Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[b]NOWY REGULAMIN PRACY Z 2014!!!! WAŻNE!!!![/b]
Autor Wiadomość
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-08, 11:37   

owszem, w niektórych przypadkach punkty sa tak sformułowane, ze trudno zrozumieć- ale właśnie to też jest problem, każdy punkt regulaminu ma być jasny, czytelny i zrozumiały dla pracowników. wiem, że ilość stron powala... ale czy nie jest to typowe zagranie, pracodawcy. wie, że czasowo nie mamy szans przeczytać regulaminu, zinterpretować go. ale skoro już ktoś ze związków zauważył pewne niedociągnięcia to czy nie warto się jednak przyjrzeć regulaminowi dokładniej? przecież Ci z góry wiedzą doskonale że nikt (prawie) nikt nie pokusi się o marnowanie czasu na jego czytanie, bo mamy za wiele obowiązków.
w rzeczywistości temat dotyczy regulaminu, ale tak naprawdę, ile razy podpisujemy, nasi pracownicy (oczywiście mam nadzieję, że nie wszędzie tak jest) podpisują zmienione procedury bhp, czy inne instruktaże? ja nie atakuję Was że, nie przeczytałyście regulaminu -chodzi mi o fakt, że pracodawca po raz kolejny złamał ustawę dotyczącą konsultacji ze związkami, skoro tak otwarcie łamie przepisy to wyraźnie daje nam sygnał, że nasze prawa go nie interesują, że nie interesuje go dialog z naszymi przedstawicielami. W tym tkwi sedno problemu… gdyby te konsultacje były, gdyby pracodawca traktował nas nie jak puste i głupie maszyny, to nie byłoby problemu.
Regulamin pracy wchodzi w życie po upływie 2 tygodni od dnia podania go do wiadomości pracowników, w sposób przyjęty u danego pracodawcy. Pracodawca jest obowiązany zapoznać pracownika z treścią regulaminu pracy przed rozpoczęciem przez niego pracy. Czy Nasz Pracodawca dał możliwość zapoznania się z tym regulaminem wszystkim? Nie – ponieważ nie zostały zaplanowane dodatkowe godziny. Na przeczytanie go. Nie trzeba prawnika żeby już zauważyć poważne naruszenie naszych praw. Ale z czym iść do odpowiednich instytucji, skoro podpisy o zapoznaniu się z lekturą są już złożone…???
Wiem, że zaraz znów mnie zaatakujecie ale cyt” tak uważam bo trochę już znam ludzi, my robimy to co do nas należy i na czym się znamy a ocenę poprawności regulaminów zostawiamy odpowiednim władzom.”
A czym jest regulamin?
Regulamin pracy
Co jest przedmiotem regulaminu pracy?
Regulamin pracy ustala organizację i porządek w procesie pracy oraz związane z tym prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników.-
Jakie postanowienia musi zawierać regulamin pracy?
Regulamin pracy, określając prawa i obowiązki pracodawcy i pracowników związane z porządkiem w zakładzie pracy, powinien ustalać w szczególności:
1) organizację pracy, warunki przebywania na terenie zakładu pracy w czasie pracy i po jej zakończeniu, wyposażenie pracowników w narzędzia i materiały, a także w odzież i obuwie robocze oraz w środki ochrony indywidualnej i higieny osobistej,
2) systemy i rozkłady czasu pracy oraz przyjęte okresy rozliczeniowe czasu pracy,
3) porę nocną,
4) termin, miejsce, czas i częstotliwość wypłaty wynagrodzenia,
4) wykazy prac wzbronionych pracownikom młodocianym oraz kobietom,
6) rodzaje prac i wykaz stanowisk pracy dozwolonych pracownikom młodocianym w celu odbywania przygotowania zawodowego,
7) wykaz lekkich prac dozwolonych pracownikom młodocianym zatrudnionym w innym celu niż przygotowanie zawodowe,
8) obowiązki dotyczące bezpieczeństwa i higieny pracy oraz ochrony przeciwpożarowej, w tym także sposób informowania pracowników o ryzyku zawodowym, które wiąże się z wykonywaną pracą,
9) przyjęty u danego pracodawcy sposób potwierdzania przez pracowników przybycia i obecności w pracy oraz usprawiedliwiania nieobecności w pracy,
10) Regulamin pracy powinien zawierać informacje o karach stosowanych zgodnie z art. 108 kodeksu pracy z tytułu odpowiedzialności porządkowej pracowników.
Nie są to, moje mądrości ale informacje ściągnięte z Internetu. Większość z Nas dostrzega, że w sklepach coraz gorzej się dzieje, ale sami na to wyrażamy zgodę, milczeniem. ( ja też, moi ludzie też- boimy się o pracę, ale jak długo- )

P.s. lubię lekturę do poduszki…..
 
     
#mania1

Dołączył: 11 Sie 2012
Posty: 79
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-01, 13:33   

Wiadomo już coś co z tym regulaminem?
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-01, 14:47   

Nie otrzymałaś jeszcze :rool:
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo