Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - klient oszust, UWAGA!!!
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-04, 20:06   

W innym przypadku na sklepie w Gniewie Pan kr P... ukarał dyscyplinarnie kasjerkę która rozmieniła gotówkę w punkcie kolpoltera znajdującym się w budynku sklepu, wkrótce także rozwiązał umowę. Przykładów można mnożyć. Czym ryzykujecie chcąc zapewnić odpowiednią ilość drobnych pieniędzy oceńcie sami
 
     
@anusia75 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 144
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-04, 20:15   

ja uczulam swoich kasjerów żeby nie rozmieniali nikomu nawet między sobą bo pózniej wychodzą głupoty
 
     
@frania25 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 223
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-04, 21:01   

Czyli jak nie mam wydać to powinnam poprosić klienta by se gdzieś rozmienił?
  Ocena JMP: 7/10
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-04, 22:03   

Ostatnio u mnie w biedronce kasjerka poprosiła starszego pana o rozmienienie pieniędzy w piekarni na co on odpowiedział ,że nie ma zamiaru nigdzie chodzić i po kilku takich wymianach zdań kasjerka i tak sama udała się do piekarni ,bo kolejka już była na pół sklepu.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-05, 07:00   

No niestety, co do zwolnienia za rozmiankę pieniędzy klientowi... Jest procedura "Całkowity zakaz rozmieniania pieniędzy klientom".
Jak się nie ma drobnych to wydajemy zaokrąglając kwotę na korzyść klienta, jeśli wyjdzie nam suma powyżej 10 zeta (i pisanie raportu) to po prostu piszemy na raporcie "brak możliwości wydania reszty :] / brak drobnych"

[ Dodano: 2014-04-05, 07:02 ]
Jakiś mam dziwny widok forum niby html i nie wiem jak zedytować :P
Oczywiście nie chodzi mi o zaokrąglanie np z 32zł do równych 50 zł :P Tylko o drobne

[ Dodano: 2014-04-05, 07:03 ]
Samo się zedytowało :P
  Ocena JMP: 5/10
     
Mori_1

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-05, 09:37   

Moim zdaniem w biurze powinno być na tyle drobnych, żeby kierownik w każdej chwili mógł kasjerowi rozmienić pieniądze.Co ma zrobić kasjer , któremu brakło 20 zł,10 zł w kasetce , wszystkich drobnych ma ze 20 zł a klient kupił wodę mineralną za 65 gr i chce by mu wydać ze 100 zł, a żeby było ciekawiej za nim stoi następny klient ze 100 i ma niewiele większe zakupy?Kto powinien się martwić o te drobne?
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-05, 20:37   

Wiecie co? :D Zatrzymac kase. Skoro wszyscy tacy mądrzy, to co my sie martwimy? Nie mamy drobnych, więc olać to!

U nas na sklepie też przychodzą rozmieniać. Odsyłam z kwitkiem, bo pozniej sama nie mam :/
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-05, 20:47   

Ależ ja też jestem za tym ,nie masz drobnych trudno nie Twoja wina że płacą 100 zł banknotami kupując batonika
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-05, 20:48   

No w Leroy tak jest że jak kasjerowi kończą się/potrzebuje drobnych dzwoni i przychodzi mu osoba (nie wiem kto - może to kierownik zmiany czy coś w tym styku) kasjer mówi mu jakie nominały są mu potrzebne i ta osoba przynosi. Byłem tego świadkiem i żadnej dyskusji nie było, wszystko odbywało się szybciutko. Tam akurat ta osoba miała stanowisko w rejonie kas.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-05, 23:50   

To samo widziałem w Realu. Przyszła miła Pani i przyniosła w woreczku posegregowane brakujące banknoty po które wcześniej zadzwoniła kasjerka.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Bad__Girl 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 16 Kwi 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-06, 00:00   

Weźcie jednocześnie to pod uwagę ,że Leroy każdy kasjer ma swoją indywidualną kasetkę i sam dba o zasiłek w nich ,kwota jaką może mieć w kasetce jest trzykrotnie wyższa od pogotowia kasowego które jest w naszej firmie,natomiast jeśli nadarzy się taka sytuacja,że brakuje mu pieniędzy do wydania ,faktycznie dzwoni po kierownika a ten przynosi mu z sejfu który mają na miejscu!:)Kasjer zamawia, odpowiednią ilość gotówki ,tak samo jest w Realu czy w Tesco ale nie tych małych :) Faktycznie odbywa się to szybko i sprawnie z wiadomych powodów.
_________________
Stomp that Trick or die tryin
 
     
Mori_1

Dołączył: 20 Paź 2012
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-06, 11:18   

Wnioskując... W Biedronce o drobne powinien martwić się klient. Kasjer który nie ma drobnych w kasetce powinien zamknąć kasę i odesłać kolejkę do innej kasy( a niech stoją jak nie mają drobnych). Zastanawia mnie tylko co z zasadą wypisaną tłustym drukiem i dużymi literami w książce kasjera "Zadbaj aby każdy klient wyszedł ze sklepu zadowolony" Procedura zakazująca rozmieniania pieniędzy ma niedokończone zdanie. Zakazuje się rozmieniania pieniędzy kasjerom, a jak braknie im drobnych to g***no nas to wszystkich obchodzi. Kasjerze radź sobie sam, tylko pamiętaj nie rozmieniaj pieniędzy. :D
 
     
@kachen 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 15 Mar 2012
Posty: 393
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-07, 13:37   

klient czasami chce rozmienić 100zł na drobniej...to nie można..ale po złości kupi reklamówkę po 8gr..mina kasjerki bezcenna...!! ;]
  Ocena JMP: 10/10
     
@malwis19 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Kwi 2010
Posty: 422
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-07, 14:12   

Miałam tak,pani chciała reklamówkę kupić i dała mi 100,nie miałam drobnych,pani "gęsto się tłumaczy",że ona też nie ma(chciała koniecznie rozmienić tę stówę),to ja do pani-reklamówka na koszt firmy-mina pani bezcenna >:D
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo