Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
[b]NOWY REGULAMIN PRACY Z 2014!!!! WAŻNE!!!![/b]
Autor Wiadomość
Robertty
[Usunięty]

  Wysłany: 2014-01-04, 23:17   [b]NOWY REGULAMIN PRACY Z 2014!!!! WAŻNE!!!![/b]

NOWY REGULAMIN PRACY Z 2014!!!! WAŻNE!!!!
W DNIU 03/01/2014 POCZTĄ WEWNĘTRZNĄ WPROWADZONO NOWY REGULAMIN ZAKŁADU PRACY ORAZ REGULAMIN ZAKŁADOWEGO FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH, OBA DOKUMENTY WPROWADZONO Z NARUSZENIEM PRZEPISÓW PRAWA ,GDYŻ WSZYSTKIE ORGANIZACJE ZAKŁADOWE ZGŁOSIŁY ZASTRZEŻENIA DO TREŚCI ZAPISU REGULAMINÓW. REGULAMINY ZAWIERAJĄ ZAPISY NIE ZGODNE Z PRAWEM NORMATYWNYM NIE ZGODNE SĄ ZARÓWNO Z ZAPISAMI KODEKSU PRACY JAK I USTAWY O ZAKŁADOWYM FUNDUSZU ŚWIADCZEŃ SOCJALNYCH .W ZWIĄZKU Z TYM ZE NAJBARDZIEJ REPREZENTATYWNY ZWIĄZEK ZAWODOWY WRAZ Z ZWIĄZKIEM ZAWODOWYM "SIERPIEŃ 80 " WYSTOSOWAŁY PISMO ODNOŚNIE KONIECZNOŚCI PODJĘCIA ROZMÓW, WPROWADZENIE REGULAMINU POWINNO BYĆ WSTRZYMANE, DO CZASU PRZEPROWADZENIA KONSULTACJI

[img][/img]

[ Dodano: 2014-01-04, 23:27 ]
Regulamin Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych.
Pkt I.4. - krąg osób upoważnionych do korzystania z Funduszu nie powinien być nieograniczony, zastrzeżenie, iż Pracodawca ma prawo samodzielnie przyznawać
nieokreślonym osobom prawo do korzystania ze świadczeń socjalnych wydaje się być nieuzasadnione.
Pkt II ostatni akapit - upoważnienie właściwych służb Pracodawcy do wydawania odrębnych procedur lub instrukcji określających szczegółowe terminy i warunki wydawania lub realizowania świadczeń i usług uważam za nieuzasadnione. Moim zdaniem te zagadnienia powinny znajdować się w zakresie uprawnień Komisji Socjalnej, która ma prawo korzystać z pomocy właściwych służb Pracodawcy.
Pkt III - zapisy dotyczące Komisji Socjalnej nie określają trybu działania Komisji i podejmowania przez nią decyzji (np. jednomyślnie, czy większością głosów). Należy pamiętać, że zgodnie z art. 27 ust. 2 ustawy o związkach zawodowych, przyznawanie świadczeń z funduszu następuje w drodze uzgodnień pomiędzy pracodawcą, a zakładowymi organizacjami związkowymi. Oznacza to, że udział związków zawodowych w przyznawaniu świadczeń socjalnych ma charakter współstanowiący, czego projekt w ogóle nie uwzględnia. Biorąc pod uwagę, że w skład Komisji wchodzą upoważnieni przedstawiciele Pracodawcy i związków zawodowych uważam, że na mocy Regulaminu Komisji Socjalnej powinny zostać przyznane uprawnienia o charakterze stanowiącym, tj. Komisja nie tylko opiniuje, ale wręcz przyznaje świadczenia z Funduszu (rola Pracodawcy to administrowanie Funduszem). Decyzje Komisji powinny zapadać w drodze jednomyślności - w ten sposób jest uwzględniona treść art. 27 ust. 2 ustawy o związkach zawodowych. Osoba upoważniona przez Forum Pracownicze może brać udział w pracach Komisji, ale bez prawa do udziału w głosowaniu.
Załącznik nr 1 - Pracodawca do projektu błędnie załączył dwa różne dokumenty zatytułowane "Załącznik nr 1". W tym Załączniku nr 1, który dotyczy Pakietu Świątecznego kompetencje Pracodawcy określone w pkt 4-5 Załącznika powinny być przekazane Komisji Socjalnej.
Załącznik nr 3, pkt II.4 - należy pamiętać, że niezależnie od pomocy w sytuacjach zdarzeń losowych, bezzwrotna pomoc materialna z Funduszu w przypadku długotrwałej choroby jest opodatkowana powyżej kwoty 2.280 złotych rocznie.
Załącznik nr 6 - program "Razem zadbajmy o zdrowie" nie mieści się w pojęciu działalności socjalnej w rozumieniu art. 2 pkt 1 ustawy z dnia 4 marca 1994 r. o zakładowym funduszu świadczeń socjalnych (j.t. Dz.U. 1996 nr 70 poz. 335 z późn. zm.) i nie powinien być finansowany ze środków Funduszu.
 
     
Kacperos 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Sty 2010
Posty: 300
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-05, 00:24   

banda złodziei , robią z nami co chcą , motywacji ludziom brakuje.
_________________
Nie mowie zegnaj, lecz do zobaczenia...
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-01-07, 09:30   

niestety tak jest ze pracodawca nie liczy sie z z reprezantami pracowników
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 11:14   

Dobrze,ze ktoś to za nas czyta i ich pilnuje. Szczerze na naszym sklepie to nikt tego nawet nie wydrokował, bo papieru szkoda chyba. Info przyszło w kilku załącznikach. sam regulamin 27 stron.
  Ocena JMP: 5/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 11:50   

Też macie na czym oszczędzać, przecież pisało jak wół żeby wydrukować. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 12:01   

ja wiem, sporo dokumentów sie drukuje tylko po to,żeby miejsce na biurku zawalały. masz czas czytać w pracy , bo ja nie.
a pisząc swój post miałam na myśli nie problem braku papieru tylko raczej czasu i chęci na czytanie tego regulaminu ze zrozumieniem. napisałam,że dobrze ,że jest ktoś kto zna się i zauważył zmiany oraz wie,ćo jest zgodne z prawem a co nie.
Samo wydrukowanie regulaminu raczej nic nie da :)
  Ocena JMP: 5/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 12:57   

Ja nawet nie miałam zamiaru go czytać ale wiedząc że może ktoś inny chciałby to zrobić wydrukowałam.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 13:49   

lenka* napisał/a:
Ja nawet nie miałam zamiaru go czytać ale wiedząc że może ktoś inny chciałby to zrobić wydrukowałam.

dałaś na socjal ?
  Ocena JMP: 5/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 17:28   

Na socjal dałam tylko informację że jest zmieniony i wisi w biurze i jak ktoś chce poczytać to udostępnimy :aniol: ale jakoś chętnych nie było. :D
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 18:05   

totalna ignorancja.... wiem, że nie ma czasu... maksimum obowiązków i inne polecenia kr... ale żeby nie zainteresować się własnym dobrem? narzekamy na związki... a sami co robimy... skoro kierownictwo się nie interesuje nowym regulaminem.... czyli tym samym wyrażamy cichą aprobatę na ich działania ... przecież część tych zapisów może/ i jak się okazuje jest na niekorzyść pracowników.
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 18:16   

Już nie przesadzaj, nawet jeśli przeczytała bym ten bełkot to podejrzewam że jak 99 % społeczeństwa nie wyłapałabym żadnych niezgodności. :D A na związki nie narzekam. :P
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 18:18   

wstyd mi bo podpisałam że się zapoznałam nawet wzięłam do domu żeby przeczytać ale jeszcze nie zaczęłam bo objętość mnie przeraziła ...
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 18:30   

dlaczego uważasz że ludzie nie zrozumieją "owego bełkotu" masz ludzi za mało -inteligentnych? a skoro nie rozumieją, od tego mają przełożonych aby im wyjaśnił odpowiednie punkty. przecież regulamin pracy, może dotyczyć - Prawo do premii ? nie jestescie ciekawi. zaraz padnie pytanie - ale co możem zrobić- my nic.. ale są odpowiednie instytucje które powinny sprawdzić nasze watpliwości.
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 21:35   

Alotquestions napisał/a:
totalna ignorancja.... wiem, że nie ma czasu... maksimum obowiązków i inne polecenia kr... ale żeby nie zainteresować się własnym dobrem? narzekamy na związki... a sami co robimy... skoro kierownictwo się nie interesuje nowym regulaminem.... czyli tym samym wyrażamy cichą aprobatę na ich działania ... przecież część tych zapisów może/ i jak się okazuje jest na niekorzyść pracowników.


a ty już po lekturze ?

główny problem polega na tym,że zmiany jakiekolwiek by były, to powinny być ustalane ze związkami. No i są niezgodne z prawem. Wybacz,ale to już nie jest sprawa inteliencji tylko pewnej wiedzy nabytej, prawnej na dodatek.
  Ocena JMP: 5/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-01-07, 21:52   

Alotquestions, tak uważam bo trochę już znam ludzi, my robimy to co do nas należy i na czym się znamy a ocenę poprawności regulaminów zostawiamy odpowiednim władzom.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo