Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[b]Współne stanowisko WRZ Podwyżki iNagroda Specjalna
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-20, 20:30   

https://www.ekonomia.rp.pl/artykul/915647.html chyba nie ma co za bardzo rozczulać się nad epitetem "managerska", gra słów i zwykłe podkoloryzowanie pojęcia.
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-21, 10:10   

Bumbleble napisał/a:
Jeśli nie miałabym sprawiedliwej to szukałabym wyjaśnienia dlaczego, i chciałabym konkretnych wyjaśnień.
Co do kasjerów tak jak napisałeś, nie wiem jak na innych sklepach ale ja nie noszę dupy wyżej niż głowię i wszystkich traktuję jednakowo, jak swoich kolegów z pracy, mogę kogoś nie lubić, ale to ciągle jest człowiek nie maszyna, ma swoje prawa i z nich korzysta. A lubię jak mają swoje zdanie, bo czasem miło jest jeśli ktoś coś powie jak to widzi z boku.
I to wcale nie jest tak, że ja się cieszę, że ludzie nie dostali pieniędzy, bo wiem, że każdemu się przydaje, ale po prostu śmieszy mnie ta sytuacja, że wcześniej ocena nie przeszkadzała ( nie mówię, że wszystkim) a jak chodzi o pieniądze to nagle wszyscy są super, super pracują i nie zasłużyli na ocenę poniżej.
A więc chodzi mi o to, że trzeba przyjąć to na klatę i postarać się aby w przyszłym roku ocena była lepsza.
Wesołych Świąt ;)


Mam dokładnie takie samo zdanie.
I niewiem Robertty może u ciebie na sklepie " zks/ks cieszą się że teraz każdy kasjer będzie posłuszny jak baranek bo jak dostanie poniżej to z premią się pożegna, no cóż taki KAGANIEC ,znowu będzie można GNOIĆ SZMACIĆ, NIE PUSZCZAĆ NA PRZERWĘ I NIKT SIĘ NIE ODEZWIE" tak jest- to dlaczego nic z tym nie robisz?
A zeby całemu zespołowi zależało nie trzeba gnębić. żal mi takich sklepów,zespołów itd. Ale u nas sami kasjerzy ,ks i zks mówimy ze było by jednak niesprawiedliwe aby ci co bumelują,olewają,na katar biorą zwolnienie dostali tez premie.
A ja jesli niesłusze bym została oceniona, napewno nie siedziałabym cicho.Dopytywałabym,poszłabym wyzej. u nas była taka sytuacja.1ZKS i KS nielubiły jednaj kasjerki i ks oceniła ją ponizej.Ta zareagowała.KR po konsultacj z ks i wszystkimi zks a takze niektórymi kasjerami.oceniła ja zgodnie.Laska teraz jest na innym sklepie, ma premie i dało sie???
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-21, 10:23   

gangi kubusia, wiesz u ciebie też jest jakoś mało profesjonalnie. :o Przecież KS przed przedstawieniem oceny kasjerowi powinien skonsultować ją z KR, więc co to później za zmiany decyzji i konsultacje np. z kasjerami? Co przestraszyła się i kosztem autorytetu KS dała zgodnie? Laska jest już na innym sklepie-super, i ty stawiasz to za doskonały przykład załatwienia sprawy? :rool:
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-21, 16:46   

Cytat:
I niewiem Robertty może u ciebie na sklepie " zks/ks cieszą się że teraz każdy kasjer będzie posłuszny jak baranek bo jak dostanie poniżej to z premią się pożegna, no cóż taki KAGANIEC ,znowu będzie można GNOIĆ SZMACIĆ, NIE PUSZCZAĆ NA PRZERWĘ I NIKT SIĘ NIE ODEZWIE" tak jest- to dlaczego nic z tym nie robisz?
A zeby całemu zespołowi zależało nie trzeba gnębić. żal mi takich sklepów,zespołów itd. Ale u nas sami kasjerzy ,ks i zks mówimy ze było by jednak niesprawiedliwe aby ci co bumelują,olewają,na katar biorą zwolnienie dostali tez premie.


CZY TY NAPRAWDĘ UWAŻASZ ŻE ZWOLNIENIE L4 MUSI BYĆ OZNAKĄ BUMELACTWA, ??? CO DO TEGO CZY Z TYM COŚ ZROBIĘ,TO ODP PO TO TEN TEMAT. Właśnie w Polsce musi nastąpić chyba parę kolejnych dekad, bo na razie i przerwy śniadaniowe i zwolnienia l4 to jakieś "przywileje" ,fanaberie , a to zwykłe prawo pracownika , powyżej 33 dniach płaci za l4 ZUS po to masz składkę na ubezpieczenie zdrowotne, a zdrowie wiadomo każdemu ma prawo zaszwankować

[ Dodano: 2014-04-21, 16:50 ]
Te wasze konkretne wyjaśnienia powinny być określone w procedurze odwoławczej , wspominałem od kar porządkowych kp przewiduje proces odwoławczy ,a od oceny pracowniczej pracodawca takiej procedury nie wprowadził, i jeszcze jedno na jakiej podstawie ,uprawień możesz gagkubusia oceniać prawidłowość zwolnienia L4? masz obiekcje naślij zus... znam przypadek gdy dziewczyna ma poważne problemy ze zdrowiem ,była leczona operacyjnie a osoby o takiej mentalności jak Ty uznają że ściemnia i trzeba jej rozwiązać umowę...

[ Dodano: 2014-04-21, 16:53 ]
Kod:
 Ale u nas sami kasjerzy ,ks i zks mówimy ze było by jednak niesprawiedliwe aby ci co bumelują,olewają,na katar biorą zwolnienie dostali tez premie.


MAM NADZIEJĘ ŻE ZNASZ POJĘCIE SŁOWA DYSKRYMINACJA ,NA RAZIE BRAK PREMII WYSTĘPUJE PRZY ABSENCJI POWYŻEJ 180 DNI ,ALE KATAREK TO PEWNIE POWÓD OCENY PONIŻEJ? BO TAK TO ZROZUMIAŁEM

[ Dodano: 2014-04-21, 16:56 ]
odnoszę wrażenie że obiektywność oceny pracy sprowadza się u Ciebie do tego kto na co i ile choruje ,mam nadzieję że potrafisz przy ocenie pracowniczej i tego czy ktoś "nie olewa" uwzględniasz predyspozycje indywidualne każdej osoby, bo ocena pracownicza staje się łatwym narzędziem do nadużyć , i oceny na podstawie predyspozycji motorycznych które uzależnione są od wieku ,stanu zdrowia, a stąd prosto do nadużyć bo przecież jak ktoś jest w podeszłym wieku lub z nadwagą nie będzie skakał po regałach jak 20 letnia kozica....

[ Dodano: 2014-04-21, 17:02 ]
w tej pracy wkurza mnie tylko jedno łatwość z jaką za 1500-3000 zł przychodzi pracownikom gnojenie innych ,przepraszam że w same święta, ale ludzie pozwalacie by za 1080 premii rocznej pracodawca uderzył w waszą moralność ,oceniacie komu się ona należy a komu nie... to premia za całokształt całego wyniku JMP ,więc nawet ten słabszy pracownik się do tego przysłużył, myślę że łatwo wam osądzać innych czy im się należy, pamiętajcie że czasem możecie być po tej drugiej stronie


[ Dodano: 2014-04-21, 17:05 ]
Kod:
A ja jesli niesłusze bym została oceniona, napewno nie siedziałabym cicho.Dopytywałabym,poszłabym wyzej. u nas była taka sytuacja.1ZKS i KS nielubiły jednaj kasjerki i ks oceniła ją ponizej


Gangkubusia potwierdziłaś zjawiska patologiczne super że:
Kod:
.Ta zareagowała.KR po konsultacj z ks i wszystkimi zks a takze niektórymi kasjerami.oceniła ja zgodnie.Laska teraz jest na innym sklepie,


Nie każdy ma tyle odwagi co ta laska i tak wyrozumiałego kr, na innym sklepie zakończyła by swoją przygodę z JMP
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-21, 20:17   

Robertty nic dodać nic ująć :D za troszkę grosza więcej w kieszeni człowiek człowiekowi wilkiem ot i całe płętowanie ... :yeah: :em29:
_________________
Bo w życiu piękne są tylko chwile ....
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-21, 20:30   

Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałam ale wg niektórych wszyscy powinni zostać ocenieni z automatu co najmniej na "zgodnie" żeby dostać premie bo byli pracownikami w zeszłym roku a kto oceniał inaczej jest sprzedajną świnią na usługach JMP? :o
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-21, 21:07   

lenka* napisał/a:
Poprawcie mnie jeśli źle zrozumiałam ale wg niektórych wszyscy powinni zostać ocenieni z automatu co najmniej na "zgodnie" żeby dostać premie bo byli pracownikami w zeszłym roku a kto oceniał inaczej jest sprzedajną świnią na usługach JMP? :o
Też tak dziwnie to zrozumiałam :) Ludzie zwyczajnie przywykli do tego, że czy się stoi, czy się leży premia się należy :) Firma zechciała, żeby ludzie trochę bardziej przykładali się do pracy, no jakże oni śmieli? :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-21, 21:28   

myślę że nagroda roczna jak w latach poprzednich nie powinna obejmować oceny rocznej ze względu na nieokreślenie przez pracodawcę procedury odwoławczej i ogromny subiektywizm przy ocenie pracownika , i kierowanie się przesłankami emocjonalnymi a nie merytorycznymi tylko tyle

[ Dodano: 2014-04-21, 21:29 ]
co do innych kwestii sami przyznają tutaj forumowicze o patologiach przy ocenie
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-21, 21:37   

Ja bym jeszcze zastanowiła się nad prawdziwością, opisywanych przez tych forumowiczów, patologii, bo żaden pracownik o sobie nie powie, że jest do bani.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-21, 21:39   

larrikol i olenka pracujecie w fajnych warunkach i zapewne macie "jak u Pana Boga za piecem" jak to moja dawna ks stwierdziła jak jej poopowiadałem co dzieje się w jmp ,i dobrze,ale zapamiętajcie moje słowa ,nie ważne jak się będziecie starały i tak jesteście numerem sap i w pewnym momencie możecie natrafić na kogoś kto waszą pracę oceni poniżej ,nie ważne ile włożycie w to własnego wkładu. Dla własnego widzimisię pozbawi was najpierw premii a potem pracy, ja miałem na tyle szczęścia że moja kr była na tyle nierozgarnięta ,że przy błędach formalnych to ona się pożegnała z pracą a nie ja.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-21, 21:45   

Mnie już nikt nie będzie oceniał :) ale przez tych parę lat spotkałam się z różnymi ludźmi i wiem jak coniektórzy wysoko się oceniają, a przy okazji potrafią opowiadać piękne baśnie. Przykro mi, ale w większości pracują tam równie nienormalni ludzi, jak ta firma :) Z resztą, kto normalny da się tak gnoić i wykorzystywać za parę groszy i nie odezwie się ani słowem?
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-22, 17:59   

Robertty napisał/a:
larrikol i olenka pracujecie w fajnych warunkach i zapewne macie "jak u Pana Boga za piecem" jak to moja dawna ks stwierdziła jak jej poopowiadałem co dzieje się w jmp ,i dobrze,ale zapamiętajcie moje słowa ,nie ważne jak się będziecie starały i tak jesteście numerem sap i w pewnym momencie możecie natrafić na kogoś kto waszą pracę oceni poniżej ,nie ważne ile włożycie w to własnego wkładu. Dla własnego widzimisię pozbawi was najpierw premii a potem pracy, ja miałem na tyle szczęścia że moja kr była na tyle nierozgarnięta ,że przy błędach formalnych to ona się pożegnała z pracą a nie ja.


A wyobraź sobie Robberty że doskonale zdaję sobie sprawę z tego że kiedyś mnie zwolnią, nie wiem tylko kiedy. :P Warunki wcale nie są tak różowe i wymagania czasem nierealne ale godzę się na nie więc nie jęczę a jak nie będę już wyrabiać to się po prostu zwolnię. Nie mówię że będzie to łatwa decyzja ale jestem na nią przygotowana. Nie czuje się wykorzystywana, mam szczęście pracować na sklepie wysokoobrotowym i ta codzienna harówa na razie mi się opłaca. Ale szanuję takich ludzi jak ty którzy walczą za innych, mnie niestety na to nie stać.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-22, 20:11   

lenka* napisał/a:
gangi kubusia, wiesz u ciebie też jest jakoś mało profesjonalnie. :o Przecież KS przed przedstawieniem oceny kasjerowi powinien skonsultować ją z KR, więc co to później za zmiany decyzji i konsultacje np. z kasjerami? Co przestraszyła się i kosztem autorytetu KS dała zgodnie? Laska jest już na innym sklepie-super, i ty stawiasz to za doskonały przykład załatwienia sprawy? :rool:

lenka
KS nie konsultuje oceny z KR.Więc jeśli kasjerka czuła się źle oceniona i zwróciła sie do KR z problemem to uważasz ze ta miała zamieść problem pod dywan i nie rozeznając sie w sprawie miała przyznać racje KS??? no to może wg ciebie tak by było ok i zdaje se spraw ze na wielu sklepach i rejonach może sie tak zdarzyć.
Tamta KR zareagowała super i wszyscy wspominamy ja jako profesjonalnego przełożonego.i świadczy to tylko ze nie wszędzie pozwala sie na takie patologie jak -lubie-nie lubie kasjerów i gnoje kasjerów.(choc obecnie na rejonie obok zdarzyła sie odwrotna ,podobna sytuacja-ale to juz inna historia)

Tak Robertty potwierdziłam ze zdarzają sie takie rzeczy na sklepach ale zalezy to od samych ludzi jesli na takie cos pozwalają...
Ale sa i ludzie którzy reaguja .
I tak samo sa ludzie którzy olewają,bumelują i chodzą z katarem na L4(nie wszyscy bo jak ktos naprawdę choruje ,to niech sie leczy a nie prątkuje 8) )
I dlatego jak powiedziała Larikol nie wszyscy powinni byc ocenieni pozytywnie aby tylko dostać premie.
Jak juz pisałam nikt o sobie nie powie ze se prace olewa. A potem krzyczy ze został niesłusznie oceniony.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-22, 20:27   

No to szkoda że u was się nie konsultuje (pytałaś?) bo wtedy być może nie doszło by do takiej sytuacji i nie wypowiadaj się za mnie co wg mnie było by OK. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
Ostatnio zmieniony przez Hell 2014-04-22, 20:28, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@gangi kubusia 

Dołączyła: 20 Sty 2011
Posty: 179
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-22, 20:28   

Robertty a uważasz ze to sprawiedliwe: ze ten co z przepracowanego roku -np.7 miesiecy siedział w domu na l4 chorobowym prawdziwym czy tez załatwionym, ciążowym,macierzyńskim itp. itd ( i nie uważam aby każde l4 było załatwiane ale jest to niestety prawda ze sie zdarza i to często :P , tak jak wredni KR,KS ZKS i kasjerzy :P ) a te 5 miesiecy przepracował- dostałby tyle samo premi co ten co 12 miesięcy przepracował,lepiej lub gorzej.Wg mnie to nie było by sprawiedliwe i taki ludek co pracował te 12 miesiecy, ciężko ,mógłby powiedzieć - a do bani co ja sie bede scierał tez se pójde na L4 jak Kowalski a co. >:D (załatwić dziś nie trudno)

[ Dodano: 2014-04-22, 20:32 ]
lenka* napisał/a:
No to szkoda że u was się nie konsultuje (pytałaś?) bo wtedy być może nie doszło by do takiej sytuacji i nie wypowiadaj się za mnie co wg mnie było by OK. ;]


"więc co to później za zmiany decyzji i konsultacje np. z kasjerami? Co przestraszyła się i kosztem autorytetu KS dała zgodnie? " - to są twoje słowa nie moje.
_________________
Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają, jak latać. Antoine de Saint-Exupéry
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo