Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
OŚWIADCZENIA CZYLI KTO CO MA W DOMU

CZY PRACODAWCA POWINIEN
WIEDZIEĆ ILE NA OSOBĘ MA KAŻDY PRACOWNIK
3%
[ 9 ]
POWINNO TO DOTYCZYĆ TYLKO OSÓB UBIEGAJĄCYCH SIĘ O ZAPOMOGE/POŻYCZKĘ
62%
[ 159 ]
NARUSZA TO PRAWO PRACOWNIKA DO PRYWATNOŚCI
34%
[ 87 ]
Głosowań: 251
Wszystkich Głosów: 255

Autor Wiadomość
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-09, 20:26   

Nie ma się co denerwować. Firma pewnie chce dokładniej rozeznać się w sytuacji materialnej pracowników. Sami niejednokrotnie widzimy że zapomogi nie zawsze trafiają do najbardziej potrzebujących. Przecież nawet mimo większego dochodu nadal będzie można dodatkowo uzasadnić swoją sytuację, przedstawić rachunki. Jednak mam nadzieję że bony i premie pozostaną równe dla wszystkich. ;/
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-09, 20:41   

DarkSide napisał/a:
kluq, jak jest sprawiedliwie to sie k.wa zamień ok !! często nie jest się w takich problemach z własnej winy... .^.

A Ty jesteś z czyjej winy ,z mojej raczej nie więc dlaczego miałbym się zamieniać ?? Ja długów nie mam i mieć nie planuje. Na wszystko najpierw zarabiam potem wydaje a od w razie co mam ubezpieczenie. Nikt nigdy mi nie pomagał i nie pomaga za to moja nie mała rodzina pomaga każdemu komu się da i jak na razie dobro powraca :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
~Frank_a

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-09, 23:01   

kluq ja z mezem wzielaqm ogromny kredyt na mieszkanie 10 lat temu, wtedy maz zarabial duza kase, niestety jego choroba, dlugie l4 sprawilo ze znalezli na jego miejse kogos mlodszego i zdrowego. I co teraz mamy zrobic, kiedy jego zarobki spadly kilkakrotnie? takie gadanie to sranie w banie, jestem jak najbardziej za jesli chodzi o zapomoge, niech przedstawiaja wszystkie zaswiadczenia, oswiadczenia, dociekaja itd. bo nie zawsze zapomoga trafia tam gdzie powinna, ale poco im cala reszta?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-10, 07:58   

Frank ja to wszystko rozumie tylko chyba logiczne jest ,że biorąc kredyt na nie wiem 20 ,30 czy 40 lat zdajesz sobie sprawę z tego ,że za kilka lat może Cie nie być stać na jego spłacanie ,bo przyjdzie choroba ,recesja czy inne cuda tego kraju a jednak decydujesz się na to w pełni świadomie więc wybacz ale i konsekwencje ponosić musisz świadomie.
Trzeba być realistą W krajach gdzie stabilizacja zarobkowa i socjalna jest o niebo wyższa niż u nas 80% ludzi mieszka na wynajmie u nas gdzie prace możesz stracić z dnia na dzień , państwo się sypie więc pomocy żadnej co drugi ma kredyt na mieszkanie. Jak dla mnie paranoja.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-10, 08:40   

Grrrubo :szczena: Firmy nie powinno interesować kto ile ma kasy i koniec.Uzależnianie od dochodu gospodarstwa domowego wysokości świadczeń typu bony jest bezczelną niesprawiedliwością,bo DYSKRYMINUJE pracowników lepiej sytuowanych,a wykonujących w JMP taką samą pracę.No chyba że......firma zbiera informacje finansowe,by wyłuskać jednostki biedne i całkiem zależne od wypłatki z Biedronki.Wszak oczywiste,że taki pracownik nie "podskoczy" i można z nim robić co dusza zapragnie.Moim zdaniem to szukanie podkładki pod kolejne formy nacisku.Masakra :boks:
Tako rzecze Koza.Były pracownik.Obecnie szczęśliwy posiadacz fioletowej koszulki w kratkę z emblematem jednej z firm telekomunikacyjnych na P :P
_________________
Kochana Biedronko-byłam ci jak słonko,co wiosną się budzi i ogrzewa ludzi.
Czemuś mnie zgasiła,w niebyt obróciła,odepchnęłaś skrycie i złamała życie.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-10, 10:22   

Koza bądż czujna bo nie wiesz jak i kiedy możesz znów wpaść w szpony korporacji ;)
 
     
#sweetboy1989

Dołączył: 15 Sty 2012
Posty: 96
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-10, 17:33   .

Jeśli nie musicie donosić zaświadczeń męża/żony to wpiszcie najniższą i tyle, nikt tego nie sprawdzi, bo nie ma do tego prawa....,
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-10, 18:01   

Koza napisał/a:
Firmy nie powinno interesować kto ile ma kasy i koniec.Uzależnianie od dochodu gospodarstwa domowego wysokości świadczeń typu bony jest bezczelną niesprawiedliwością,bo DYSKRYMINUJE pracowników lepiej sytuowanych,a wykonujących w JMP taką samą pracę.


Bzdury opowiadasz.
Firma ma tak naprawdę taki obowiązek od dawien dawna - świadczenia z ZFŚS powinny być uzależnione od sytuacji materialnej pracownika.

Nie ma tutaj mowy o dyskryminacji bo rodzaj wykonywanej pracy nie ma (nie powinien) mieć znaczenia.
I nieważne jak się firma nazywa każdą obowiązuje to samo...

Cytat:
Art. 8 ust. 1 ustawy stanowi generalną zasadę przyznawania świadczeń z ZFŚS: przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu.

Firma tylko ma obowiązek w regulaminie ZFŚS określić w jaki sposób będzie ustalać tą sytuację.

Świadczeń z ZFŚS nie można mylić z innymi świadczeniami wynikającymi z umowy o pracę - jak np nagroda roczna, premia itd

A co do składania fałszywych oświadczeń - gdyby okazało się, że ktoś złożył fałszywe takie oświadczenie to jest to podstawa do rozwiązania umowy o pracę...

A co kto zrobi i jak to już inna sprawa.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-10, 20:01   

A jaS poprostuje dział prawnIK nszz stwierdził że ZBIERANIE INFORMACJI JEST ZGODNE Z USTAWĄ ,ZASTRZEŻENIE DOTYCZY SPOSOBU GROMADZENIA INFORMACJI ,NATOMIAST NARUSZA TO USTAWĘ O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

[ Dodano: 2014-03-10, 20:06 ]
niestety tak jest mogą ale sposób gromadzenie wpływa że 4 osoby z biura mają wgląd w dochody pracowników, co może to spowodować? hm poczekamy jak się będą kończyć umowy/ podłość ludzka nie zna granic jak mówiła bohaterka filmu
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-10, 20:07   

Robertty napisał/a:
NATOMIAST NARUSZA TO USTAWĘ O OCHRONIE DANYCH OSOBOWYCH

Jestem ciekawy w jakim zakresie ustawa zostaje naruszona ?? I na Boga Robertty popraw post ,bo czytać trudno :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 01:11   

zgłoszę jak pracownik do Głównego Inspektora Danych Osobowych to wtedy odpowiem .ok?
 
     
@Muminka 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 27 Sty 2014
Posty: 140
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 11:14   

ondrasz napisał/a:
Koza napisał/a:
Firmy nie powinno interesować kto ile ma kasy i koniec.Uzależnianie od dochodu gospodarstwa domowego wysokości świadczeń typu bony jest bezczelną niesprawiedliwością,bo DYSKRYMINUJE pracowników lepiej sytuowanych,a wykonujących w JMP taką samą pracę.


Bzdury opowiadasz.
Firma ma tak naprawdę taki obowiązek od dawien dawna - świadczenia z ZFŚS powinny być uzależnione od sytuacji materialnej pracownika.

Nie ma tutaj mowy o dyskryminacji bo rodzaj wykonywanej pracy nie ma (nie powinien) mieć znaczenia.
I nieważne jak się firma nazywa każdą obowiązuje to samo...

Cytat:
Art. 8 ust. 1 ustawy stanowi generalną zasadę przyznawania świadczeń z ZFŚS: przyznawanie ulgowych usług i świadczeń oraz wysokość dopłat z funduszu uzależnia się od sytuacji życiowej, rodzinnej i materialnej osoby uprawnionej do korzystania z funduszu.

Firma tylko ma obowiązek w regulaminie ZFŚS określić w jaki sposób będzie ustalać tą sytuację.

Świadczeń z ZFŚS nie można mylić z innymi świadczeniami wynikającymi z umowy o pracę - jak np nagroda roczna, premia itd

A co do składania fałszywych oświadczeń - gdyby okazało się, że ktoś złożył fałszywe takie oświadczenie to jest to podstawa do rozwiązania umowy o pracę...

A co kto zrobi i jak to już inna sprawa.



Żadna bzdura oświadczenia powinni składać ci co starają się o zapomogę , a branie takich oświadczeń od wszystkich to jawna dyskryminacja to nie PRL czy się stoi czy się leży to każdemu się należy taka chyba jest dewiza firmy na uja oświadczenie mojego męża mam dawać skoro o zapomogę się nie staram jak nie złoże to do najwyższego kotła mnie wrzucą i czemu to będzie służyć temu że za swoją pracę nie będę równo traktowana jak inny Ixiński ,
 
     
biedronella33
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-11, 11:53   

A nie pomysleliscie o tym, ze oni mogą chciec takie info, zeby rozdac premie roczna o roznej wysokosci? ;>
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 13:06   

Jakoś nie. Za to pomyślałem ,że aktualizacja poziomu życia pracowników jest im potrzeba do tego aby podwyższyć socjal ogólnie od bonów po premie i całą resztę :)
Zresztą o to chyba jak się nie mylę ciągle związki walczyły aby pieniądze były wydatkowane ściśle zgodnie z regulaminem ZFŚS.
Premie roczne są wypłacana z zysków firmy i nie należą do takich świadczeń więc nie dorabiajcie ideologi do czegoś czego nie ma :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
@Diablicaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 13 Cze 2013
Posty: 155
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-11, 13:06   

Premia powinna być uznaniem dla mojej pracy bez względu na to , czy mój mąż zarabia 1000zł czy 5000zł....
Czyli duże dochody współmałżonka oznaczają fakt- "Nie staraj się- i tak z tego nic nie będzie" ?
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo