Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Nocna zmiana, a dziecko ktróre nie ukończyło 4 roku życia?
Autor Wiadomość
rikokoko 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 11
Wysłany: 2013-10-15, 11:11   Nocna zmiana, a dziecko ktróre nie ukończyło 4 roku życia?

Jutro zaczynam pracę w B. Jutro też mam podpisanie umowy.... Na rozmowie powiedziałam że mam małe dziecko które nie skończyło czwartego roku życia....(kierownicy chyba nie wieli tego do siebie bo cały czas gadali tylko o nockach) Teraz moje pytanie czy muszę zdadzać się na pracę w godzinach nocnych? W KP jest napisane że nie mogą mnie dać na nockę... ?Jak to jest w praktyce? W sumie to nie byłoby problemu gdyby nie fakt że mój mąż też ma nocki...
 
     
~siwek

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 52
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 11:24   

Nie moga bez twojej zgody.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 11:35   

Nie mogą bez twojej zgod. tylko cóż to za pracownik który nie jest dyspozycyjny.
 
     
rikokoko 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 11:41   

Czyli równie dobrze mogą za mną nie podpisać umowy?
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 11:49   

Jedno z rodziców musi złożyć oświadczenie o zamiarze lub o braku zamiaru korzystania z uprawnień określonych w przepisach wymienionych w art. 1891 k.p.. który określa uprawnienia rodziców lub opiekunów dziecka wynikające ze sprawowania opieki nad dzieckiem (jeżeli oboje są pracownikami, przysługujące każdemu z rodziców lub opiekunów dziecka zgodnie z zasadą równości kobiet i mężczyzn w zatrudnieniu), co dotyczy następujących uprawnień:
 a) niezatrudniania przez pracodawcę pracownika, który opiekuje się dzieckiem w wieku do lat 4, bez jego zgody w wymiarze przekraczającym 8 godzin na dobę przy stosowaniu systemów: równoważnego czasu pracy, pracy w ruchu ciągłym, skróconego tygodnia pracy i pracy weekendowej z jednoczesnym zapewnieniem pracownikowi prawa do wynagrodzenia za czas nieprzepracowany wskutek ograniczenia dobowej normy wymiaru czasu pracy (art. 148 pkt 3 k.p.),
 b) niezatrudniania przez pracodawcę pracownika, który opiekuje się dzieckiem w wieku do lat 4, bez jego zgody w godzinach nadliczbowych, w porze nocnej, w systemie przerywanego czasu pracy, oraz delegowania poza stałe miejsce pracy (art. 178 § 2 k.p.),
 c) prawa pracownika do korzystania z dodatkowego urlopu macierzyńskiego (art. 1821 § 1 k.p.), d) prawa pracownika do urlopu wychowawczego w celu sprawowania opieki nad dzieckiem, z zastrzeżeniem, że przez okres nieprzekraczający 3 miesięcy mogą korzystać z takiego urlopu jednocześnie oboje rodzice lub opiekunowie (art. 186 § 1 i 2 k.p., art. 1861 - 1865 k.p.),
 e) prawa pracownika do żądania obniżenia jego wymiaru czasu pracy do wymiaru nie niższego niż połowa pełnego wymiaru czasu pracy w okresie, w którym mógłby korzystać z urlopu wychowawczego (art. 1867),
 f) prawa pracownika do zwolnienia od pracy na 2 dni w ciągu roku kalendarzowego z zachowaniem prawa do wynagrodzenia (art. 188 k.p.). Ponadto art. 1891 k.p. zawiera odwołanie do art. 1868 k.p., który statuuje szczególną ochronę trwałości stosunku pracy pracownika, który zamiast korzystania z urlopu wychowawczego korzysta tylko z obniżenia wymiaru czasu pracy.



a w realu bywa różnie.. u mnie była dziewczyna która, była zwalniana 1 h z pracy ponieważ była matka karmiącą.
KS podczas robienia grafików wciąż narzekała, ze przez tą dziewczyną wiecznie ma komplikacje, że bierze wolne, ze nie może pracować w nocy.. 12.. itd.. nie doczekała się całego etatu.. i w sumie dzięki KS, dziewczyna już nie pracuje..
ale może Ty będziesz mieć bardziej ludzką kadrę kierownicza.. ;)
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 12:46   

ludzką? niestety w biedronce nie ma czasu na sentymenty i wszystko przelicza sie na godziny. ile ta osoba moglaby zrobic przez ta godzine.
 
     
~anka2410 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 12:46   

ja jestem matką dziecka, które nie ukończyło 4 lat. Jak wróciłam po macierzyńskim odrazu oświadczyłam, że nie robię godzin nocnych ani nadgodzin i jakoś nie ma problemu. Pracownik biedronki ma być dyspozycyjny to znaczy, że nie może mieć własnego życia prywatnego, nie może mieć dzieci???
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 12:55   

gratuluję załogi..
ale podejrzewam, że będzie to do czasu.. to tylko kwestia innego KR.. albo nacisków na produktywność .. nie chcę być uprzedzona ale .. piszę to z doświadczenia.. z tego co obserwuję ... oczywiście życzę abyś była wyjątkiem od reguły .. :)
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 13:00   

nie chodzi o to, ze inni pracownicy tez nie lubia pracowac w nocy i czuja sie pokrzywdzeni ze oni musza a inni nie.

[ Dodano: 2013-10-15, 13:01 ]
najlepszym sposonbem jest dac taka matke na taki sklep ktory nie ma pracy w nocy i po problemie.
 
     
~anka2410 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 13:06   

W mojej karierze biedronki było już czterech KR i jakoś żadnemu to nie przeszkadza także ja nie widzę problemu. A czy u was się pracuję po 12 godz i to każdy pracownik bo nie kumam. że takie kłopoty są z matkami z dziećmi. Oto tak pracuje się w państwie prorodzinnym. -porażka, że macie takie podejście. Wychodzi na to , że w biedronce mogą pracować osoby bezdzietne i które nie mogę zajść w ciążę bo to już kłopot.
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 13:10   

zauważ ze Firma zmienia się na niekorzyść pracowników.. osobiście byłam świadkiem, jak zmuszano dziewczynę aby podpisała rezygnację z wszystkich przysługujących jej praw jako matki karmiącej i matki dziecka do lat 4.
 
     
~anka2410 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 06 Maj 2010
Posty: 49
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 13:17   

rozumiem ale dlaczego moje dziecko ma mieć matkę tylko na boże narodzenie i wielkanoc. Po to jest taki paragraf w kodeksie to dlaczego mam z niego nie skorzystać. Ja bym na miejscu tej dziewczyny spytała się KR dlaczego mam to podpisać. A jak nie to jest przecież to uderzam wyżej.
 
     
rikokoko 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 09 Paź 2013
Posty: 11
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 13:21   

Jutro się okaże do jakiej firmy trafiłam....
 
     
@Alotquestions

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 15 Paź 2011
Posty: 201
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 13:30   

hmm.. pod warunkiem, ze masz gdzie uderzyć.. jeśli KO popiera KR. a KS i KR w obecności KO czy kogoś innego, wyprą się wszystkiego? czy jakiś kasjer słyszał? nie odbywa się to za zamkniętymi drzwiami... zero dowodu.. zero świadków..
wiem, ze to prawo.. przywilej.. itd.. ale sama wiesz że nie zawsze łatwo jest je egzekwować od pracodawcy..
cóż.. inna dziewczyna się postawiła.. i już nie jest pracownikiem firmy.. "Firma straciła do niej zaufanie".... nie zamierzam, się z nikim licytować.. przedstawiam tylko suche fakty.. fajnie jest czytać, że gdzieś są jeszcze uczciwi ludzie .. ale nie zapominajmy że nie wszędzie tak jest..nowa osoba niech zna obie wersje.. i na obie niech będzie przygotowana.. a ja osobiście życzę jej jak najlepszego zespołu i szanującej się i innych kadry kierowniczej.. powodzenia..
 
     
@Koza 


Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 17 Wrz 2012
Posty: 260
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-15, 14:39   

Alotquestions napisał/a:
"Firma straciła do niej zaufanie"

No bo firma ma coś nie tak z tym zaufaniem.....Notorycznie je do kogoś traci :em29:
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo