Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
nagana
Autor Wiadomość
kiki1411

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 17
Wysłany: 2013-09-30, 19:20   nagana

cześć wam,dostałam naganę do akt za wózek kontrolny,zdarzyło mi się to pierwszy raz odkąd pracuje czyli od ponad 3 lat.Miałam poprostu zły dzień i żle się czułam jakie konsekwencje mnie w związku z tym czekają? ta nagana będzie się ciągnęła za mną do końca? Pomimo mojego tłumaczenia i tak KR wystawił mi naganę.Niesprawiedliwe jest to że po wszstkim dowiedziałam się że koleżanka niedawno też wpadła z wózkiem na podobną kwotę i nagany nie dostała a ja tak.Czy mogę coś zrobić czy może lepiej tego nie ruszać bo nie ukrywam że boję się utraty pracy albo jakiegoś odgrywania się na mojej osobie.
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-30, 19:36   

W ciągu 7 dni od zdarzenia przysługuje Tobie prawo wniesienia sprzeciwu na piśmie do regionalnego kierownika personalnego , w Centrum Dystrybucyjnym do którego należy Twój sklep. Odwołanie to musi zawierać wskazanie naruszenia kodeksu pracy związanego z udzieleniem kary porządkowej .Takim naruszeniem jest np nie wysłuchanie przez kr Twoich wyjaśnień przed wręczeniem kary nagany. Odwołanie jest rozpatrywane przez kierownika działu kadr i w ciągu 14 dni otrzymujesz odpowiedź. Fakt że Tobie dali naganę a koleżance nie w JMP jest nagminny jednych za przewinienie opier słownie innym rozwiązują umowy. I jeszcze jedno jakbyś była członkiem z-z to wtedy zgłaszasz się do swojego przewodniczącego i ktoś z z-z pisze CI takie odwołanie na maila/
 
     
kiki1411

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-01, 17:37   

Dzięki wielkie...
 
     
@agaF 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 26 Maj 2012
Posty: 352
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-04, 11:24   

w ostatnim czasie nasi rejonowi kochaja prezentowac nam nagany za nic, ale nie przejmuj sie... po roku sie anuluje... ;) nialam juz nie jedna nagane, milion pouczen i takich tam bzdetow i jakos nie przeszkodzilo mi to w kilkakrotnym proponowaniu awansu... ktorego nie chce i nie bede chciala... nagana sie nie przejmuj... wiekszosc ja ma na swoim koncie!
  Ocena JMP: 2/10
     
kiki1411

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 03 Sty 2013
Posty: 17
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-04, 16:35   

Dzięki AgaF za te słowa :) Dobrze mieć wsparcie w koleżankach po fachu ;)
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-10-05, 10:55   

Kod:
ale nie przejmuj sie... po roku sie anuluje...


niestety tu muszę was zmartwić w ohr w danych osobowych w zakładce kary i upomnienia (dostęp mają kr) takie kary nagminnie wiszą ,rekord wdziałem w zeszłym roku z 2005 u ks ( kr nie wylogował się z ohr to przejrzałem bazę). Na moim koncie wiszą też te uznane za nieważne po potwierdzonym sprzeciwie jak i te które po roku powinny być usunięte. Mało tego w sądzie prawnicy potrafi PRZEDSTAWIĆ NAGANY PRACOWNIKÓW KTÓRZY JUŻ NIE PRACUJĄ, a kary nagany nawet po 4 latach to argument przy rozwiązaniu umowy "z powodu utraty zaufania do pracownika'. Pracodawca jest zobligowany do usunięcia z akt osobowych pracownika kar po upływie nienagannej pracy a więc jeśli w ciągu roku dostaniesz upomnienie do akt usunięcie kary znowu zaczyna mieć bieg 12 miesięczny
W przypadku rozwiązania umowy w sądzie pracy sędzia uwzględniając ich rozwiązanie bierze pod uwagę czy pracownik odwoływał się od kary porządkowej do pracodawcy, a więc czy wyczerpał wszelkie możliwości ,skoro uważał że nałożona kara była bezpodstawna
 
     
@woles 

Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 186
Skąd: GMW.cn
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-10-05, 23:40   

Imię i nazwisko data
stanowisko
numer sklepu
miejscowość
Dział kadr i płac
w ..........

SPRZECIW
Działając na podstawie art.112 § 1 Kodeksu pracy wnoszę o:
1/ uwzględnienie wniesionego sprzeciwu,
2/ usunięcia zawiadomienia o zastosowanej karze z akt osobowych
UZASADNIENIE
Pismem z dnia......zostałam zawiadomiona o zastosowaniu wobec mnie kary nagany.
Kara ta została nałożona z naruszeniem przepisów prawa , a konkretnie Art.109 k.p. § 2 tj, najpierw zażądano odemnie podpisania dokumentu o wymierzeniu kary,a dopiero potem wysłuchano moich wyjaśnień,albo nie wysłuchano
TU NASTĘPIŁO WYJAŚNIENIE DLACZEGO NIE ZGADZAM SIĘ Z NAGANĄ.
W związku z powyższym niniejszy sprzeciw uważam za zasadny i wnosze jak na wstępie.

[ Dodano: 2013-10-05, 23:41 ]
taki coś możesz napisać
 
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo