Nasza-Biedronka.pl Strona Główna

Nasza-Biedronka.pl

Nieoficjalne i prywatne forum dla pracowników i klientów Biedronki

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy  GrupyGrupy  StatystykiStatystyki
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj

Poprzedni temat «» Następny temat
PREMIA UZNANIOWA
Autor Wiadomość
@Bumbleble 

Stanowisko:
były pracownik

Dołączyła: 08 Mar 2012
Posty: 111
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-31, 09:49   

blablo napisał/a:
tak, tylko, że na niskoobrotowym jak wstawisz cukier, to masz go przez 3-4 dni, u nas cukier idzie paleta dziennie, wody biedronkowe nawet po 3 palety dziennie, mleko ok 2 palety dziennie...
Kartony po śmietanach i jogurtach fruwają po całej chłodni, klient się pyta o ciepłą bagietkę czosnkową...
Przyjedzie KO i stwierdzi, że syf mamy pod paletami...
I też często kierownik musi to wszystko sam ogarnąć, bo kasjerzy siedzą na kasach


yhym, to nie znaczy, że macie więcej pracy, macie więcej etatów, jest inaczej, Inaczej niż na nisko, ale nie, że więcej roboty ! Bo roboty jest tyle samo. Szczyty dostajecie i my i wy, my nie mamy ich gdzie ustawić trzeba przerzucać pół palety, u was jest podobnie, więc błagam, niech nikt mi nie mówi, że nisko nic nie robią i dostają premię, bo zapierdzielają tyle samo, tyle samo się nadzwigamy, tyle samo towaru wyłożymy, bo pracujemy tak samo !!!
A dla wyjaśnienia w sezonie wody schodzi nam w upały... czasem paleta myk i nie ma :)
I trzeba wstawiać, a teraz nawet i polaris przerzucać. całą bo na euro przyjeżdżać zaczęła ;)
  Ocena JMP: 6/10
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-31, 11:27   

Ej w raporcie było,żeby nie przerzucać polariski tylko niegazowaną wstawić na szczyt przy napojach i wtedy gazowana wejdzie.
 
     
~Tom21231

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-31, 12:42   

blablo napisał/a:
Bumbleble napisał/a:
Tom21231 napisał/a:
Wobrazasz sobie taki motyw: 6 kasjerow siedzi na kasie klientow od groma na sklepie, ty i kasjer zostajecie sami na sklepie. Do ogarniecia macie wypiek pieczywa plus regionalne, O+W(na magazynie czekaja 3 palety), NF(jeden wielki kociol) , calaki i mixy(koncza sie wody,mleko,cukier,robi sie pusto w regale chlodniczym), brudna podloge(winogrono w ofercie) i do tego kartony walaja sie po calym sklepie. Co w takim momencie robisz??
Nadal chcesz mi wmowic, ze u Was jest gorzej??



żadna nowość, u nas na nisko jest tak codziennie, a czasem, że tylko kierownik robi sam, wszystko :)


tak, tylko, że na niskoobrotowym jak wstawisz cukier, to masz go przez 3-4 dni, u nas cukier idzie paleta dziennie, wody biedronkowe nawet po 3 palety dziennie, mleko ok 2 palety dziennie...
Kartony po śmietanach i jogurtach fruwają po całej chłodni, klient się pyta o ciepłą bagietkę czosnkową...
Przyjedzie KO i stwierdzi, że syf mamy pod paletami...
I też często kierownik musi to wszystko sam ogarnąć, bo kasjerzy siedzą na kasach



Napisałem gdzieś że cukier mamy po 3-4 ? nie też schodzi paleta dziennie tylko z tym że ty masz jak ją wstawić a ja muszę wstawić bokiem wyjechać na głowną alejkę żeby wykręcić wózkiem bo w alejce w której jest cukier tego nie zrobie do tego klient z wózkiem wiec wstawienie takiego cukru trochę zajmuje wyobraź sobie jeszcze ze jak jadę paletą w tej alejce to nikt nie może obok mnie wózkiem przejechać a co do mleka tez schodzi 1paleta dziennie czerownego i też je trzeba w ten sam sposób wstawić a co z magazynem na moim sklepie mieści się 8palet ? przyjmij tam 1-2samochody ;) to się przekonasz że nie jest tak pięknie.


samborek napisał/a:
a ja sie pytam co maja etaty do nowej matrycy obliczania premii?? ilosc etatow raczej powinna byc uzalezniona od zapotrzebowania na wykonana prace ..... a jesli wy pokazujecie ze jestescie w stanie robic za 3 osoby to macie jak macie .



Mojsza twoja mojsza ja a co dadzą że i może mniejsze sklepy też dostaną jakąś premie pracował byś na mniejszym też byś chciał dostać raz na rok dodatkowe pieniądze a to że dostaniesz mniej to w tym momencie obrażasz wszystkich tych którzy pracują tak samo ciężko a nie dostaną premi nie ze swojego powodu.



I wo gule moderator niech zamknie ten temat bo tylko niepotrzebnie każdy się kłóci skoro każdy ma swoją racje.
 
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-31, 20:12   Re: PREMIA UZNANIOWA

samborek napisał/a:
chce na prosbe swojego KS poruszyc tutaj temat nowego przyznawania i wyliczania premi uznaniowej.
jestesmy sklepem wysokoobrotowym sr.2,5 mln obrotu miesiecznie TK 90% PL w granicach normy i po nowym przeliczeniu dostajemy premii 150 zl .
dla porównania dodam ze w starym systemie naliczania premii mielismy przy tych samych danych premii 500zl
nowy system naliczania premii trzeba jak najszybciej zlikwidowac bo takie rozwiazanie na korzysc małych sklepow jest poronionym pomyslem
jesli male biedronki z niskim obrotem i bez szalenstwa maja teraz te same wyplaty co my na wysokoobrotówce to jaki ma sens caly wklad i poswiecenie w przyszlosc i obroty .
zwracam sie nie tylko ja ale cala załoga mojego sklepu ( licze na wsparcie wszystkich biedronek ktore odczuły skutki tego janosikowego rozliczenia o podpisanie sie pod tym tematem) trzeba ten nowy system jak najszybciej obalic bo nikt z nas nie bedzie robil z siebie dobrego samarytanina na poczet malych sklepow ktore nie przynosza takich obrotow jak my za te same pieniadze .
zwracam sie do zwiazków o poruszenie tego tematu przy najblizszym spotkaniu z zarzadem .


Bzdury wypisujesz. Pracowałem na 2 wysokoobrotowych sklepach i 2 nisko. Praca na wysokoobrotowym jest wymagająca ale masz więcej osób na zmianie. Praca na niskoobrotowym wydaje się łatwa bo niski obrót, mniejszy ruch ale ludzi do pracy mniej. Na wysokoobrotowych mieliśmy na zmianie 4 kasjerów + kierownik + praca na nocki przy dostawie. Wówczas na zmianie na kasach siedziało ciągiem 2 kasjerow. 3 kasjer ok 6h z 8h pracy a 4 ok 2/8h. Więc w czasie w jakim nie siedzieli oni na kasach działali na sklepie. Na niskoobrotowym mamy po 2 kasjerów na zmianach + kierownik. Nocek nie ma więc towar rozkłada się w ciągu dnia. Kasa nr 1 idzie non stop. Kasa 2 ok 5/8h. Kierownik siedzi na kasie przez ok. godzinę. Trzeba rozkładać towar i pilnować wypieku do tego warzywa, węże, przerwy. Cały sklep spada na 3 osoby a na wysokoobrotowym na np. 5 więc nie pisz bzdur, że premia dla sklepów nisoobrotowych się nie należy i sklepy wysokoobrotowe jako te lepsze coś dają tym małym. Życzę Ci, żebyś kiedyś trafił na taki sklep niskoobrotowy i zobaczył jak wygląda praca na nim. Nie życzę - żeby ktoś później Ci powiedział, że nie nalezy Ci się premia, bo masz niski obrót, bo o lokalizacji sklepów decyduje góra.
 
     
~usura


Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 09 Sty 2012
Posty: 59
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-31, 20:21   

siwek napisał/a:
z tego co wiem to pracuje się za wypłate nie premie

No tak,ale mnie też trafia na miejscu kiedy słyszę,że niskoobrotowy dostał większą premie niż mój baaaardzo wysokoobrotowy.Nie wkurzylibyście się?Nie da się nawet porównać tej pracy....To jest bardzo niesprawiedliwe.... :regulamin:
  Ocena JMP: 1/10
     
@B_Krakow 


Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 154
Skąd: Kraków
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-31, 20:24   

Cytat:
Kto powiedzial, ze na wysokoobrotowych klienci robia zakupy po 200-400zl?? My nie robimy zamowien?, takze w miedzy czasie przyjmujemy i pieczemy pieczywo, latamy na dzwonki, dodatkowo wywozimy calaki i mixy, ktore nie weszly na nocce w polke. Co z tego ze jest nas nawet 7-8 na zmianie skoro prawie caly dzien chodzi 6-7 kas.



Własnie! u Ciebie na sklepie zostajesz Ty i kasjer a u nas zostajesz tylko Ty i tak sobie działasz w pojedynkę.

[ Dodano: 2013-08-31, 20:28 ]
Cytat:
No tak,ale mnie też trafia na miejscu kiedy słyszę,że niskoobrotowy dostał większą premie niż mój baaaardzo wysokoobrotowy.Nie wkurzylibyście się?Nie da się nawet porównać tej pracy....To jest bardzo niesprawiedliwe....


Byłaś na niskoobrotowym kiedyś? Powiem tak... Jak jeszcze pracowałem na poprzednim sklepie - niskoobrotowym, to przyszła do nas zastępczyni po awansie z wysokoobrotówki. Powiedziała mi tylko tyle: "Nie myślałam, że praca na tym sklepie może tak wyglądać. Te dziewczyny robią tu o wiele więcej i szybciej niż my na wysokoobrotowym".
 
     
~Frank_a

Dołączył: 12 Lip 2012
Posty: 39
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-08-31, 23:31   

Ja nie rozumiem...czytam tutaj ze wysoko obrotowe sklepy maja wiecej etatow...no maja ale wlasnie te etaty siedza na kasie... Pisalam wczesniej, bylam na zastepstwie na niskoobrotowej biedronce i naprawde odczulam roznice.
Jezeli dla niektorych wysokoobrotowa biedronka to taka co "chodza" 2-3 kasy, to zapraszam do mnie, gdzie od rana, przy mniejszym ruchu 3 non stop ( plus kierownik zmiany jako dochodzacy) , a popoludniu 5 plus 6 osoba dochodzaca. Sa biedronki gdzie nie ma odpieku pieczywa, u nas jest i potrzebna jest jedna osoba na zmianie zeby to wszystko ogarnac. A jeden etat to naprawde duzo!
Bez sensu jest sie licytowac kto ma lepiej kto ma gorzej, ja mowie swoje zdanie, jestem na wysokoobrotowym sklepie, bylam na niskoobrotowym wiec mam porownanie. nie pisze ze siedzialam i pierdzialam w stolek, ale praca byla inna, nie w biegu, pot nie lał mi sie po tyłku, nie mialam 100 rzeczy na raz do zrobienia, tylko na spokojnie zrobilam jedno zaczynalam drugie.
Jezeli chodzi o TK, to niestety my polegamy na brudnej podlodze i porzadku wokol sklepu miesiac w miesiac. Maszyna wyjezdzamy dosyc czesto, jesli ma kto oczywiscie, a wokol sklepu syf...no coz klienci sa tak bezczelni ze wyrzucaja swoje smieci w nasze i potem wala sie to wszystko. I tutaj nas boli bo wczesniej premia przy takim samym TK byla o duzo wyzsza niz teraz,
 
     
~Tom21231

Stanowisko:
były pracownik

Dołączył: 06 Kwi 2012
Posty: 47
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-01, 10:31   

Wyobraź sobie że u nas też jest odpiek pieczywa ? no i zamiast robić zamówienie muszę je wypiekać bo reszta siedzi na kasie ? ;/

Piszemy jak jest ale tak naprawdę powinniśmy pisać jak powinno być każdy by chciał trochę więcej grosza dostać ale porównywanie sklepów gdzie maja premie z tymi które nawet jej nie widziały i jeszcze pisać że się dostaje premie ale za małe to chciałbym dostać nawet tą mała bo każdy pieniądz spożytkuje.
 
     
bilo22

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-01, 19:17   

Dobra skonczmy sie klocic o etaty, temat jest odnosnie zmian zwiazanych z przyznawaniem premii. Ja nikomu nie zaluje, ze ma dostac premie niskoobrotowe tez powinny dostac i dobrze, ze weszly zmiany tylko czemu w zwiazku z wejsciem nowych zasad sklepy wysokoobrotowe na tym traca??

ja nadal czekam na wypowiedz innych osob czy widza roznice w tym co napisalem


STARE ZASADY TK: xx SUMA STRAT: yy UTARG: zz, SKLEP DOSTAJE 150% PREMII
NOWE ZASADY TK,STRATY,UTARG: takie same jak w starych zasadach, SKLEP DOSTAJE 125%

Szczegolnie czekam na wypowiedz Robertty, czy w koncu rozumie o co mi chodzilo
 
     
~doda30 

Stanowisko:
kasjer

Dołączyła: 07 Gru 2012
Posty: 51
Skąd: Gdańsk
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-02, 20:18   

balbo moze zadaj to pytanie do zarzadu? kogo obchodzi ze masz tylko 125% a nie 150% Jak inni nie maja wcale......
  Ocena JMP: 5/10
     
bilo22

Stanowisko:
z-ca kierownika

Dołączył: 30 Mar 2010
Posty: 15
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-02, 22:56   

doda30 napisał/a:
balbo moze zadaj to pytanie do zarzadu? kogo obchodzi ze masz tylko 125% a nie 150% Jak inni nie maja wcale......

Po 1-sze jak juz to bilo, naucz sie czytac.
Po 2-gie naucz sie czytac ze zrozumieniem, jak byk napisalem, ze to przyklad wiec po cholere piszesz takie idiotyczne odpowiedzi
Po 3-cie zrozum, ze ja nie nikomu nie zazdroszcze premii kazdy na nia zasluguje i ciesze sie, ze niskoobrotowe sklepy maja teraz taka szanse, tylko dlaczego dajac jednym innym jest odbierane to co mieli
 
     
~samborek 

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 07 Lip 2011
Posty: 26
0 UP 0 DOWN
Ostrzeżeń:
 3/3/6
Wysłany: 2013-09-02, 23:39   

to sie nazywa janosikowe ..... DODA30 - własnie robimy cokolwiek by info i nasz sprzeciw dotarł do bram zarządu..... nie ma nic ten kto wogóle nie walczy. a My chociaz jest nas garstka mamy odwagę wyrazić nasze zdanie bo mamy do tego pełne prawo POZDRAWIAM
  Ocena JMP: 8/10
     
Robertty
[Usunięty]

Wysłany: 2013-09-03, 11:18   

Bilbo nie atakuj dody pewnie wyrazila opinie tych co premii wogole nie mieli oni tak glosno nie krzyczeli jak mieli takie zbojnickie warunki premii wiec wola janosikowe zapominamy o trzech rzeczach -1. To nie my mamy wplyw na zasady przyznawania premii zarzad autokratywnie bez konsultacji ze strona spoleczna sam zmienia/ustala zasady przyznawania premii 2.kazdy system stary i nowy jest zly i powoduje niesnaski w pracownikow. 3. Premia to dodatek do wynagrodzenia a nie stala skladniowa,wiec jak ktos traktowal jako pewnik i wliczal do wydatkow i wplywow to tak jaKby uwazal ze zawsze bedzie zatrudniony

[ Dodano: 2013-09-03, 11:20 ]
Sorki za pisownie ale padla mi klawiatura
 
     
@Lilith

Stanowisko:
kasjer

Dołączył: 30 Maj 2013
Posty: 246
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-03, 13:47   

samborek robicie cokolwiek by to dotarło do zarządu?Wy uważacie,że oni to czytają??No chyba że robicie coś jeszcze?
 
     
@kostuch 


Stanowisko:
klient

Dołączył: 10 Sie 2013
Posty: 333
Skąd: z piekła rodem
0 UP 0 DOWN
Wysłany: 2013-09-03, 17:30   

Lilith napisał/a:
Wy uważacie,że oni to czytają??

czytają, czytają >:D
_________________
\.,./ (*l*) \.,./
  Ocena JMP: 3/10
     
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

phpBB by przemo