Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PREMIA UZNANIOWA
Autor Wiadomość
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-09-03, 20:18   

tak.... nasz rejonowy wysłał pismo do dyrektora regionalnego
  Ocena JMP: 8/10
     
ines66

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 16 Lip 2013
Posty: 7
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-04, 08:44   

zapraszamy do biedronki ajencyjnej:) nie ma prami, nie ma bonów, wielkie zero na święta na zmianie kierownik i 2 osoby, codziennie cały tir a i tak muszą kogoś zwolnić bo szef nie ma pieniędzy, nie tylko na płacenie wypłaty, prosimy sie o wszystko...wszystko jest źle, tego za mało tego za dużo...premia sie nam nalezy a i tak na koncie jej nie ma, ale każdy szanuje że ma prace...a jak wam tam źle bo macie pare groszy mniej niż kiedyś to śmiało zapraszamy do nas albo można całkiem zmienić prace, Polski rynek pracy pęka w szwach od dobrze płatych i bogatych w pramie ofert pracy, tylko przebierać...
 
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-04, 10:46   

ines66, to w takim razie my zapraszamy do nas. ;]
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@stoneczka 

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 28 Lis 2011
Posty: 284
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-07, 17:46   

mam pytanie. przeniesiono mnie od 10 tego pazdziernika ze sklepu ktory ma premię na sklep który premii nie ma przynajmniej w tym miesiącu, kadry nie naliczyly mi premii, czy prwidłowo,ktoś pisał na forum,że bierze sie pod uwagę gdzie pracuje się 1szego dnia miesiąca. wg tego powinnam premie dostać. a może coś sie zmienilo ? wiecie coś na ten temat? i jeszcze jedno. do kogo dzwonić jak podejrzewam,że wypłata jest żle naliczona ?
  Ocena JMP: 5/10
     
@piivko19 

Stanowisko:
kadry

Dołączyła: 20 Lut 2011
Posty: 344
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-07, 17:52   

stoneczka, musisz na początek sprawdzić pasek płacowy i zobaczyć co na nim widnieje, dopiero potem możesz dzwonić do kadr i spytac się o naliczenie wypłaty. Tak, to prawda, premia przysługuje pracownikowi, który był w ewidencji na danym sklepie na 1 dzień kalendarzowy danego miesiąca.
  Ocena JMP: 5/10
     
zz-biedronka 
piotr.a

Stanowisko:
kierownik sklepu

Dołączył: 17 Sty 2012
Posty: 380
Skąd: Polska
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-11-08, 06:20   

Dlaczego była kontrola PIP


Premia uznaniowa a regulaminowa?
Podejmując decyzję o wprowadzeniu do systemu wynagradzania jednego z wyżej wymienionych składników, pracodawca powinien pamiętać o podstawowych kryteriach odróżniających premię regulaminową od premii uznaniowej. Od tego, jak zostaną uregulowane kwestie związane z prawem do ww. świadczeń, będą w przyszłości zależały obowiązki pracodawcy względem pracownika.
O tym, czy dane świadczenie jest premią regulaminową czy uznaniową, decyduje nie jego nazwa wprowadzona w układzie zbiorowym pracy, regulaminie wynagradzania czy umowie o pracę, ale charakter tego świadczenia.

Premia regulaminowa:
„Wysokość oraz warunki nabycia prawa do premii regulaminowej muszą być wyraźnie określone. W związku z tym po spełnieniu regulaminowych warunków pracownik ma prawo żądać wypłacenia premii, a w razie odmowy wypłacenia – dochodzić swojego roszczenia przed sądem pracy.
Pracodawca, który zadecyduje o przyznawaniu pracownikom prawa do premii regulaminowej, powinien precyzyjnie określić w regulaminie warunki jej przyznawania. Może to zrobić, wskazując np., że premia przysługuje wszystkim pracownikom, a przy tym powinien określić okoliczności, których wystąpienie spowoduje obniżenie premii lub jej niewypłacenie. Jeśli okoliczności te nie wystąpią, pracodawca będzie zobowiązany wypłacić premię w pełnej wysokości…”


sedno sprawy jest takie, że my mamy opracowane zasady przyznania premii ( czyli kwalifikuje się jako regulaminowa) a w regulaminie płacowym jest zapis uznaniowa i to jest niezgodne z literą prawa.
  Konto: OFICJALNE - Związki Zawodowe "Solidarność" w Jeronimo Martins
     
ola2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 20:34   

zz-biedronka napisał/a:
Dlaczego była kontrola PIP


Premia uznaniowa a regulaminowa?
Podejmując decyzję o wprowadzeniu do systemu wynagradzania jednego z wyżej wymienionych składników, pracodawca powinien pamiętać o podstawowych kryteriach odróżniających premię regulaminową od premii uznaniowej. Od tego, jak zostaną uregulowane kwestie związane z prawem do ww. świadczeń, będą w przyszłości zależały obowiązki pracodawcy względem pracownika.
O tym, czy dane świadczenie jest premią regulaminową czy uznaniową, decyduje nie jego nazwa wprowadzona w układzie zbiorowym pracy, regulaminie wynagradzania czy umowie o pracę, ale charakter tego świadczenia.

Premia regulaminowa:
„Wysokość oraz warunki nabycia prawa do premii regulaminowej muszą być wyraźnie określone. W związku z tym po spełnieniu regulaminowych warunków pracownik ma prawo żądać wypłacenia premii, a w razie odmowy wypłacenia – dochodzić swojego roszczenia przed sądem pracy.
Pracodawca, który zadecyduje o przyznawaniu pracownikom prawa do premii regulaminowej, powinien precyzyjnie określić w regulaminie warunki jej przyznawania. Może to zrobić, wskazując np., że premia przysługuje wszystkim pracownikom, a przy tym powinien określić okoliczności, których wystąpienie spowoduje obniżenie premii lub jej niewypłacenie. Jeśli okoliczności te nie wystąpią, pracodawca będzie zobowiązany wypłacić premię w pełnej wysokości…”


sedno sprawy jest takie, że my mamy opracowane zasady przyznania premii ( czyli kwalifikuje się jako regulaminowa) a w regulaminie płacowym jest zapis uznaniowa i to jest niezgodne z literą prawa.



Z dniem 28 lutego przestałam być pracownikiem JMP, umowa o pracę została rozwiązana na mój wniosek, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Pracowałam do ostatniego dnia, nie kombinowałam ze zwolnieniami lekarskimi, nie brałam UŻ, w lutym nie miałam różnic kasowych - słowem, praca normalna bez wpadek. Na moim sklepie koleżanki dostały dość dużą premię (sklep wysokoobrotowy), ja niestety obeszłam się ze smakiem. Nie widziałam paska płacowego, ale wiem, że koleżanki zarobiły o kilkaset zł więcej ode mnie. Czy mogę domagać się wyjaśnienia, dlaczego nie dostałam premii, bądź ewentualnie żądać jej wypłacenia?
  Ocena JMP: 4/10
     
@Hell 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączyła: 01 Lip 2012
Posty: 2056
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 20:56   

Jest przepis że ustanie stosunku pracy w danym okresie rozliczeniowym skutkuje brakiem przyznania premii za ten okres.
_________________
Ludzie zapomną to co powiedziałeś, zapomną to co zrobiłeś ale nigdy nie zapomną jak poczuli się dzięki Tobie....
 
     
@ondrasz

Stanowisko:
klient

Dołączył: 07 Sie 2012
Posty: 221
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-08, 21:31   

zz-biedronka, ma rację - moim zdaniem masz roszczenie do byłego już pracodawcy jednak musisz pisemnie zażądać tego (wystąpić z roszczeniem wypłaty) a pisemko trzeba dobrze napisać m.in. z uwzględnieniem tego co wyżej napisane. również z informacją o możliwym dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej.
 
     
antek 100

Dołączył: 26 Paź 2012
Posty: 2
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-09, 11:32   

Witam was :) moje pytanie brzmi czy w tym roku dostaniemy premie roczną ?
:rool:
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-09, 12:00   

Jak będzie miała być to się wszyscy na pewno dowiedzą :)
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
ola2222 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 29 Lip 2011
Posty: 13
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-13, 10:35   

ondrasz napisał/a:
zz-biedronka, ma rację - moim zdaniem masz roszczenie do byłego już pracodawcy jednak musisz pisemnie zażądać tego (wystąpić z roszczeniem wypłaty) a pisemko trzeba dobrze napisać m.in. z uwzględnieniem tego co wyżej napisane. również z informacją o możliwym dochodzeniu roszczeń na drodze sądowej.


Nabazgroliłam pisemko, na jaki adres wysłać, normalnie na Kostrzyn?
Może dopisek na kopercie zrobić "Biuro Obsługi Pracowników"? Czy może do kadr to wysłać?
  Ocena JMP: 4/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2014-03-22, 22:07   

Kostrzyn ul .Żniwna 5 62-025
 
     
azw3

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 25 Gru 2012
Posty: 9
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-24, 23:15   

Witam. Słyszałam że moja biedronka dostanie zyski i chciałam się spytać czy ja będąc na L4 przez 5 miesięcy bo byłam w ciąży też dostanę czy mnie się nie należy?
 
     
@kluq 


Stanowisko:
centrum dystrybucyjne

Dołączył: 30 Lip 2010
Posty: 1751
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2014-03-25, 00:44   

O zyskach na razie cisza a jeśli będą jakieś zyski to dla wszystkich zatrudnionych w JMD a kryteria przyjdą razem z informacją o ich wypłacie. Od zawsze było tak ,że absencja nie mogła przekraczać 160 dni więc trudno powiedzieć czy się załapiesz czy nie ,bo nie wiemy kiedy przypadło te pięć miesięcy a po l4 ciążowym jest jeszcze macierzyński który tez się wlicza w absencje.
_________________
Niejeden, komu się wydaje, że umie mówić, po prostu nie umie milczeć. Epicharm
 
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

Promocje Biedronka


phpBB by przemo