Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premia roczna list protestacyjny

Czy w związku z niejasnymi wprowadzeniami kryterium oceny rocznej
nagroda roczna powinna uwzględniać ocenę pracowniczą
15%
[ 43 ]
nie powinna uwzględniac oceny pracowniczej
33%
[ 91 ]
ocena pracownicza jest obiektywna
6%
[ 17 ]
ocena pracownicza jest stronnicza, umożliwia rozgrywki personalne, bez możliwości odwołania się od oceny
44%
[ 119 ]
Głosowań: 185
Wszystkich Głosów: 270

Autor Wiadomość
@lokii

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 18 Gru 2012
Posty: 167
Skąd: ten swąd
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 17:16   

wg mnie to jest kasa firmy nie mamy na umowach zadnego zapisu ktory bo nakazywal pracodawcy wyplaty jakiejkolwiek nagrody wiec nie mozna w zaden sposob miec oczekiwan czy roszczen do firmy ze wyplacila kase komu chciala i na jakich zasadach

edit

a czy to jest sprawiedliwe czy motywujace to jest zupelnie inna sprawa
  Ocena JMP: 2/10
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 22:41   

jesli o mnie chodzi to nie widze nic zlego w tym ze bylalby premia zalezna od oceny pracownika pod warunkiem ze ocena pracownicza byla by bardziej "sprawdzana" .. jesli chodzi o absencje to tez nie widze powodu do obrazy.. bo skoro jest to premia za przepracowany 2013 to z jakiej paki? zawsze ktos bd mial pretensje.. gdyby wszyscy dostali to ja np moglabym miec zal o to ze robie caly rok, pracuje na ocene powyzej a ktos inny to olewa i dostaje taka sama kase.. jedyne kryteria ktore nie sa ok to zatrudnieni na 1.4.2013 bo mogli by tym pozniejszym to jakos innaczej obliczyc. A drugie to fakt bycia na wypowiedzeniu...



teraz Ci ze sluszna ponizej wezma dupy w garsc zeby za rok dostac.. czyli cel motywacja osiagniety ;p
 
     
LordRahl

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 08:52   

Witam pracuje już około 2 lata dostałem ocenę pracownicza jakoś chyba w styczniu poniżej oczekiwań... Po pierwsze nikt z zks'ów nie ma żadnych zastrzeżeń co do mojej pracy uważają mnie za jednego lepszych pracowników na sklepie ,szybko wykładam towar szybko kasuje zawsze się ze wszystkim wyrabiam... na rozmowie oceny kierowniczka powiedziała mi ze przed rozpoczęciem pracy przy wejściu do sklepu nie patrze się czy jest kubeł pełen i czy jest brudno na podwórku. powiedziała mi ze wziąłem l4 bo chciałem mieć wolne z lenistwa( miałem grypę gorączkę 40 stopni prawie umierałem w łózko )pracownicy którzy pracują wolniej i gorzej ode mnie dostali ocenę zgodna z oczekiwaniami ,po ocenie zakazała nam mówić kto co dostał.. ,dopiero teraz zaczynamy rozmawiać o tym paru pracowników mówi mi ze praca tych gorszych z lepsza ocena pracownicza ode mnie to jest nie porównywalna do mojej i ze to są jakieś kpiny z moja ocena.... a skutkiem mojej oceny pracowniczej jest brak premii, sprawiedliwość? mam ochotę wypowiedzenie dać
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 11:22   

Tylko ze teraz Wam przeszkadza niesprawiedliwa ocena.. bo wyszlo z niej co wyszlo.. teraz niestety bedzie to wygladalo tak ze sie obudzili bo kasa.. trzeba bylo zostac i powiedziec ze" wszystkich swietych z gory maja sciagnac inaczej z biedronki nie wyjde".. a teraz niestety pretensje o ocenie beda swiadczyly tylko o tym ze chodzi o pieniadze.. zaraz sie zapytaja dlaczego sie nie odezwali wczesniej zwlaszcza ze mieliscie prawo z ocena sie nie zgodzic...



Z brakiem premii dla osob ponizej ze SLUSZNOSCIA jej dania jak najbardziej sie zgadzam.. tyle tylko ze teraz obawiam sie, okaze sie ze 100 % ocen bedzie wedlug ocenionych niesluszne..
 
     
LordRahl

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 11:40   

Jahanna napisał/a:
Tylko ze teraz Wam przeszkadza niesprawiedliwa ocena.. bo wyszlo z niej co wyszlo.. teraz niestety bedzie to wygladalo tak ze sie obudzili bo kasa.. trzeba bylo zostac i powiedziec ze" wszystkich swietych z gory maja sciagnac inaczej z biedronki nie wyjde".. a teraz niestety pretensje o ocenie beda swiadczyly tylko o tym ze chodzi o pieniadze.. zaraz sie zapytaja dlaczego sie nie odezwali wczesniej zwlaszcza ze mieliscie prawo z ocena sie nie zgodzic...



Z brakiem premii dla osob ponizej ze SLUSZNOSCIA jej dania jak najbardziej sie zgadzam.. tyle tylko ze teraz obawiam sie, okaze sie ze 100 % ocen bedzie wedlug ocenionych niesluszne..


Dla ciebie praca w biedronce jest spełnieniem życiowym i sprawia ci to wielka przyjemnosc? czy pracujesz po to by dostac wyplate i oplacic rachunki zatankowac itp itd?Pracujesz dla pieniedzy taki jest system... Masz racje chodzi tutaj o pieniadze ktore sa w niektorych przypadkach nieslusznie odebrane
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 11:50   

Osób niesłusznie ukaranych jest tylko znikomy procent z tych co mają premię zabraną. W kolejnym roku lenie wezmą się do pracy a Ci co czują się źle ocenieni odezwą się i będą walczyć o swoje.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
#Jahanna 
Czekam...

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 02 Gru 2011
Posty: 102
Skąd: ze wsi
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 12:11   

kluq napisał/a:
Osób niesłusznie ukaranych jest tylko znikomy procent z tych co mają premię zabraną. W kolejnym roku lenie wezmą się do pracy a Ci co czują się źle ocenieni odezwą się i będą walczyć o swoje.



No dokladnie o tym wlasnie mowie.. :)




[ Dodano: 2014-04-16, 12:13 ]
LordRahl napisał/a:
Jahanna napisał/a:
Tylko ze teraz Wam przeszkadza niesprawiedliwa ocena.. bo wyszlo z niej co wyszlo.. teraz niestety bedzie to wygladalo tak ze sie obudzili bo kasa.. trzeba bylo zostac i powiedziec ze" wszystkich swietych z gory maja sciagnac inaczej z biedronki nie wyjde".. a teraz niestety pretensje o ocenie beda swiadczyly tylko o tym ze chodzi o pieniadze.. zaraz sie zapytaja dlaczego sie nie odezwali wczesniej zwlaszcza ze mieliscie prawo z ocena sie nie zgodzic...



Z brakiem premii dla osob ponizej ze SLUSZNOSCIA jej dania jak najbardziej sie zgadzam.. tyle tylko ze teraz obawiam sie, okaze sie ze 100 % ocen bedzie wedlug ocenionych niesluszne..


Dla ciebie praca w biedronce jest spełnieniem życiowym i sprawia ci to wielka przyjemnosc? czy pracujesz po to by dostac wyplate i oplacic rachunki zatankowac itp itd?Pracujesz dla pieniedzy taki jest system... Masz racje chodzi tutaj o pieniadze ktore sa w niektorych przypadkach nieslusznie odebrane




Pracuje dla pieniadzy taki jest system . Oni stawiaja jak kazda firma na ZYSK taki jest system... :) tylko co Wam nie wygodne mimo ze sprawiedliwe bedzie powodowalo szeroka dyskusje..


Place rachunki itp.. co to ma do rzeczy ? uwazasz ze sprawiedliwe byloby gdybys caly rok ciezko pracowal a ktos kogo ciagle nie ma, wszystko zawala i ma w dupie, przychodzi odbebnic co swoje tylko po to zeby 10go zgarnac kase dostanie to samo co Ty ? no to heja olejmy wszyscy dlaczego ja mam orac inny zlac i ta sama kasa ?
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 13:09   

Najbardziej bawi mnie to, że nagle nikt nie zgadza się z oceną SOP. A dlaczego ? bo chodzi o pieniądze.
A powiedzcie mi, ocena była dawno, więc skoro uważacie , że byliście niesłusznie ocenieni to dlaczego nie odwoływaliście się wcześniej ? Nikt wcześniej nic nie pisał, a teraz nagle większość poszkodowana :)
  Ocena JMP: 6/10
     
LordRahl

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Kwi 2014
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 13:12   

Jałowa dyskusja z tobą.... piszesz że wielka awantura o premie bo teraz nam chodzi tylko o pieniadze , więc próbuję ci wytłumaczyć że pracując też chodzi ci o pieniądze i dlaczego mam nie dostac premi skoro zapierdalalem caly rok jak jebniety ?

kluq napisał/a:
Place rachunki itp.. co to ma do rzeczy ? uwazasz ze sprawiedliwe byloby gdybys caly rok ciezko pracowal a ktos kogo ciagle nie ma, wszystko zawala i ma w dupie, przychodzi odbebnic co swoje tylko po to zeby 10go zgarnac kase dostanie to samo co Ty ? no to heja olejmy wszyscy dlaczego ja mam orac inny zlac i ta sama kasa ?


takich ludzi się zwalnia lub nie przedłuża umowy

[ Dodano: 2014-04-16, 13:14 ]
Bumbleble napisał/a:
Najbardziej bawi mnie to, że nagle nikt nie zgadza się z oceną SOP. A dlaczego ? bo chodzi o pieniądze.
A powiedzcie mi, ocena była dawno, więc skoro uważacie , że byliście niesłusznie ocenieni to dlaczego nie odwoływaliście się wcześniej ? Nikt wcześniej nic nie pisał, a teraz nagle większość poszkodowana :)


Nieznane nam były konsekwencje tej oceny?
 
     
#grubymisiu

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 09 Gru 2012
Posty: 87
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 13:37   

pewnie ,ze boli brak premii,ale jak bolało to ze delikwent cały rok sie opierda...i ktoś musiał za niego naginac. ja miałem takieg zks - zadnej odpowiedzialnosci za swoje czyny ,nic się nie chciał uczyc ,bo jak twierdził ,, wy zrobicie to szybciej ,, kilkukrotne rozmowy z ks ,az wkoncu rozmowa z kr .a juz nie wspomne o zachowaniu wobec kasjerów...
_________________
grubymisiu
 
     
Bejbe1982 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 25 Sty 2014
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 15:37   

A przepraszam - ja akurat nie zostalam poinformowana jaka ocene dostalam - i chce miec to do wgladu... bo nie mialam szansy sie odwolac do tej oceny i miedzy innymi przez to nie uzyskalam premii. Umowe mi normalnie przrdluzyli, po czym wystawiaja ocene ponizej kryteriow. Cos przeczy czemus. I chce sie do tego odwol;ac - gdzie to mam zglosic? bo nie daruje takiego rozegrania i chamstwa kieerowniczki
  Ocena JMP: 5/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 15:39   

LordRahl napisał/a:
Nieznane nam były konsekwencje tej oceny?

I dobrze. A co póki nie były znane to nie przeszkadzało ,że jest poniżej i dalej można się było opierdalać ,bo innych konsekwencji z tego nie było a jak zostały poznane to płacz.

Tak na marginesie to podpiąłeś mój nick nie pod mój cytat czym wprowadzasz ludzi w błąd. Jak coś robisz rób dokładnie.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 16:04   

bejbe poproś swojego ks o ankiete dotyczacą sop ;>
  Ocena JMP: 6/10
     
#Natalusia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 77
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 16:26   

ja wypelnialam taka ankiete :em29:
_________________
Natalusia
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-16, 16:29   

kluq napisał/a:
A co póki nie były znane to nie przeszkadzało ,że jest poniżej i dalej można się było opierdalać ,bo innych konsekwencji z tego nie było a jak zostały poznane to płacz.


I to jest chyba clou programu... (pomijając oczywiście wyjątki od reguły bo oczywiście że na pewno zdarzają się niewłaściwe oceny ale raczej powinny i chyba są wyjątkami a nie regułą)
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo