Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Problem z godzinami pracy
Autor Wiadomość
zielonabiedronk
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 19:36   Problem z godzinami pracy

Mam problem. Otóż chodzi o to że mieszkam w małej miejscowości w której zaczęto budować biedronkę (nazwijmy tą miejscowość "x"), na szkolenie wysłano mnie do miejscowości "y" i zapewniono że potrwa to tylko miesiąc a po tym czasie będe już mogła wraz z innymi nowymi zacząć pracę w naszej biedronce. Po miesiącu czasu okazało się że budowa się przedłużyła i całość opóźni się o jakieś dwa miesiące. Ze względu na to że nie wolno nam było odbywać dłuższego szkolenia (1 miesiąc), kierownik postanowił o naszym przeniesieniu do kolejnej miejscowości, na kolejny miesiąc. Dodam że ustalono już nowy termin otwarcia sklepu ale nie jest on jeszcze pewny i boję się że wszystko może ponownie się przedłużyć. Obie miejscowości są oddalone od mojego miejsca zamieszkania o jakieś 50 km. Koszty dojazdu pokrywam sama, walczyłam o zwrot, ale znaleziono miliony wymówek zarówno w urzedzie pracy jak i samym sklepie (rozmowa z kierownikiem). Jestem pracownikiem na 3/4 etatu więc pensji mam niewiele, jak dolicze dojazdy to już prawie nic nie zostaje. Dodatkowo pracuję po 8 godzin (120 godzin w mc-u) ale razem z dojazdami i oczekiwaniem na najbliższy autobus to jakieś 13-14 godzin. Jeśli zdarza mi się zmiana na 6-stą to muszę jechać busem o 5 więc muszę wstawać o 3 w nocy i dojść do przystanku, wracam o 17 i zanim skończę obowiązki domowe, kończę o 22 kładę się spać i gdy zasnę ok 23 śpię tylko 4 godziny. To wszystko strasznie męczy. Czy można coś na to zaradzić? może zwrot kosztów dojazdu jakoś da się załatwić tylko jestem niedoinformowana? dopasowanie grafiku nic nie daje, jest i tak już po poprawkach...jestem tym już trochę załamana i jeśli wszystko przedłuży się do lutego lub marca nie wiem czy dam radę psychicznie...
Proszę o Wasze rady biedroneczki, może wam uda się mnie podnieść na duchu
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 19:38   

dzwoniłas już może do PIPu sprawdzić jak to wygląda w świetle przepisów? Bo po mojemu to jest zwykła delegacja i powinni zwrócić koszty dojazdów, a jeśli nie to zapewnić lokum.
 
     
@fryndzel

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 21 Wrz 2010
Posty: 386
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-09, 19:45   

nie ma delegacji jesli umowe podpisala na prace w danej miejscowosci x
 
     
zielonabiedronk
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 19:53   

podpisałam w x, szkoliłam się w y, umowe mam na y a pracuje w z...to bardziej skomplikowane niz mi sie wydawalo... :nie:
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-09, 19:54   

A ja myślę ,że to jest załatwione na zasadzie przeniesienia na inny sklep i żadne koszty nie zostaną zwrócone ewentualnie jest jeszcze możliwość że umowa raczej nie jest przypisana do miejscowości zamieszkania i wtedy też nici ze zwrotu.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
zielonabiedronk
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 20:02   

no to pewnie masz rację, bo nie jest przypisana do miejsc. zamieszkania ;(
kierował mnie urząd więc może powalcze jeszcze o zwroty za bilety, poprzednio upierali się że zwrócą jak będą bilety i jak będą one zgadzały się z grafikiem pracy :szczena:
ale nie miałam dojazdu i trzeba było samochodem a teraz mam dojazd więc może trzeba porozmawiać jeszcze raz...
 
     
Larrikol
[Usunięty]

Wysłany: 2013-12-09, 20:29   

A no ja założyłam, że ma umowę podpisaną na swoje miejsce zamieszkania.
 
     
@misiunia_32 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 11 Sty 2011
Posty: 167
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-12-11, 19:27   

Jeżeli umowę ma podpisaną na sklep y, a pracuje w sklepie z w innej miejscowości to należy się delegacja. Zadzwoń do PIP-u to będziesz wiedziała na 100 %, bo w biedrze powiedzą Ci to co im na rękę
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo