Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
upomnienie
Autor Wiadomość
kula7902

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 16
Wysłany: 2013-10-15, 21:19   upomnienie

chciałabym się dowiedzieć kiedy pracownik i za co może zostać karą upomnienia,a kiedy i za co karą nagany.Czy kolejne upomnienie to automatyczna gana,czy za naganę traci się pracę
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-15, 21:59   

odpowiem tak w JMP to samowolka naganę dostaniesz za każdy pierdół w zależności od kaprysu kr,każda nagana może być powodem rozwiązania umowy o pracę, dlatego należy się odwoływać od każdej nagany. Kodeks pracy mówi o ciężkim naruszeniu obowiązków ale nie precyzuje przez co kr może dać naganę za niekompletny strój-brak fartuszka(znam taki przypadek) .Jeden kr i nawet ko nie da nagany za przeterminkę inny dowali za 1 szt drożdżówki,wolna ameryknka
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-15, 22:13   

Nagana za 1 szt. drożdżówki, która nie zostałą zdjęta z procedurą. Jak tu sie odwołać i czym umotywować to odwołanie, skoro ewidentnie nie została dopilnowana procedura?
 
     
agnieszka60

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 05 Lip 2011
Posty: 6
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-16, 07:05   

nagana za przeterminowane? a czy s sklepy gdzie się coś takiego nie zdarzyło? Wystarczy że oderwiesz się na chwilę od sprawdzania dat i możesz coś przeoczyć, jesteśmy tylko ludżmi i może się zdarzyć. KR to w większości ludzie z biur albo z ulicy nie znający pracy na sklepie i kierujący się tylko procedurami. Nawet jak KS awansuje na KR to w bardzo krótkim czasie góra zrobi mu wodę z mózgu.
 
     
@Kamillo 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 06 Sie 2013
Posty: 190
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-18, 15:43   

Każdy ma kogoś "nad" sobą :)
Więc sytuacja:
Poniedziałek wieczór wpada KR na wieczorną i znajduje przeterminowany towar i mówi: ok następnym razem się postarajcie.
Następnego dnia rano wpada kontrola i znajduje terminy, raport idzie do KO i od kogo powinien wyciągnąć konsekwencje???
KO-> KR ->KS
Więc miał słuszność za przyznanie (no może nie nagany) ale upomnienia
Jeśli coś było nie tak w tym dniu na sklepie a kierownik prowadzący zmianę który dostał naganę może się przecież od niej odwołać, mając odpowiednie argumenty
Pozdrawiam
  Ocena JMP: 5/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-18, 17:23   

oj Larrikol takie odwołanie łatwo uzasadnić.... np tym że masz popołudniową (wieczorną) dostawę i jednego kasjera na zmianie

[ Dodano: 2013-10-18, 17:29 ]
po za tym procedura może być zachowana gdy pracodawca zapewnia nam odpowiednie warunki pracy w tym ilość etatów, i pytanie czemu procedura szczegółowo nie określa że masz wykonać sprawdzenie terminów np między godziną 18.30a 19.30 ? dlatego że masz taki nadmiar obowiazków ze w efekcie robi to najlepszy kasjer na zmianie. Po drugie nie stwarzasz tym zagrożenia zdrowotnego dla klientów bo ściągasz przed okresem przewidzianym przez producenta,więc jakie tu występuje rażące i ciężkie naruszenie obowiązków,zwłaszcza że jeden nie zauważy czegoś dwa dni po terminie i w dużej ilości a innego uwala się za 1 szt. Pracodawca jest zobligowany do równego traktowania pracowników
 
     
kula7902

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Cze 2013
Posty: 16
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-28, 21:04   

a czy wogóle przedlużają umowy osobom które posiadaja kary upomnienia lub nagany,moze były takie sytuacje u Was
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-29, 15:22   

tak,przedłużają.
 
     
mufasa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-06, 21:06   problemy na naszym sklepie

witam pracuje w biedronce od ponad roku na stanowisku kasjer i nie mogę pojąc jak ludzie mogą być tacy podli . czy na waszych sklepach jest tak samo ?na naszym sklepie by było wszystko ok gdyby nie fałszywi kasjerzy którym się nie chce pracować tylko potrafią narzekać .mamy wymagającą ks ale to dobrze dużo wymaga od siebie i innych i dzięki niej ten sklep wygląda tak a nie inaczej ale leserom się to nie podoba wykorzystują ten fakt i piszą i dzwonią do bop .ale nikt się nie zapyta tak naprawdę ks czy jest wszystko ok .nie myślcie że bronie ks ale to też jest człowiek.oni chcą ją zniszczyć szkoda mi tej kobiety ,wiem że wcześniejsza ks tego sklepu lubiła spijać kawki na socjalu i zjadać obiadki z obecnymi kasjerkami mieć wywalone na wszystko ,a sklep tętnił swoim życiem ,a teraz nie ma czegoś takiego trzeba pracować . wiem że kiedyś pracowały za goła pensję a teraz dzięki tej kobiecie nawet mają premię i tak jest żle mało tego nawet ona nie ma wsparcia od kr on rzadko przyjeżdża jak jest ks on ma swoich przydupasów o ile mogłam zauważyć to że oni wszyscy boją się dyrektora mam nadzieję że chociaż ten facet pomorze jej .bo wydaje mi się że ona morze liczyć tylko na jego wsparcie i pomoc. one czują się za pewnie stare wyjadaczki, tylko zapomniały że kij ma zawsze dwa końce. gdybym miała siłę i władzę to bym sama jej pomogła bo ona na to zasługuje . proszę pomóżcie jej i mojemu sklepowi
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-06, 21:12   

mufasa napisał/a:
proszę pomóżcie jej i mojemu sklepowi

Tzn czego oczekujesz na forum i dlaczego w tym temacie?
 
     
mufasa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-06, 21:22   

BO NIE WIEDZIAŁAM GDZIE NAPISAC NIGDY NIE KORZYSTAŁAM
 
     
gregori0708 


Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączyła: 25 Maj 2011
Posty: 378
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-06, 21:23   

ale jak mamy Ci pomóc ? w jaki sposób ?
 
     
mufasa

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 06 Lis 2013
Posty: 3
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-06, 21:25   

DO KOGO MOGE SIE ZGŁOSIC ZEBY JEJ POMOC
 
     
#kiki2 

Dołączył: 13 Lis 2010
Posty: 77
Skąd: xxxxxxxxx
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-06, 22:50   

a co to za kierowniczka co sama niemoze sie bronic
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-11-06, 22:57   

Przejdź do działu BOP i tam szukaj odpowiedzi, a tutaj nie mieszaj w temacie.
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo