Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Dni bez swiadczenia pracy a wypowiedzenie
Autor Wiadomość
Marek25

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 5
Wysłany: 2013-08-16, 16:09   Dni bez swiadczenia pracy a wypowiedzenie

Witam
Niedlugo planuje zrezygnowac z pracy na stanowisku zks z 3 miesiecznym okresem wypowiedzenia, jest to spowodowane coraz mniejsza motywacja i poczuciem zrezygnowania. Jak wyglada praca na takim wypowiedzeniu ? Slyszalem, ze regula jest wydawanie calego urlopu, a na reszte dni BP ( dni bez swiadczenia pracy ) Czy tak jest rzeczywiscie ? Czy macie jakies doswiadczenia w tym temacie ?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-16, 16:24   

A czemu aż z 3 miesięcznym?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Marek25

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-16, 16:49   

No ponad 3 lata pracy w firmie
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-16, 18:13   

mozesz pojsc za porozumieniem stron i wydadza ci tylko
 
     
Marek25

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-16, 21:56   

fryndzel napisał/a:
mozesz pojsc za porozumieniem stron i wydadza ci tylko

co mi wydadza ? bo nie rozumiem do konca
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-17, 08:15   

Koledze chyba chodziło o to że mogą Ci znacznie skrócić okres wypowiedzenia.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
aga_gag

Dołączył: 03 Sie 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-17, 08:28   

lenka* napisał/a:
Koledze chyba chodziło o to że mogą Ci znacznie skrócić okres wypowiedzenia.

a koledze chyba chodzi o to, że chce dać wypowiedzenie z 3miesięcznym okresem (które u przysługuje wg kodeksu pracy) i wtedy na spokojnie szukać nowej pracy.
;)
Przygotuj sobię podstawę prawną dlaczego chcesz 3 miesięcznego wypowiedzenia. KR zapewne Ci powie, że w umowie masz 2tyg okres wypowiedzenia. Także musisz być twardy/* i stanowczy.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-17, 08:48   

Wg mnie praca na wypowiedzeniu to chyba nic przyjemnego więc może to nie jest taki zły pomysł jeżeli można je skrócić często mając już propozycje następnej roboty. U mnie koleżanka z-ca też poinformowała że się zwalnia i normalnie chodzi do roboty. Myślę że sposób spędzania wypowiedzenia w dużej mierze zależy od powodu zwolnienia i kto komu dziękuję za pracę. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-17, 09:19   

Cytat:
Przygotuj sobię podstawę prawną dlaczego chcesz 3 miesięcznego wypowiedzenia


Pracownik nie jest zobligowany do SKŁADANIA powodu rozwiązania umowy.

[ Dodano: 2013-08-17, 10:25 ]
Pracownik w każdym przypadku korzysta z przysługującego prawa,i lepsze jest 3 miesiące płatne,niż porozumienie stron.Rozwiązanie proponuję złożyć pisemnie na adres DC pod którego podlegasz adresując na Regionalny Kierownik Personalny ,DZiał Kadr i adres centrum , za potwierdzeniem odbioru,listem poleconym.Po wysłaniu informujesz KR że złożyłaś 3 miesięczne wypowiedzenie w formie pisemnej. To poprawna forma prawna i składając do kierownika personalnego w dc jest formą prawidłową i nie musisz się tłumaczyć KR czemu,dlaczego... nie musisz znosić presji na skrócony okres wypowiedzenia.Rozwiązanie pracy jest to oświadczenie woli pracownika i nie podlega podważeniu przez pracodawcę.Ważne jest tylko zachowanie terminów wypowiedzenia,zgodnie z kp,które w przypadku powyżej 3 lat wynosi okres 3 miesięcy. W czasie okresu wypowiedzenia przysługują Tobie 2 dni na poszukiwanie pracy (także gdy ty rozwiązujesz umowę) W okresie złożonego wypowiedzenia masz dalej prawo do zwolnień lekarskich ;) na siebie ,czy opiekę nad dzieckiem chorym, dni wolne na krwiodawstwo itp , itp. Jeżeli pracodawca (w tym przypadku kr lub ks) ma ochotę uprzykrzać Tobie życie na okresie wypowiedzenia to ty masz prawo do skarg do PIP czy organizacji związkowej .Pamiętaj żeby złożyć rozwiązanie umowy najlepiej w piątek bo liczy się okres wypowiedzenia od soboty.

Pamiętaj że bzdury że " droga służbowa" na którą powołuje się zawsze ks i kr w przypadku wysłania pocztą rozwiązania umowy to WIERUTNA BZDURA, KR nie jest osoba umocnioną prawnie do rozwiązywania umowy z ks/zks taką osobą jest PERSONALNY KIEROWNIK REGIONALNY, który z ramienia pracodawcy ma uprawnienia w zakresie rozwiązywania umów. Wiem co mówię gdyż mam W DOMU pełnomocnictwa i KR i Kierownika Personalnego ,które są standardowe w JMP. Skąd mam? firma sama mi je dostarczyła 8) pdczas pewnego procesu :yeah:
Rozwiązanie umowy o pracę za wypowiedzeniem powinno nastąpić na piśmie z zachowaniem okresów wypowiedzenia uregulowanych w przepisach prawa pracy (art. 32 – 36 K. p.).
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-17, 16:18   

kiedys bylo tak ze umowy dla ks i zks przygotowywal kierownik personalny, ale teraz chyba juz takie uprawnienia m akr. Myle sie?
 
     
Marek25

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-17, 19:39   

dzieki za odpowiedzi. Mi chodzi glownie o kwestie czy w naszej firmie daja te bp ( dni bez swiadczenia ) czy trzeba normalnie chodzic do pracy ? Wiem, ze jak dziekuja np kierownikowi sklepu to od razu dostaje bp i juz nie pojawia sie w pracy przez 3 miesiace. Slyszalem, ze firma po prostu woli nie ryzykowac i nie trzyma takich pracownikow na sklepach ...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-17, 22:36   

BP dają jak oni zwalniają jak Ty sam masz dymać do ostatniego dnia... zanim cię zwolnią to najpierw szkolą innego na Twoje miejsce gdzieś na innym rejonie,sklepie........ Twoje wypowiedzenie JMP traktuje jak policzek :boks: no bo jak TAAAAAAAAAAAKi pracodawca...

fryndzel kr ma uprawnienia do nawiązywania umów z tego co czytałem z pełnomocnictw to nawet kasjerom wypowiedzenie powinien wypisać KIEROWNIK PERSONALNY a dane mam świeże dotyczące KR zatrudnionego w połowie zeszłego roku.....więc wypowiedzenie zz rąk KR można by podważyć :D
 
     
Marek25

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Sie 2013
Posty: 5
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-18, 11:46   

Robertty napisał/a:
BP dają jak oni zwalniają jak Ty sam masz dymać do ostatniego dnia...

Nie bardzo rozumiem, przeciez jak zwalniaja to tez mogliby kazac takiej osobie dymac do ostatniego dnia wypowiedzenia. Slyszalem, ze po prostu osoba na wypowiedzeniu moze stwarzac rozne problemy i po prostu dostaje bp, niezaleznie od tego czy ona wypowiedziala prace, czy to jej wypowiedziano.
 
     
jan kowalski
[Usunięty]

Wysłany: 2013-08-18, 12:36   

Robertty napisał/a:
BP dają jak oni zwalniają jak Ty sam masz dymać do ostatniego dnia...

To nie jest reguła, bywa różnie.
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-19, 15:31   

Oj firma ciężko podchodzi do takiej formy rozwiązania umowy :P Po co płacić pracownikowi który nic nie robi?
Jeśli tak chcesz to od razu przygotuj sobie argumenty i kwestie prawne :)
  Ocena JMP: 5/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo