Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Warszawa - klient oszust, UWAGA!!!
Autor Wiadomość
edernet

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 10
Wysłany: 2014-04-01, 11:33   Warszawa - klient oszust, UWAGA!!!

Uwaga w Warszawie krąży kolejny klient oszust.

Proponuje on rozmianę pieniędzy dając kasjerowi sporą ilość dziesięciozłotówek. Bądźcie ostrożni, wiem, że taka rozmiana przy wysokoobrotowym sklepie to wręcz wybawienie, ale uważajcie na jego sztuczki w przeliczaniu. Po moim przeliczeniu 45 takich banknotów okazało się, że jest ich o dwa mniej, poprosił mnie więc o wspólne przeliczenie pieniędzy, lecz zamiast trzymając pieniądze w swojej ręce dałem klientowi. Liczyliśmy razem, faktycznie brakowało 20 złotych i tu gość robi magiczną sztuczkę, dając 20 złotych z drugiej kieszeni, niczym David Kopperfield, uwagę skupia na dodawanej brakującej kwocie, a jednocześnie sprawia, że z kupki z banknotami, z resztą przed chwilą przeliczonymi dwukrotnie, przez kasjera i przez was potem obydwu.... znika część pieniędzy. W taki oto sposób pozbyłem się w swojej kasetce 160 złotych, manka nie mogłem nabić, ponieważ siedziałem tylko 3 godziny ;)

Uważajcie więc przy rozmianie pieniędzy, dzwońcie pod ochronę i liczcie wspólnie po kilkakroć, nigdy nie dajcie się zwieść, tak jak ja (bo np. na czasie wam zależy).... czeka mnie teraz poważna rozmowa z KR, wyjaśnienie raportu gotówkowego, upomnienie, nagana, być może nawet dyscyplinara (chociaż mam nadzieję, że tu łaskowość KR będzie widoczna)

Pozdrawiam, 01.04.2014
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-01, 11:38   

ciekawa jestem czy ten magiczny ruch zarejestrowały kamery ?
 
     
edernet

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-01, 11:42   

Sprawa jest bardzo świeża, myślę, że ochrona już nagrała gościa ;) mam dziś drugą zmianę, więc do wieczora będę wszystko wiedział. Informację oczywiście podam jak najszybciej się da. Pozdrawiam.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-01, 11:47   

oby ominęła cię surowa kara :) tego ci życzę bo wiem jak jest w tej robocie czasami człek chce dobrze a wyjdzie odwrotnie :)
 
     
~Yennefer 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 07 Maj 2013
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-01, 12:10   

E nie przejmuj sie mi kiedyś stowe brakowalo,machnelam sie bo nie patrzyłam na forsę tylko w lusterko przy alkoholu jak gnojek kradł parkowa (bleeeeeee) manko było ale flaszka uratowana :D rozmawiałam z KR ,dobry z niego człek i nawet upomnienia nie dal
  Ocena JMP: 5/10
     
~kruszyna2276 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Gru 2013
Posty: 36
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 2/3/6
Wysłany: 2014-04-01, 20:08   

Tak straciły prace moje dwie koleżanki, za złamanie procedur
  Ocena JMP: 5/10
     
@frania25 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Gru 2011
Posty: 223
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-01, 23:05   

U nas na socjalu wisi informacja o oszuście,sytuacja dokładnie taka jak opisał edernet.Może to ten sam.Wiek około 30 lat,włosy ciemne,krótkie,kawał chłopa.
  Ocena JMP: 7/10
     
~BeataBB 

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 34
Skąd: Opole
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-02, 11:14   

Witam u nas tez sa ciagle problemy z drobnymi juz mi sie pare razy zdarzało wyskakiwac obok do sklepu bo zadna kasa nie miala drobnych wstyd taki wielki sejf a pusty wiec jak ktos przychodzi z drobnymi to nigdy nie licze sama bo nie mam na to czasu kolejka wtedy stoi i mruczy wiec wolam kolezanke lub kierowniczke i oni licza rozdzielaja na pare kas ja dostaje swoja dole sprawdzam i nie ma klopotow pozdrawiam.
 
     
edernet

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 01 Kwi 2014
Posty: 10
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-02, 12:53   

Już wszystko wiem, tak to on, został nagrany na kamerach, duży chłop, krótkowłosy, kasztanowy kolor włosów, akcent nie polski (choć może specjalnie zmienił głos). Wrobił już nie jednego. Uważajcie na rozmianę pieniędzy. Zanim schowacie do kasetki pieniądze przeliczcie przy obecności ochrony lub kierownika, nawet innego kasjera i będzie ok. Nie dajcie się wrobić. Rozmowę z KR miałem, zachwycony nie był, ale.... wybaczył jakoś, kochany jest ;)
Kanciarzy jest masa... ostatnio chłopak robił zakupy i niby kasy mu zabrakło, wszystkie zakupy zapakował do torby i do bankomatu poszedł, taaa... tym razem zabrałem torbę i schowałem do boksu, bo ile razy było tak, że ludzie uciekali z zakupami nie płacąc....

O drobne jest trudno, dlatego nonstop proście o drobne klientów. Kierownicy drobnych nie dają, bo nie mają... takie to zasady, że KW rzadko bardzo przychodzi, za rzadko...

PS: A jak ten gość wróci na sklep to mu takie "Dziękuję i zapraszam ponownie" zrobię, że do końca życia zapamięta ... :lol:
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-02, 18:47   

Wystarczy zgłosić KR, że trzeba częściej zasilać sklep w bilon i jest on/ona to w stanie załatwić. U nas bylo zawsze 1 raz w miesiącu zasilenie, a KR załatwiła nam teraz co 2 tygodnie :]
 
     
DarkSide 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 22 Sty 2011
Posty: 3461
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-02, 22:27   

B_Krakow, to zależy od liczby klientów z tego co jarzę :)
_________________
Życie bez biedronki jest możliwe a do tego wspaniałe!!!
  Ocena JMP: 1/10
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-03, 11:05   

Od liczby klientów zależy zasilenie ustalane z góry. W podręczniku KS jest napisane, że KR w przypadku takiej potrzeby może załatwić dodatkowe zasilenia sklepów w bilon. Kwestia chęci. U nas się udało :]
 
     
#Natalusia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Mar 2014
Posty: 77
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-03, 15:48   oszust klient

Pamietam czasy jak w Toruniu chodzili cyganie i tez kasę rozmieniali i też udało sie kila osób oszukać, na kilka stówek. Zreszta każdy dobrze wie że nie można nam rozmieniac kasy od ludzi, dlatego mamy zasilenia
_________________
Natalusia
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-04-04, 19:02   

Dwa lata temu na sklepach w Gdańsku obywatel Bułgarii oszukał tak kasjerki na 500 zł każdą,został zatrzymany na pewnym sklepie w Tczewie , przez pewnego kierownika ;) . Zanim doszło do zatrzymania oszukał około 6 osób , którym PRACODAWCA ROZWIĄZAŁ UMOWĘ Z ART 52, a więc dyscyplinarnie. Było to na długo przed nim wprowadzono zasilenie w bilon a dziewczyny chciały mieć drobne by móc wydawać resztę. Zwolniono kasjerki dając jednym rozwiązanie umowy za porozumieniem stron innym dyscyplinarnie. to tak tylko ku przestrodze
 
     
@anusia75 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 21 Lut 2011
Posty: 144
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-04-04, 19:04   

takie szajki działają chyba wszędzie
zanim zaczęłam prace w JMP też się spotkałam z takimi oszustami
:boks:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo