Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OŚWIADCZENIA CZYLI KTO CO MA W DOMU

CZY PRACODAWCA POWINIEN
WIEDZIEĆ ILE NA OSOBĘ MA KAŻDY PRACOWNIK
3%
[ 9 ]
POWINNO TO DOTYCZYĆ TYLKO OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAPOMOGE/POŻYCZKĘ
62%
[ 159 ]
NARUSZA TO PRAWO PRACOWNIKA DO PRYWATNOŚCI
34%
[ 87 ]
Głosowań: 251
Wszystkich Głosów: 255

Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-07, 23:46   OŚWIADCZENIA CZYLI KTO CO MA W DOMU

Drodzy koledzy i koleżanki pracodawca wydał dziś oświadczenie o konieczności aktualizacji danych o dochodach na członka rodziny dotyczących każdego pracownika.

W moim odczuciu JEST TO GŁĘBOKA INGERENCJA W ŻYCIE PRACOWNIKA, WEJŚCIE W ZAKRES DANYCH KTÓRYCH PRACODAWCA NIE POWINIEN GROMADZIĆ ORAZ MANIPULACJA INFORMACJĄ.
PRACODAWCA PISZE ŻE ZGODNIE Z USTAWĄ O ZFŚS I ZZ ! MA OBOWIĄZEK UDZIELANIA ŚWIADCZEŃ W OPARCIU O SYTUACJĘ ŻYCIOWĄ PRACOWNIKA .USTAWA NIGDZIE NIE WSPOMINA O TYM ŻE TE DANE MUSZĄ BYĆ PRZEDSTAWIONE PRZEZ KAŻDEGO PRACOWNIKA ALE TYLKO TEGO KTÓRY
KTÓRY STARA SIĘ O TAKĄ ZAPOMOGĘ!!! JEST TO CELOWE WPROWADZANIE W BŁĄD !!!!!

PRACODAWCA STOSUJE WYMUSZENIE OŚWIADCZEŃ KTÓRE SĄ DOBROWOLNE BO NIE ZŁOŻENIE ICH AUTOMATYCZNIE PRZYPISUJE WAS DO GRUPY ZARABIAJĄCEJ 8000 BRUTTO NA OSOBE...POWIEDZCIE SAMI -KTO MAJĄC W DOMU CZŁONKA RODZINY PODNOSZĄCEGO TAK ŚREDNIĄ NA OSOBĘ BY PRACOWAŁ W JMP? MASOCHISTA ALBO TAKI SPOŁECZNIK JAK JA ;)

PRACODAWCA PROWADZI DO SYTUACJI KTÓRA MOŻE BYĆ ZAGROŻENIEM DLA DANYCH OSOBOWYCH OSÓB 3 NIE BĘDĄCYCH PRACOWNIKAMI ,CZŁONKÓW WASZYCH RODZIN
GDY NP PRACUJĄ DWIE ZASTĘPCZYNIE A ICH MĘŻOWIE W TYM ZAKŁADZIE ,MAJĄ TYLE SAMO DZIECI NA UTRZYMANIU JEDNA MA DOCHÓD OSOBĘ DO 2000 TYŚ DRUGA POWYŻEJ ,A ICH MEŻOWIE MAJĄ TE SAMO STANOWISKO. INNY PRZYKŁAD MAŁA MIEJSCOWOŚĆ KAŻDY WIE KTO GDZIE PRACUJE , TO WIEDZĄ NAGLE KTO ILE ZARABIA

NIEDŁUGO BĘDZIEMY SKŁADALI OŚWIADCZENIA MAJĄTKOWE ...

NIE WSPOMNĘ O PRACOWNIKACH KTÓRYCH DRUGA POŁÓWKA PRACUJE W SŁUŻBACH MUNDUROWYCH I OBJĘTE JEST ZATRUDNIENIE I DOCHÓD TAJEMNICĄ SŁUŻBOWĄ
Ostatnio zmieniony przez 2014-03-08, 10:22, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
~Frank_a

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 00:05   

Roberty a czy jest to zgodne z prawem?? Ja nie znam sie na tym kompletnie, ale wydaje mi sie ze kazda (no prawie kazda) firma ma tajemnice sluzbowe, i ujawniajac zarobki mojego meza dla (no wlasnie dla czego?? ) firmy mu obcej jest lamaniem takiej tajemnicy. Co innego jesli bierze sie pozyczke wtedy bierze sie zaswiadczenie o zarobkach zazwyczaj na drukach bankowych, wtedy firma wie po co nam takie oswiadczenie.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 00:26   

FRANK UWIERZ ŻE ZADAM TO PYTANIE GŁÓWNEGO INSPEKTOROWI DANYCH OSOBOWYCH
:boks:
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 00:44   

oświadczenie na podstawie własnego sumienia...nigdzie nie doczytałam,ze mam dołączyć jakies dokumenty o prawdomówności i zamoznośći współżonka... więc kto mi udowodni,że takowy ma takowe? po co halo.


no i sonda też jakaś dziwna.wybierz TYLKO TRZY odpowiedzi na trzy możliwe... to dopiero wybór...
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
Ostatnio zmieniony przez makota 2014-03-08, 00:48, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 00:46   

doczytaj jak poprosisz o zapomOgę a pracodawca CIĘ POPROSI O DODATKOWE DOKUMENTY I ODMÓWISZ ODPADASZ ALBO ZWRACASZ

[ Dodano: 2014-03-08, 00:48 ]
MAKOTA MASZ OBOWIĄZEK PODAĆ DANE PRAWDZIWE POTWIERDZASZ TO PODPISEM, PONADTO PRACODAWCA MOŻE CIĘ WEZWAĆ DO UZUPEŁNIENIA DOKUMENTÓW... JEŚLI MYŚLISZ ŻE WEDŁUG WŁASNEGO SUMIENIA TO ŹLE MYŚLISZ
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 00:50   

przecież zawsze do zapomogi były potrzebne zaświadczenia o dochodach.
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 00:50   

I MASZ PROBLEM Z CZYTANIEM ZE ZROZUMIENIEM 3 ODPOWIEDZI NA 3 MOŻLIWE MOŻESZ WYBRAĆ JEDNĄ, NIE CZYTAŁAŚ ZE ZROZUMIENIEM OŚWIADCZENIA I POUCZENIA POD NIM
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 00:51   

myślę,że niepotrzebnie wzbudzasz sensacncję, z całym szacunkiem...:)
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 00:51   

ALE SĄ LUDZIE KTÓRZY ICH NIE CHCĄ WIĘC PO CO TO OŚWIADCZENIE,A JAK IM COŚ W ŻYCIU PIER*OLNIE TO MAJĄ DROGĘ ZAMKNIĘTĄ BO NIE ZŁOŻYLI ,OŚWIADCZENIE BYŁO Z 3 MIESIĘCY A NIE Z ROKU

[ Dodano: 2014-03-08, 00:52 ]
MAKOTA SZANUJE TWOJE ZFDANIE ALE U MNIE NA SKLEPIE 100% ZAŁOGI W TYM 80% ANTY ZWIĄZKOWEJ WQ RWOINE NA MAKSA O TO
Ostatnio zmieniony przez DarkSide 2014-03-08, 05:20, w całości zmieniany 1 raz  
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 00:54   

Robertty, pod kazym wnioskiem o zapomogę jest identyczne pouczenie... uwierz mi , nigdy nikt się tym nie ekscytował aż tak. że nie wspomnę o stosowaniu...;)
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 00:56   

Makotta oświadczenie jest z 3miesięcy i dotyczy osób którzy się ubiegają!!!! nie wszystkich nie maipuluj informacją

[ Dodano: 2014-03-08, 00:57 ]
i nie jest identyczne bo to nowe ma 3 pkt, i każą każdemu bo jak nie górny prog i pozamiatane ,przeczytaj raz jeszcze uważnie.zresztą dział prawny zz nie długo da odpowiedź .^.
 
     
@makota


Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2010
Posty: 222
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 00:58   

rozumiem, ale po co się wkur...ć z byle powodu ? wiosna idzie , proponuję więcej dystansu...:)
_________________
klient w krawacie jest mniej awanturujący się :)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-08, 01:37   

MAKOTA W POLSCE OBOWIĄZUJE KONSTYTUCJA, GWARANTUJE WOLNOŚĆ JEDNOSTKI ,JEST OCHRONA DANYCH JAK CHCESZ KREDYT TO JMP SIĘ NA NIĄ POWOŁA I BANKOWI NIE POTWIERDZI wystawionego ZAŚWIADCZENIA. PRZYKRO MI ŻE NIE WIDZISZ ŻE KTOŚ OGRANICZA TWOJE PRAWO ZARÓWNO DO DOSTĘPU DO ŚWIADCZEŃ (NIE PODASZ ILE ZARABIASZ ,Z AUTOMATU MASZ 8000 BRUTTO) JAK I PRAWA DO PRYWATNOŚCI
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 09:31   

Ale jaki problem,że nie podasz.U nas wydrukowałyśmy od razu wszystkim dziewczynom i podadzą wszystkie,bo się je uświadomi,że jak nie podadzą to mogą stracić.Już nie przesadzajcie,że ta biedronka taka wymagająca jest.Poczytajcie sobie o Polo.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 09:58   

Wybierz tylko 3 odpowiedzi przecież do wyboru są tylko trzy wiec to jakieś bez sensu jest trochę. Powinno być wybierz jedną z trzech odpowiedzi a ogólnie to te odpowiedzi są same negujące co oznacza ,że ankieta jest nie miarodajna.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo