Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
wypowiedzenie
Autor Wiadomość
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 15:57   wypowiedzenie

W związku z tym, że Związki Zawodowe zajmują się prawami pracownika, chciałabym uzyskać odpowiedzi na moje pytania, które brzmią:

Jak mogę wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieokreślony za porozumieniem stron?
Czy pracodawca może się na to nie zgodzić?

Załóżmy, że znalazłam nową pracę, którą mam zacząć od poniedziałku. To czy pracodawca i tak może zrobić mi problemy, byle bym tylko nie poszła do nowej pracy? Czy w tym wypadku musi się zgodzić na wypowiedzenie za porozumieniem stron?
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 16:20   

Zgodnie z art. 36 § 1 kodeksu pracy okres wypowiedzenia umowy o pracę zawartej na czas nie określony jest uzależniony od okresu zatrudnienia u danego pracodawcy i wynosi odpowiednio: 2 tygodnie - jeżeli pracownik był zatrudniony krócej niż 6 miesięcy; 1 miesiąc - jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 6 miesięcy oraz 3 miesiące - jeżeli pracownik był zatrudniony co najmniej 3 lata. Jeżeli zatem mając za sobą 15-letni okres zatrudnienia w danej firmie złoży pan pracodawcy oświadczenie o rozwiązaniu umowy o pracę za wypowiedzeniem wówczas pański stosunek pracy wygaśnie wraz z upływem 3 miesięcy od dnia doręczenie wypowiedzenia pracodawcy.

Złożenie wypowiedzenie nie jest jednak jedyną formą rozwiązania umowy o pracę. Opierając się na art. 30 § 1 pkt 1 kodeksu pracy pracownik oraz pracodawca mogą bowiem w każdej sytuacji rozwiązać wiążącą ich umowę o pracę za porozumieniem stron. W treści porozumienia o rozwiązaniu umowy o prace strony mogą przy tym w sposób dowolny ustalić moment ustania stosunku pracy, w szczególności zaś wskazać iż rozwiązanie umowy o pracę następuje ze skutkiem natychmiastowym. Pracodawca, podpisując porozumienie o rozwiązaniu umowy o pracę, może zatem zwolnić Pana z obowiązku świadczenia pracy w okresie wypowiedzenia.

W szczególnych przypadkach, opisanych w art. 55 kodeksu pracy, pracownikowi przysługuje ponadto prawo do rozwiązania umowy o pracę bez wypowiedzenia. Dotyczy to sytuacji gdy wobec pracownika zostanie wydane orzeczenie lekarskie stwierdzające szkodliwy wpływ wykonywanej pracy na jego zdrowie, a pracodawca nie przeniesie go w terminie wskazanym w orzeczeniu lekarskim do innej pracy, odpowiedniej ze względu na stan jego zdrowia i kwalifikacje zawodowe, a także w sytuacji gdy pracodawca dopuścił się ciężkiego naruszenia podstawowych obowiązków wobec pracownika, przykładowo zalega z wypłatą wynagrodzenia. Wato przy tym wiedzieć, iż przypadku gdy przyczyną rozwiązania umowy o pracę jest ciężkie naruszenie przez pracodawcę podstawowych obowiązków, pracownikowi przysługuje odszkodowanie w wysokości wynagrodzenia za okres wypowiedzenia, a jeżeli umowa o pracę została zawarta na czas określony lub na czas wykonania określonej pracy - w wysokości wynagrodzenia za okres 2 tygodni.


cyt : Jak mogę wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieokreślony za porozumieniem stron?

nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie umowy za porozumieniem....!!!1
KP wyróżnia trzy sposoby rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, to jest za porozumieniem stron, za wypowiedzeniem i bez wypowiedzenia.


i
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 18:02   

Po prostu musisz spotkać się z KR i powiedzieć, że nie chcesz dłużej bracować w Biedronce i że chcesz rozwiązać umowę przez porozumienie stron. Nie powinien Ci robić problemów i sie zgodzić
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 20:05   

cyt : Jak mogę wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieokreślony za porozumieniem stron?

nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie umowy za porozumieniem....!!!1
KP wyróżnia trzy sposoby rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, to jest za porozumieniem stron, za wypowiedzeniem i bez wypowiedzenia.


I Tu zaprzeczenie :"nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie umowy za porozumieniem....!!!"
a Dalej Pan pisze ,że jednak są trzy za wypowiedzeniem bez wypowiedzeniem za porozumieniem .... no i dalej jest to nie jasne?
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 20:26   

Nie ma wypowiedzenia umowy za porozumieniem stron. Jest rozwiązanie umowy za porozumieniem stron .rozwiązanie umowy z okresem wypowiedzenia (ze świadczeniem lub nie pracy) i rozwiązanie umowy bez okresu wypowiedzenia a więc nie ma tam żadnego zaprzeczenia.
Trzeba umieć czytać ze zrozumieniem to co inni piszą :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 20:49   

Proszę przenieść teat do działu prawa pracownika
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 21:58   

Robertty, tylko osoby które bartosz od Was ustawił tj zz-biedronka oraz KZ SOLIDARNOŚĆ mogą modować w dziale ZZ, nie my niestety ;)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 22:09   

Kluq ja to wiem że nie ma i czytam ze zrozumieniem , ale w odpowiedzi wyżej jest tak napisane ,że jedno wykluczyło drugie :D

[ Dodano: 2014-05-16, 22:10 ]
Robertty a może ktoś chce usłyszeć odpowiedź od ZZ, a nie w dziale prawa pracownika ?
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 22:14   

No jednak nie jest :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 22:22   

odpowiedź od członak związku już tu padła

[ Dodano: 2014-05-16, 22:24 ]
jak kr zrobi pod górkę zawsze można odpowiedzieć tym samym są tzw uż 4 dni do tego krwiodawstwo i dwa dni na poszukiwanie pracy nawet jak sie samemu wypowiada, po za tym pewnie znajdzie się powód na skargę do PIP ,BOP ,PIH :) myślę że kr jest inteligenty i woli za porozumieniem stron

[ Dodano: 2014-05-16, 22:28 ]
pracownik na wypowiedzeniu bywa niebezpieczny bo mu nie zależy po za tym jest takie coś jak porzucenie pracy.... ale to ostateczność. Po za tym kr powinien wydać zaległy urlop , bo jak nie wyda są koszty i wtedy dostanie opr od ko ,Najlepsze to że jak Ciebie chcą zwolnić to dają wypowiedzenie z bp (bez świadczenia pracy ,płatne) jak Ty to wtedy na zasadzie "jak on śmiał porzucić takiego pracodawcę

[ Dodano: 2014-05-16, 22:30 ]
https://www.strefabiznesu...padla-w-pulapke
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-05-16, 22:52   

kluq napisał/a:
No jednak nie jest :)


cyt : Jak mogę wypowiedzieć umowę zawartą na czas nieokreślony za porozumieniem stron?

nie ma czegoś takiego jak wypowiedzenie umowy za porozumieniem....!!!1
KP wyróżnia trzy sposoby rozwiązania umowy o pracę zawartej na czas nieokreślony, to jest za porozumieniem stron, za wypowiedzeniem i bez wypowiedzenia.



A jednak według mnie jest i nie tylko ja to źle odebrałam ... Błędna informacja ... No ale ty się lepiej znasz wszak czytasz z dużym rozumieniem . :)

[ Dodano: 2014-05-16, 22:54 ]
Robertty dobrze gadasz :) polać Ci :D
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 22:56   

Robertty, a jak ktoś nie ma zaległego urlopu? :D
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 23:00   

hm zawsze może się rozchorować ze względu na depresję w miejscu pracy , a nie mieć przeciwwskazań do pracy w innym przedsiębiorstwie.
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 23:04   

Robertty, to chyba mowisz o zwolnieniu na lewo :/ bo żaden internista takiego ZL Ci nie wystawi


A odnosnie linka, to skoro nam każą sprawdzac wózki zakupowe(takie na kółkach) i plecaki czy reklamowki, to każą nam łamać prawo :/ Bo ja nie mam prawa zagladac w cudze rzeczy :/ Od tego jest ochrona, a czesto bylo tak, ze dostawalismy opiernicz za niesprawdzanie... :/
Ale coz... Jeszcze u nas na sklepie ochronie obcieli godziny :/ CUDOWNIE.

HEHE. Kocham moja prace
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-05-16, 23:08   

psychiatra wystawia nie internista ;)

[ Dodano: 2014-05-16, 23:08 ]
pewnie że jak kochasz swoją pracę to depresja murowana
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo