Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
grafik pracy
Autor Wiadomość
xollxd

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-23, 00:05   

Cześć, mam pytanie czy kierownik ma prawo kazać przychodzić nam do pracy na zmiany na nocki zaczynające się o godzinie 00:30 zaraz po święcie? Np 2.11 o godz 00:30 lub 27.12 00:30?
 
     
~Joanna26 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 28 Paź 2014
Posty: 38
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-23, 11:08   

Może bo o tej godzinie to już nie święto.
  Ocena JMP: 4/10
     
xollxd

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 17 Lis 2016
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-23, 20:43   

Joanna26 napisał/a:
Może bo o tej godzinie to już nie święto.

Niby tak ale wg kodeksu pracy dni wolne od pracy jak niedziele i święta liczą się od 6 rano tego dnia do 6 rano dnia następnego
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
1 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-23, 21:37   

xollxd napisał/a:

Niby tak ale wg kodeksu pracy dni wolne od pracy jak niedziele i święta liczą się od 6 rano tego dnia do 6 rano dnia następnego

a dalej czytamy w kp : chyba że u danego pracodawcy została ustalona inna godzina
i tak jest właśnie w biedronce .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-24, 15:59   

xollxd napisał/a:
Joanna26 napisał/a:
Może bo o tej godzinie to już nie święto.

Niby tak ale wg kodeksu pracy dni wolne od pracy jak niedziele i święta liczą się od 6 rano tego dnia do 6 rano dnia następnego


chcieliscie wolne niedziele, to macie

wczesniej rzeczywiscie bylo tak ,ze o 6 sie zaczynalo, przynajmniej tak u mnie bylo
 
     
miecia 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 23 Kwi 2017
Posty: 331
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-24, 20:57   

U mnie tez bylo od 6.00. Teraz sa zmiany od 4'00. Ktos kto ma samochod to wsiadzie i jedzie. Inni sie musza gimnastykowac. A jechac na rowerze w zimie o 3.00 to brrrrrrr. Juz mi zimno na sama mysl.
 
     
~Szyszka89 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Wrz 2018
Posty: 35
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-25, 08:08   

u mnie poniadziałki od 6 były teraz są od 5 mamy za mało pracowników żeby poniedziałek ładnie sobie ustawic

[ Dodano: 2018-10-25, 09:09 ]
a dla mnie to nie problem sklep mam 3 min od domku :yeah:
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-25, 12:07   

A w sobotę przed zamkniętą niedzielą 'nocka' przychodzi u was np 20:00-23:45? czy nie ma nocki w ogóle?
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
tadam 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 06 Gru 2012
Posty: 671
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-10-25, 15:39   

W sobotę nie ma nocki.W poniedziałek przychodzimy na 00.15
 
     
#Florianka 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2017
Posty: 64
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 12:18   Zmiany w Grafiku

Jak to jest u was z grafikiem ,często jest zmieniany?czy jesteście informowani o zmianach?Wiadomo każdy z nas ma swoje życie prywatne i wprowadzane zmiany często krzyżują plany.Czy za każdym razem musimy wyrażać zgodę na zmiany w grafiku?Nasza przełożona stwierdziła że grafik można zmieniać za każdym razem bez pytania o zgodę pracownika.Czy tak można?Wychodzi na to,że mamy ciągle przytakiwać jeżeli chodzi o grafik.Jak jest u was biedroneczki?
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 13:35   

u mnie na sklepie kulturka, ja potrzebuję pytam/proszę i mam wolne, kiedy potrzebuję, a jak coś się w grafiku sypie, jakieś zwolnienie, uż, czy inna pilna czyjaś potrzeba, to też kiero pyta, ewentualnie zmienia, ale informuje, w razie czego odkręca jak nie pasuje, pytać chyba nie musi, chyba, że nie ma cię w pracy i zmienia bezpośrednio po wolnym, bo wtedy nie masz jak zatwierdzić, więc trzeba cię poinformować, ale u nas raczej nic o nas bez nas
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
#Lujan 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 09 Paź 2016
Posty: 99
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-11-26, 21:04   

Informować można ustnie, ale ogólnie każda zmianę grafiku potwierdzasz przy odbiciu. Na 24h przed rozpoczęciem pracy kierownik ma prawo zmienić ci plan pracy.

MalaAsia- kierownik nie może zmienić planu pracy w dniu bezpośrednio po wolnym. OHR na takie rzeczy nie pozwala. Ewentualnie ustnie może cię poprosić o przyjęcie w innych godzinach, jeśli jest taka pilna potrzeba
 
     
EdwardHR 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 02 Maj 2019
Posty: 1
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-02, 23:00   Re: Zmiany w Grafiku

Florianka napisał/a:
Czy za każdym razem musimy wyrażać zgodę na zmiany w grafiku?


Nie, nie musisz, "kierownik" może Ci zaproponować zmianę grafiku, ale Ty nie musisz się na nią zgadzać. Przypominam że grafik powinnaś dostać na co najmniej 7 dni, przed rozpoczęciem okresu na który obowiązuje. Jeżeli jesteś zmuszana do potwierdzenia zmian w grafiku, poprzez potwierdzenie rozpoczęcia lub zakończenia ewidencji czasu pracy, zrób zdjęcie i zgłoś do PIP, nie potwierdzaj ewidencji czasu pracy przez czytnik , tylko wpisuj to w "pamiętnik". Skup się na solidnym wykonywaniu powierzonych obowiązków i nie zajmuj się brakami kadrowymi, spowodowanymi oszczędnościami, to nie Twój problem . Trochę odwagi i będzie OK.
  Ocena JMP: 1/10
     
~KasjerWawa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 03 Mar 2019
Posty: 42
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-03, 09:25   Godziny pracy

Witam koleżanki i kolegów :3
Wiem,że czasem możecie odnieść wrażenie,że to co pisze jest nierealne ale jest tyle spraw na moją Biedro,o których bym chciała napisać,że naprawdę...ostatnio zwolnili nam kierownika za kradzież,szczury od pół roku biegają po suficie i sklepie i dopiero ostatnio coś z tym robili, ale mam dziś najbardziej wkurzająca kwestie... Ostatnio zastanawiałam się jak to się wam pracuje na sklepach...mój sklep jest b.specyficzny,grafik niestety także...i są z nim właśnie ogromne problemy. Zdaje sobie sprawę ,że od czasu zakazu handlu w niedzielę bywa różnie...ale już od początku mojej pracy na sklepie pod koniec miesiąca wersja grafiku na ten miesiąc była już drukowana z numerem 33...mam też nieodparte wrażenie,że robię więcej godzin przez to,że mam no wczoraj po 10,normalnie mam wstawione jak wiele osób po 8.5/9h na dzień...gdy przyszłam do tej pracy było to 8h i do domu...a dziś...jest tragedia.. w ogóle takie cuda dzieją się z tym grafikiem ,że głowa mała...muszę zacząć liczyć sama godziny,bo to niemożliwe,żebym przychodziła tak zmeczona do domu i miała tak mało wolnego...też macie podobne wrażenie? Na innych biedrach syf kiła i mogiła i nikt się tym nie przejmuje, a u nas zawsze główny kierownik jak przyjedzie to zadowolony ,bo latamy z językiem na brodzie i pracujemy za 3...w dodatku już nie ma nadgodzin i pewnie dlatego wstawiają nam.w grafik po 9h /dziennie...bo jakby przekroczylo nie.alnie 8 to musieliby płacić...a ten cały Nr Santos się scwanil i nie chce płacić...bo niektórzy to z nadgodzinami co 3 mięs mieli i po 4.5 tysiąca i nie żartuje...na naszej biedro mysle,że ciągle im malo...biedra jest średnia ,nie jest jakaś wypasiona a ludzi kolejki non stop bo akurat znajduje się na jednym z warszawskich osiedli i jest wysokoobrotowym sklepem. Tak się zastanawiam czy grafik musi tak wyglądać...nawet pomimo tych niedziel...coś jest nie tak,jedni mają po 8h (takie starsze panie jak mają chody u kierownika i siedzą tylko na 1 kasie), a Ty człowieku mecz się...w dodatku pragnę nadmienić,że przed świątecznym grafikiem gdy wisi kartka do wpisania swoich próśb na dany miesiąc zawsze jest wielkimi literami dopisane "ZAPOMNIJCIE O SWIETACH,WOLNEGO NIKT NIE DOSTANIE" a w rzeczywistości 3/4 kierowników dostaje i kilka osób pracuje...to jest myślę grubo nie fair i wbrew jakimkolwiek normom...już ustalanie tego grafiku na 3-5 dni przed rozpoczęciem pracy i brak stałości jakiejkolwiek jest chore...dodam,że do tych próśb na kartce nie zawsze kierownicy się odnoszą w jakikolwiek sposób...to jest jakiś chory system. Jak jest u was??
  Ocena JMP: 5/10
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2019-05-03, 11:16   

U nas jeśli chodzi o grafik, wygląda prawie identycznie.

Rzadko kiedy zmiana trwa 8h, przewaznie 9-12. Nie da się czegokolwiek w życiu prywatnym zaplanować, bo człowiek nigdy nie wie na którą godzinę będzie miał do pracy za 2 dni, bo kierownicy ciągle wydzwaniają, zeby przyjść na inną godzinę, ze grafik się sypie, że nie ma kto robić itp.

Istny cyrk, często łąpię się na tym, że nawet nie wiem jak jest dzień tygodnia :ke:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo