Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
urlop na żądanie
Autor Wiadomość
~adolf17 

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 27 Paź 2013
Posty: 28
Skąd: POLSKA PÓŁNOCNA
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-06, 22:41   

dzięki UŻ dostałem ocenę poniżej oczekiwań-śmiech poprostu z tymi ocenami,że za to można zostać tak ocenionym. KP mówi jedno,a w praktyce jest inaczej...
  Ocena JMP: 2/10
     
~biedron93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 10:35   

A co jeśli ktoś nie ma do dyspozycji urlop wypoczynkowej tj. dopiero się zatrudnił i pierwszy urlop należy mu się po 6 miesiącach pracy i wówczas chciałbym wziąć UŻ np. jak dostanie się jakiejś grypy żołądkowej jak to wtedy jest? Trzeba od razu biec po ZL ?
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-07, 11:18   

Niestety to nie jest dodatkowy urlop i jak nie masz już żadnego dnia z urlopu to nie możesz prosić o UŻ i nie ma znaczenia czy korzystałeś wczesniej, czy nie. W opisanej sytuacji, zostaje tylko L4
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 12:24   

ale ale - dlaczego i skąd wziąłeś te pół roku?
Prawo do 1/12 urlopu nabywasz z upływem każdego miesiąca zatrudnienia a z upływem roku kalendarzowego nabywać prawo do urlopu pełnego (a jeśli umowa kończy się w trakcie tego roku proporcjonalnie ilość, która jednak jest dostępna już od 01.010
 
     
anka1136

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 11 Sty 2013
Posty: 4
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 15:02   

33 palety i 3 kasjerow :D brawa dla tego, kto ustalal grafik :em29: :em29: :em29: normalne, ze rano co najmniej 2 kasy musza byc czynne, ludzie robia zakupy przed praca, przed szkola... chociaz tez pierwsze slysze, ze mozna odmowic wziecia uz... bywaja rozne przypadki, ktos sie rozchorowal albo jeszcze cos innego.. z czystego lenistwa raczej sie ich nie bierze, a jezeli tak to ta osoba jak dla mnie kwalifikuje do zwolnienia. :bu:
_________________
;p
 
     
~biedron93 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Gru 2013
Posty: 27
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-07, 22:49   

Wiecie, grypa żołądkowa to nie przelewki :D
 
     
planeta 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 23 Sty 2013
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-08, 09:08   

widzę sporą krytykę wokół swej wypowiedzi-otóż kto wystawia 3 kasjerów do 33 palet?więc nie jest to sklep wysokoobrotowy i raz w tyg wjeżża 33 palety reszta dostaw jest sporo mniejsza dlatego raz w tyg potrzeba te 33 palety.nikt z lenistwa nie bierze uż-tu się muszę nie zgodzić ponieważ póżniej się okazało że lasce nie chciało się najzwyczajniej przyjść do pracy.jest to mała mieścina i wszyscy się znają niestety.ja sobie flaki wypruwałam wtedy a laska latała po sklepikach za ciuszkami....oczywiście już nie pracuje bo to nie był nasz jedyny problem z tą osobą
_________________
Ciężka praca uszlachetnia. he he
  Ocena JMP: 3/10
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2014-02-08, 09:39   

planeta, nikt nie krytykuje, tylko wymienia zdanie. Ja bym nie zaryrzykowała odmowy UŻ. Nie można każdego oceniać przez pryzmat takiego lewusa, ktory bierze UŻ bo się nie wyspał. Odmówisz, dziewczyna przyjdzie Ci do pracy, w tym czasie zemdleje na sklepie i trafi na pogotowie, a tam sie okaże, że właśnie np poroniła. I później w sądzie udowadniaj, że bys sobie beż niej nie poradziła i musiała zamknąć sklep. Bardzo skrajny przypadek, ale chodzi o to żeby nie lekcewazyć pracownika, który zgłasza złe samopoczucie. Może i udaje i nic mu nie jest, ale przynajmniej masz czyste sumienie.
 
     
martynisko20 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-02-19, 09:50   uz a ocena

adolf17 napisał/a:
dzięki UŻ dostałem ocenę poniżej oczekiwań-śmiech poprostu z tymi ocenami,że za to można zostać tak ocenionym. KP mówi jedno,a w praktyce jest inaczej...
to ze wzielas uz nie znaczy ze ocena musi być nizsza, ja tez wzięłam uz a przy ocenie kierowniczka powiedziała mi ze mam się nie przejmować bo ocena jest za cały rok mojej pracy a nie za jeden incydent!!https://nasza-biedronka.pl/images/smiles/lol.gif
  Ocena JMP: 3/10
     
fochadelko

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 20:08   

Witam, mam pytanie, jak ma się uż do premii do wypłaty???
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 20:12   

za uż nie dostajesz dodatku za obecność
 
     
fochadelko

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 20:38   

A jeśli chodzi o premie z wzrost sprzedaży itd? też nie czy jakoś odliczają ten dzień?
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 21:33   

Premia jest jedna i składają się na nią : wzrost sprzedaży , poziom strat , wynik tk i do tego masz dodatek za 100% obecność . Dodatku tego nie otrzymują ci którzy byli na zl lub korzystali z uż . Jeśli coś pokręciłam to proszę mnie poprawić ;)
 
     
fochadelko

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 05 Sie 2015
Posty: 30
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2015-12-14, 21:45   

Dzięki :)
 
     
shiz0@buziaczek

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 15 Sty 2016
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2016-01-15, 10:19   

hej mam pytanko ostatnio miałem taka sytuacje
w sobotę byłem w pracy kierowniczka dała mi aktualny grafik do przepisania w sobie tak tez zrobiłem, miałem mieć wolne niedziela poniedziałek we wtorek pojawić sie na 18, w niedziele próbowała sie do mnie dodzwonić ale nie mogłem odebrać oddzwaniałem dwa razy nikt nie odbierał wiec doszedłem do wniosku ze sprawa juz nie aktualna a jak będzie to wazne to jeszcze zadzwonią i tak zleciała niedziela poniedziałek nikt nie dzwonił we wtorek rano poszedłem do dentysty wiec nie miałem telefonu przy sobie wracam przekonany ze ide do pracy na 18 wracam a tam 20 rozmów nie odebranych z biedronki oddzwaniam o co chodzi a kr mowi mi ze ja mam pierwsza zmiane i miałem byc w pracy na 8 30 ja jej ze na 18 mam w grafiku a ta ze grafik sie zmienił w kazała juz w ten dzien mi nie przychodzic w srode poszłem do pracy a tu mam wpisany urlop na żądanie ;/ za baredzo mi sie to nie podoba i nie wiem co z tym zrobic??? moze mi cos poradzicie
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo