Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: DarkSide
2016-10-22, 15:23
Kody PLU w Biedronce
Autor Wiadomość
#asieq77 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 20 Maj 2017
Posty: 78
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-14, 17:40   

hamburger napisał/a:
burak podłużny 3258 Jeśli chodzi o cukierki agaretki to kod jest 3204 ale do tego kodu musimy wpisać wagę ilość i dopiero kod


sprobujcie 6089
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-15, 11:47   

Kiwi gold - numer sklepu na Międzyzdroje czyli 3279 waga.

[ Dodano: 2018-12-15, 11:52 ]
hamburger napisał/a:
burak podłużny 3258 Jeśli chodzi o cukierki agaretki to kod jest 3204 ale do tego kodu musimy wpisać wagę ilość i dopiero kod


Coś źle jest wytłumaczone z agaretką. Krótki kod to 3204, ale jeśli on nie wchodzi na komendzie 3204 PLU, to wstawienie wagi przed tym kodem i potwierdzenie przyciskiem PLU nic nie da oprócz wybicia komunikatu "nieznany kod PLU: ...".
Albo wtedy wbijamy 3204 WAGA, albo bez konieczności ręcznego wbijania wagi przed kod 2932040000000 PLU.

Już było tłumaczone przeze mnie: przy używaniu długich 13-cyfrowych kodów NIE TRZEBA PRZED TYM KODEM wbijać ręcznie wagi. Wprowadzenie na kasie komendy w przypadku tej agaretki 2932040000000 PLU od razu spowoduje nabicie wagi produktu którą pokazuje nam waga kasowa. Oczywiście można by było pójść dalej i ręcznie "montować" wagę bezpośrednio w kod produktu, jednak przydaje się to głównie przy mięsach i wędlinach więc tłumaczyć nie będę.

[ Dodano: 2018-12-24, 11:10 ]
Bułka 4 pory roku. Wymyślili sobie kod 5901068009352 PLU. Jakby nie mógł być krótszy.
 
     
Biurowa 

Stanowisko:
klient

Dołączył: 19 Wrz 2016
Posty: 427
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-24, 20:48   

A bułka cztery pory roku nie wchodzi na 178 ?
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-25, 12:45   

Biurowa napisał/a:
A bułka cztery pory roku nie wchodzi na 178 ?


Nie. Wchodzi na tym kodzie PLATAN LUZ. W niedzielę handlową 23 grudnia mi się klient wrócił z pretensjami że 4 bułki kosztowały go 31,96 PLN. I potem było 10 minut szukania krótkiego kodu na tą bułkę 4 pory roku. Takowy obecnie nie istnieje, trzeba nabijać z długiego albo poprosić kierownika by wydrukował cenówki i rozniósł na wszystkie kasy.

Na szczęście ww. klient jakoś dał się przekonać że to informatycy namieszali z kodami i że nikt nas nie poinformował o zmienionym kodzie. Za to sam pamiętam jak się raz wściekłem na koleżankę że uparcie mi podawała kod 215 na pomidory papryczkowe luz, na którym to kodzie chwilowo przy wpisywaniu 215 PLU lub 215 WAGA wchodziły pomidory papryczkowe bio 150 gram. A wtedy informatycy sobie wymyślili kod 2960640000000 PLU. No, obecnie te miniaturowe pomidorki dobrze wchodzą.
 
     
~Pey-Pey 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-25, 15:27   

178 b. cztery pory roku - już działa. W niedziele wieczorem już wchodziła normalnie pod tym kodem. :-)
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-25, 19:53   

Pey-Pey napisał/a:
178 b. cztery pory roku - już działa. W niedziele wieczorem już wchodziła normalnie pod tym kodem. :-)


Dziwne bo pracuję na sklepie, który jest czynny codziennie w godzinach 7-23 (w tym również w niedziele handlowe, przed wejściem w życie niedzielnego zakazu handlu takie godziny mieliśmy CODZIENNIE). I zapewniam, o godzinie 21.30 na moim sklepie w niedzielę handlową 23 grudnia ten kod nadal nabijał jakiegoś platana luz. Więc poproszę o niewprowadzanie innych ludzi w błąd. Jesteśmy zespołem o nazwie forum NASZA-BIEDRONKA, mamy sobie pomagać a nie utrudniać życie, i jeżeli ktoś przez ciebie nabije kilka bułek klientowi po 7,99 zł za sztukę, to sam tej osobie wytłumaczysz, że taki posiadałeś kod.

Obecnie 178 PLU nabija kilogram indeksu o nazwie PLATAN LUZ.
 
     
~Adelaa 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Gru 2018
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-27, 12:30   

Ma ktoś kody na te owoce egzotyczne tj. Granadilla, tamarillo, rambutan, platan, kiwano, karambola, kokos, pithaja
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-27, 14:02   

Adelaa napisał/a:
Ma ktoś kody na te owoce egzotyczne tj. Granadilla, tamarillo, rambutan, platan, kiwano, karambola, kokos, pithaja

liczi 362
kokos 1038
marakuja 676
tamarikko 5907478524920
granadilla 6715
pitahaja 1038
papaja 1046
platan 2604
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
Konsta 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Gru 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-27, 19:25   

Hej zna ktoś z Was kod na bułkę z makiem i bułkę z czekoladą ?

Z góry dziękuję za pomoc xD
 
     
+marta1 

Stanowisko:
klient

Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 13 Gru 2011
Posty: 4494
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-27, 19:42   

MalaAsia napisał/a:
Jest nowa bułka od piekarza z makiem i czekoladą 352
_________________
Ludzie znają dziś cenę wszystkiego , nie znając wartości niczego...
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-27, 19:42   

Konsta napisał/a:
Hej zna ktoś z Was kod na bułkę z makiem i bułkę z czekoladą ?

Z góry dziękuję za pomoc xD


Nie znasz kodu - jest za darmo.
 
     
Konsta 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 25 Gru 2018
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-27, 20:26   

Givszoman napisał/a:
Konsta napisał/a:
Hej zna ktoś z Was kod na bułkę z makiem i bułkę z czekoladą ?

Z góry dziękuję za pomoc xD


Nie znasz kodu - jest za darmo.



Pracując niespełna 2 tygodnie trudno jest znać wszystkie kody.
Kto pyta nie błądzi.
Jeżeli moje pytanie jest dla Ciebie zbyt oczywiste przepraszam że je zadałam,
 
     
@MalaAsia 


Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączyła: 08 Wrz 2016
Posty: 1532
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-27, 20:53   

Konsta, nie szkoda ci energii żeby w odpowiedzi doszukiwać się złośliwości, ale żeby zadać sobie chociaż trochę trudu i przeczytać posty zanim zadałaś pytanie to za ciężko ci było ... Gdybyś przeczytała to znalazłabyś interesujące cię kody i bułeczki nie byłyby za darmo :)
_________________
Cała sztuka polega na tym, żeby będąc sobą, być kimś wyjątkowym
 
     
~Pey-Pey 

Stanowisko:
starszy kasjer

Dołączył: 14 Sty 2016
Posty: 33
Skąd: Warszawa
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2018-12-28, 15:28   

Givszoman napisał/a:
Pey-Pey napisał/a:
178 b. cztery pory roku - już działa. W niedziele wieczorem już wchodziła normalnie pod tym kodem. :-)


Dziwne bo pracuję na sklepie, który jest czynny codziennie w godzinach 7-23 (w tym również w niedziele handlowe, przed wejściem w życie niedzielnego zakazu handlu takie godziny mieliśmy CODZIENNIE). I zapewniam, o godzinie 21.30 na moim sklepie w niedzielę handlową 23 grudnia ten kod nadal nabijał jakiegoś platana luz. Więc poproszę o niewprowadzanie innych ludzi w błąd. Jesteśmy zespołem o nazwie forum NASZA-BIEDRONKA, mamy sobie pomagać a nie utrudniać życie, i jeżeli ktoś przez ciebie nabije kilka bułek klientowi po 7,99 zł za sztukę, to sam tej osobie wytłumaczysz, że taki posiadałeś kod.

Obecnie 178 PLU nabija kilogram indeksu o nazwie PLATAN LUZ.


Ja również pracuje do późna i opisałem sytuacje z niedzieli i w święta nikt się nie skarżył na ten kod i zapewniam że mój wpis nie miał na celu utrudniać niczyjej pracy a tym bardziej ŻYCIA. ;)
Jeżeli jest jakiś problem z tą bułką to niech każdy na swoim sklepie zweryfikuje jaki w kartotece wyskakuje kod.
Ja sam wieczorem sprawdziłem (niedziela) i na chwile przed zamknięciem widoczny był już kod 178 i takim kodem koleżanka sprzedawała bułki,
nie platana i również z tego kodu wklepywana była PL-ke na pieczywo i nie zauważyłem żadnego problemu.
 
     
Givszoman
[Usunięty]

Wysłany: 2018-12-28, 16:06   

Pey-Pey napisał/a:
Givszoman napisał/a:
Pey-Pey napisał/a:
178 b. cztery pory roku - już działa. W niedziele wieczorem już wchodziła normalnie pod tym kodem. :-)


Dziwne bo pracuję na sklepie, który jest czynny codziennie w godzinach 7-23 (w tym również w niedziele handlowe, przed wejściem w życie niedzielnego zakazu handlu takie godziny mieliśmy CODZIENNIE). I zapewniam, o godzinie 21.30 na moim sklepie w niedzielę handlową 23 grudnia ten kod nadal nabijał jakiegoś platana luz. Więc poproszę o niewprowadzanie innych ludzi w błąd. Jesteśmy zespołem o nazwie forum NASZA-BIEDRONKA, mamy sobie pomagać a nie utrudniać życie, i jeżeli ktoś przez ciebie nabije kilka bułek klientowi po 7,99 zł za sztukę, to sam tej osobie wytłumaczysz, że taki posiadałeś kod.

Obecnie 178 PLU nabija kilogram indeksu o nazwie PLATAN LUZ.


Ja również pracuje do późna i opisałem sytuacje z niedzieli i w święta nikt się nie skarżył na ten kod i zapewniam że mój wpis nie miał na celu utrudniać niczyjej pracy a tym bardziej ŻYCIA. ;)
Jeżeli jest jakiś problem z tą bułką to niech każdy na swoim sklepie zweryfikuje jaki w kartotece wyskakuje kod.
Ja sam wieczorem sprawdziłem (niedziela) i na chwile przed zamknięciem widoczny był już kod 178 i takim kodem koleżanka sprzedawała bułki,
nie platana i również z tego kodu wklepywana była PL-ke na pieczywo i nie zauważyłem żadnego problemu.


W dniu dzisiejszym ten kod już wchodzi.

[ Dodano: 2018-12-28, 16:06 ]
Konsta napisał/a:
Givszoman napisał/a:
Konsta napisał/a:
Hej zna ktoś z Was kod na bułkę z makiem i bułkę z czekoladą ?

Z góry dziękuję za pomoc xD


Nie znasz kodu - jest za darmo.



Pracując niespełna 2 tygodnie trudno jest znać wszystkie kody.
Kto pyta nie błądzi.
Jeżeli moje pytanie jest dla Ciebie zbyt oczywiste przepraszam że je zadałam,


Tu na forum nie mam informacji, kto ile czasu pracuje. Ja pracuję akurat już 4 lata i 2 miesiące.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo