Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[b]Współne stanowisko WRZ Podwyżki iNagroda Specjalna
Autor Wiadomość
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-19, 21:05   

Robertty, ma trochę racji, nie spojrzałam wcześniej z tej perspektywy. Ludzie faktycznie mogą się trochę przestraszyc i przestac zabiegac o swoje przywileje, mając w pamięci to, że ocena wpłynęła na finanse. Smutne to cholernie, z tą firmą już chyba nic nie da się zrobic :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-19, 21:09   

Kod:
przestac zabiegac o swoje przywileje,


Larrikol pracownicy nie mają przywilejów a prawa i obowiązki . Właśnie przestrzeganie ich praw to największy problem . Ale to tylko na marginesie ,bo mam skoliozę związkową i wyczulenie na słowo przywileje bo pracodawcy uważają to za przywilej co wynika z przepisów prawa pracy.

[ Dodano: 2014-04-19, 21:11 ]
a to jak robią PR premią i podwyżkami zapomnieli o 2 rzeczach:
-nagrody nie dostali wszyscy
-podwyzka powyzej stażu 10 lat wyniosła jedynie 1.5% ,w zeszłym roku podwyżki były 4% w tym 3% ale nie dla wszystkich


[ Dodano: 2014-04-19, 21:12 ]
https://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Biedronka-nagradza-pracownikow-Czy-podniesie-tez-pensje,wid,16545704,wiadomosc.html?ticaid=112945
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-19, 21:13   

Wszystko zależy jak do tej sprawy podejdą kierownicy. No bo fakt faktem, że mogą to wykorzystać aby z kasjerów zrobić machiny, ale w cale nie musi tak być, więc chyba nie ma co gdybać i przypuszczać, oceniać.
  Ocena JMP: 6/10
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-19, 21:15   

W niektórych sklepach pracownik nie ma ani przywilejów,ani praw,ma tylko obowiązki.Jego obowiązkiem jest pracować i o nic nie pytać,nic nie chcieć,nie chorować,tylko "orać".Najlepiej gdyby nie chciał urlopu,wolnego,nic :bu:
  Ocena JMP: 3/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-19, 21:20   

A może będzie teraz wielu takich KS którzy zastanowią się pięć razy zanim wystawią poniżej? Może będzie wielu takich bumelantów którzy podobnie pomyślą zaniedbując swoje obowiązki? Na pewno przyszłoroczne oceny będą bardziej przemyślane i nieprzypadkowe. Ogólnie może być różnie, ja bym nie uprawiała czarnowidztwa w tej sprawie. ;)
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-19, 21:25   

Pożyjemy,zobaczymy :D
  Ocena JMP: 3/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-19, 22:56   

Syty głodnego nie zrozumie
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-20, 13:28   

Biedronka nagradza pracowników. Czy podniesie też pensje?

https://finanse.wp.pl/kat,1033691,title,Biedronka-nagradza-pracownikow-Czy-podniesie-tez-pensje,wid,16545704,wiadomosc.html



„..Niezależnie od wynagrodzeń i premii uznaniowych, pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską, otrzymali 1550 zł brutto nagrody specjalnej….”

Ocena managerska = ocena pracownicza jakieś nieprawidłowości w tekście!!! Przecież ocena miała wpływ na nagrodę.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-20, 14:21   

Ale jaka tu jest nieścisłość? Pracownicy, którzy nie są objęci oceną = pracownicy, których nie oceniano - przecież byli tacy. Skoro kogoś nie oceniani, to dostał nagrodę, nie było podstawy, żeby mu zabrać.
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-20, 16:55   

wybacz ale ja akurat inaczej to interpretuję, (nieocenieni zostali pracownicy którzy byli na dłuższych absencjach, a te na pewno wykluczają ich , więc nagrody nie dostali. Pozostali pracownicy byli oceniani i to oni dostawali nagrodę (lub nie, w zależności od oceny)
ale zapewne ma rację wszechwiedząca Larrikol.
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-20, 16:59   

Sama byłam na dłuższej absencji, zabrakło mi tygodnia do 180 dni, nie byłam oceniana. I nie rozumiem Twojego poirytowania, ale wcale nie muszę... kolejny raz zwyczajnie szukasz dziury w całym, bo tekst jest napisany jasno i zrozumiało, beż żadnych nieścisłości. No ale może to po prostu brak jednokierunkowego i zaślepionego złością rozumowania.
 
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-20, 18:38   

Larrikol napisał/a:
Ale jaka tu jest nieścisłość?

Hmm... ja tekst :
Alotquestions napisał/a:
„..Niezależnie od wynagrodzeń i premii uznaniowych, pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską, otrzymali 1550 zł brutto nagrody specjalnej….”

rozumiem tak że wszyscy nie objęci oceną menadżerską otrzymali premię. Nie ma tu mowy o tym że ocenieni w SOP poniżej nagrody nie dostali...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-20, 19:06   

Podstawowe pytanie co wg firmy oznacza pojęcie "ocena menadżerska"?
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-20, 19:20   

Osoby, które nie zostały ocenione w SOP- są wyjątkami. Założeniem, SOP była ocena wszystkich pracowników. Cele oceny: wzrost motywacji, możliwość wybicia się osób wybitnie aktywnych, słabszym wskazanie ich błędów i wspólna praca nad ich korygowaniem.
SOP –em mieli zostać objęci wszyscy pracownicy, łącznie z pracownikami niższych szczebli nie tylko kadra managerska.
Dla mnie słowa „pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską,” to nieścisłość. Ponieważ oceną objęci są wszyscy Pracownicy. Jak już wspominałam tylko wyjątki, z uwagi na specjalne okoliczności pewna grupa osób nie została oceniona. Ale oceną objęci są wszyscy pracownicy, zarówno sklepy jak i centra. Więc nie bardzo rozumiem : „..Niezależnie od wynagrodzeń i premii uznaniowych, pracownicy, którzy nie są objęci oceną menedżerską, otrzymali 1550 zł brutto nagrody specjalnej….” I tyle w temacie.
ocena managerska to inaczej ocena pracownicza.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-20, 20:07   

Jeżeli to to samo to stwierdzenie jest delikatnie mówiąc mocno naciągane stąd moje wątpliwości co do znaczenia. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo