Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
Ruszyliśmy!
Autor Wiadomość
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-09-25, 14:15   

alan86, każdy który pracuje już jakiś czas :P chyba nie myślisz ,że widełki od ruszenia magazynu do pracy pełną para pozostają takie same :P wydajność się liczy i to jest priorytet :) a palety na 2,10 szybko wyjdą Ci z nawyku jak po premii za nie dostaniesz :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-25, 18:17   

Kod:
Jak wypełnią deklaracje to mają jak w banku ,że umowy im nie przedłużą więc to opcja tylko dla tych z umową na czas nieokreślony


Tak wygląda poszanowanie prawa i praw pracowniczych w JMP dzięki kluq że potwierdziłeś moje zdanie,więc nie jestem takim ostatnim oszołomem. Powiedz mi dlaczego deklaracja= nie przedłużenie umowy? przecież szeregowy członek z-z nie stanowi zagrożenia dla JMP ,ale wiem, na dc nie ma z-z, a jak by się pojawiło pewnie byście nie mieli naliczane średniej z palet jak jesteście na śniadaniu ;) dlatego pracodawcy nie lubią organizacji zakładowych...

Co do rotacji nie uważam do za normalne.... trzeba było tak wyszkolić by rotacje były zbędne

Co do deklaracji biedronka już nie ryzykuje nie przedłużenia umowy tylko ze względu na członkostwo w z-z ,zbyt dużo kosztowało ich przegranie 3 praw na korzyść pracowników i zasądzenie odszkodowania za dyskryminację w wysokiej kwocie

[ Dodano: 2013-09-25, 19:22 ]
Kod:
Obecnie po ok 6 tyg pracy na magazynie kierownik/specjalista mówi czy spełniamy normy wydajnościowe a jak nie to dostaje się ultimatum -do końca miecha taka a taka średnia a jak nie wyrobisz to się żegnamy...

No o naprawdę pięknie... niezły mobbing

[ Dodano: 2013-09-25, 19:26 ]
Kod:
a tak ma marginesie wypchnąłem w sobote palete 2.10 m konserw i słoików ;] :yeah: :lol:
z pozdrowieniami dla pań w sklepie, szkoda że nie robie ma warzywach :/


Mam nadzieję że znasz normy wysokościowe dotyczące palet,dlatego u nas jak zaczęli tak robić robiliśmy zdjęcia paletom i dzwoniliśmy na infolinię. masz świadomość że kobiety na ogół są niższe od mężczyzn? swojej siostrze,matce,dziewczynie ,zonie też byś tak zapakował? o teściową nie pytam.... >:D ale na logikę szanuj innych... na sklepach jest na ogół więcej kobiet,ja moim na zmianie rozkładam warzywa.... ale nie wszędzie tak jest....!
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-09-25, 19:09   

Robertty napisał/a:

Tak wygląda poszanowanie prawa i praw pracowniczych w JMP dzięki kluq że potwierdziłeś moje zdanie,więc nie jestem takim ostatnim oszołomem. Powiedz mi dlaczego deklaracja= nie przedłużenie umowy? przecież szeregowy członek z-z nie stanowi zagrożenia dla JMP ,ale wiem, na dc nie ma z-z, a jak by się pojawiło pewnie byście nie mieli naliczane średniej z palet jak jesteście na śniadaniu ;) dlatego pracodawcy nie lubią organizacji zakładowych...


Na logikę wychodzi ,że umowy nie przedłużą a powodem może być nie wyrabianie normy czy ze sto innych powodów a na pewno nie będzie to przynależność do z-z :P
Nie mamy nic naliczane jak jesteśmy na śniadaniu i średnia z opakować a nie palet (opakowania na godzinę to przelicznik średniej) nam spada więc je się w biegu najczęściej :P

Robertty napisał/a:
No o naprawdę pięknie... niezły mobbing

To nie mobbing to konieczność aby magazyn normalnie funkcjonował i aby ludzie nie spędzali w pracy po 12 godzin dziennie w normalnym trybie ,bo przy świętach to zawalą dostawy po całości.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
alan86

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 11
Ostrzeżeń:
 6/3/6
Wysłany: 2013-09-27, 00:08   

kluq napisał/a:
alan86, każdy który pracuje już jakiś czas :P chyba nie myślisz ,że widełki od ruszenia magazynu do pracy pełną para pozostają takie same :P wydajność się liczy i to jest priorytet :) a palety na 2,10 szybko wyjdą Ci z nawyku jak po premii za nie dostaniesz :)


nie zozumiałeś pytania to raz a zapytałem czy u Was jest 280 i na którym magazynie
a dwa nie jestem w gda tylko w innym cd i jest 220 a Ty piszesz ze 280
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-09-27, 14:40   

Zrozumiałem :P u nas też płacą od 220 ,bo tak stanowi podręcznik magazyniera ale po kilku latach od otwarcia u nas już praktycznie nie ma ludzi z taką średnią wyjątek stanowią nowi ale z nimi to jest tak ,że albo od początku zapierdalają a co za tym idzie szybko dorównują innym i zostają albo odpadają już po miesiącu a najdalej trzech :) Na magazynie nie miejsca dla opierdzielajacych się ,bo nikt za nich nie będzie pracował :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-27, 15:01   

macie podręcznik magazyniera? nasz kolos kiedyś runie prze tą biurokrację
 
     
rinforn

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 24 Sie 2013
Posty: 0
Wysłany: 2013-10-07, 10:21   

Wracając do ciastek wódki i soków, jest to nie możliwe żeby były na jednej palecie z Gdańskiego magazynu, z prostego powodu: ciastka są na mgazynie P01, natomiast soki w kartonach i wódka jest na magazynie P08.
 
     
Ammigo 

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 14 Sie 2013
Posty: 2
Wysłany: 2013-10-07, 14:15   

Wódka i wino też jest na P01 jak i na 08. U nas wszystko pomieszane jest...
 
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
Wysłany: 2013-10-09, 09:32   

banan z chemią na palecie (o! zgrozo wiecie co na to sanepid???) i pomidor z suchymi (chleb ,bułki hot-dog itp )

[ Dodano: 2013-10-09, 10:35 ]
do tego kierowcy którzy na wielkim parkingu nie umieją cofnąć pod rampę , oraz zdejmują 8 palet 35 minut....
o innych kwiatuszkach nie wspomnę... ale generalnie współczuję ....macie niezły zap..........
  Ocena JMP: 5/10
     
mefisto28

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 0
Wysłany: 2013-10-17, 16:26   

Banan z chemią, pomidor z suchymi... Warzywa w Gdańsku (P.02), to tylko jedna krótka alejka i ciężko pomieścić tam wszystko. Dodatkowo pomidory i banany często są w promocji, więc wrzucają je na P08, by tam podgonić normę. Poza tym osoby odpowiedzialne za planowanie magazynu, nie kompletują, one tylko planują... Nie można od nich wymagać zbyt wiele, a najlepiej nic :nie:
 
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
Wysłany: 2013-10-21, 10:55   

ile zarabiaja nowi na magazynie????
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-10-21, 11:43   

Podstawę :P
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
#ewela2821 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 08 Kwi 2011
Posty: 80
Wysłany: 2013-10-22, 16:06   

powiedzcie mi czy7 na magazynie sa jakies premie i co z delegacja na czym ona polega ....czy zwaracaja koszty pobytu np jakis hotel czy jak to wyglada????:)

[ Dodano: 2013-10-22, 17:07 ]
o co chodzi z tym wyrabianiem normy heh odpiszcie na priv wsio co moezecie o pracy w magazynie
 
     
mefisto28

Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 18 Lip 2013
Posty: 0
Wysłany: 2013-10-23, 07:48   

U nas każdy jest nowy. Podstawy mamy 2100 brutto. Do tego dochodzi premia od opakowań, kto ambitniejszy i chcący więcej zarobić, pracuje na akord. I tak na niektórych podmagazynach P01, P15 jest ciężko osiągnąć próg minimalny, tak niektóre są bardziej uprzywilejowane (chłodnia, kurczaki) i tam o premię nie jest ciężko, a wręcz niemożliwe jest jej nieosiągnięcie. No chyba, że ktoś pół dnia stoi ;) Tak więc jest ciśnienie wywierane na P01, by pracowali szybciej i gonili resztę, gdy tak naprawdę każdy pracuje najlepiej jak potrafi, a sam system premiowania (każdego po równo) jest nieuczciwy i pozostawia wiele do życzenia :bu: . Gdyby były liczone spalane kalorie, czy zjedzone nerwy w pracy, premie rozkładały by się trochę inaczej ;)
Dodam jeszcze, że samej premii można dostać do 2000 brutto, co oczywiście graniczy z cudem, wiąże się ze stratą kręgosłupa, utratą wagi, ucinaniem sobie przerwy... Dodatkowo premia jest uszczuplana przez błędy (o które nie trudno) Tak więc jeśli nawet pracujesz szybko, to musisz też pracować uważnie. Po miesiącu może okazać się, że z 1000 złotych premii które wypracowałeś, na koncie masz tylko kilka stówek, bo wyrwali Ci za błędy, za kilka dni urlopu, za to że będąc na magazynie kompletowałeś 6 godzin, a dwie sprzątałeś... Więc za ten dzień nie należy Ci się 100% premii, a 75.
Ostatni miesiąc to około 2000 na rękę dla kompletujących, chyba, że to osoba z P01, wtedy tylko podstawa.
Delegacja to już osobny temat.
Hotel opłaca firma. Posiłki opłaca firma. Jak jedzie więcej osób, dojazd też opłaca firma. Za piwo po pracy płacisz sam, jak lubisz zjeść dużo i lepiej niż odgrzewane kotlety, czy stare bułki, to też płacisz sam. Jak jedziesz na swój koszt w delegację, bo firma nie podstawiła transportu, to zwrócą Ci pieniądze, ale mają na to do pół roku i nie będą się śpieszyć.
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
Wysłany: 2013-10-23, 09:23   

Prawda jest taka ,że nie każdy nadaje się do tej pracy a to ,że komuś wydaje się iż pracuje najlepiej jak potrafi wcale nie znaczy ,że pracuje efektywnie. Widać to często po ludziach przyjeżdżających na szkolenia ,przez kilka tygodni nie potrafią załapać jak logicznie układać kartony na palecie aby ta się potem nie rozwalała mówi się układaj tak a ten po swojemu więc od razu wiadomo ,że z takiego nic nie będzie choćby pracował i ponad swoje siły. Praca jest ciężka i wymaga podzielności uwagi ,siły i skupienia a zarazem luzu (z kumplami trzeba pożartować). Dajcie sobie trochę czasu na wprawienie się. Z czasem też każdy będzie pracował na każdym magazynie po to właśnie aby wyrównać szanse na premie a czasami podczas jednej zmiany można zaliczyć i trzy różne. Prócz mroźni nikt z pracowników nie jest na stałe przypisany do danego magazynu. Podczas sprzątania jest naliczana premia ze średniej magazynu więc nie jest tak źle.
2000 tys premii to nie mrzonki da się jak ktoś przyszedł tam zarabiać kasę i na tym mu zleży.
Nie czarujmy teraz aby zarobić wszędzie trzeba się narobić nie ma nic za darmo takie czasy :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo