Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[/b]ANKIETA TEMATY NA AGENDĘ Z PRACODAWCĄ"[b]

Jakie najważniejsze dla Ciebie są zagadnienia do agendy
zmiana systemu premiowego na bardziej sprawiedliwy
21%
[ 50 ]
zmiana systemu oceny SAP z możliwością skuteczniejszej możliwości odwoławczej
15%
[ 38 ]
bon wakacyjny , jego wysokość i otrzymanie
18%
[ 44 ]
straty w transferach , określenie szczegółowe co na nie wpływa z wykazem co misiąc na każdy skelp szczegółowo
18%
[ 44 ]
etaty na sklepach , i ich zwiększenie
26%
[ 62 ]
Głosowań: 77
Wszystkich Głosów: 238

Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-17, 23:56   [/b]ANKIETA TEMATY NA AGENDĘ Z PRACODAWCĄ"[b]

[/b]ANKIETA TEMATY NA AGENDĘ Z PRACODAWCĄ"

Mam pytanie do naszych pracowników na sklepach odnośnie tematów na agendę z pracodawcą , mam kilka tematów jeżeli macie też inne pomysły zapraszam

Ankieta do dnia 22 maj 2014

oceny SOP a nie SAP taki lapsus ;)
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-18, 10:16   

dostałam zgodnie z potencjałem ,ale sama ocena i jej odwołanie woła o pomstę do nieba, jakbym dorwała tego kto to wymyślił :boks:
  Ocena JMP: 5/10
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-18, 12:04   

U mnie brakuje etatów! Pracujemy ponad siły :bu: :bu: :bu: :bu:
 
     
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-18, 16:05   

zablokowane telefony sluzbowe i koniecznosc dzwonienia z prywatnych przez kierownictwo sklepu
piekarnia
sciagniecie pracownika na zastepstwo np w razie zl
lub 92 strona podrecznika ks
  Ocena JMP: 2/10
     
~Tom21231

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-18, 17:03   

1)Lokii kwestia rozmowy z KR jeżeli chodzi o telefon u nas odblokowali ;) juz 3 miesiące temu wystarczy podać dobry argument.

2) Sklep z wypiekiem wiecznie pl bo musi być dostępność.

3) Nadwyżki z DC praktycznie nigdy nie uznawane przez Bob ...... tak samo złej jakości jak przychodzą warzywa czy kwiaty PL na poziomie sklepu dziękuję.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-18, 20:53   

zablokowane telefony słuzbowe to słuszny temat
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 08:03   

mniej nf ! nie jesteśmy sklepem meblowym i szmateksem ...
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 08:15   

za mało pracowników, nie informowanie pracownika o zmianie grafiku i wychodzą z tego kwiatki , choć wcale się nie dziwię skoro Kierownicy muszą wykonywać połączenia z prywatnych telefonów. NF zalega wszędzie przerzuty z innych sklepów również KR każe zamawiać towar ponad stan , który nie jednokrotnie nie mieści się w magazynie i stoi na placu - okazja dla złodzieja :D no i mobbing - zastraszanie jak widać za cicho było w mediach o Biedronce na te tematy :bu:
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-19, 08:43   

Duże alokacje non food , oraz in out zwłaszcza na sklepy mało powierzchniowe jest sporym problemem, odnośnie grafików i nie informowania to bardziej zaniedbanie osoby zmieniającej grafik i w takim przypadku ona ponosi konsekwencje , ale fakt dlaczego ma robić to na własny koszt
 
     
~michał21

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 13 Maj 2014
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 08:51   

"Mam pytanie do naszych pracowników na sklepach" - autorze pytania kim ty jesteś ?
Bo się trochę pogubiłem.
Reprezentujesz pracodawcę czy pracowników i z jakiej funkcji ?
_________________
michał
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 08:57   

To teraz się wreszcie wszystko wyjaśni. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-19, 11:13   

michał jakbyś sie domyślił mamy pracowników:
- na sklepach
- na Dc
-w biurach głównych i cuw
Pytanie ma się odnosić do pracowników na sklepach
Reprezentuje pracowników z funkcji związkowej , z poziomu sklepu
Faktycznie nie fortunne sformułowanie zdania " pytanie do naszych kolegów na sklepach"
P>S> wszyscy jesteśmy pracownikami

[ Dodano: 2014-05-19, 12:15 ]
michał21

Odpowiedzi: 117
Wyświetleń: 9448
PostForum: Wiadomości ZZ Wysłany: 2014-05-13, 14:03 Temat: [b]Współne stanowisko WRZ Podwyżki iNagroda Specjalna
A ja mam pytanie do autora postu.
Ilu pracowników reprezentuję wspólna strona "Solidarność" i "Sierpień 80"

[ Dodano: 2014-05-19, 12:22 ]
odpowiem bo widzę ,że skasowałeś post ale został w Twoim profilu
jak dobrze wiesz zarówno NSZZ "Solidarność" , WZZ " Sierpień 80 " a także NSZZP "Biedornka" reprezentują wszystkich pracowników co wynika z ustawy o Związkach Zawodowych .Odpowiedziałem na pytanie kogo reprezentuje i z czyjego ramienia, chciałbym też uzyskać informacje kogo Ty reprezentujesz
 
     
#beatqa 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 26 Sie 2012
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-19, 19:34   

Widzę, że wiele z nurtujących problemów już padło. Zarówno ja jak i większość moich współpracwników chciało by uzyskać odpwiedzi na pytania dotyczące:
* strat w transferach
* systemu premiowego a właściwie jego odwzorowania w rzeczywistości (większość z nas myśli, że premia jest jak Święty Mikołaj - każdy o nim słyszał a niewielu go widziało)
*coraz większej liczby obowiązków i mniejszej liczby pracowników
* zwalniania starych pracownikó i zatrudniania nowych, bez doświadczenia i drygu do pracy

Pozostaje nam tylko liczyć, że poza dyskusją coś konkretnego wyniknie z tech dyskusji z pracodawcą
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-19, 23:23   

do osiągnięcia sukcesów musi być dobra wola obu stron....... " w konfrontacji strumienia ze skałą strumyk zawsze wygrywa ,ale nie przez swoją siłę a wytrwałość" ,duży potencjał jest też w was samych wstępując w szeregi związku zawodowego , umacniacie nas jako partnera do rozmów. Dam wam przykład w mieście Starogard gd jest zakład pracy "F......" tam na 800 członków załogi ponad 600 jest związkowcami , i tam pracodawca liczy się z taką siłą, gdyż gdy stanie w strajku 40 osób to da radę ,ale 3/4 załogi już nie przerobi .Związek zawodowy to nie bokser który chce wykończyć pracodawcę, ale pośrednik pomiędzy pracodawcą a pracownikiem ,nasza firma jest tak prężna ,że stać ją na więcej.

[ Dodano: 2014-05-20, 00:33 ]
beatqa masz rację jest ogromna tendencja do rotacji pracowników z długoletnim stażem. Pytanie czym jest to spowodowane? Pracownik z długoletnim stażem po za doświadczeniem ma też wyższą stawkę zaszeregowania, co zwiększa koszty personalne. W innym ujęciu należy zauważyć ,że w założeniach menadżerskich jest fakt ,że pracownik powyżej 10 letniego stażu pracy ulega wypaleniu,ale czy tak jest naprawdę? Myślę ,że nie ,większość tych osób ma ogromne doświadczenie zawodowe .Podam przykład w latach 90 w policji po zmianie ustroju zlikwidowano grupę policjantów z pionu PG (przestępczość gospodarcza) ,dano młodych ,energicznych ale nie doświadczonych.Efekt? poczytajcie sobie jak wyglądała prywatyzacja, jak powstały afery FOZZ, i inne.
Kolejną nurtującą mnie rzeczą jest zawężenie dodatkowego ubezpieczenie do PZU ,myślę ,że powinny być dwie firmy , ina wniosek organizacji zakładowej powinna być przeprowadzona oferta przetargowa. Odnośnie PZU dodam ,że przy podpisywaniu umowy utrudniony jest dostęp do OWU (ogólne warunki ubezpieczenia ) z których zapoznaniem przed podpisaniem umowy powinien zapoznać się każdy ,taki jest wymóg prawny
 
     
@babajaga2 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 20 Sie 2011
Posty: 128
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-20, 06:51   

Koniecznie zwiększenie etatów, dziś kierownik sklepu zasuwa za siebie i kasjera i nie ma czasu na analityczne myślenie , działanie na zmniejszenie pl,dbanie o estetykę. Ja już o premii dawno zapomniałam.
_________________
Czas na zmiany
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo