASAKRA.....powodzenia w takim razie w szukaniu talentów, jedna wielka ściema!!!!!!!!!!!



kluq napisał/a:
Robertty napisał/a:
SPONSOROWANIE DRUŻYN MŁODZIEŻOWYCH

Czytałeś cały zapis o tym obozie młodzieżowym ?? jest to pomoc w odkrywaniu talentów naszych dzieci i w razie jego posiadania pomocy w dalszym jego kształtowaniu i jak dla mnie może to być sponsorowane z jakiegokolwiek funduszu nie widzę w tym nic złego.
A tak na marginesie masz 100% pewność ,że źródłem finansowania obozu są pieniądze z ZFŚS ?? nie masz, więc chyba trochę na wyrost czepiasz się dla samego czepiania się i tyle. Jak będziesz miał dowód na pochodzenie pieniędzy wtedy siej zamęt a tak ciesz się ,że firma robi coś da dzieciaków :)
 
     
~monika25075 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 24 Lis 2010
Posty: 37
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-07-11, 20:36   

Ja mam 3 dzieciaków i niskie dochody od 7 lat staram się o kolonie i nic. w tym roku znowu siedzimy w domu wakacje przed blokiem :(

[ Dodano: 2014-07-11, 20:38 ]
Trzeba mieć chyba znajomośći żeby dziecko pojechało.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo