Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premia roczna list protestacyjny

Czy w związku z niejasnymi wprowadzeniami kryterium oceny rocznej
nagroda roczna powinna uwzględniać ocenę pracowniczą
15%
[ 43 ]
nie powinna uwzględniac oceny pracowniczej
33%
[ 91 ]
ocena pracownicza jest obiektywna
6%
[ 17 ]
ocena pracownicza jest stronnicza, umożliwia rozgrywki personalne, bez możliwości odwołania się od oceny
44%
[ 119 ]
Głosowań: 185
Wszystkich Głosów: 270

Autor Wiadomość
torepira

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Kwi 2014
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 19:11   

Witam,ja ze swoją oceną nie zgodziłam się od razu,głosno i wyraznie.Rozmawialam nawet na ten temat z Rejonem i nic nie pomogło....Mam pytanie o co chodzi z ta ankietą SOP????????????
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 21:31   

jak dla mnie dokladnie jak napisali powyzej.. w dupie miliscie ocene dokpoki sie nie okazalo ze przez ponizej nie ma kasy.. i taka jest prawda.. gdybys zapier* tak jak napisane to za ocene ponizej bys tam dystrykta i wszystkich zwolal .. ale olales to.. owszem pracuje dla pieniedzy i temu nie zaprzeczam.. to ze nie tylko to juz moja sprawa.. ale ja tu chce tylko wyjasnic ze gro osob mialo gdzies ocene i w zamiarze dalej robic jak robic.. nie twierdze ze 100% ocen bylo adekwatnych ale wiekszosc tak.. byc moze w Twoim przypadku bylo niesprawiedl;iwie ale trzebabylo robic dym na swiezo a nie jak wyszedl temat z premia..

[ Dodano: 2014-04-16, 22:35 ]
LordRahl napisał/a:



takich ludzi się zwalnia lub nie przedłuża umowy

)


gdyby od tak sie zwalnialo to nie bylo by ocen.. miales ocene z ks face to face ?
_________________
''Idziemy przez ten świat samotnie, ale jeśli mamy szczęście, to przez jedną chwilę należymy do kogoś
i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe wypełnione samotnością życie.''
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 21:53   

Ja powiem tak. Na moim poprzednim sklepie leniów się zwalniało.
Było lepiej jak nie było SOP. Znam wielu, którzy po ocenie "powyżej oczekiwań" spoczeli na laurach i nic nie robią :/ (moze za kare za rok nie dostaną premii :P )

Jak sie ktos nie zgadzal, to trzeba bylo od razu szum robic.

Z drugiej strony rozumiem oburzenie, bo NIKT nie wiedzial, ze takie beda tego konsekwencje :/
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 22:01   

czyli poki nie wiedzieli to to olali a jak sie pojawily $ to sie obudzili.. szkoda gadac.. nie przetlumaczy sie tym co przez to nie otrzymali bo czuja sie "oklamani" i wykorzystani..
_________________
''Idziemy przez ten świat samotnie, ale jeśli mamy szczęście, to przez jedną chwilę należymy do kogoś
i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe wypełnione samotnością życie.''
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 22:06   

Jahanna, postaw się w ich sytuacji.
Ok mieli rozmowe, ok, dostali taką ocene. Moze niektórzy byli zbyt wolni, ale dokładniejsi, a wyszło tak, że nic nie robią. Róznie mozna oceniać. Może po ocenie się poprawili.
Niektórzy może zostali rzeczywiście niesłusznie ocenieni i to wlasnie oni powinni sie wtedy upominac i cisnąć.
 
     
lena11

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Kwi 2013
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 22:23   ocena pracowników

bejbe1982

A co ma przedłużenie umowy do oceny pracownika??
to że masz umowe nie znaczy że ocena będzie zgodna z oczekiwaniami??
wydaje mi sie że poprostu dali ci szanse, ale może poprostu na nią nie zasłuzyłaś
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 22:25   

biedronella33 napisał/a:
Jahanna, postaw się w ich sytuacji.
Ok mieli rozmowe, ok, dostali taką ocene. Moze niektórzy byli zbyt wolni, ale dokładniejsi, a wyszło tak, że nic nie robią. Róznie mozna oceniać. Może po ocenie się poprawili.
Niektórzy może zostali rzeczywiście niesłusznie ocenieni i to wlasnie oni powinni sie wtedy upominac i cisnąć.


no ale o tym przeciez ciagle pisze..jak sie po ocenie popraqwili to ok pracuja na premie za 2014.. Ci co zostali ocenieni nieslusznie to mieli gore poruszyc a nie olac temat.. a Ci co slusznie ponizej to w ogole powinni milczec...ja nie mowie ze Ci co zostali nieslusznie tak ocenieni to nie powinni im dac.. sens w tym ze oceny byly w styczniu mamy kwiecien.. wyobrazasz sobie teraz niezgodzenie sie z ocena? sami sa na siebie zli.. i szukaja poparcia..


a postaw sie Ty na ich miejscu .. olalabys niesluszna ocene ?

[ Dodano: 2014-04-16, 23:28 ]
Bejbe1982 napisał/a:
A przepraszam - ja akurat nie zostalam poinformowana jaka ocene dostalam - i chce miec to do wgladu... bo nie mialam szansy sie odwolac do tej oceny i miedzy innymi przez to nie uzyskalam premii. Umowe mi normalnie przrdluzyli, po czym wystawiaja ocene ponizej kryteriow. Cos przeczy czemus. I chce sie do tego odwol;ac - gdzie to mam zglosic? bo nie daruje takiego rozegrania i chamstwa kieerowniczki



a czy nie bylo przypadkim tak ze bylas na l4 i Ci przedluzyli?... >:D
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 22:36   

Jahanna, jakby byla niesluszna to bym dochodzila dlaczego, co i jak i sie odwoływała. Ze olali to ich problem.
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 22:41   

no i o tym tez pisze o nic innego mi nie chodzi.. nie moge sie na ich miejscu dokonca postawic bo mam ambicje i bym sobie na taka nieslusznosc jak wypisuja nie pozwolila...
_________________
''Idziemy przez ten świat samotnie, ale jeśli mamy szczęście, to przez jedną chwilę należymy do kogoś
i ta jedna chwila pozwala nam przetrwać całe wypełnione samotnością życie.''
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 22:43   

Prawda jest taka ,że i tak większość z tych co kasy nie dostali nic nie zrobią , bo :
-wiedzą ,że dali dupy ale muszą pojęczeć
-jęczą od urodzenia i dlatego mają taką a nie inną ocenę , bo jęczenie przeszkadza im i innym z ich otoczenia w pracy
-liczą na to ,że jak pojęczą to ZZ w cudowny sposób wpłynie na pracodawcę i ten im tą kasę wypłaci a tu dupa.
Zainteresowanie własną oceną jest odzwierciedleniem zaangażowania w pracę jaką wykonują i to dla mnie jest rzecz oczywista.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-16, 22:46   

kluq, racja. Tym bardziej, że ZZ nie moze zmusic firmy do wypłacenia premii. To dobra wola pracodawcy, ze sie czyms dzieli.

Uważam, ze dyskusja jest zakonczona :x
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-17, 05:50   

Ja bym nie był zły że nie dostałem tej premii, ale dopiero dzisiaj się dowiedziałem jaką mam ocenę... Fakt przeniesienie na inny sklep itp KS mnie nie znał więc nie miał jak ocenić, ale KR już mógł chociaż rzucić "dostajesz poniżej bo..."
Jakoś sam się też nie zainteresowałem wcześniej, bo myślałem że dostałem "zgodnie" a tu dupa

Pozdrawiam
  Ocena JMP: 5/10
     
Bejbe1982 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 25 Sty 2014
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-17, 07:45   

Ja jestem na L4 ciazowym od pazdziernika. Podobno zostala mi wystawiona ocena ponizej kryteriow - o czym zupelnie nie mialam pojecia ani nie zostalam o tym poinformowana... Stad brak premii - uwazam to za duza niesprawiedlliwosc - bo to - ze zaszlam w ciaze - to miala byc kara w jakims sensie dla mnie.... NIESPARWIEDLIWE!!!!!

[ Dodano: 2014-04-17, 08:50 ]
Jahanna napisał/a:
jak dla mnie dokladnie jak napisali powyzej.. w dupie miliscie ocene dokpoki sie nie okazalo ze przez ponizej nie ma kasy.. i taka jest prawda.. gdybys zapier* tak jak napisane to za ocene ponizej bys tam dystrykta i wszystkich zwolal .. ale olales to.. owszem pracuje dla pieniedzy i temu nie zaprzeczam.. to ze nie tylko to juz moja sprawa.. ale ja tu chce tylko wyjasnic ze gro osob mialo gdzies ocene i w zamiarze dalej robic jak robic.. nie twierdze ze 100% ocen bylo adekwatnych ale wiekszosc tak.. byc moze w Twoim przypadku bylo niesprawiedl;iwie ale trzebabylo robic dym na swiezo a nie jak wyszedl temat z premia..

[ Dodano: 2014-04-16, 22:35 ]
LordRahl napisał/a:



takich ludzi się zwalnia lub nie przedłuża umowy

)


gdyby od tak sie zwalnialo to nie bylo by ocen.. miales ocene z ks face to face ?


To nie tak do konca.... Bo ja bedac na elce ciazowej zupelnie nie wiedzialam, ze zostala mi wydana ocena na moja osobe... nie zostalam poinformowana, i nikt nic nie mowil o tym.... L4 posylam poczta, bo dosc kawalek drogi mieszkam od miejsca pracy.... Wiec uwazam ze kierownik powinen pinformowac albo cos, zeby miec czas do odwolania sie od decyzji - a teraz po ptokach - kasy juz nie odzyskam a tym bardziej nie poprawie \w zaden sposob oceny...... Uwazam ze to bylo zatajenie jakichkolwiek informacji o mojej ocenie - bo komu zalezalo by zadzwoinic i poinformowac? Czyli komus bylo na reke nie informowac - bo po co.,......

[ Dodano: 2014-04-17, 08:55 ]
lena11 napisał/a:
bejbe1982

A co ma przedłużenie umowy do oceny pracownika??
to że masz umowe nie znaczy że ocena będzie zgodna z oczekiwaniami??
wydaje mi sie że poprostu dali ci szanse, ale może poprostu na nią nie zasłuzyłaś


wiesz co lena - nie oceniaj kogos, kogo nie znasz. zaszlam w ciaze. a to nie jest powod do wystawienia oceny ponizej kryteriow jak przed ciaza harowalo sie jak wół i wykonywalo wszystko co bylo do wykonania.... Wiec nie ma tu o czym dyskutowac. Tym bardziej, ze tak jak juz mowie kolejny raz - nie zostalam poinformowana o ocenie i zostalam bez mozliwosci obrony itp... Pal go licho te pieniadze - dziecko jest wazniejsze - ale tu chodzi o jakies ZASADY MORALNE I WOBEC PRACOWNIKA. Bo kierownik lubi ta i ta, a ta ktora zaszla w ciaze juz jest do dupy - a robila rowno z innymi....
  Ocena JMP: 5/10
     
maniek83 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 08 Gru 2011
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-17, 10:04   

Mam pytanie!wziąłem urlop na żądanie nie podpisałem go ponieważ byłem na L4 3 miesiące a teraz okazało się że kierownik wstawił mi NN ale urlop mi wziął z tych 4 dni na żądanie więc jakim prawem mam NN bo nierozumiem
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-17, 10:09   ?

no nie wiem czy tak naprawde jest znam osoby co zapierdalały ale np wziely zl na dziecko lub poprostu ks ich nielubi i ocena ponizej
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo