Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Premia roczna list protestacyjny

Czy w związku z niejasnymi wprowadzeniami kryterium oceny rocznej
nagroda roczna powinna uwzględniać ocenę pracowniczą
15%
[ 43 ]
nie powinna uwzględniac oceny pracowniczej
33%
[ 91 ]
ocena pracownicza jest obiektywna
6%
[ 17 ]
ocena pracownicza jest stronnicza, umożliwia rozgrywki personalne, bez możliwości odwołania się od oceny
44%
[ 119 ]
Głosowań: 185
Wszystkich Głosów: 270

Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-15, 00:01   Premia roczna list protestacyjny

W związku z decyzją zarządu związaną z wykluczeniem z otrzymania nagrody rocznej osób o ocenie poniżej oczekiwań za rok 2013, a także o absencji za rok 2013 powyżej 180 dni dotyczącej osób na zwolnieniach z tytułu urlopu macierzyńskiego i wychowawczego, prezydium NSZZ "Solidarność " w dniu 14/04/2014 podjęło uchwałę o wystosowaniu listu protestacyjnego do pracodawcy, odnośnie różnicowania pracowników na sklepach wbrew przyjętym "Naszym zasadom szacunku" które wymagają od pracowników poczucia jedności jako zespołu. Więcej szczegółów jutro

Ankieta umożliwia zaznaczenie od 1-3 odpowiedzi
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 00:42   

Od zawsze osoby z absencja powyżej 180 dni nie dostawały tej premii ,bo to premia za wypracowane zyski a skoro na macierzyńskim czy wychowawczym się nie pracuje to za co mieliby ją dostać ?? Prócz tego byłoby to nie fer wobec tych co siedzą na l4 ciążowym ,bo one po przekroczeniu 180 dni tez nie dostają tej premii.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-15, 00:45   

HM KLUQ czasem mam wrażenie że nie zwracasz uwagi co czytasz,. Po drugie w Portugalii jest to tzw premia motywacyjna, a to my dajemy JM 65% ZYSKU dla całego holdingu. Inna rzecz że wielu pracowników nie zostało poinformowanych o ocenie rocznej

[ Dodano: 2014-04-15, 00:48 ]
i jeszcze jedno co według Ciebie oznacza premia za wypracowane zyski? Dywidendę? jest to premia ze względu na osiągnięty wynik finansowy, a na to składa się wiele czynników, po za tym robimy pracowników A i B , co mają do powiedzenia Ci którzy nie dostali kasy ze względu na absencję a w tym roku ocenę pracowniczą?

[ Dodano: 2014-04-15, 00:49 ]
cóż powiem nie chcę być złym prorokiem ale na moje firma was oswaja że za rok podwyżki w kwietniu też mogą być uzależnione od oceny pracowniczej...
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 01:01   

A co maja powiedzieć Ci co są zatrudnieni od 2 5 czy 10 kwietnia ?? zawsze będzie ktoś pokrzywdzony , bo zasady są takie a nie inne.
Ogólnie aby było sprawiedliwie pieniądze powinni dostać wszyscy odpowiednio do ilości przepracowanych miesięcy w danym roku odliczając każdemu wszelkie absencje.

Wypracowane zyski to tylko określenie stworzone tu na forum. bardziej chodzi mi o wkład pracy w roku którego dotyczy premia.

Widzę ,że zniknął z Twojego postu zapis o tym ,ze na macierzyńskim w tamtym roku dostawało się premię . czyżby informacja się nie potwierdziła ??
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
patryk19912

Dołączył: 30 Lip 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 02:22   

Jedna wielka ściema :) oszczędności na kosztach personalnych...:) Trzeba spadać póki można:)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-15, 07:11   

kluq o ike wiem to na DC macie te same kryteria

[ Dodano: 2014-04-15, 07:11 ]
Po za tym Ci co nie dostali pierwszego roku dostawali za rok
 
     
~ddd 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Gru 2011
Posty: 28
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 09:25   

Witam
Jeżeli chodzi o pominięcie przez firmę osób z oceną poniżej oczekiwań to moim zdaniem jest to zwykłe oszustwo!!! I ja kiedy będę oceniał swoich ludzi za rok to napewno nikt z mojej załogi nie dostanie takiej oceny. Uważam że nie mam prawa pozbawiać ludzi pieniędzy. Niech K.R. jak są tacy wspaniali robią te oceny z którymi jak wiemy i tak nie można dyskutować!!! Życzę w imieniu tych osób zarządowi jak i wszystkim którzy takie oceny wystawili wesołych świąt....
 
     
#gosiaanna 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 18 Gru 2009
Posty: 63
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 10:23   

Moja ocena-zgodnie z oczekiwaniami-chociaz jak powiedzial KS chcialby dac mi wyzsza ale za"buzie"nie dostane-o awansie tez moge zapomniec.....tylko dlatego ze nie umiem siedziec cicho-a wracajac do tematu-moze w przyszlym roku juz kazdy pracownik dostanie ponizej oczekiwan,aby nie miec wyplaconej nagrody(moze TAKIE wytyczne dostana KS)
  Ocena JMP: 1/10
     
Irina

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 23 Maj 2013
Posty: 12
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 14:08   

to już jest jakaś masakra ja mam poniżej oczekiwań niesprawiedliwie zresztą i bo z nowym kierownikiem byłam tylko miesiąc i ja za cały rok charówy mam nie dostać premii ......... to jest chore
;(
  Ocena JMP: 3/10
     
#Helmut

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 23 Mar 2014
Posty: 70
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 14:19   

Bez wątpienia wiele osób zostało skrzywdzonych poprzez to kryterium. Oceny niekoniecznie zawsze są sprawiedliwe...
 
     
biedronka1477

Dołączył: 26 Sie 2012
Posty: 662
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 15:25   

Zgadzam się nie powinno tak być, że osoby z oceną poniżej oczekiwań nie dostały premii. :bu:
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 16:03   

Nie wdając się w szczegóły zgadzam się z kluq i odpowiada mi to że oceny pracownicze zaczynają nabierać realnego znaczenia.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 16:13   

może teraz Ci którzy idą do pracy z łaski i mają wszystko gdzieś, dlatego mają ocenę poniżej ( tak wiem naskoczą na mnie teraz osoby które się starały, a ocenę poniżej miały dlatego, że ks miał taki kaprys) zaczną się w końcu starać i zapierdzielać jak reszta ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
@celina

Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 16:37   

U nas żeby nawet pracownik dusze oddał w pracy a kierownik go nie lubi to to i tak bedzie miał ocene ponizej. Wiec uwazam ze te oceny są do dupy :bu:
 
     
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-15, 17:04   

hmmmm, no to wypełnijcie anonimowe ankiety.
  Ocena JMP: 6/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo