Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
grafik pracy
Autor Wiadomość
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-30, 18:50   

marek_k62, może Tobie premię obecnościową wypłacają, gdy nie ma cię w pracy, u nas za te dni gdy się jest na urlopie premii obecnościowej nie ma, ale jest dodatek urlopowy, przepisów prawa pracy biedra przestrzega raczej skrupulatnie, bo to za duża korporacja wiecznie w mediach na świeczniku, by pozwolić sobie na gafy tego typu.
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-30, 20:24   

Czy ktoś wie jak jest rozliczany czas pracy w przypadku zmiany kończącej się nie dość że w porze nocnej (akurat się zgodziłem na zmienianie grafiku z dnia na dzień w zamian za dodatkowy dzień wolny), to jeszcze na przełomie miesięcy?

Idę do pracy na swój sklep na godzinę 16.45 bo ponoć jest zaplanowana wizytacja i wszyscy pracownicy wraz z KS i wszystkimi ZKS pracują po 10-12 godzin, a schodzę de facto 1 sierpnia o 2.45 w nocy. Do którego miesiąca będę miał policzone godziny pracy w nocy przy wypłacie? Lipiec czy już sierpień? Co do zmiany grafiku się zgodziłem, bo mi bardziej pasują takie godziny pracy niż godziny 8-18, a i jestem potrzebny na wieczór. Raz się zbuntowałem biorąc UŻ w miejsce delegacji na inny sklep, ale generalnie rzadko kiedy nie zgadzam się na zmiany grafiku.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-30, 20:41   

Givszoman, za lipiec

[ Dodano: 2018-07-30, 20:46 ]
marek_k62 napisał/a:
premia obecnościowa jest premią regulaminową

jedyną premią jaką mamy w regulaminie jest premia uznaniowa to o czym piszesz to jest nagroda za obecność
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
u8t3io3p

Stanowisko:
klient

Dołączył: 06 Kwi 2017
Posty: 873
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-30, 21:50   

Givszoman napisał/a:
Czy ktoś wie jak jest rozliczany czas pracy w przypadku zmiany kończącej się nie dość że w porze nocnej (akurat się zgodziłem na zmienianie grafiku z dnia na dzień w zamian za dodatkowy dzień wolny), to jeszcze na przełomie miesięcy?

Idę do pracy na swój sklep na godzinę 16.45 bo ponoć jest zaplanowana wizytacja i wszyscy pracownicy wraz z KS i wszystkimi ZKS pracują po 10-12 godzin, a schodzę de facto 1 sierpnia o 2.45 w nocy. Do którego miesiąca będę miał policzone godziny pracy w nocy przy wypłacie? Lipiec czy już sierpień? Co do zmiany grafiku się zgodziłem, bo mi bardziej pasują takie godziny pracy niż godziny 8-18, a i jestem potrzebny na wieczór. Raz się zbuntowałem biorąc UŻ w miejsce delegacji na inny sklep, ale generalnie rzadko kiedy nie zgadzam się na zmiany grafiku.


do lipca, bo przyszedles w lipcu do pracy
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 10:14   

u8t3io3p napisał/a:
Givszoman napisał/a:
Czy ktoś wie jak jest rozliczany czas pracy w przypadku zmiany kończącej się nie dość że w porze nocnej (akurat się zgodziłem na zmienianie grafiku z dnia na dzień w zamian za dodatkowy dzień wolny), to jeszcze na przełomie miesięcy?

Idę do pracy na swój sklep na godzinę 16.45 bo ponoć jest zaplanowana wizytacja i wszyscy pracownicy wraz z KS i wszystkimi ZKS pracują po 10-12 godzin, a schodzę de facto 1 sierpnia o 2.45 w nocy. Do którego miesiąca będę miał policzone godziny pracy w nocy przy wypłacie? Lipiec czy już sierpień? Co do zmiany grafiku się zgodziłem, bo mi bardziej pasują takie godziny pracy niż godziny 8-18, a i jestem potrzebny na wieczór. Raz się zbuntowałem biorąc UŻ w miejsce delegacji na inny sklep, ale generalnie rzadko kiedy nie zgadzam się na zmiany grafiku.



do lipca, bo przyszedles w lipcu do pracy


Tak samo będzie w przypadku przełomu kwartału? Przychodzę do pracy 30 września o godzinie 17.00 schodzę o 1 w nocy 1 października?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 10:33   

Dolicza się do dnia, w którym rozpocząłeś dobę pracowniczą.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2018-07-31, 23:07   

MalaAsia napisał/a:
marek_k62, może Tobie premię obecnościową wypłacają, gdy nie ma cię w pracy, u nas za te dni gdy się jest na urlopie premii obecnościowej nie ma, ale jest dodatek urlopowy, przepisów prawa pracy biedra przestrzega raczej skrupulatnie, bo to za duża korporacja wiecznie w mediach na świeczniku, by pozwolić sobie na gafy tego typu.

widać, ze nie rozumiesz co dostajesz. Wynagrodzenie urlopowe jest pochodna wynagrodzenia zasadniczego i wymienionych w kp składowych. W tym premii regulaminowych. Wysokość premii frekwencyjnej otrzymana w poprzednich trzech miesiacach jest przeliczana na wartość godzinową i w takiej wysokości obliczana do wynagrodzenia urlopowego, za pozostałą część miesiąca dostajesz proporcjonalnie. Zakładając, że w trzech poprzedzajacych miesiącach otrzymalaś maksymalną premię, czyli podstawa plus 450, to w miesiącu urlopowym dostaniesz łącznie tyle samo. Pomijam różnicę za godziny nocne i nadliczbowe i pranie ciuchów.

[ Dodano: 2018-07-31, 23:10 ]
marta1 napisał/a:
Givszoman, za lipiec

[ Dodano: 2018-07-30, 20:46 ]
marek_k62 napisał/a:
premia obecnościowa jest premią regulaminową

jedyną premią jaką mamy w regulaminie jest premia uznaniowa to o czym piszesz to jest nagroda za obecność

i nie ma charakteru uznaniowego lecz obligatoryjny jeżeli spełnisz określone warunki, tym samym jest to przypadek o ktorym piszę. Wlicza się ją do wynagrodzenia urlopowego na zasadach określonych w kp.
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 23:23   

marek_k62 napisał/a:

i nie ma charakteru uznaniowego lecz obligatoryjny jeżeli spełnisz określone warunki, tym samym jest to przypadek o ktorym piszę. Wlicza się ją do wynagrodzenia urlopowego

jak najbardziej ponieważ jest periodyczna a pracownik przebywający na urlopie nie może dostać mniejszej wypłaty niż wtedy gdy przepracuje cały miesiąc , to gwarantuje kp i nie wiem czy zauważyłeś/zrozumiałeś to , że
MalaAsia, pisze o tym samym .
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
~heiholka 


Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Lip 2018
Posty: 53
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-07-31, 23:45   

to jeśli np. chodzi się grafikowo 100% dni ale w danym miesiącu wykorzystam tez 2 tygodnie uroplu planowego urlopu to w takim miesiącu tez sie dostanie podstawe brutto + premia frekwencyjna za ten msc tak jakby sie chodziło caly miesiąc ?

a co w przypadku np. dlugotrwalej nieobecności przez ciążę tak jak u nas koleżanka poszla? to jej liczy sie sama podstawa czy tez z premią?
_________________
uśmiech na kasie zawsze jest na czasie :)
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-01, 09:06   

Jest wypłacany dodatek urlopowy, do wyliczenia którego są odpowiednie przepisy. Nie dostaniesz dodatkowej premii za obecność, bo wtedy byłaby niejako naliczona podwójnie. Wynagrodzenie za urlop zawiera konkretne składowe, które powinny w pewnym stopniu rekompensować utratę premii związanych z obecnością i są wskazane w kp. Nie raz słyszało się historie, że osoba będąca na UW dostała wypłatę korzystniejszą, niż ci co pracowali. Nie taki diabeł straszny :)

A zasady obliczania wynagrodzenia w trakcie ciąży i macierzyńskiego są opisane w innym temacie.
 
     
marek_k62
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-03, 08:10   

heiholka napisał/a:
to jeśli np. chodzi się grafikowo 100% dni ale w danym miesiącu wykorzystam tez 2 tygodnie uroplu planowego urlopu to w takim miesiącu tez sie dostanie podstawe brutto + premia frekwencyjna za ten msc tak jakby sie chodziło caly miesiąc ?


nie, proporcjonalnie podstawę i nagrodę za okres faktycznej obecności i wynagrodzenie urlopowe za resztę. Co praktycznie na jedno wychodzi przy systemie poniedziałek-piątek, i prawie na jedno przy równoważnym (my) z rozliczeniem kwartalnym (niewielkie rozbieżności wynikają z liczby dni zaplanowanych w miesiącu wg. grafika. grafiku? :#) ).

[ Dodano: 2018-08-03, 08:12 ]
marta1 napisał/a:
i nie wiem czy zauważyłeś/zrozumiałeś to , że
MalaAsia, pisze o tym samym .


nie całkiem, ale już bez znaczenia. :)
JEST JASNOŚĆ W TEMACIE.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-03, 17:25   

Larrikol napisał/a:
Jest wypłacany dodatek urlopowy, do wyliczenia którego są odpowiednie przepisy. Nie dostaniesz dodatkowej premii za obecność, bo wtedy byłaby niejako naliczona podwójnie. Wynagrodzenie za urlop zawiera konkretne składowe, które powinny w pewnym stopniu rekompensować utratę premii związanych z obecnością i są wskazane w kp. Nie raz słyszało się historie, że osoba będąca na UW dostała wypłatę korzystniejszą, niż ci co pracowali. Nie taki diabeł straszny :)

A zasady obliczania wynagrodzenia w trakcie ciąży i macierzyńskiego są opisane w innym temacie.


Co do urlopu ja w czerwcu miałem 2 tygodnie urlopu wypoczynkowego, żadnej innej nieobecności za którą straciłbym premię frekwencyjną. Wypłatę miałem nieco niższą niż 2 inne osoby z 3-letnim stażem (w mojej miejscowości kasjer z 3-letnim stażem zarabia 3000 zł brutto miesięcznie a z premią za obecności 3550 zł brutto). Konkretnie przy 11 dniach pracy z których jeden był raptem pięciogodzinną zmianą, oraz 10 dniami urlopu wypoczynkowego, dostałem 2511 zł. Paska płacowego niestety nie brałem ale z obliczeń wyszło mi że miałem premię średnią jak za 3 wcześniejsze miesiące pracy.
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 18:00   

A jak to jest jak mialsm w lipcu l4 i urlop. I za l4 wiem ze premia przepada ale za urlop bd miec naliczone wynagrodzenie urlopowe i bede miec wyplate troche wieksza?
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-08-03, 19:36   

biedra2014 napisał/a:
A jak to jest jak mialsm w lipcu l4 i urlop. I za l4 wiem ze premia przepada ale za urlop bd miec naliczone wynagrodzenie urlopowe i bede miec wyplate troche wieksza?


L4 - 80% wypłaty chyba że był to wypadek w pracy lub w drodze do/z pracy wtedy 100%, urlop wypoczynkowy 100%. I tak zapewne będzie wypłacona wypłata. Będzie zatem na pewno niższa niż u innych. Premia frekwencyjna bankowo przepada.
 
     
@biedra2014

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 27 Sie 2014
Posty: 206
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-08-03, 21:36   

Wiem bo w zeszlym miesiacu bylam tez na l4 i w lipcu byla kontynuacja i dostalam tam 1140 ok. Ale chodzi mi ze za urlop jest dodatkowe wynagrodzenie urlopowe to czy tez tocdostane i bd troche woecej niz to co za czerwiec na l4
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo